Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#26476 Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 17:18


Musafir

#26477

2014-01-18 17:18

In 89 am luptat pentru libertate si pentru ca tot romanul sa traiasca liber. Aceasta libertate ne-a fost furata odata cu tara. Libertatea s-a confundat cu libertinismul. Am ales toti fostii comunisti care s-au ajutat unul pe altul sa ajunga sa ne conduca prin promisiuni si minciuni. Ne-au vandut tara. Suntem indatorati ,suntem vanduti si noi continuam sa acceptam toate jocurile murdare ale acestora. Eu puteam sa muncesc pentru Romania: e tara mea si o iubesc! Eu puteam sa-mi platesc impozitul in Romania timp de 12 ani nu sa-mi vad familia odata pe an.Doresc din toata inima ca acest mizerabil de Basescu care a distrus cel mai mult tara si a deturnat fonduri lucrand cu firme ce au facut drumuri ce acum sunt pline de gropi cu zicala:" Aici sunt banii dumneavoastra" ,vapoarele trimise fara asigurare si vandute in porturi straine dupa confiscare,traficul de arme al fratelui acestui dement inteligent care acum are buzunarele pline prin saracirea poporului roman, pamanturile cumparate si contractele semnate de fiicele acestuia.Ma intreb ce deosebire este intre acest dement si familia sa inteligenta si familia fostului dictator Ceausescu


Musafir

#26478 Re: Re: Re: Re: Re: si fara forum ....petitia e pe primul loc

2014-01-18 17:19

#26456: bobo - Re: Re: Re: Re: si fara forum ....petitia e pe primul loc

asta trebuie sa decizi inainte de a vota. nu la indemnul securistilor fara scrupule. altfel esti un fraier care se crede mare roman dar de fapt impinge caruta unui om care a bagat familia in puscarie pentru favoruri personale. Asta incearca si acum. Numai in tari cu fundamentalisti mai gasesti idioti care injura presedintele tarii in care traiesc, inclusiv pe ei insisi.

Heil Hitler

#26479 Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 17:19

#23242: cetatean european - Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Eronat total. Nu zic ca aceasta " miscare civica" nu a "existat" la "Referendumul de Demitere" (ca o paranteza, acest referendum fiind ceva inutil si aberant. dar asta e alta discutie), si ca in urma vointei poporului, Presedintele ar fi trebuit sa demisioneze.

Dar daca doar la asta se rezuma "miscarea civica", deja nu isi mai are rostul. Ea ramanand doar o masa manipulata de catre o tabara politica. O miscare civica trebuie sa reactioneze in fiecare clipa, prin petitii, prin demonstratii pasnice, cand conducatorii nostri politici, oricare ar fi ei, ar calca stramb, si ar face nedreptati pentru societate.

Asa doar hai sa dam jos un hot, sa lasam locul altor hoti... si apoi dormim 4-5 ani...adika ce am facut pana acum, de la Decebal incoace....nu rezolvam nimic...de fapt asta isi doresc politicienii...sa nu existe aceasta "miscare civica puternica".,;;''[[


Musafir

#26480

2014-01-18 17:19

Crapati de ciuda" rasuflari de bas"ce sunteti, poluati aerul cand vorbiti
musafir

#26481

2014-01-18 17:19

Esti inapoiat rau daca poti spune ca aceste semnaturi sunt de la 3000 de semnaturi ...intra pe STATISTICI si vezi ca sunt destule...dar cum nu avem calculator toti semnam de pe unde putem ...asa ca lasa-ne cu marlania ta de doi lei...dute cu marinarul

Musafir

#26482

2014-01-18 17:19

ne-ai vandut de tot domnule fost presedinte, ce mai astepti

Musafir

#26483 Re: Re: Nu renunt....

2014-01-18 17:19

#26174: de la latrina 3 - Re: Nu renun

KGB KGB KGB!!!!!!!!!!!!!! FERITI!!!!!!!!!!!!


Musafir

#26484

2014-01-18 17:19

Demisia Basescu

Musafir

#26485

2014-01-18 17:19

Bravo baieti sunteti cei mai buni,voi ati inceput o noua revolutie de catifea cu postul Antena 3 ,faceti ce a facut Vlad Tepes cu distrusii astia de politicieni ...

Musafir

#26486

2014-01-18 17:20

Ar trebui sa aiba decenta sa demisioneze!
Apocalipsa Securistilor Ceausisti

#26487 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-18 17:20

#26473: LATRINIST DE SERVICIU - Re: Re: Re: Re: Re:

Vai de mine, pupinbasistii semneaza multiplu.

 

283 persoane au semnat petiția pentru demiterea lui Ponta. Semnăturile provin de la 259 adresa IP diferite.

 

Găozarii de la ReporterVirtual (vezi relația dintre Halpert și Ciocălzan, care a fost patron de bordel în Spania unde se prostitua singur în funduleț), citați de Hotnews, au arătat cum se poate semna petiția de 25 de ori.

Bine, ei nu și-au mai pus problema să gândească, fiind extrem de proști și de atașați cu buzele crăpate de curul murdar al băsului.

 

http://static2.libertatea.ro/typo3temp/pics/basescu_traian_L_09_ecef1a989d_wk.jp...

Poza reala, necaricaturizata.

 

Petitia asta e semnata de la 70 000 de IP-uri. Halpert ești o labă proastă.

Vine o zi când nimeni nu va ști că ați belit pula, găozarilor.

 

Tocmai ți-am arătat care-i diferența intre 39 de IP-uri și 70 000, găozar pupinbăsist, Halpert Ciocălzan prost.


Musafir

#26488 Re: Nu renunt....

2014-01-18 17:20

#26176: Heil Hitler - Nu renunt.... 

 BASIST KGB!!!!!!!!!!!!!!!!!

Heil Hitler

#26489 Nu renunt....

2014-01-18 17:20

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.


Sunt constient la ce PERICOL ma expun, ce atacuri vor urma din fata politicienilor, a serviciilor (interne sau externe), a hotilor de tara; dar in afara de viata nu au ce sa imi ia...asa ca RISC....macar INCERC..stiu ce a zis si Tutea...vedem ce iese...Deja am inteles ca o mare parte din oameni nu poate accesa acest site, sa poata citi mesajele mele..........,

Sunteti penibili ba cu diversiunile care le incercati......credeti ca facandu-ma basist ma discreditati. eu i-am dedicat o ditamai scrisoarea unde l-am facut si prost si hot de tara pe basescu.
Pe mine nu ma intereseaza cine conduce tara, poate sa fie si Dorel. Daca si-a dorit sa ne conduca si a fost ales, sa ne conduca. Dar daca nu ne conduce bine sa se duca dracului invartindu-se.


Puteti sa ma injurati cat vreti...scap eu tara de lepre ca voi care nu stiti decat sa injurati si sa furati. ..nu mai merge sa ne tineti gura inchisa...sa ne tineti dezbinati


Imi ziceti ca de ce repet...pai asta va doriti voi..sa ii spun doar vecinului...nu sa auda cat mai multi oameni...daca ne tineti disipati e foarte bine pt voi...furati in voie

Ms Bolcas ca ma sustii.o sa te contactez..Si ms tuturor celor care ma sustin si se vor alatura//;;[]


Musafir

#26490

2014-01-18 17:20

jos dictatorul
Sorin

#26491 SĂ LUĂM AMINTE!

2014-01-18 17:20

Politicienii sunt oglinda societăţii! De o manieră sau alta cineva va conduce, indiferent de preferinţele multora care vor fi mereu nemulţumiţi. Nicio stăpânire nu este fără voia lui Dumnezeu. Aveţi două opţiuni: să răbdaţi sau să protestaţi! Oricum nu veţi schimba nimic: 100.000 de păreri nu pot face mare lucru, dacă nici 7 mil n-au făcut.  Dacă societatea se schimbă se vor naşte şi politieni valoroşi!

Oricum: dacă n-ar mai fi acest preşedinte România ar fi mai liniştită!

 


Musafir

#26492 Re: Re: Re: Re: Re: Re: si fara forum ....petitia e pe primul loc

2014-01-18 17:20

#26478: - Re: Re: Re: Re: Re: si fara forum ....petitia e pe primul loc

Mai latra si alta poarta, poate se deschide! Si, in general, deschide gura mai putin, ca pare ca ti-a intrat ceva in ea!

anonim1

#26493 Demisia

2014-01-18 17:20

Demisia , Basescu idiot de la Washington

Alex

#26494 jos baselu

2014-01-18 17:20

Rasuflaturile de bas sa se abtina

Musafir

#26495 Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 17:20

Apocalipsa Securistilor Ceausisti

#26496 Re: Nu renunt....

2014-01-18 17:20

#26489: Heil Hitler - Nu renunt....

Vai de mine, pupinbasistii semneaza multiplu.

 

283 persoane au semnat petiția pentru demiterea lui Ponta. Semnăturile provin de la 259 adresa IP diferite.

 

Găozarii de la ReporterVirtual (vezi relația dintre Halpert și Ciocălzan, care a fost patron de bordel în Spania unde se prostitua singur în funduleț), citați de Hotnews, au arătat cum se poate semna petiția de 25 de ori.

Bine, ei nu și-au mai pus problema să gândească, fiind extrem de proști și de atașați cu buzele crăpate de curul murdar al băsului.

 

http://static2.libertatea.ro/typo3temp/pics/basescu_traian_L_09_ecef1a989d_wk.jp...

Poza reala, necaricaturizata.

 

Petitia asta e semnata de la 70 000 de IP-uri. Halpert ești o labă proastă.

Vine o zi când nimeni nu va ști că ați belit pula, găozarilor.

 

Tocmai ți-am arătat care-i diferența intre 39 de IP-uri și 70 000, găozar pupinbăsist, Halpert Ciocălzan prost.

 

MOS ION ROATA

#26497

2014-01-18 17:21

DOMNULE GADEA, VA PORT UN DEOSEBIT RESPECT DAR LASATI-MA CU BASESCU, NU SUNT FAN BASESCU SI NICI NU AM FOST DAR CUM SCENA POLITICA A ROMANIEI ESTE PLINA DE HOTI SI CORUPTI NU SE VA PUTEA FACE NIMIC IN ACEASTA TARA, SINGURA NATIUNE CARE NE-AM IMPUSCAT PRESEDINTELE PT O VIATA DECENTA PE CARE NU O AVEM NICI ACUM. DECI; AS PROPUNE CA VIITORUL PRESEDINTE AL TARII SA AIBE DOUA MANDATE DE 3 ANI IMPREUNA CU GUVERNUL PE CARE EL SA IL FORMEZE SI CARE CREDE EL CA AR PUTEA FACE CEVA PENTRU NATIUNEA ACEASTA IAR IN CAZ CA NU SE VA PRODUCE NICI O SCHIMBARE IN VIATA NOASTRA SA II IMPUSCAM ATAT PE EI CAT SI FAMILIILE LOR, ATUNCI SA VAD CARE S-AR MAI INGHESUI SA AJUNGA PRESEDINTE, MINISTRU, DEPUTAT SAU SENATOR, SIGUR O SA INVOCATI CA FACEM PARTE DIN UNIUNEA EUROPEANA SI CA S-A INTERZIS PEDEAPSA CU MOARTEA,CUM AM FOST PRIMA TARA CARE AM OMORAT UN CONDUCATOR SI NU AM TINUT SEAMA DE UNIUNEA EUROPEANA AM PUTEA FI SI SI PRIMA TARA CARE SA O FACEM PENTRU BINELE TARII SI AL NATIUNII ROMANE SI AS VREA CA IN CAZUL IN CARE SUNTETI DE ACORD SA PROPUNETI ACEASTA CA PETITIE PENTRU NATIUNEA ROMANA SA VEDETI CA AR FI SEMNATA DE DE MAI MULT DE 15 MILIOANA DE ROMANI EXCLUZAND HOTII,CORUPTII,SI TOTI PUNGASI CARE S-AU IMBOGATIT FURAND TOT CE MAI EREA DE FURAT IN TARA NOASTRA, SI CARE SUNT SIGUR CA NU AR SEMNA DE FRICA SA NU LE VINA RANDUL. SI NU IN ULTIMUL RAND SPUNETI-LE CONDUCATORILOR NOSTRI CA AVAND ATATEA BIRURI SI IMPOZITE PE CAPUL NOSTRU AR TREBUI SA LE FIE FRICA SA NU EXPLODEZE MAMALIGA ROMANEASCA PENTRU CA ATUNCI NU VA MAI TINE POPORUL CONT DE CE SPUNE UNIUNEA EUROPEANA SI NE VOM FACE NOI CURATENIE IN PROPIA OGRADA. MULTUMINDU-VA ANTICIPAT VA ROG SA PROPUNETI ACEASTA PETITIE LA URMATOAREA EMISIUNE.

Musafir

#26498

2014-01-18 17:21

Niciodata nu s-a purtat ca un veritabil presedinte.A ramas un matelot cu aere de comandant.
musafir

#26499

2014-01-18 17:21

Ma HITLER mai lasa-ne cu comentariul tau care tot il pui de mai multe ori....daca ai ceva de scris o poti face dar nu repeta acelasi comentariu..ma plictisesti.

Musafir

#26500

2014-01-18 17:21

oare nu ati facut aceiasi scoala ca domnu voiculescu tovarasa basescu