Patrimoniul istoric national între profesionism si amatorism

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Patrimoniul istoric national între profesionism si amatorism


Musafir

#376 Re: Frustrare!

2014-02-15 21:31

#56: liber cugetator - Frustrare!

Ori sunteti incapabili sa ganditi cu capul vostru si va luati unul dupa altul ca  idei nu aveti dar aveti emotii! Ori va faceti temele, dar fara pic de imaginatie (deci de inteligenta)


Musafir

#377 Re:

2014-02-15 21:31

#62: Catalin -

Alt frustragiu. Multi da....Maria Ta.


Musafir

#378 Re: la liber de la Papusica pentru fanii ei

2014-02-15 21:32

#374: papusica adevarului - la liber de la Papusica pentru fanii ei

dar despre arheologii mai tineri ne zici ceva?!


Musafir

#379 Re: Arheologii in loc sa faca treaba se tin de petitii

2014-02-15 21:33


Musafir

#380 Re: Impotriva unei petitii false

2014-02-15 21:35

#328: Ene - Impotriva unei petitii false

Iaca si Ene preocupat de frustrare. Sunteti multi frate, procupatii astia. Sau mai de graba sunteti multe postari. Eu ma distrez numarandu-va

papusica adevarului

#381 Re: Re: frustrarea e la ea acasa la voi acasa

2014-02-15 21:36

#371: - Re: frustrarea e la ea acasa la voi acasa

Draga domnule va asigur ca detin mai multe gaurici decat dumneavoastra care spre deosebire de mine care fac exercitii zilnice si folosesc creme de ultima generatie inclin sa cred ca sunteti mandrul posesor al unei ghirlande de hemoroizi facuti probabil ori de la stat pe scaun ori de la altceva,dar sunt o doamna si  nu pot pronunta cuvantul acela.Cred ca sunteti frustrat si de faptul ca activitatiile dvs de natura intelectuala precum si cele de natura sexuala nu mai sunt la aceeasi parametrii ca in tinerete.Daca vreti va dau un sfat Luni puteti sa ma ciupiti dragastos de fund va fac eu semn ...Kisss

Papusica nu s-a suparat este chiar vesela si flatata ca un om asa de distins ca dvs a remarcat-o

ps poate imi faceti o marire

Papusica adevarului terminat


Musafir

#382 Re: #368

2014-02-15 21:36

#375: Ene - #368

Sezi bland, nu detectoristii sunt tinta, ei sunt doar martirii !

Mai bine sezi si asculta papusica povestitoare, ca tocmai si-a terminat dusu'

si cat se usuca mai tasteaza una alta.


Musafir

#383 Re: Impotriva unei petitii false

2014-02-15 21:37

#328: Ene - Impotriva unei petitii false

Cetateanul Detector de frustrari. Inca unul.

Ene

#384 De cate ori ma contorizezi domnule?

2014-02-15 21:41

Nu aveti pic de flexibilitate desi sunteti contor sionist.
papusica adevarului

#385 Re: Re: la liber de la Papusica pentru fanii ei

2014-02-15 21:42

#378: - Re: la liber de la Papusica pentru fanii ei

Ooooo da ati punctat domnule, sunt niste tineri care debordeaza de energie si virilitate fata de ai batrani.Domnule draga se vede de la o posta(eu nu recunosc nimic nu am fost facuta posta,mmm poate de 2-3 ori da de ...stiti voi) asa sa revin sunteti viitorul domnule constiinciosi, cu idei noi, incercati sa faceti mult mai mult DAR aveti piedici.Eu sper ca in timp, asa ziceam si acu 10 ani pe holurile ...., sa se regleze problema, sa fie oameni capabili pusi in functii, oameni cu idei si simt practic dezvoltat binenteles trebuie sa fie virili, asa  ca pentru papusica.

Toata stima pentru tinerii din bransa.Kiss

Papusica adevarului terminat.


Musafir

#386 Re: frustrarea e la ea acasa la voi acasa

2014-02-15 21:46

#359: papusica adevarului - frustrarea e la ea acasa la voi acasa

Esti detectorist cum sunt eu. Sunt sigur ca intelegi pe pielea ta de papusica ce inseamna acest cuvant si aceasta stare. V-am numarat cu un scop pe astia care va dati drept cunoscatori intr-ale frustrarilor. Pentru ca toti va expuneti parerile destepte de psihologi la comanda sau va luati unul dupa altul din lipsa de gandire. Sarmanii de voi. Nu este intre voi nici un detectorist autentic. Acestia sunt mult mai ineligenti ca voi micilor trepadusi

spot cultural

#387

2014-02-15 21:47

O mica pauza facem sa ne mai clatim ochii la ceva arta greceasca,
a mai fost poststat linkul, da' memoria romanilor e scurta si se
transmite indeosebi oral (asa intelesei p'aci).
http://s24.postimg.org/wpb2k2jqd/damianocoon.jpg
Multumesc, continuati !
papusica adevarului

#388 Re: Re: #368

2014-02-15 21:47

#382: - Re: #368

Domnule atat de prinsa de comentariile de aici sunt ca nici macar nu m-am uscat ba chiar m-am ...stiti voi.Mmmmmm

Stau aici in fata calculatorului si ma simt iar ca la 18 ani cand nimeni de pe sit,hol,anticamera etc nu scapa de mine.Eram ca o acadea care nu se mai termina.Si acum sunt (sic!) stiti se spune ca femeile dupa 35 de ani intineresc si asa e, sunt plina de dorinta de viata si distractie.Upssss am zis-o si pe asta iar o sa ma ciupeasca la cafea baietii tomnateci

Papusica adevarului terminat.

papusica adevarului

#389 Re: Re: frustrarea e la ea acasa la voi acasa

2014-02-15 21:53

#386: - Re: frustrarea e la ea acasa la voi acasa

Draga domnule tin sa precizez ca nu numai arheologii sunt plini de pasiune ci si detectoristii.O intamplare nostima, anul trecut un detectorist la predare ce chipes,cunostinte solide generale si nu numai, extraordinar baiat.Ar fii pacat sa isi piarda pasiunea din cauza unei polemici, sincer.Cat despre numaratul dvs stiti vorba lui Nastase eu va zic ca nu atii stii sa numarati cate placeri mi-au fost provocate de baiatul asta, sa nu fiu rea mai este cineva arheo cu acelasi record o adevarata forta Mmmmmmmmmmm deja m-ati provocat cred ca ies 5 min scuze tre sa ma racoresc

Papusica adevarului terminat

il padrino

#390 nedumerire

2014-02-15 21:53

Intru si eu in joc, sper sa nu ies shifonat...
Draga papusica, imi poti explica si mie care-i miza celor tineri(e),inteleg ca salariul e mic si nu ajunge nici de tampaxuri, de pasiune nici nu poate fi vorba, deci ce folos atata cazna(asta sigur e cuvant dacic)?
Imi scapa ceva, da-mi un indiciu.

Musafir

#391

2014-02-15 21:55

Stau si ma gandesc, cat timp papusica adevarului ...nu stiu ce face
si realizez ca dl.ET e un frustrat !
Da' nu frustrat din cel mic e FRUSTRAT.
p

#392 Re:

2014-02-15 21:55

#387: spot cultural -

Papusica adevar va zice, nu e chiar asa de bine facut si d...tCredeti-ma pe cuvant papusica stie.

Papusica adevarului terminat

papusica adevarului

#393 Re: nedumerire

2014-02-15 22:02

#390: il padrino - nedumerire

In primul rand draga domnule eu nu folosesc Tampaxuri sunt scumpe,daunatoare(nu lasa treaba sa iasa normal scuzeeee) folosesc Always, la varsta mea se poarta cu aripioare, dar si asa sunt fantastica.Imagineaza ti esti la perigheza si te prinde brusc amocul , te tragi la loc cu verdeata si repede repede hai sa stingi pasiunea.Ce faci iti scoti Tampax ul se pierde pasiunea papusica stie asta f bine de aia foloseste cu aripioare aviz pentru fetele tinere din bransa luati de invatati.

Bun sa trecem la lucruri serioase ;din PASIUNE domnule de aia eu asa am facut, sentimentul care il ai cand descoperi CEVA , simti acel CEVA (nu va ganditi la prostioare) sansa celor tineri consta in momentul actual numai in solidaritate nu stiu ceva un sindicat bine pregatit care sa ceara drepturi corecte, petitii, cereri peste cereri.Cam asa ceva.

Papusica este prea batrana pentru a fii sefa de sindicat dar daca o rasplatiti cu ceva tineri virili poate ar fii de acord.

Papusica adevarului terminat.


Musafir

#394 Re: Re:

2014-02-15 22:03

#392: p - Re:

pai macar o idee, tusa, dalta poate sa dea ca sa se desavarseasca capodopera ?

papusica adevarului

#395 Re: Re: Re:

2014-02-15 22:10

#394: - Re: Re:

Tinere acu mi-am pus ochelarii si am vazut grozavia, si-a facut bust si si-a pus in fata un sarpe de aia am crezut doamne....Papusica a gresit , varsta deee ,deci trebuie indepartat sarpele si o sa vedeti grozavia.Sa nu va speriati ca asa e ceea ce o sa vedeti.Deja ma trec fiori numai cand ma gandesc ce-am putut sa fac cand eram mai tanara .....Alte vremuri erau atunci trebuia sa faci ce trebuia ca sa fie bine si de aia imi pare rau de tinerii de azi ca ei trebuie sa fie uniti sa nu faca ce am facut eu.

Papusica adevarului terminat

Domnul sa va dea.

#396 Sunteti bolanzi cu totii.

2014-02-15 22:10

Doamne astia au inebunit de tot.A aparut la muzeul national un ciolan mare da mare si acum se bat arheologii pentru el.Care mai de care vrea ciolanul ca sa fie el seful si sa isi conduca subalternii mai deperte.Eu va propun sa va bateti acolo la muzeu ca chiorii si sa lasati cetatenii acestei tari in pace si nu mai scoateti vorbe mincinoase prin care sa primiti ciolanul.
Nu credeam sa existe asemenea caracter la intelectualii nostrii.Asta ati invatat in facultate? sa va sapati uni pe altii? ba sa defaimati oameni care vau adus tezaure LA VOI ?
Rusine sa va fie ca oameni corecti au adus tezaure la voi si voi ii denigrati ca au rascolit pamantul.
Pai dati o lege prin care detectoristul sa scoata metalul din pamant fara sa sape ci doar prin puterea mintii si sa il aduca la voi sa il predea si sa va platersca tot detectoristul ca ii primiti tezaurul la muzeu.
Iar rascumpararea sa o ceret voi ca vati obosit sa datati monedele.
Asa sa mergeti la Ponta si sa cereti toate rascumpararile pentru voi si sa fiti blestemati cu neamu vostru ca nu va mai satura bunul Dumnezeu.
Asa sa va dea voua incepand de acum de la ora 24 noaptea sa va saturati pana peste cap.
AMIN,AMIN,AMIN.

Musafir

#397 Re: Re: despre tot si despre toate

2014-02-15 22:14

#278: stoica ionut detectorist bucuresti - Re: despre tot si despre toate

Din păcate, nu ați priceput ce a vrut să zică domnul Cătălin Lazăr. Este un hobby care necesită asistență de specialitate în anumite cazuri și vi s-a explicat de ce.


Musafir

#398 Re: Sunteti bolanzi cu totii.

2014-02-15 22:14

#396: Domnul sa va dea. - Sunteti bolanzi cu totii.

"Pai dati o lege prin care detectoristul sa scoata metalul din pamant fara sa sape ci doar prin puterea mintii

si sa il aduca la voi sa il predea si sa va platersca tot detectoristul ca ii primiti tezaurul la muzeu."

Faca-se voia ta ! Da' fara documente de predare-primire, sa nu zici ca nu ti-am spus...

papusica adevarului

#399 Re: Sunteti bolanzi cu totii.

2014-02-15 22:15

#396: Domnul sa va dea. - Sunteti bolanzi cu totii.

Tinere papusica nu e multumita deloc, de ce hulesti?Arheologii "e" si ei oameni ca si tine.Oriunde la orice loc de munca e asa, mancatorie, mai o palma tandra mai o ciupitura la cafeluta, la biserica.Asa e viata dasta scriu aici la miez de noapte ca sa le spun tinerilor de aici sa ia atitudine.Doamne ce oameni auzi sa hulesti asa...o sa ratez si intalnirea din noaptea asta dar cred ca se merita.

Papusica adevarului terminat.

papusica adevarului

#400 Re: Re: Re: despre tot si despre toate

2014-02-15 22:21

#397: - Re: Re: despre tot si despre toate

Da da da papusica a citit posturile si declara ca hobby ul necesita ajutor de specialitate dar la cati detectoristi sunt in tara cum ar fii ca fiecare detectorist cand iese pe teren sa anunte un arheolog care ori sa vina cu el ori sa ii dea o permisiune de detectie pe zona respectiva?Adica vrea sa iasa trebuie sa faca programare, sa astepte sa zic 1 saptamana 2,3 cat dureaza si dupa aia sa iasa.Nu se poate nici asa nu mai e hobby e , nu stiu daca ati apucat pe vremea lui Ceausescu programarile pentru Dacia.Cam asa ceva.

Papusica atunci nu o sa mai aiba parte de arheologi si detectoristi virili si nu e bine.

Papusica adevarului terminat