Lasati cainii pe spatiile verzi din Bucuresti

Andreea
Musafir

/ #31 POLITIA ROMANA ESTE DEGEABA!

2015-05-20 10:21

Vrem stoparea abuzurilor din partea politiei romane privind amenzile date proprietarilor de caini pentru orice fleac. Vrem tarcuri curate, unde sa ne putem duce animalele sa se joace sau sa se plimbe. In tarcurile deja existente si PUTINE nu ne putem duce animalele deoarece sunt pur si simplu infecte, fara pic de iarba. E ca si cum ti-ai duce cainele sa joace la groapa de gunoi si eventual sa il iei de acolo precum un porc, plin de noroi, capuse, pureci si doamne fereste cine stie ce boli. Daca aveti pretentia ca noi, stapanii de caini sa facem curat in urma animalelor noastre (lucru pe care il si facem de altfel, cel putin eu!) va rugam sa creeati si niste spatii decente pentru ei! Nu doar sa fluturati caietelul cu amenzi in stanga si in dreapta pentru ca asa vreti voi si aveti chef de scris! In loc sa stati sa panditi in sectorul 1 si 3 daca vedeti picior de animal pe iarba mai bine v-ati face treaba privind, criminalii, violatorii, hotii, masinile parcate ilegal peste tot pe benzile de circulatie, soferii care nu dau prioritate si nu respecta regulile in trafic. AVETI ALTE PRIORITATI mai importante dragi politisti, nu daca se joaca un catel pe iarba! Sunt oameni cu copii mai jegosi decat orice animal, care isi lasa copiii sa defecheze pe spatiul verde sau pe plaja, neavand o toaleta aproape si care nici nu se sinchisesc sa stranga in urma copilului lor! Am fost martora la aceste intamplari de cateva ori, o data la mare, o data in Parcul Circului din sectorul 2 si in niciuna din situatii cand le-am zis sa stranga, nu au strans! Faceti-va treaba cum trebuie si puneti accent pe adevaratele ilegalitati, nu orice prostie!