Patrimoniul istoric national între profesionism si amatorism


Musafir

/ #141 Re: Re: Re: Re: tezaur 149 monede argint Insula Thassos neregasit in nici un document oficial

2014-02-12 23:11

#138: Basist mic si prost - Re: Re: Re: tezaur 149 monede argint Insula Thassos neregasit in nici un document oficial

Revin, ca la teleshopping, nu sunt angajat al niciunui muzeu sau institutie de stat sunt un cetatean care constata cu dezgust ca perioada comunista nu a luat sfarsit in 89, nu a luat sfarsit dupa ce Iliescu a iesit din schema, nu a luat sfarsit nici in aceasta perioada de "basism" ca sa va citez.Sa il parafrazez pe Stefan cel Mare  dar  in sens malefic aici: Romania nu este a mea si nici a voastra este a urmasilor urmasilor nostri cu referire la comunistii cei mari care au ramas dupa revolutie la putere si care au dat puterea mai departe la copii lor si acestia vor da mai departe in acelasi mod odraslelor lor.

Am citit aici despre comparatii ale detectorului cu o arma, despre ponegrirea unui amator care a scos la iveala un tezaur magnific, cel din Valcea si multe altele , sincer aberatii,fantasme.Adevaratii braconieri sunt la un alt nivel gen Adrian Nastase, raposatu Dan Iosif, capetenii de rang inalt albastre, baroni locali mana in mana cu politicul, daca Sorin Moldovan din Hunedoara nu era asasinat in 30 noiembrie 2000(2 gloante in cap) am fi aflat cine sunt adevaratii braconieri.