Piata Unirii cu acces general si gratuit
Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Piata Unirii cu acces general si gratuit
|
Musafir |
#12014-07-15 07:11Daca e Piata Unirii, sa ramana a unirii nu a dezunirii cetatenilor pe principiul eveniment public/privat ! Aici evenimentele nu pot fi decat publice ! Punct ! |
|
| |
|
Musafir |
#22014-07-15 09:46Asta nu este democratie ci dictatura.Este una din multele abuzuri fata de drepturile si libertatile noastre. |
|
| |
|
Musafir |
#32014-07-15 11:14Vă mulţumesc, că aţi pornit această petiţie! Uniţi Ne Salvăm!!! |
|
| |
|
Musafir |
#42014-07-15 13:02O data, ca exceptie, e OK sa se organizeze acolo ceva contra cost (de mai multe ori sunt de acord doar cu TIFF), dar sa nu creeze in niciun fel un precedent. De acord complet cu inchiderea circulatiei pe latura nordica si sudica, asa cum se promisese initial, la fel si cu plantarea de arbori to in aceste doua zone. |
|
| |
|
baiatbun |
#5 baiatbun2014-07-16 09:36JOS LABELE DE PE SPATIUL PUBLIC !!!! VREM LINISTE, NU ZGOMOT IN ORAS ! VREM BICICLETE GRATUITE SI SI BICICLETE , PARCURI PENTRU COPII SI CATEI ! VREM UN ORAS CIVILIZAT SI PRIETENOS ! NU DISTRUGETI CLUJUL ! |
|
| |
|
Musafir |
#62014-07-16 13:51Poluarea fonica in Piata Unirii trebuie interzisa. Ar trebui stabilite reguli clare privind evenimentele publice care intr-adevar ar trebui permise in piata Unirii si cele care pot avea loc foarte bine si in piata din fata bazinului olimpic - aleea Tineretului |
|
| |
|
Musafir |
#72014-07-16 18:55Sunt pentru organizarea unor evenimente culturale, dar sunt impotriva organizarii unor evenimente gen "balci" cu tarabe si alte constructii care strica aspectul pietei (cum a fost si saptamana trecuta). Acestea ajung sa exclipseze cultura multiseculara a orasului. |
|
| |
|
Eu |
#8 Eu2014-07-16 22:50Cluj Arena, chiar daca este de o calitate sub standarde, ar trebui sa gazduiasca concertele si evenimente de acest gen, doar pentru asta au fost aruncati atatia bani pe geam, nu ca sa stea goala ! Primaria sa ia masuri sa nu se mai repete asa ceva, sa ne trezim cu Centrul inchis cetatenilor ! Sa fie inchis traficului auto , cum apare in proiecte ! |
|
| |
|
Musafir |
#92014-07-17 06:18O măsură similară a fost deja adoptată la Sibiu. http://turnulsfatului.ro/22551/primaria-interzice-vanzarea-de-bilete-la-evenimentele-din-centrul-sibiului-mma-nu-mai-e-dorit.html |
|
| |
|
Victor Perdevara Musafir |
#10 O coada browniana pentru o piata libera2014-07-17 21:59Coada Calului e locul unde se intalnesc si fac schimb de limbi cei tineri sau batrani din Cluj. Doresc ca spatiul sa ramana liber si intr-o permanenta miscare browniana |
|
| |
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie