Gratiere pentru Gica Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Gratiere pentru Gica Popescu


Musafir

#2326

2014-03-08 17:08

Liber

Musafir

#2327

2014-03-08 17:11

fi tare GICA

Musafir

#2328

2014-03-08 17:14

Semnez aceasta petitie pentru motivul ca sunt HOTI adevarati in aceasta tara care o duc bine si fac averi in continuare.Daca Basescu il va gratia pe Gica Popescu o sa faca macar odata dreptate unui omcare a gresit o singura data(a recunoscut si platit)si pe care Justitia nostra, intr-adevar „oarba„ pentru felul in care inclina balanta(judeca), l-a condamnat.

Musafir

#2329

2014-03-08 17:28

gica popescu nu merita asa ceva
uitati in ce a ajuns tara asta
halabula

#2330 Re: AZI ORA 11

2014-03-08 17:34

#2179: - AZI ORA 11

esti cioban, stai jos!

se calculeaza in functie de rebuturi situatia unei tari ... cele dezvoltate au intr-adevar 5-10% rebuturi umane.

situatia romaniei demonstreaza de fapt ca procentul se exprima invers si anume : 90-95% rebuturi.


Musafir

#2331 Re: Re:

2014-03-08 17:37

#2313: halabula - Re:

ti-as da foarte mare dreptate dar noi avem un mare infractor in fruntea statului.din cauza asta justitia e asa cum e

 


Musafir

#2332 Re:

2014-03-08 17:41

#1: -

Bravoooooooooo!Felicitari.Esti un roman adevarat.

halabula

#2333 Re: Re: Re:

2014-03-08 17:42

#2331: - Re: Re:

toate la timpul lor, au trecut multi ani pana Nastase a platit, Vantu si altii ... si sa speram ca putini vor trece pana si Basescu , Udrea se vor alatura tendintei .... nu poti sa contesti faptul ca totusi justitia a evoluat destul de mult .. iar asta imi da speranta ca lucrurile se vor misca mai repede pentru noii veniti.

din aceasta cauza, chiar daca nu ne convine unii ca GP trebuie sa plateasca ,.. o gratiere a lui inseamna o palma asupra justitiei.


Musafir

#2334 Re: Robert Antonio Pelanso de Romani

2014-03-08 17:49

#2321: - Robert Antonio Pelanso de Romani

Bai nesimtitule....,vorbesti de niste personalitati..esti prea incult ca sa ai voie sa le pronunti si numele

IESI AFARA,JAVRA ORDINARA!!!!!!!!!


Musafir

#2335

2014-03-08 17:51

Este embla României nu merita sa fie închis. Sa facă Banciu pușcărie in locul lui!,care este un stricat
d3ni3l

#2336

2014-03-08 18:01

sincer...este dupa gratii ca merita...nu-l mai plangeti ,este hot si gata.....asa suntem noi romanii ,prosti....cand a intrat acea femeie amarata ca a luat o gaaina de pe strada sa faca mancare copiilor nu a facut nimeni petitii........de fapt ideea aceasta cu petitia este venita tot de la un hot,,asa fac hotii sar unul pt altul......din partea nea sa putrezeasca acolo.

Musafir

#2337

2014-03-08 18:06

Cred ca a ajuns fara voia lui sa greseasca ,poate gasim alta modalitate sa fie pedepsit ceva gen amenda

Musafir

#2338

2014-03-08 18:08

Gica Popescu merita sa fie eliberat , un sportiv care a reprezentatat Romania cu mandrie in fotbalul european .

Musafir

#2339

2014-03-08 18:11

Atunci cand dosarele unor fraude URIASE sunt tinute in sertare, iar preejudicii de miliarde de dolari nu sunt recuperate niciodata,UCIGASI din culpa criminala ramasi in libertate,...., avand in vedere consemnarea infractiunii si recuperarea prejudiciului cauzat,pentru un simbol al sportului romanesc semnez aceasta petitie

Musafir

#2340

2014-03-08 18:14

hai liba

Musafir

#2341

2014-03-08 18:26

bravo 2339, te apropii mai mult de adevar.... si toate astea datorita societatii in care traim.... inca o data cred ca aceasta campanie pentru Gica este de fapt un adevarat protest spre multe domenii care trebuie schimbate pe meleagurile noastre.... vezi #2229 !!! Libertate G.P.

Musafir

#2342

2014-03-08 18:35

Pentru pretuirea valorilor romanesti al unui star incontestabil al sportului romanesc.
SeverBanks
Musafir

#2343 Statul nu fura !

2014-03-08 18:52

De ce esti tu in stare ROMANIE... la MANIE !
Taxa auto instituita in anul 2012 a fost declarata ilegala de Curtea de Justitie a Uniunii Europene, printr-o ordonanta data la inceputul lunii februarie. Mai exact, CJUE a stabilit ca taxa de poluare contravine reglementarilor europene, iar contribuabilii romani nu pot plati o taxa pentru o masina achizitionata din Uniunea Europeana, intrucat tara noastra este deja stat membru. Prin urmare, cei care au achitat taxa pot solicita restituirea banilor in instanta, daca depun o serie de documente care sa dovedeasca plata efectuata la Fisc.
Dar cine este statul...?! Cine e de vină pentru taxa auto / de primă înmatriculare / de poluare / de mediu ?
Basescu: Tariceanu a introdus taxa auto pentru a proteja interesele Citroen !
Victor Ponta: Vom da banii înapoi celor care au plătit TAXA AUTO introdusă de Boc !
Tăriceanu: ”Am găsit soluţia pentru a rămâne imortalizat în istoria postdecembristă: voi impune o taxă aberantă!”
Vosganian: ”Orice ar face UE, noi tot vom găsi un subterfugiu să păstrăm taxa auto în vigoare. Nu mă credeţi?!”
Korodi: ”Uite-aşa de mare........................................ va fi taxa auto, după triplare”
Nemirschi: ”Ce-ar fi să aburim poporul că eliminăm taxa auto?”
Boc: ”Tăricene, bună idee ai avut cu taxa asta auto, facem o miuţă cu ea de înnebuneşte poporul!”
Borbely: ”Yoy, istenem, eu o să fac o chestie şi mai tare ca Tăriceanu, nu credeţi la mine?”
Plumb: ”Cine crede că renunţăm la taxa auto, se înşeală. O iubim, n-o lăsăm!”
Ponta: ”Ştiţi care e poanta? Românii doar dau din gură, putem să punem ce taxe vrem, nu ne e teamă”
Cine este poporul acestui stat...?!
Noi ! Toti astia care ''dam din gura'', pe aici, pe colo...!
Actualmente: ''Călin Popescu Tăriceanu a demisionat din PNL, miercuri după-amiază, în contextul în care existau zvonuri că, săptămâna viitoare, conducerea partidului ar fi luat în calcul excluderea lui.''
Tăriceanu: Anunţ joi înfiinţarea Partidului Reformator Liberal. Sunt convins că îl bat pe Antonescu la PREZIDENŢIALE.

Călin Popescu Tăriceanu: "Nu mă interesează nici postul de ministru, nici de vicepremier, nici de preşedinte al Senatului. Am fost premier. E caraghios să-mi doresc mai puţin. Poate îmi doresc mai mult", a spus Tăriceanu la Antena 3.
Întrebat de moderator dacă "mai mult" înseamnă să fie preşedinte al României, Tăriceanu a răspuns: "Da".
Adica..., se desparte de asociatii dintr-un SRL si isi deschide un alt... SRL!
Asta vis-a-vis de cate institutii ale STATULUI au fost puse in insolventa, dupa ce au fost pradate de care... STAT!
Apoi ne vind gogosi cu taxe... online sau la TV si ne trimit facturi acasa... insuportabile !
Acceptand toate astea... noi toti suntem complici ! Complici de...? De STAT !
Ne vor judeca pe drept copiii si nepotii nostri ? Sau ne vor ierta pacatele ?
Un lucru este cert: STATUL mai repede asfalteaza drumurile catre puscarii decat... autostrazile!
Poate fi luata ca o sugestie... STA-TU-LE ! Ca tot stai degeaba !!!
De fapt..., STATUL face si desface ! Noi, POPORUL, nu facem nimic... decat ''dam din gura'', pe aici, pe colo...!
Asfaltati drumurile catre puscarii, ca sa fie drumul lin familiilor... cand ne vor vizita !


Musafir

#2344

2014-03-08 18:54

gica popescu merita sa fie eliberat si respectat pentru ca si el a respectat romanian
manuel

#2345 eliberat

2014-03-08 18:55

trbue sa fie elibetat

Musafir

#2346

2014-03-08 18:57

trebue sa fie eliberat
manu

#2347 eliberat

2014-03-08 18:58

trebue eliberet

Musafir

#2348

2014-03-08 18:58

A fost un mare fotbalist o glorie , merita Gratierea.
Multumesc!

Musafir

#2349

2014-03-08 19:01

E nevinovat


Musafir

#2350

2014-03-08 19:04

Arrestati adevaratii hoti CAI plina tara de hoti primari si parlamentari