Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#26526

2014-01-18 17:26

m-am saturat de 9 ani ,de acest personaj odios ,care minte si desconsidera un intreg popor ,spunindu-ne timpiti haideti dragi concetateni sa ne unim odata sa dam jos acest dictator ,este rusinea rominiei si a europei prin tot ce face ,e mult inca un an de zile sa mai suportam acest individ care va face si mai mult rau acestei tari inclusiv noua ca popor

Musafir

#26527

2014-01-18 17:26

jos basescu

Musafir

#26528 Re: Re: Re: Re: vi s-au terminat cuvintele analfabetilor, va repetati

2014-01-18 17:26

#26517: - Re: Re: Re: vi s-au terminat cuvintele analfabetilor, va repetati

Voiculescu a dat pe mana lui Visinescu familia lui numai lui sa fie bine. A luat cu 2 lei pamantul poporului roman numa ca sa se imbogateasca el. O sa va vinda dupa ce va foloseste.

bobo

#26529 Re: Re: Re: Re: Re: Re: si fara forum ....petitia e pe primul loc

2014-01-18 17:26

#26478: - Re: Re: Re: Re: Re: si fara forum ....petitia e pe primul loc

si in ce tari ai mai vazut un  presedintecaresasi dipretuiasca poporul? crezi ca eu am votat pentru a ajuta pe altii? el e doar primul din intreaga clasa politica plecata din FSN pt catoti au plecat de acolo care trebuiesaraspunda pt halul in care a adus aceastatara prin prisma functiilor detinute.. si intreaga clasa politica  sa il urmeze fara exceptie... pt a vota asta nu inseamna ca tin partea celorlalti.. intelegi ? nu toti suntem  fanatici


Musafir

#26530

2014-01-18 17:26

Sa dea dumnezeu sa nu-l mai vedem pe sticla pe omul care a jignit 7,5 milioane de alegatori la referendum ,si fara rusine si demnitate,sade in fruntea statului ,fara ca poporul sa-l mai vrea.Sa ajunga acolo unde ii este locul,in penitenciarul Jilava in locul lui Nastase.
Adrian Nastase

#26531 Re:

2014-01-18 17:26

#26523: -

Ati incercat varianta Nastase? Merge si fara esarfa. Daca sunteti putin atenti scapati de Basescu si scapa si ROmania de voi.

Heil Hitler

#26532 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 17:26

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem care e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor::{{}}{{}}

Musafir

#26533

2014-01-18 17:26

JOS BASESCU

Musafir

#26534 Re: Re: sunt total pentru latrina 3

2014-01-18 17:27


Musafir

#26535

2014-01-18 17:27

Pentru o Românie mai fericită !!!

Musafir

#26536 Re: Spalare pe creier

2014-01-18 17:27

#26201: je - Spalare pe creier 

 HEY BASEI *KGB!!!!!!!!!!!!!!!VA DATI DUPA BAS???????????????????

Apocalipsa Securistilor Ceausisti

#26537 Re:

2014-01-18 17:27

#26527: -

Vai de mine, pupinbasistii semneaza multiplu.

 

283 persoane au semnat petiția pentru demiterea lui Ponta. Semnăturile provin de la 259 adresa IP diferite.

 

Găozarii de la ReporterVirtual (vezi relația dintre Halpert și Ciocălzan, care a fost patron de bordel în Spania unde se prostitua singur în funduleț), citați de Hotnews, au arătat cum se poate semna petiția de 25 de ori.

Bine, ei nu și-au mai pus problema să gândească, fiind extrem de proști și de atașați cu buzele crăpate de curul murdar al băsului.

 

http://www.cotidianul.ro/images/stiri/0512/338/1338005754a1.jpg...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Petitia asta e semnata de la 70 000 de IP-uri. Halpert, ești o labă proastă.

Vine o zi când nimeni nu va ști că ați belit pula, găozarilor.

 

Tocmai ți-am arătat care-i diferența intre 39 de IP-uri și 70 000, găozar pupinbăsist, Halpert Ciocălzan prost.


Musafir

#26538 Re:

2014-01-18 17:27

#26499: musafir -

kobe vrea presedinte.

Adrian Nastase

#26539 Re:

2014-01-18 17:27

#26530: -

CUm adica "In locul lui Nastase"? Adica sa plec eu de acilea si sa las atatia baietzei fara bucurie?

Heil Hitler

#26540

2014-01-18 17:27

Sunteti penibili ba cu diversiunile care le incercati......credeti ca facandu-ma basist ma discreditati. eu i-am dedicat o ditamai scrisoarea unde l-am facut si prost si hot de tara.
Pe mine nu ma intereseaza cine conduce tara, poate sa fie si Dorel. Daca si-a dorit sa ne conduca si a fost ales, sa ne conduca. Dar daca nu ne conduce bine sa se duca dracului invartindu-se,,..

Musafir

#26541 Re: Re:

2014-01-18 17:28

http://karikaturapolitika.files.wordpress.com/2012/06/voiculescu-gadea.jpg...

#26505: Antena 3 - Re:

iata ce va face voiculescu la toti votantii petitiei.

distractie placuta !

 

PS bune poze , cand inserezi poza du-te la tag-ul apearence si redimensiuneaza la 500 pixeli - in rest foarte tare !

Heil Hitler

#26542 Nu renunt....

2014-01-18 17:28

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.


Sunt constient la ce PERICOL ma expun, ce atacuri vor urma din fata politicienilor, a serviciilor (interne sau externe), a hotilor de tara; dar in afara de viata nu au ce sa imi ia...asa ca RISC....macar INCERC..stiu ce a zis si Tutea...vedem ce iese...Deja am inteles ca o mare parte din oameni nu poate accesa acest site, sa poata citi mesajele mele..........,

Sunteti penibili ba cu diversiunile care le incercati......credeti ca facandu-ma basist ma discreditati. eu i-am dedicat o ditamai scrisoarea unde l-am facut si prost si hot de tara.
Pe mine nu ma intereseaza cine conduce tara, poate sa fie si Dorel. Daca si-a dorit sa ne conduca si a fost ales, sa ne conduca. Dar daca nu ne conduce bine sa se duca dracului invartindu-se.


Puteti sa ma injurati cat vreti...scap eu tara de lepre ca voi care nu stiti decat sa injurati si sa furati. ..nu mai merge sa ne tineti gura inchisa...sa ne tineti dezbinati


Imi ziceti ca de ce repet...pai asta va doriti voi..sa ii spun doar vecinului...nu sa auda cat mai multi oameni...daca ne tineti disipati e foarte bine pt voi...furati in voie

Ms Bolcas ca ma sustii.o sa te contactez..Si ms tuturor celor care ma sustin si se vor alatura[[]][[]][[]]
Apocalipsa Securistilor Ceausisti

#26543 Re: Re: Re:

2014-01-18 17:28

#26541: - Re: Re:

Vai de mine, pupinbasistii semneaza multiplu.

 

283 persoane au semnat petiția pentru demiterea lui Ponta. Semnăturile provin de la 259 adresa IP diferite.

 

Găozarii de la ReporterVirtual (vezi relația dintre Halpert și Ciocălzan, care a fost patron de bordel în Spania unde se prostitua singur în funduleț), citați de Hotnews, au arătat cum se poate semna petiția de 25 de ori.

Bine, ei nu și-au mai pus problema să gândească, fiind extrem de proști și de atașați cu buzele crăpate de curul murdar al băsului.

 

http://www.cotidianul.ro/images/stiri/0512/338/1338005754a1.jpg...

 

Petitia asta e semnata de la 70 000 de IP-uri. Halpert, ești o labă proastă.

Vine o zi când nimeni nu va ști că ați belit pula, găozarilor.

 

Tocmai ți-am arătat care-i diferența intre 39 de IP-uri și 70 000, găozar pupinbăsist, Halpert Ciocălzan prost.

 


Musafir

#26544

2014-01-18 17:28

Jartelelor basiste nici daca semneaza tot poporul chinez impreuna cu cel indian si tot nu e suficient sa-l darame pe Basina al lor de pe craca. In mintea lor Basina e insusi Universul pe care n-ai cum sa-l darami, el e de-a pururi. Surpriza ! Basina se duce ca un ordinar care e el acolo unde ii sade bine talharului, stiu ei basistii bine unde.

Musafir

#26545 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vi s-au terminat cuvintele analfabetilor, va repetati

2014-01-18 17:28


Musafir

#26546

2014-01-18 17:29

are un comportament de toapa,nu de presedinte
Halpert

#26547 Re: Nu renunt....

2014-01-18 17:29

#26542: Heil Hitler - Nu renunt....

Sa te fut in cur cu Hitlerul.


Musafir

#26548 cum se spala 100 de mii de creiere de oi? cu rahatii din latrina 3 !

2014-01-18 17:29

.

Musafir

#26549

2014-01-18 17:30

jos cu TIRANU!!!!!!!!!!!

Musafir

#26550 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: si fara forum ....petitia e pe primul loc

2014-01-18 17:30

#26529: bobo - Re: Re: Re: Re: Re: Re: si fara forum ....petitia e pe primul loc

Asta nu ai dreptul sa spui in timp ce taci malc de Iliescu care a ordonat uciderea studentilor. Ciocul mic. Cala indemnul securistilor deschideti gura mare, dar impotriva ucigasului de Iliescu taceti malc. Asta e dovada ca sunteti tradatori de tara. Lasand pe Iliescu sa traiasca fericit parca romania ar exista numai de 10 ani. Cacati fara scrupule. Gura e de voi dar nu iubiti poporul roman. Sunteti mercenarii lui Voiculescu si atat. Fara tara, fara mama, fara tata.