ALĂTURI DE PASTORUL VLADIMIR PUSTAN

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția ALĂTURI DE PASTORUL VLADIMIR PUSTAN


Musafir

#1

2014-03-28 12:04

Doresc o mai mare transparenta la nivelul central al conducerii penticostale

Musafir

#2

2014-03-28 12:28

Suntem alaturi de fratele VLADIMIR PUSTAN DomnulISUS sal binecuvinteze si sal intareasca in vremurile grele prin care trece,si sai dea putere dea merge mai departe cu cuvintul evangeliei in intreaga lume GBY FRATE PUSTAN.

Musafir

#3

2014-03-28 12:44

FRATE PUSTAN CU DUMNEZEU NAINTE CACI CU DUMNEZEU ATI FACUT LEGAMINTUL NU CU CEI CE CONDUC CULTUL DOMNUL SA VA DEA PUTERE PE CALEA LUI AMIN

Anonymous

#4 Amin!

2014-03-28 14:26

Aleluia!

Musafir

#5

2014-03-28 19:23

nu sunt alaturi de un om ci sunt alaturi de Adevar si de cei ce iubesc pe Dumnezeu

Musafir

#6

2014-03-29 10:01

sunt alaturi de un frate scump iminii mele

Musafir

#7

2014-03-29 14:09

Chiar daca sunt de confesiune ortodoxa , il sustin din tot sufletul pe fratele Pustan. Indemnurile si predicile dumnealui imi intaresc si mai mult convingerea si dorinta de a-l urma pe Hristos. Fiti binecuvântat !
Cu tot respectul
Diana COSMA

Musafir

#8

2014-03-29 14:16

Este un om deosebit fratele pustan ceea ce predica e pe intelesul tuturor vom fi cu dumneavoastra frate pustan Dl sa va binecuvanteze!!!
George Oprea

#9

2014-03-29 14:22

Va incurajam in numele Domnului Isus,frate Pustan si intreaga biserica din Beius sa merge ti inainte pentru ca suntem chemati la slobozenie si nu la robia cultului penticostal.Noi trebuie sa ramanem credinciosi Biblie-i si nu unui statut penticostal facut de oameni.Caci se cade sa ascultam mai mult de Dumnezeu si nu de oameni.Din cultul penticostal va poate suspenda...dar nu si din Imparatia Lui Dumnezeu!
DANIEL.M.

#10

2014-03-29 18:04

am fost si sint si voi fi cu fratele VLADIMIR PUSTAN DUMNEZEU SA-L BINECUVINTEZE SI SA FIE TOT ASA ORIGINAL NU VOPSIT CA SI ALTI.AMIN.AMIN.AMIN.

Musafir

#11

2014-03-29 18:18

am fost si voi fi alaturi de fr.PUSTAN


cris_vero83@yahoo.com

#12

2014-03-29 18:49

suntem o familie unita ,,,suntem o familie reala,.,.de aceea sustin aceasta lucrare si ma rog pt biserica SF.TREIME SI FR PUSTAN si pentru cei ce cred in Dumnezeu,,,suntem alaturi de voi,,,multe binecuvantari fr Pustan si nu uitati k Dumnezeu ne iubeste de aceea a dat pe singurul lui fiu,,,,GBY,.,.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#13

2014-03-29 18:59

Numai Dumnezeu il poate intari pe fr. Pustan caci doar el si Dumnezeu stie ce este in sufletul lui. a fost o lovitura puternica dar am credinta ca Dumnezeu il va ridica si intari pt a putea sluji in continuare si sa nu uitam un lucru fr Pustan a fost ales de Dumnezeu pt a fi pastorul uenei biserici la fel si cei din conducerea cultului au fost alesi tot de El. Parerea mea ar fi sa nu ne pierdem timpul semnand petitii sa dam jos pe unul si pe altul ci sa ne rugam Domnului cu staruita sa-si faca lucrarea sa ne dea dragoste fata de aproapele si sa putem ierta pe cel ce ne-a facut rau. Asta vrea Dumnezeu nu ura si strangere de semnaturi!!!!
Ionel

#14 Mirel

2014-03-29 19:00

Doamne mare-i gradina ta si plina de prosti.

Musafir

#15

2014-03-29 21:27

Nu stiu si, nici nimeni nu spune de ce este invinuit fratele Vladimir...si nici nu vrem sa stim...dar mi-amintesc de un verset din biblie...Mica 4.1 In vremile de pe urma, muntele casei Domnului va fi intemeiat tare, ca cel mai inalt munte...si cine se urca pe munte are toate sansele sa cada...si ceea ce e mai rau e ca, cade in vazul tuturor...pentru ca este pe munte...si se vede de departe. Dar spunea cineva, nu mori daca cazi, ci mori daca ramai acolo unde ai cazut...si apoi, daca e cineva fara pacat sa ia primul piatra si sa loveasca. Si daca cineva spune ca are constiinta curata e posibil sa aiba memoria proasta.Incerc sa cred ca cine a luat decizii in aceasta problema a lucrat cu o inima curata , ca inaintea lui Dumnezeu...caci e vai de el daca a facut-o din alte motive. Respectul meu pentru mai marii nostri....dar eu, sa fiu sincer, nu prea am mare incredere in oameni. Si cine vrea ca cineva sa aiba incredere in el, sa faca tot posibilul sa-si capete acea credibilitate. Domnul sa ne binecuvinteze si sa ne mantuiasca.
Trâmbița va să sune

#16 Hai, mergeți la nani-nani!

2014-03-29 22:05

Sunteți o simplă masă de manevră formată din niște sărmani frustrați. După cum mărturisea un coleg de-al vostru mai sincer, pe voi nici nu vă interesează dacă Vladimir Pustan e vinovat sau nu. Cred că nu v-ar păsa nici dacă una dintre tinerele care au depus plângere ar fi fost logodnica voastră. Sau poate că atunci v-ați trezi din somn?

Ce e important pentru voi e că Pustan știe să predice foarte bine.
Că e cool și împotriva sistemului. Pentru voi e de ajuns.

Nu e de ajuns, bah adormirea Maicii Domnului ce sunteți.
Mai trebuie și o viață trăită. Că dacă predici apă și bei vin te-ai descalificat.

Dar acum, hai, plecați la nani, nani, că s-a făcut cam târziu!

tfclaudia

#17

2014-03-30 07:20

nu m.am alaturat unui om ci felului lui de a-l prezenta pe Dumnezeu ,este un slujitot care iubeste pe toata lumea , care nu baga sau scoate el din Rai oameni , asa cum o fac multi altii ,cred ca TRAIESTE PENTRU HRISTOS cum nu am vazut la nimeni niciodata acest lucru , Dumnezeu sa te binecuvinteze frate Vladimir Pustan


Musafir

#18

2014-03-30 09:01

Multumesc frate Pustan pentru predicile de pe net... ma ajuta enorm. Fiti binecuvintat!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-03-30 11:56


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-03-30 12:01



Musafir

#21

2014-03-31 17:49

Domnul va face cu siguranta dreptate,Amin.
un crestin

#22

2014-03-31 19:55

Am ajuns de rasul lumii. E dureros ca tocmai noi crestinii, care ar tebui sa fim sare si lumina, na avantam in astfel de lupte, mai rau ca politicienii. Care mai este marturia noastra? Si mai vrem trezire si ca oamenii sa se intoarca la Domnul? Ar trebui sa ne fie rusine si sa ne pocaim cu adevarat. Oare Domnul Isus ce ar fi facut in locul nostru? Nu uitati ca noi nu lovim in cultul penticostal sau in Vladimir Pustan, Lovim direct in Biserica Domnului, in Insusi Domnul Isus. Asta e rasplata noastra pentru Jertfa Lui, pretul pe care L-a platit pentru rascumpararea noastra? Nu-mi vine sa cred. Suntem jalnici.
1234

#23

2014-03-31 21:54

ieu un intaleg unde vrea sa plece fratele`pustan

Musafir

#24

2014-04-01 00:55

Dumnezeu sa-l intareasca pe fratele Pustan si sa-l ajute in continuarea misiunii lui de predicare a Cuvantului.Este bine cand diavolul urla si te ataca caci inseamna ca nu esti de partea lui.

Musafir

#25

2014-04-01 05:42

da sunt de acord cu ce ai scris in petitie, cu mentiunea ca mai sunt si oameni de caracter in conducerea cultului penticostal desii ffffff putini. Acesti oameni tineri, binenteles, sa si adune oameni de o calitate morala si etica fara cusur si sa reformeze conducerea cultului iar vechile reminiscente comunisto- securiste sa plece odata pt ca au facut doar rau imaginii cultului nostru.Sper din suflet ca toti cei ce sunt animati de aceleasi sentimente sa adere la initiativa noastra.Domnul Isus sa se indure si sa ne lumineze