Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!
Musafir |
/ #29035 Re: Re: Re: Re: Re: Re: DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA DISPONIBILIZAT OLTCHI2014-11-13 21:57
"DISPONIBILIZATII DE SASE ORI PAGUBITI1. FARA LOC DE MUNCA SI DISPONIBILIZATI; 2. DISPONIBILIZARE CU PLATA DE BANI AJOFM DIN ACESTIA PLATIM C.A.R. OLTCHIM SI PENALIZARI CU DOBANZI, DETURNAREA DE FONDURI BANI SALARII PE TIMPUL CONDUCERII CET GOVORA MIHAI BALAN anul 2012,CARE A OPRIT PENTRU PLATA DIN SALARII, DAR CARE N-AU AJUNS LA DESTINATAR, NOI FIIND IN CONTINUARE NEVOITI SA ACHITAM PENALIZARI DE INTARZIERE SI RESTANTE; 3. CREANTA PLATI SALARII COMPENSATORII CONFORM CONTRACTULUI COLECTIIV DE MUNCA, anul 2013, IN FUNCTIE DE VECHIME NEPLATITA SI NEACHITATA, TINAND CONT CA SUNTEM LA PESTE UN AN DISTANTA DE LA DISPONIBILIZARE, PIERDERILE FIIND LA ZI NEACHITATE FATA DE NOI SI N-AU AJUNS LA DESTINATARII DISPONIBILIZATI; 4. BLOCATI SI DETURNATI,SALARII COMPENSATORII CONFORM CONTRACTULUI COLECTIIV DE MUNCA, anul 2013, IN FUNCTIE DE VECHIME; 5. ANAF IMPOZITATI, PILONUL II PENSII PRIVATE SI CASEI DE PENSII STATUTUL ROMAN, APAREM CU SUME DE BANI PE CARE NOI NU-I AVEM; 6. INCALCAREA LEGII INSOLVENTEI 85/2006 SI TOATE LEGILE DE CATRE PIPEREA&CO SI NICULAE BALANBDO Business Restructuring SPRL si restul participantilor....!!!!!!"
DECAT SA STAI SA TE VAIETI PE ACEASTA MIZERIE DE PETITIE MAI BINE AI IESI IMPREUNA CU CAT MAI MULTI DINTE NOI IN STRADA. NUMAI ACOLO MAI PUTEM CASTIGA CEVA |
|
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
26720 Creat: 2025-02-03
Spune NU taxării mamelor aflate în concediu pentru creșterea copilului!
332 Creat: 2025-07-09
Eliminarea reținerii de 10% din indemnizație creștere copil pentru CASS
496 Creat: 2025-07-07
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
2454 Creat: 2025-07-06
Salvați cei trei pui de urs rămași orfani pe Transfăgărășan!
1515 Creat: 2025-07-04
Mamele aflate în concediu de creștere a copilului TREBUIE să rămână asigurate medical!
745 Creat: 2025-07-05
Nu penalizați maternitatea: respingeți plata CASS impusă mamelor în CCC
278 Creat: 2025-07-05
Declarație privind respingerea majorării normei didactice
41 Creat: 2025-07-09
Vocea directorilor de școli: Cerem Schimbare și Respect!
1117 Creat: 2025-07-06
Cetățenii orașului Slănic cer informări cu privire la situația geofizică a localității
33 Creat: 2025-07-09
: Solicitare infiintare baza sportiva cu teren de fotbal omologat pentru competitii oficiale
172 Creat: 2025-07-08
Drept la sănătate pentru mame și soții casnice – păstrați coasigurarea!
196 Creat: 2025-07-04
Stop facturării apei de ploaie și a pierderilor din rețea! Vrem tarife corecte la apă în județul Hunedoara!
26 Creat: 2025-07-10
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4253 Creat: 2025-06-14
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
254 Creat: 2025-07-02
Susțineți rectificarea acordului impus cetățenilor cu SETLED STATUS (care au depășit termenul de 5 ani de rezidență) în Marea Britanie la preschimbarea permiselor de conducere din Republica 🇲🇩
68 Creat: 2025-07-01
Solicitare urgentă de sancționare a profesorului Popescu Dan pentru comportament indecent, sexism și lipsă de competență didactică
17 Creat: 2025-07-09
Demisia Mihail Neamțu!
2679 Creat: 2025-06-25
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
22099 Creat: 2025-05-26
Spune NU festivalurilor zgomotoase pe Arena Națională!
288 Creat: 2025-07-06