Demiterea si pedepsirea celor vinovati de tragedia din Apuseni


Musafir

#1076

2014-02-01 11:47

Viata e cel mai de pret bun pe acest pamant.Pacat ca cei care ne conduc sunt disperati numai dupa bani si sunt fara suflet si nu le pasa de aproapele lor.

Musafir

#1077

2014-02-02 17:03

sa nu iertam niciodata pe acesti criminali sa ne unim cu totii si sa cerem pedepsirea lor poate asa vom reusi

Musafir

#1078

2014-02-03 13:16

Fara cuvinte ce s-a intamplat...cata iresponsabilitate din partea autoritatilor...cinste locuitorilor din acea zona pentru atitudine si ajutorul acordat, adevarati eroi...Sincere condoleante famiilor indoliate pentru pierderea celor care s-au inaltat la cer...Dumnezeu sa-i intareasca, sa le de-a puterea necesara depasirii acestor momente grele, pe care nu le doresc nimanui...Tot respectul pentru tatal Aurei si al intregii ei familii, adevarati oameni...simpli, modesti cu caracter...Imi pare rau si pentru copiii d.lui Iovan un pilot profesionist, care si-a sacrificat viata pentru ai salva pe ceilalti...Mi-as dori ca acest caz sa fie solutionat,iar persoanele implicate sa raspunda pentru faptele si deciziile intarziate, luate...
Ana Liza

#1079 de la FMI nu ştiu dacă..,dar de la bărbaţi m-UE UE

2014-02-03 20:27

Suntem mulţi cei cu gustul amărui in gură,
rămâne de văzut care va fi ultima picătură
Române ,ieşi in strada! Ura in tine rage
Prin forţa celor mulţi buboiul îl vom sparge!

Musafir

#1080

2014-02-03 20:43

să fim uniţi şi să condamnăm in permanenţă astfel de atitudini a unor astfel
de conaţionali care trebuie daţi exemplu de rău şi să-i pedepsim foarte dur
pt că prin puterea exemplului vom transmite mesajul nostrul celorlalţi
INCAPABiLi şi IMPoTeNŢi aflaţi prin funcţii de decizie a vieţii româneşti!
Heil Hitler

#1081 Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

2014-02-04 08:16

Nu va suparati...ati vazut pe cineva sa promoveze o astfel de petitie? I-ati vazut pe cei de la Antena3 sa promoveze aceasta petitie? De ce oare? Pentru ca ei si cu politicienii lor sunt disperati sa creeze un haos prin circul politic care il fac, cerand demisii in stanga si in dreapta, doar doar "chipurile", daca isi vor da demisia cativa sinecuristi, zic ei, se face "dreptate" si se rezolva ceva, punandu-se astfel batista pe tambal. Nu domnilor, ce va ocupati cu acest circ politic, nu ne intereseaza demisiile alora. Pai ce...daca il vad pe stroe ala in sparlament, si nu il mai vad ministru, crezi ca ma incalzeste pe mine si pe sora Aurei si restul familiilor victimelor? Asa ca domnilor de la Antena3 si de la restul posturilor tv, va rog sa militati pentru aceasta petitie, sa militati pentru un proces corect, public, sa vedem si noi probele, inregistrarile convorbirilor telefonice, sa vedem expertize tehnice si interne si cu experti externi, sa vedem legile,regulamentele, procedurile si atributiile exacte ale fiecaruia. Si dupa acest proces, vrem sa vedem vinovatii cum infunda puscaria, si nu asa zisele "demisii" politice. Daca isi dadeau demisia din lume da, ma interesa..Dar asa ma tem ca tot ei ne conduc...


Musafir

#1082 Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

2014-02-04 09:14

#1081: Heil Hitler - Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

Nu te supara, esti prost?

De cand trebuie antena 3 sau oricare alt post de televiziune privat sau de stat sa promoveze o petitie?

Doar asa ca vrea muschiul tau?

La cat te duce capul,esti sigur basist!

Heil Hitler

#1083 Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

2014-02-04 09:27

#1082: - Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

Pai bai boule, nu se dau ei aparatorii tarii si a romanilor? Corectii, corectilor? Ca ei vor binele tarii?

Cum draq vor ei binele tarii si a romanilor, daca pe ei promoveaza doar interesele lui felix? Explica-mi si mie? De ce nu promoveaza si o petitie, ce are ca scop "educatia, prioritate nationala", de ce nu promoveaza petitii ce au ca scop "depolitizarea din posturile de conducere al institutiilor, si punerea in functii a competentilor"

Cum draq vor ei binele tarii si apara interesele romanilor? Doar sa il dea jos pe basescu si sa puna mana pe toata tara.?..E bine sa faca  si asta...dar sa propuna si solutii si proiecte  si pentru interesele romanilor.

 

O presa libera si corecta apara interesele romanilor, societatii civile? nu ale politicienilor..

Stii ce mi-a facut aceasta Antena3? Cand le-am propus sa promoveze astfel de petitii, ghici? Mi-au sters mesajele de pe paginile lor de facebook, si m-au blocat.....


Musafir

#1084 Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

2014-02-04 09:42

#1083: Heil Hitler - Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

Pai...iti meriti blocarile de oriunde!

Esti mult prea prost, dar ca la prosti iti repet: antena 3 sau oricare post tv, NU ESTE OBLIGAT SA SUSTINA O PETITIE SAU ORICE ALTCEVA!

Daca nu esti capabil sa intelegi asa ceva, mi-e clar ca tu degeaba existi pe lumea asta!

Numai prostii ai scris in mesajul anterior !

Da-i,Doamne, minte astuia!

Heil Hitler

#1085 Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

2014-02-04 09:50

#1084: - Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

Deci imi pare rau...Dar tu meriti sa fii spanzurat pentru prostie.

Ori esti pur si simplu prost, si te bagi in seama aiurea, ori esti vreo sluga proasta securista diversionista voiculesciana.

Eu nu am obligat pe nimeni, am rugat doar. Pentru binele tarii asteia...nu am nici un interes pentru nici un politician, pentru vreun alt fel de folos personal


Musafir

#1086 Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

2014-02-04 09:55

#1085: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

Basistule, unde am spus eu in mesajele de mai sus ca TU AI OBLIGAT ?????????

Am spus ca "aia" NU SUNT OBLIGATI !!!!!!!

Nu esti capabil sa faci diferentele intre lucrurile astea minore, iar eu ma astept sa intelegi ceva,orice!

Sa-mi fie rusine! :)

Heil Hitler

#1087 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

2014-02-04 10:01

#1086: - Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

Doamne, bou mai esti....am spus doar ca aia de la Antena3 sunt de fapt niste propagandisti manipulatori (gen nazisti) care nu isi apara decat interesele politice voiculesciene. Si nu vor binele acestui popor. Atat am spus...

Si cum de ai ajuns la concluzia ca sunt basist? Ti se pare ca il apar pe basescu, sau ca ii promovez interesele? L-ai vazut pe basescu legandu-se de portile Cotroceniului si militand pentru astfel de proiecte?  Bouleeeeee...

Intelege si tu si toti oamenii de bine....ca politicienii, ca sunt USL-isti, ca sunt basisti ,si televiziunile aservite, isi apara doar interesele lor, hotiile lor....

Cumva eu l-am votat pe basescu in 2004, cumva eu am facut alianta cu basescu la guvernare in 2004? Sau voiculescu...cu antenele lui.

BOULEEEEEE


Musafir

#1088 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

2014-02-04 10:08

#1087: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

Verdictul e clar in cazul tau : prea multa prostie zace in tine, mult mai multa decat e normal!

Ai mai invatat ceva azi: diferenta intre " a obliga" pe cineva, si "obligat" de ceva.

Mai vii si-mi explice ce ai vrut tu sa spui cand lucrurile sunt foarte clare, evident nu si ptr. tine ce persisti in prostie!

Da-i, Doamne, minte robului tau!

Heil Hitler

#1089 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

2014-02-04 10:15

#1088: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

Stau linistit...tu oricum esti un no name, nici macar un nick nu iti asumi. Sa stie lumea cum sa ti se adreseze. Am incredere ca inca mai exista lume in tara asta, sanatoasa la cap, care sa judece corect, pe mine sau pe un no name ca tine.

Si stiu foarte bine ca sunt oameni de buna credinta care au inteles foarte bine ce am vrut sa spun, si poate reusim sa schimbam ceva in tara asta.


Musafir

#1090 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

2014-02-04 10:21

#1089: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

Inca o mostra de prostie, marca--patentata-- de tine!

Ce legatura are un amarat de nickname cu ORICE, doar capul tau bleg o poate sti...

Eu nu stau atat de linistit ca tine, si asta ptr. ca intr-o lume ca asta exista specimene atat de proaste ca tine!

Sa ne fereasca sfantul de prosti ca tine in orice functie publica, ca atunci baselu o sa para mic copil.

Heil Hitler

#1091 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

2014-02-04 10:42

#1090: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

Ba...uite..recunosc...sunt un prost.

Sunt un prost ca tot incerc sa schimb ceva in tara asta, sa propun solutii, proiecte. Si nu ca as fi un geniu. Au mai fost propuse si de altii: Eminescu, Spiru Haret etc... Sunt un prost ca eu cred ca pot lupta cu un sistem ticalosit, format din politicieni (basescu, voiculescu, udrea, ponta, crin, iliescu, nastase, zgonea, etc) , televiziunile aservite (antena3, b1, rtv..etc), serviciile aservite, justitia aservita, aparate represive aservite.

DA. SUNT UN PROST


Musafir

#1092 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

2014-02-04 10:43

#1091: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

Perfect. Bravo !!!!

Esti pe drumul cel bun,acum zi dupa mine : basescu la puscarie!!!!

Heil Hitler

#1093 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul pol

2014-02-04 10:58

#1092: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul politic

Zic dupa tine: basescu la puscarie!!!

Dar zic si de la mine: Sper sa fii spanzurat pentru PROSTIE sau pentru ca esti TRADATOR DE TARA


Musafir

#1094 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul

2014-02-04 11:08

#1093: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul pol

si de furaciuni, nimic-nimic ?????

Dar tot un prostache esti, sa stii ca nu te-ai scos!

Heil Hitler

#1095 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa ci

2014-02-04 11:14

#1094: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa circul

Nu ma...eu am zis de tine ma postacule sa fii spanzurat pentru PROSTIE sau pentru ca esti TRADATOR DE TARA. Si uite poftim.. si ca esti hot


Musafir

#1096 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-las

2014-02-04 11:20

#1095: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-lasa ci

Am spus deja ca esti prost, inca o data tii sa demonstrezi prin felul idiot de a scrie care face sa se inteleaga cu totul si cu totul altceva !

Cat esti de prost, dar nu te mai mira, ti s-a spus de atatea ori!

Heil Hitler

#1097 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie

2014-02-04 11:27

#1096: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie-las

Nu ma tu esti prost si nu intelegi. Daca vroiam sa zic de basescu sa fie spanzurat...etc...asa ma si adresam: basescule, sper sa fi spanzurat...etc..

Dar eu m-am adresat tie ma postac prost...offf


Musafir

#1098 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta pet

2014-02-04 11:33

#1097: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta petitie

Prostu...a inceput sa strige prostu!!!!!

HAHAHAHAHAHAHAHA! Foarte tare! HAHAHAHAHAHAHAHA!


Musafir

#1099

2014-02-04 11:34

O tara de care mi-e rusine .Acom cirva ani in tarile din vest nu mia fost rusine sa spun ca sunt roman .Acum e altceva...
Heil Hitler

#1100 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta

2014-02-04 11:47

#1098: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Antena 3 -promoveaza aceasta pet

"

Pai...iti meriti blocarile de oriunde!

Esti mult prea prost, dar ca la prosti iti repet: antena 3 sau oricare post tv, NU ESTE OBLIGAT SA SUSTINA O PETITIE SAU ORICE ALTCEVA!

Daca nu esti capabil sa intelegi asa ceva, mi-e clar ca tu degeaba existi pe lumea asta!

Numai prostii ai scris in mesajul anterior !

Da-i,Doamne, minte astuia!"

Recunosti acest citat?