Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Heil Hitler

#35826 Re: Re: ce rusine...

2014-01-24 13:28

#35817: - Re: ce rusine...

deci contul meu de facebook contine doar numele meu din buletin. sa poti sta linistit. M-as bucura ca si tu sa ii scrii si sa ii ceri acest minim lucru decent. in legatura cu nickul de aici "Heil Hitler", am mai explicat, dar mai explic o data. Este o ironie la apelul propagandistilor manipulatori ale antenei3(copii perfecte propagandiste naziste unde evreul este inlocuit cu basistul)


Musafir

#35827

2014-01-24 13:28

Nu isi va da demisia cu toate ca poporul la demis in vara lui 2013.
Heil Hitler

#35828 "Trezirea"

2014-01-24 13:37

"TREZITI-VA" oameni buni. Nu vedeti ca toti politicienii nostri de dupa 89, hoti de tara, ne-au furat toata tara, au vandut tot, au inchis toate fabricile. Voi stiti ca si acum, cand noi vb aici, astia vand o parte din Transgaz, o parte din Transelectrica, vor sa vanda Oltchimu, vor sa vanda CFR. etc...Voi stiti ca pe noi si anul acesta, cu toate ca nu e zapada, ne costa 4000euro/km dezapezirea, cand in Finlanda e 1000euro.

Jumatate din forta de munca a plecat in strainatate sa spele la cur babele, sa le culeaga capsunile si portocalele. Am ajuns sclavii lumii. In loc sa stam in tara sa ne educam copiii, mergem afara si nu ii mai vedem cu anii...Ce tragedie....Fiindca aici totul a fost pus pe butuci.

Treziti-va. Nu intelegeti ca toti politicienii nostri, doar se rotesc la furat tara.

Degeaba doar dam jos pe unii, degeaba daca doar punem pe altii in loc.

Si de ce ei ne fura tara? Pentru ca nimeni nu ii deranjeaza. Ne-au dezbinat, impartindu- ne in iliescieni si anti-iliescieni, in basisti si anti-basisti. Si-au aservit Justitia. Ne-au redus la tacere, fiindu-ne frica sa vb si in familie. Ne injuram ca chiorii intre noi, in timp ce ei chefuiesc impreuna.

Oameni buni, hai sa ne unim, sa iesim in strada cu sutele de mii si sa le spunem politicienilor ce vrem noi si ce trebuie sa faca ei pentru tara, si sa nu ii lasam sa faca doar pentru ei. Ia sa vedeti ca nu or sa isi mai faca ei de cap, sa vanda tot, sa fure tot, daca o sa ne vada pe toti in strada.

"Treziti-va" o data. Nu intelegeti ca ei "chipurile" se cearta intre ei. De fapt ei astfel ne manipuleaza si ne tin dezbinati, impartiti. Nu intelegeti ca ei vor sa ne tina needucati, saraci si prosti, pentru a ne putea manipula (a ne prosti cu o galeata sa ii votam). Vor sa prosteasca si sa pacalasca lumea, spundu-le ca ei "dau" nu "iau" ca altii, si vezi Doamne ce buni sunt ei; ca ei dau nu stiu ce ajutoare sociale, ca va pacalesc dandu-va nu stiu ce sarmale si fasole. Nu domnilor, nu sunt deloc buni prin asta, ca nu dau nimic din banii lor, tot din banii vostri dau. Ei doar vor sa va pacaleasca si sa va castige simpatia si votul pe banii vostri. Ca sa va dau un exemplu: e ca si cand eu fortez pe unu sa imi dea 1000Ron ca altfel il bag la inchisoare ca nu se supune, dar vezi Doamne ce baiat bun sunt ca in buzunar bag doar 500Ron, de restul 500Ron il cinstesc cu o tuica si o sarma.

Politicienii vor fi buni, cand o sa vedem ca vor fi din ce in ce mai putini saraci, care nu se vor mai imbulzi pentru nu stiu ce pomana.

Nu intelegeti ca ne mint ca noi nu suntem in stare sa muncim ca italianu, ca spaniolu, si de aceea noi trebuie sa avem salarii mici. Alta minciuna de a lor e ca altii de afara ne conduc, astfel scuzandu-si ei furaciunile. Cei de afara nu ne pot fura fara complicitatea lor .I-ati vazut pe vreunul din ei protestand la portile fabricilor pentru a nu fi vandute sau taiate ca fier vechi. Din contra ei sunt disperati. Nu stiu ce sa mai gaseasca de vandut in tara asta, sa isi ea si ei un comision. Ar vinde-o si pe masa, daca ei ar castiga ceva din asta.

Politicienii si televiziunile aservite vor sa prosteasca populatia, cum ca vezi Doamne, doar Roibu ala de la Oltchim, sau Nicolaiciuc ala de la CFR, se fac vinovati pentru furaciunile din respectivele companii. Nu domnilor. Astia sunt doar niste maniorete lacome sa roada si ei un os. Ei de fapt sunt pusi acolo de o AGA (Consiliu director administrativ format din politruci si politicieni). De alde Nicolaiciuci sunt doar executanti ai hotiilor dispuse de aceasta AGA. Fara voia lor nici un ban nu intra sau nu iese din Companie. De accea nu va mirati ca Nicolaiciuc ala nu e gasit vinovat. Astfel de dosare sunt complicate rau. Daca s-ar dori sa se gaseasca vinovatii de hotii, nici nu puteti sa va imaginati cati politicieni ar trebui sa infunde puscariile. Nici nu va dati seama cate puscarii ar trebui sa construim pentru ei.

Trebuie sa ne unim si sa le explicam copiilor si oamenilor ca nu e bine ce fac politicienii nostri actuali.

Hai sa ne unim si sa iesim in strada sa le spunem noi politicienilor ce trebuie sa faca, nu sa isi faca ei smenurile. Ce o sa ne faca? Doar nu o sa ne omoare pe toti..

Cine e alaturi de noi, sa dea un copy paste la acest text "trezirea" si sa il distribuie pe cat mai multe cai posibile. Facebook sau alte retele sociale..grupuri...diverse site-uri...mail-uri...oriunde stiti
Va multumim, Va multumesc.

E singura noastra sansa.

Sper ca sistemul (politicieni+servicii+aparate represive+media/tv propagandistice) sa fie mai "ingenios", si sa nu mai riposteze ca in cazul "Eminescu", "Tutea", sau a mineriadelor.'';;
Heil Hitler

#35829 media apara sistemul corupt

2014-01-24 13:38

Domnilor si doamnelor, pentru a va demonstra inca o data ca toata media(ce se ocupa cu politica), nu este alaturi de noi, nu vor ca tara asta sa se insanatoseasca, sa prospere...nu imi publica mesajele unde cer sa ne unim si sa protestam pasnic contra sistemului (politicieni + servicii+ aparate represive+ media/tv propagandistice), unde cer redactarea unei petitii ce are ca scop priotizarea de urgenta a"educatiei copiilor"(macar ei sa aibe o sansa, generatia actuala fiind compromisa).
Altfel spus, ele zic asa: hai sa ne "chipurile" luptam politicianistic, dar trebuie sa aparam si sa aplicam celebra strategie de a conduce "divide et impera" a sistemului, pentru a putea fura si prosti lumea.'[[]]
In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste...

#35830 Re: Re: basist = prost

2014-01-24 14:15

#35826: Heil Hitler - Re: Re: ce rusine...

B R A V O  !!!

Ti-ai aratat fata basista, era clar ca nu esti vreun mintos, din contra, iar asta e motivul ptr. care : Trebuie o petitie catre Academia Romana ptr. ca in viitorul DEX sa existe cuvantul "basist" si explicatia acestuia !

basistii sunt si putini si prosti !!!

 

basistii n-au fost in stare in toate petitiile lor de pana acum sa adune...10.000 de semnaturi si vor sa spameze aici, petitia ce nu li se adreseaza !

 

Concluzia e una si clara : basistii sunt in moarte clinica, e timpul sa-i ajutam !

Heil Hitler

#35831 Re: Re: Re: basist = prost

2014-01-24 14:22

#35830: In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste... - Re: Re: basist = prost

Ba parca ti-am mai explicat de vreo 50 de ori....Esti retardat sau diversionist?...Tu nu intelegi ca si basescu si voiculescu si udrea si ponta si cine draq mai vrei tu...si antena 3 si b1 si rtv si cine mai vrei tu, sunt dracii acestui neam.....Ba nene daca il critici  pe unu cu dovezi, cu argumente, sau care e dovedit, nu inseamna ca esti de partea cealalta a unei tabere politice...Mai suntem si oameni normali...pe noi ne intereseaza neamul asta, oamenii simpli...sa ii ferim de hoti

In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste...

#35832 Re: Re: Re: Re: basist = prost

2014-01-24 14:31

#35831: Heil Hitler - Re: Re: Re: basist = prost

"baaaaaa" nemintosule, diversionistul esti tu, iar oamenii care au putin creier si nu se incadreaza in viitoarea definifie din DEX ptr. "basist", isi dau seama de asta !

Daca ai fi inceput cu "afara cu bas", poate ai fi fost crezut, dar asa n-ai nici o sansa, cel putin nu la persoane normale care stiu de unde vine raul cel mare in ultimii 10 ani !

basistu' s-a camuflat in antibasist, si atunci : Trebuie o petitie catre Academia Romana ptr. ca in viitorul DEX sa existe cuvantul "basist" si explicatia acestuia !

"Daca, dupa aproape 10 ani de bas nu esti antibasist, atunci esti basist", adica...prost !!!

 


Musafir

#35833

2014-01-24 14:37

mai amintiti din cand in cand in emisiunile voastre despre aceasta petitie. Cu atatea evenimete , au mai uitat oamenii
Heil Hitler

#35834 Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

2014-01-24 14:38

#35832: In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste... - Re: Re: Re: Re: basist = prost

Doamne Fereste...esti mare idiot...Pai ma nene, tu ai citit ditamai scrisoarea, pe care i-am "dedicat-o" lu basescu, unde l-am facut prost si hot de tara?.  Pe care am promovat-o in nestire saptamani la rand...Si sa nu imi spui ca nu ai citit-o ca te-am vazut aici de la inceputul petitiei....

In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste...

#35835 Re: Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

2014-01-24 14:50

#35834: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

Esti atat de prost incat nu am cum sa-ti mai citesc  amalgamul de cuvinte ce sunt exprimate intr-o tipica baseala ce imbraca haina de antibasist !!!

Cine-ti citeste harababura aia de "scrisoare" isi da seama cat esti de basist, doar ca acum, prin ante-penultimul mesaj, te-ai dat in fapt !!!

Esti cumva postacul basist ce punea poza cu like-urile lui Ghita ciobanul,  care atunci cand i-am spus ca are mai putine decat bas, n-a mai pus-o ???

hahahahaha !!!

La cat iti poate bas-ul, nu m-ar mira ! Linisteste-te ca nu ma intereseaza raspunsul, chiar daca-l stim amandoi !

aha-aha-aha-aha , cum ar basi idolul tau !

 

 

basistu' s-a camuflat in antibasist, si atunci : Trebuie o petitie catre Academia Romana ptr. ca in viitorul DEX sa existe cuvantul "basist" si explicatia acestuia ! 

 


basistii sunt in moarte clinica, e timpul sa-i ajutam !  :)))



Musafir

#35836 Re: Creste nr. de semnatari !

2014-01-24 14:58

#35823: - Creste nr. de semnatari !

Cinste lor!!!!

Asa functioneaza mintea celor contra....orice!!!!!!!!!!

Luminata minte! Sa ne dam iar pe mana lor?!?!?!?!

Bravos natiune!!!!!!!!!!!

Heil Hitler

#35837 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

2014-01-24 14:59

#35835: In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste... - Re: Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

ba....hai sa iti spun ceva...deci nu ma intereseaza ce crezi tu....nu ma intereseaza nici daca esti vreun diversionist vandut sistemului.. ma doare in cur de tine....eu nu o sa ma las pana nu scap tara asta de cat mai multe lepre ca tine....fie ca sunt idioti (victime ale sistemului) fie ca sunt securisti vanduti sistemului...o sa ma lupt cu sistemul asta ticalosit...pana nu mai vad hotii de tara, pana nu mai vad marionetele incompetente, lacome , puse de politicieni in functii de conducere....sa ma trezesc iar ca ne mor oamenii de valoare prin nu stiu ce accidente, din cauza lor.


Musafir

#35838

2014-01-24 15:01

jos bădăranu

Musafir

#35839

2014-01-24 15:02

jos cu hoții de pedeliști
In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste...

#35840 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

2014-01-24 15:05

#35837: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

"baaa" parostalaule, sa fii sigur ca nici eu si nici altii ca mine nu ne vom lasa pana ce leprele basiste ca tine, in frunte cu seful bas, vor plati !!!

 

basistii sunt si putini si prosti !!!

 

basistu' s-a camuflat in antibasist, si atunci : Trebuie o petitie catre Academia Romana ptr. ca in viitorul DEX sa existe cuvantul "basist" si explicatia acestuia ! :)))


basistii sunt in moarte clinica, e timpul sa-i ajutam !  :)))


Heil Hitler

#35841 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

2014-01-24 15:09

#35840: In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste... - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

Asta e.....lupt si cu voi leprele voiculesciene... lupt si cu leprele basiste...


Musafir

#35842

2014-01-24 15:13

vinovat în moartea lui IOVAN e tâmpitu de boc care ia tăiat pensia jos băsiștii

Musafir

#35843

2014-01-24 15:13

boc la pușcărie

Musafir

#35844

2014-01-24 15:14

pedeliștii la pușcărie

Musafir

#35845

2014-01-24 15:15

de crăciun scăpăm de idiot
In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste...

#35846 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

2014-01-24 15:29

#35841: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

Asa oaie basista, prefa-te ca esti antibasist !!!

Ce treaba are voiculescu, o persoana privata ce plateste sau va plati ptr. ce face, cu o petitie ce e antibas, numai capsorul tau prost de basist o poate sti !!!

 

basistii sunt si putini si prosti !!!

 

basistu' s-a camuflat in antibasist, si atunci : Trebuie o petitie catre Academia Romana ptr. ca in viitorul DEX sa existe cuvantul "basist" si explicatia acestuia ! :)))



basistii sunt in moarte clinica, e timpul sa-i ajutam !  :)))


Heil Hitler

#35847 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

2014-01-24 15:36

#35846: In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste... - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

Pai hai sa iti explic:  lupt cu voiculescu si cu leprele lui vandute fiindca e un hot de tara. si nu spun eu neaparat asta. spun si unii judecatori se pare. in alta ordine a fost si el cu partidul lui la conducerea tarii in anii astia de dupa revolutie...si in si alta ordine de idei, cum crezi tu ca un om cinstit ar fi putut sa faca averea lui voiculescu, asa peste noapte...ca nu stiu sa fi fost vreun geniu inovator, un revolutionist... intelegi acum de ce lupt contra leprelor voiculesciene?

In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste...

#35848 Re: Re: basist = prost

2014-01-24 15:43

#35847: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basist = prost

Doar tu si ceilalti basisti stiu dinainte ca voiculescu este condamnat definitiv ptr. orice !!!

Vai cat esti de...basist(prost) !!!

Pe mine nu ma mira, pe tine probabil ca da...ai ceva circumstante atenuante avand in vedere ca nici buletinul nu-l ai scos !

Atat te duce "memeaca" !

 

basistii sunt si putini si prosti !!!

 

basistu' s-a camuflat in antibasist, si atunci : Trebuie o petitie catre Academia Romana ptr. ca in viitorul DEX sa existe cuvantul "basist" si explicatia acestuia !



basistii sunt in moarte clinica, e timpul sa-i ajutam !


Heil Hitler

#35849 Re: Re: Re: basist = prost

2014-01-24 15:48

#35848: In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste... - Re: Re: basist = prost

pai bai boule, tu de ce lupti cu basescu? ca e prost?...din cate stiu nici basescu nu este condamnat de vreo instanta.....

daca te lupti cu basescu fiindca e prost....atunci daca te consoleaza zic si eu ca ma lupt cu voiculescu ca e prost...

si nu inteleg...tu ii iei apararea lui voiculescu? esti voiculescian sau ce?


Musafir

#35850

2014-01-24 15:52

Am semnat aceasta petitie nu pentru ca sunt de acord cu cei ce au initiat aceasta petitie, am semnat deoarece, un sef de stat nu trebuie avand steagurile Romaniei si Europei, sa se comporte asa cum sa comportat la intrebarea celui de la Antena3 Dar, cei care au initiat aceasta petitie, ar trebuii sa isi analizeze modul de exprimare, modul de comportare, si modul cum se aservesc puterii, fara a gandii critic ce fac acesti guvernanti la care initiatorii petitiei, le lustruiesc bastonul