Votati pentru mentinerea religiei in scoli


Musafir

/ #517 Re: Re: Re: Re:

2014-11-16 14:06

#513: - Re: Re: Re:  

 GRESIT!! 100%

 

Pe rand:

China are cea mai mare crestere a Crestinismului, se estimeaza ca in 50 de ani Crestinismul va domina China. Statistic vorbind acum sunt 100-120 de milioane de crestini in China.

Africa Centrala si Sudica cunoaste o puternica crestinizare.

Unde m-as naste eu, daca am libertatea sa aleg, aleg. Din motivul asta avem converti la Crestinism in toate tarile din lume inclusiv in tari preponderent ateiste.

NORVEGIA. Acum 30 de ani Norvegienii erau puternic ancorati in crestinism. Si astazi sunt desi formal. Exemplul tau este o ipocrizie intelectuala. Si Statele Unite au un nivel ridicat foarte mare si sunt extrem de ancorate in crestinism cu peste 55% din populatie participand la Liturghii si Slujbe duminicale in ciuda trendului secularizant.

In general in tarile puternic ateiste si mari, nu ca Norvegia cu 4 mil locuitori, exista si un nivel ridicat de criminaltiate. Astazi Londra este capitala europeana a crimelor.

O tara cu foarte multi atei este Estonia - considerata cea mai nereligioasa tara din Europa - si au loc cele mai multe crime si violuri pe cap de locuitori. Este considerata tara crimelor din Europa.

Numeste 10 asociatii ateiste care lupta cu Ebola in Africa. Numeste 10 atei care si-au dat viata pentru prietenii lor. Eu pot sa incep de la Samaritean Purse pana la Maximilan Kolbe.

Ateii sunt oameni imorali. Fapt dovedit de prietenii tai care posteaza fotografii hulitoare la adresa noastra a crestinilor.