Domnule Preşedinte, graţiaţi-l pe Gică Popescu!
Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Domnule Preşedinte, graţiaţi-l pe Gică Popescu!
|
Musafir |
#12014-03-06 14:54un simbol al ROMANIEI nu trebuie sa stea dupa gratii |
|
| |
|
Musafir |
#22014-03-06 14:56sper din tot sufletul sa se intample un miracol si sa fie eliberat cat mai curand. DOAMNE AJUTA ! |
|
| |
|
Musafir |
#32014-03-06 15:03Hai sictir, hoti si derbedei nenorociti. Acolo, in puscarie, va este locul. |
|
| |
|
Gabriel Maris Musafir |
#42014-03-06 16:02In ultimii 15 ani sportul a fost murdarit si pervertit , mai ales de catre clasa politica aservita cabalei internationale. Gica Popescu este un simbol al unui sport pur , corect , sanatos , necesar si minunat. |
|
| |
|
Musafir |
#62014-03-06 16:35In tara asta, unde hotia este generalizata,v-ati gasit sa pedepsit un om de talie internationala, care si-a recnoscut greeala, a platit imputatia, spre deosebire de hotii economiei dela care nu s-a recuperat nimic. |
|
| |
|
Musafir |
#72014-03-06 17:12un om de onoare |
|
| |
|
Musafir |
#82014-03-06 18:45Este foarte obiectiva cererea, dar nu cred ca presedintele are toate parghiile necesare sa faca deocamdata acest lucru (gratierea).Cred ca Baciu deja a primit prea mult si ca nu ar mai putea gresi a doua oara sub nici o forma . Fiecaruia ii trebuie data o a doua sansa |
|
| |
|
bluebear |
#9 NU gratierii2014-03-07 18:08Da` ce v-a apucat pe toti? De ce sa il gratieze? Probabil pt cel putin 50% din condamnati se pot gasi diverse motive pentru a si "mai egali" in fata legii. A.Nastase - hai dom`le, tinem un prim ministru dupa gratii ? G.Becali - pai la cati oameni a ajutat?! Etc- cati din ei nu se simt "naspa" pt ca au ajuns acolo ? Cati considera ca nu meritau? Cati oameni BUNI nu au patit`o ? Ce are G.Popscu in plus fata de oricare alt cetatean? Faima ? pai a avut-o , si a ajunS ce a ajuns tocmai din cauza asta . Nu a primit pedeapsa pt ce a facut bine ( pt asta chiar a fost recompensat) ci pt. ce a gresit. Altii stau 3- ani in puscarie pt o amarata de paine sau roata de bicicleta ruginita. Si in conditii mult mai proaste decat victimizatii astia. |
|
| |
|
Musafir |
#102014-03-07 19:22Domnule Cartianu, sunt de acord cu dumneavoastra. Dupa umila mea parere, domnul Gica Popescu merita sa fie gratiat! Daca punem in balanta binele si raul din viata domnului Popescu, binele va triumfa cu siguranta! De ce sa se arunce cu pietre in asemenea om? Cine este oare perfect? Va doresc mult noroc in demersurile dumneavoastra domnule Cartianu. Multe salutari din Germania, Diana Gabroveanu |
|
| |
|
ALEX |
#112014-03-08 10:35Daca era condamnat cu suspendare doamna judecator nu mai beneficia de avansare in functie,iar la conducerea FRF nu mai era omul lui BASESCU. |
|
| |
|
Musafir |
#122014-03-09 19:10pe terenul de joc era capitan si lua decizii bune in joc,in afara jocului partenerii lui de afaceri au decis si el acum sufera.PACAT!!! |
|
| |
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie