Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#25876

2014-01-18 15:51

Trimiteti Infractorul, afaceristul si bogatul Romaniei la racoare. Trimitetil alaturi de cei mai mari infractori si periculosi talhari, locul lui este acolo pentru cel putin 10 ani...

Musafir

#25877

2014-01-18 15:52

Greselile fostului presedinte Nicolae Ceausescu au fost niste greseli copilaresti fata de abuzurile d/lui Basescu . Nu este vina lui ca are acel handicap care are influenta negativa asupra caracterului Dumnealui. Faptul ca a ajuns presedinetele Romaniai este vina celor care l-au votat. Familia mea nu l-a votat niciodata.

Musafir

#25878

2014-01-18 15:52

Este profund IMORAL sa castigi atitia bani (notarii in general) nefacand practic mai nimic. Acest lucru este posibil printr-o legislatie absolut toxica si profund imorala la adresa oamenilor muncitori din tara asta: medici, profesori, tarani, muncitori etc. Care este plus valoarea adusa de notar, comparabil cu cea de ex. adusa de un medic platit cu 900 lei/luna? Este absolut JIGNITOR si de o LASITATE CRASA aceste actiuni promovate de atatia ani de clasa politica romaneasca.

Mai mult, este profund IMORAL sa platesti aceleasi cote de impozit la asemenea venituri ca si amaratul de roman care n-are bani nici macar sa manance... Din nou, politicienii nostri sunt cei care au facut posibil acest lucru.

Este profund IMORAL sa traiesti in lux, cand oamenii simpli din jurul tau se scalda in saracie si mizerie, cand viata lor nu face doi bani.

Este profund IMORAL sa-ti atribui avantaje absolut nemeritate pe munca si spinarea poporului roman. La acest capitol, politicienii nostri sunt cei mai buni...

In CONCLUZIE politicienii romani in marea lor majoritate SUNT PROFUND IMORALI! nu au constiinta, nu au bun simt, atata vreme cat consimt si promoveaza prin legi ACESTE LUCRURI PROFUND IMORALE LA ADRESA POPORULUI ROMAN.

SA LE FIE RUSINE!

P.S. Ne mai miram ca conducatorul suprem, isi baga mana adanc in buzunarul romanului?... sa platim comisioanele, mita, premiile nerusinate si luxul alesilor nostri! sunt niste hoti ordinari. Hotia a devenit lege si onoarea a disparut din recuzita politicienilor. Nu merita nici macar un scuipat.


Musafir

#25879

2014-01-18 15:52

Demisia presedintelui Basescu este inevitabila.

Musafir

#25880 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basescule, imi p

2014-01-18 15:52

#25764: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basescule, imi pare  

 ca te dai dupa bas dar neuronu nu te ajuta pt a realiza ceva in sensul care pretinzi ca manifesti! tu incerci sa ii prostesti pe prosti ca tine ! aici nu tine trepanat basist!


Musafir

#25881

2014-01-18 15:52

Stimati concetateni nu mai trebuie sa suportam un oligofren in fruntea tarii.
Heil Hitler

#25882 Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 15:53

#23242: cetatean european - Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Eronat total. Nu zic ca aceasta " miscare civica" nu a "existat" la "Referendumul de Demitere" (ca o paranteza, acest referendum fiind ceva inutil si aberant. dar asta e alta discutie), si ca in urma vointei poporului, Presedintele ar fi trebuit sa demisioneze.

Dar daca doar la asta se rezuma "miscarea civica", deja nu isi mai are rostul. Ea ramanand doar o masa manipulata de catre o tabara politica. O miscare civica trebuie sa reactioneze in fiecare clipa, prin petitii, prin demonstratii pasnice, cand conducatorii nostri politici, oricare ar fi ei, ar calca stramb, si ar face nedreptati pentru societate.

Asa doar hai sa dam jos un hot, sa lasam locul altor hoti... si apoi dormim 4-5 ani...adika ce am facut pana acum, de la Decebal incoace....nu rezolvam nimic...de fapt asta isi doresc politicienii...sa nu existe aceasta "miscare civica puternica".,,..,..;;;


Musafir

#25883

2014-01-18 15:53

jos basescu
cetatean ignorat de base

#25884

2014-01-18 15:53

ar putea sa iese sa recunoasca toate smecheriile pe care le-a facut ca se vad de la o posta

Musafir

#25885

2014-01-18 15:53

Domnule Gidea nu stiu cum a ajuns excrocul asta in fruntea tari.Am ajuns de risul europei nu ne mai respecta nimeni.Sint de 24de ani in olanda ,aici nu sa-r intimpla niciodata asa ceva. Ma uit la tv si nu pot sa cred ce se intimpla acolo.trebuie sa se termine o data. Bagati-l la puscarie ca acolo e locul lui.mi-e rusine cu asa un presedinte.

Musafir

#25886

2014-01-18 15:53

qui prodest?

Musafir

#25887 Jos ticalosi!

2014-01-18 15:53

Sa ne fie invatatura altadat sa nu mai gresim!!!!

Musafir

#25888

2014-01-18 15:53

Un personaj mai jalnic, ajuns la acest nivel, oare s-ar putea imagina ?
roumanian

#25889 basescu presedinte!

2014-01-18 15:53

voiculescu la brutarie!
gh

#25890 Re:

2014-01-18 15:53

#25868: -

Medicamente ,medicamente !Tra la la !


Musafir

#25891

2014-01-18 15:53

duca-se ca un vis urat.

Musafir

#25892 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-18 15:54

#25874: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: base

Ma, da cine esti tu ma de le sti pe toate?

Ce experienta ai tu ma si in ce domeniu?

Cu ce te poti lauda ca ai facut pana acum?


Musafir

#25893

2014-01-18 15:54

iesi afara javra ordinara te vrem la Jilava?????

Musafir

#25894

2014-01-18 15:54

Rusine, Basescule!
Heil Hitler

#25895 Nu renunt....

2014-01-18 15:54

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.


Sunt constient la ce PERICOL ma expun, ce atacuri vor urma din fata politicienilor, a serviciilor (interne sau externe), a hotilor de tara; dar in afara de viata nu au ce sa imi ia...asa ca RISC....macar INCERC..stiu ce a zis si Tutea...vedem ce iese...Deja am inteles ca o mare parte din oameni nu poate accesa acest site, sa poata citi mesajele mele..........,

Sunteti penibili ba cu diversiunile care le incercati.......puteti sa ma injurati cat vreti...scap eu tara de lepre ca voi care nu stiti decat sa injurati si sa furati. ..nu mai merge sa ne tineti gura inchisa...sa ne tineti dezbinati


Imi ziceti ca de ce repet...pai asta va doriti voi..sa ii spun doar vecinului...nu sa auda cat mai multi oameni...daca ne tineti disipati e foarte bine pt voi...furati in voie

Ms Bolcas ca ma sustii.o sa te contactez..Si ms tuturor celor care ma sustin si se vor alatura;..,,;;
stiinta

#25896

2014-01-18 15:54

antena3 usl scoateti lumea in strada singura solutie

Musafir

#25897

2014-01-18 15:54

Voi cei de la Antena 3 al te subiecte nu aveți de relatat ? De ce nu vorbiti despre exploatarea gazelor de sist .Cum Ponta pana in 2012 era împotriva exploatării si acum este pentru ? Oare de ce s-aschimbat ? Banii Cevronului au valoare mai mult decât viața romanilor?......

Musafir

#25898

2014-01-18 15:54

imi este rusine cu un asa presedinte,mincinos,manipulator,si...haaaa,haaaa,haaa,doresc din suflet sa se termine odata cu politicieni ce lucreaza pentru interesul lor si nu al neamului...
Roman

#25899 DORMITI LINISTITI ...DAN VOICULESCU VEGHEAZA...

2014-01-18 15:54

DORMITI LINISTITI ...DAN VOICULESCU VEGHEAZA... sa ganditi exact asa cum isi doreste el.

Cand veti ajunge batrani poate va veti da seama ca nu Basescu este principala problema ci sistemul corupt din care fac parte toate partidele politice. Din pacate, voi cei care scrieti aici ati ajuns sa credeti ca daca pleaca Basescu va va fi bine...
Sunt curios ce veti mai scrie peste un an cand Basescu nu va mai fi presedinte iar voua va va fi la fel de rau ca si astazi pentru ca nu Basescu e de vina ci coruptia de peste tot...


Musafir

#25900

2014-01-18 15:54

Nu am crezut ca dupa, al doilea razboi mondial si dictatura CEAUSESCU, vom mai trai o DICTATURA CU ELEMENTE FANARIOTE. Sa ne ajute DUMNEZEU.