Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

je

#26201 Spalare pe creier

2014-01-18 16:38

Scopul e sa indentificam metode de spalare a creierului. Mijlocul prin care atingem scopul este antena 3.

Am sa exemplific in alt context (unul religios altul politic) doua metode de spalare a creierului, pentru a intelege mai bine scopul subiectului.

1. Metoda "Arca lui Noe":
Folosita de credinciosi , pentru a arata ca arca lui Noe este reala ,in felul urmator.
Se incepe prin prezentarea unor fapte reale ce tin de o organizatie care ajuta crestinismul. Finanteaza, "cercetari" ce tin de crestinism, finanteaza publicatii, biserici,carti, etc....
Se prezinta niste "cercetatori" finantati de aceasta organizatie,care au fost pe muntele Ararat sa descopere arca lui Noe. In 10 minute se prezinta "cercetatorii" , calatoria, importanta acestei descoperiri, implicatii etc. In aceasta prezentare se are in vedere a se specifica de cat mai multe ori : Arca lui Noe.
Dupa care se prezinta.....soc....niste martori (carausii si calauzele ce au insotit "cercetatorii" pe munte).
La intrebarea "Ce ai vazut acolo?" martorii raspund:
"Era ceva acolo....am vazut...eram cam la 30 de metri dar se vedea bine" ...sau
"Nu am vazut eu dar colegul meu a strigat exact cand a observat. Eram aproape de el si l-am auzit" sau...
"Eram pe un povarnis....si ceva lucea acolo.Am vazut clar."
Dupa cum se vede nici unul dintre martori nu spune ce a vazut...ci doar ca a vazut ceva...dar ce?!!!
Scopul introducerii (prin repetarea sintagmei Arca lui Noe ) este sa introduca in mintea oamenilor ca ceea ce au vazut martorii este arca lui noe. Dar de fapt nici unul nu spune ce a vazut.
Adica......cazul Gazprom.

2. Metoda loyola.
Aici cel mai bine ne explica cea care a folosit metoda loyola cu succes...Caterina de Medici:
Se lanseaza un zvon, o minciuna. "Basescu a vrut sa se sinucida band otrava" Vom avea 3 categorii de oameni. Care cred. Care nu cred.Si care nu sunt interesati. Dupa ce minciuna atinge eficienta maxima (adica ajunge la multe urechi dar in acelasi timp este si actuala) se lanseaza alta minciuna "Sticluta din care a baut continea un lichid rosu". Din acest moment nimeni nu mai discuta fondul problemei, daca Basescu a baut sau nu otrava. Se va discuta daca otrava era rosie sau galbena. Daca era rosie din ce planta a fost facuta? El nu a vazut ca era ceva rosu in sticla? Deci accidentul se exclude. Dar poate sticluta era inchisa la culoare si atunci culoarea otravii nu se observa.....etc..etc...
Cazul nana.

Ce alte metode mai cunoasteti si ce povesti de la antena 3 se incadreaza in aceste metode?
Vlad90

#26202 Jos Basescu

2014-01-18 16:38

Iesi acasa , Basescule !

Musafir

#26203

2014-01-18 16:38

Basescu,prin acolitii sai,pe care ii tine in preajma,nu are nici-un respect pentru oamenii de rand.

Musafir

#26204

2014-01-18 16:39

Poate avem mai multe sanse sa scapam de un asa presedinte .......ILEGITIM.

Musafir

#26205 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nu renunt....

2014-01-18 16:39

bai prostule nu sint la ciolan nici nu o sa fiu toata viata mea! Dar pentru voi basistii nu puteti decit la ciolan ca nu va duce capu hotiiiiiiiiiiii!Uitati ce pot scrie! TREPANATIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#26206

2014-01-18 16:39

Vorbele ar fii de prisos,pentru acest personaj,nu pot sa-l numesc altfel,decit un incident al istoriei.Felicitari postului de televiziune:ANTENA 3

Musafir

#26207

2014-01-18 16:39

VÅ MULTUMESC ANTENA 3 CÅ EXISTATI!!!!!!!!!!!!SUEDIA

Musafir

#26208

2014-01-18 16:39

sint de acord cu petitia

Musafir

#26209 Re: Cate petitii?

2014-01-18 16:39


Musafir

#26210

2014-01-18 16:39

Am mai votat o data plecarea lui Basescu si acum votez din nou,omul asta trebuie sa plece,este presedintele care ne-a facut cel mai MARE RAU ne ponegreste tara in fata strainilor cu minciuni ordinare,ne vinde tara pe bucatele,si-a creat o intreaga armata de ,,caini'' in jurul lui care-l slujesc cu incredere si care fabrica dosare,se tot spune ca in timpul regimului Ceausescu a fost rau,acum e raul pe pamant,Ceausescu a construit fabrici,uzine,intreprinderi,toata lumea avea un loc de munca si siguranta zilei de maine,era ordine si disciplina,acum e haos,mafie multa la toate nivelurile,dezmat,politicieni de ,,joasa speta''si nivel deontologic.Poate Dumnezeu are mila de noi si ne scapa de un asemenea om.

Musafir

#26211 Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 16:39

#26194: Heil Hitler - Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Ba hitlere sa ai parte de cat mai multa miscare civica. In somn.


Musafir

#26212 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-18 16:40


Musafir

#26213 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-18 16:40

Heil Hitler

#26214 Nu renunt....

2014-01-18 16:40

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.


Sunt constient la ce PERICOL ma expun, ce atacuri vor urma din fata politicienilor, a serviciilor (interne sau externe), a hotilor de tara; dar in afara de viata nu au ce sa imi ia...asa ca RISC....macar INCERC..stiu ce a zis si Tutea...vedem ce iese...Deja am inteles ca o mare parte din oameni nu poate accesa acest site, sa poata citi mesajele mele..........,

Sunteti penibili ba cu diversiunile care le incercati.......puteti sa ma injurati cat vreti...scap eu tara de lepre ca voi care nu stiti decat sa injurati si sa furati. ..nu mai merge sa ne tineti gura inchisa...sa ne tineti dezbinati


Imi ziceti ca de ce repet...pai asta va doriti voi..sa ii spun doar vecinului...nu sa auda cat mai multi oameni...daca ne tineti disipati e foarte bine pt voi...furati in voie

Ms Bolcas ca ma sustii.o sa te contactez..Si ms tuturor celor care ma sustin si se vor alatura;///'';;

Musafir

#26215 Re: Re: Re: Re: Re: Re: vi s-au terminat cuvintele analfabetilor, va repetati

2014-01-18 16:41

#26198: - Re: Re: Re: Re: Re: vi s-au terminat cuvintele analfabetilor, va repetati

PE UN IP POTI TRECE 1000 DE NUME INVENTATE, CEEA CE SE SI INTAMPLA. DE UNDE STII CA PERSOANA E REALA ? TOT CIRCUL ASTA ARE EXACT VALOAREA UNUI RAHAT INTR-O INTERSECTIE, ADICA ZERO, SAU GADEA, SAU BADEA ETC...


Musafir

#26216

2014-01-18 16:41

JOS BASESCU SI JUDECAT DEMOCRATIC PENTRU TOATE ABUZURILE SI INCOMPETENTA LUI

Musafir

#26217

2014-01-18 16:41

DORESC DEMISIA PRESEDINTELUI BASESCU.

Musafir

#26218

2014-01-18 16:41

M-am saturat de atata huliganism din partea lui Basescu care priveste in totdeauna peste gardul vecinului doar in curtea lui nu.

Musafir

#26219 Re:

2014-01-18 16:41

dd

#26220

2014-01-18 16:41

Oameni buni sa scrieti tot adevarul despre aceasta haimana care se mai considera presedinte datorita unei majoritati de 5 voturi (CCR) contra 7,4 romani adevarati si devotati tarii lor. -Scieti de toate (relizarile)acestui regim pentru ca istoria sa poata consemna cea mai neagra epoca condusa de cel mai netrebnic conducator

Musafir

#26221

2014-01-18 16:41

Sa fie demis, bineinteles, de ce uitati sa argumentati (atunci cand vreti sa demenostrati ca manipuleaza justitia)prin a arata pe post ce spunea dupa ce a castigat alegerile..ADRIANE NICI NU STII CAT DE MIC INCEPI SA FIII.., a demonstrat ca detine controlul asupra justititi. A realizat totusi ceva..............analfabetele scolite la Constanta, detin controlul ,notar (castiga-se concursul la Ploiesti CU NOTA 5,ce cauta in Bucuresti?),europarlamentar(cu ajutorul fraudelor la care este parte si baiatul lui Silviu Prigoana) in tara asta iar copii nostrii nu au locuri de munca din cauza lor, copii nostril muncesc cinstit si sunt nevoiti sa plece din tara, ca nu au TATIC PE BASESCU, deci si-a aranjat familia si tot neamul. Sunteti singurul post care argumentati ceea ce sustineti prin ACTE, ce dovada mai mare sa existe? TREZITI-VA ROMANI, AM AJUNS SLUGILE FAMILIEI BASESCU!

Musafir

#26222

2014-01-18 16:41

-Daca pt campul lui Higgs s-a dat Nobel, mie pt campul lui basescu ce-o sa-mi dea Eleno?
-Puscarie, Traiane, puscarie!
Mihai Cojocaru

#26223

2014-01-18 16:41

De ce nu au iesit romanii la referendum? Rusine celor care nu au iesit, indiferent de optiune!
Heil Hitler

#26224 Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 16:42

#23242: cetatean european - Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Eronat total. Nu zic ca aceasta " miscare civica" nu a "existat" la "Referendumul de Demitere" (ca o paranteza, acest referendum fiind ceva inutil si aberant. dar asta e alta discutie), si ca in urma vointei poporului, Presedintele ar fi trebuit sa demisioneze.

Dar daca doar la asta se rezuma "miscarea civica", deja nu isi mai are rostul. Ea ramanand doar o masa manipulata de catre o tabara politica. O miscare civica trebuie sa reactioneze in fiecare clipa, prin petitii, prin demonstratii pasnice, cand conducatorii nostri politici, oricare ar fi ei, ar calca stramb, si ar face nedreptati pentru societate.

Asa doar hai sa dam jos un hot, sa lasam locul altor hoti... si apoi dormim 4-5 ani...adika ce am facut pana acum, de la Decebal incoace....nu rezolvam nimic...de fapt asta isi doresc politicienii...sa nu existe aceasta "miscare civica puternica";..;;'';;;


Musafir

#26225

2014-01-18 16:42

semnez si aceasta petitie cu sperante intr-o soarta mai buna pentru toti cetatenii acestei tari schilodite de lupte pentru putere