Votati pentru mentinerea religiei in scoli


Musafir

/ #2756

2015-01-20 12:54

banii sunt murdari adevărat . Hristos a zis dați lui Dumnezeu ce este a lui Dumnezeu și cezarului ce este al cezarului prin cezar înțelegându-se statul cu taxele lui . orice se cumpără cu bani chiar dacă trec acei bani prin mâinile pițipoancelor sau preoților călugărilor toți oamenii se ating de bani pentru că ei circulă . eu pot cumpăra o pâine la copil cu bani atinși de o prostituată . nu știm cine a atins banul pe care îl avem în casă sau buzunar. sau cum s-a câștigat acel ban.poate s-a făcut o crimă pe banii eu nu am de unde să știu. cine știe cursul lor ?

sunt împotriva legalizării prostituției,avorturilor. să nu amestecăm circulația banilor cu scopul folosirii lor. BOR folosește banii în scopuri personale construiește biserici. . un medic ginecolog folosește banii să facă un cabinet de ginecologie unde să facă multe avorturi de unde el să facă profit de bani pe care să-i folosească în scopuri personale mașină mâncare haine etc. banii sunt o materie cu valoare. ce fac oamenii din bani e altceva. dumneata amesteci treburile ca să lovești unde te duce capul . dumneata vrei să lovești în preoți în BOR. depinde în ce scop folosești banii. faci bordeluri,cabinete medicale pentru avorturi,școli,bisericii .

un păcătos va face nu biserici ci poate o crâșmă?! deci contează scopul care poate fi bun sau rău.