Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#25851

2014-01-18 15:48

Pentru investirea lui in postul de PRESEDINTE al Romaniei,am spus DA ! , si votul meu a fost valabi.
Dezamagit de prestatia lui in slujba NEAMULUI ROMANESC , am spus NU ! , dar opinia mea , chiar daca nu a fost minoritara , nu a mai contat .

Musafir

#25852

2014-01-18 15:48

CAND SPUNE ADEVARUL DOMNUL BASESCU, CA MINTE INTR-UNA?CERE CORECTITUDINE, DAR EL NU ESTE CORECT

Musafir

#25853

2014-01-18 15:48

Dupa "Cabinetul" Basescu - Udrea - Boc - Anastase, nu vom putea decat sa reiteram sintagma care ne-a marcat/ mancat anii imediat postceausisti: DEZASTRUOASA MOSTENIRE!

Toate iesirile in media ale cuplului Basescu - Udrea - ce sper sa devina curand unul "de trista amintire" -, nu au facut decat sa umple spatiul public de resentimente, disconfort psihic, toxine propagandistice.

JOS, JOS, JOS cu Basescu ticalos!
musafir

#25854

2014-01-18 15:48

diseara la cotroceni vom fi in numar foarte mare

Musafir

#25855

2014-01-18 15:48

sunt dezamagit de acest presedinte,trebuie facut ceva pt a fi demis,acest basescu traian a adus pierderi romaniei mai mari decat a adus cutremurul din 77

Musafir

#25856 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basescul

2014-01-18 15:48

#25809: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basescule, i

Atunci lasa profesorii sa-si faca treaba nu te mai baga in seama! Ce, te crezi deasupra lor? Vre-un arian.


Musafir

#25857

2014-01-18 15:48

basescu demis
Heil Hitler

#25858 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 15:48

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem care e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor;..;;''[[]]

Musafir

#25859

2014-01-18 15:48

Eliberati un loc in puscarie pt Dnu Basescu!!!

Musafir

#25860

2014-01-18 15:49

sper ca aceasta nebunie din istoria recenta a Romaniei sa nu se mai repete .
Virgil Coman

#25861

2014-01-18 15:49

Unde-s multi puterea creste. Unde-s putini creste numai putoarea. Hai, macar 10% din 7.4 milioane sa semnam ca ne facem de rusine. Cucul va iesi si va spune ca romanii nu ii vor demisia, ca 150000 de alegatori conteaza numai la alegerile administratorului de cartier si ca referendumul a fost masluit. Jos Basescu!

Musafir

#25862

2014-01-18 15:49

mi-ai luat pesia betivule si jos Basescu

Musafir

#25863

2014-01-18 15:49

Semnam si oare ce se va intimpla? Am votat si totusi ZEUS a ramas pe loc, ba mai mult a devenit si LATIFUNDIAR,ca BISNITAR, MINCINOS si HOT a fost de cand se stie.

Musafir

#25864

2014-01-18 15:49

imoral

Musafir

#25865

2014-01-18 15:50

la puscarie
luck
Musafir

#25866 jos

2014-01-18 15:50

Chiar nu mai putem scăpa de ăsta?


Musafir

#25867

2014-01-18 15:50

Indiferent ce ar fi facut poporul asta nu merita un astfel de conducator.

Musafir

#25868

2014-01-18 15:50

Gunoiul de la cotroceni…
Traian Basescu întruchipează hidoşenia acestui neam...a devenit simbolul a tot ce este putred şi respingător... N-are nicio calitate... nicio virtute de demnitar care sa-l definească... Este o secătură care a mitocanizat acest popor... adică i-a adus pe mulţi la infăţişarea pe care el o are... În acest sens ridtzi este un om politic slab... pentru ca a fost prinsă cu ocaua mică... El, în schimb, este un om politic puternic, pentru că a ştiut să fure... şi este liber... şi flota... şi casa din mihăileanu...şi dosarul de comunist şi dosarul de turnător securist... şi întreg sistemul instituţional, pe care l-a confiscat...şi şi-a consolidat puterea... Aceasta este judecata pe care o promovează o pocitanie chioară şi respingătoare... Poţi să faci politică doar dacă te pricepi la furat...spune într-o formă schimonosită acest personaj dizgraţios şi dezgustător până la scârbă... Deci nu este vorba de criterii de competenţă sau de performanţe profesionale... pentru că el nu a reformat, ci a sluţit toate instituţiile statului...care au devenit portocalii şi acesta este singurul criteriu de promovare... ce contribuie la consolidarea comunismului portocaliu...şi la perpetuarea puterii portocalii prin: naţionalizarea puterii instituţiilor publice şi private...apoi, prin etatizarea libertăţii incomozilor... De asemenea, in calitate de j.a.v.r.ă. ordinară, ... a secularizat ministerul administraţiei şi internelor, apoi, a cooperativizat...mişcarea sindicală... toate au trecut in mâna statului portocaliu... şi în mâna unui ins imund şi mârşav, jegos şi ticălos… planeta râde de noi... n-a văzut aşa gunoi...

Musafir

#25869

2014-01-18 15:50

SPERAM CA VIITORUL ROMANIEI SE SCHIMBA IN BINE SI CETATENII EI AU UN TRAI MAI DECENT

Musafir

#25870

2014-01-18 15:50

D-nul Basescu, esti ultimul om care poti sa spui despre cineva ca este mincinos,nimeni, nimeni nu are nici o sansa sa poata minti mai mult ca tine.Jurnalistul de la Antena 3 ti-a dat o lectie prin modul elegant prin care ti-a pus intrebarile iar tu te-ai comportant ca un ........n-am termen de comparatie.Nu mai suport sa te vad si sa-ti aud numele.PLEACAAAAAA! Esti jalnic!


Musafir

#25871

2014-01-18 15:50

Formidabil!Ce caracter are ca anca nu si-a dat demisia!Pai ce s-ar antampla daca toti romanii ar avea calculatoare,si ar semna toti!Asta-i necuratul in mod sigur!Vai, pe mana cui am intrat acun 9 ani!Jos basescu!

Musafir

#25872

2014-01-18 15:50

cica " sa traiesc bine ????????????????"

Musafir

#25873

2014-01-18 15:51

Atentie jigodiilor nu va atingeti de Gadea ca veti plati amarnic nici in gaura de sare nu veti scapa de razbunarea noastra
Heil Hitler

#25874 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: base

2014-01-18 15:51

#25856: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basescul

Imi pare rau...nu ai inteles....noi trebuie sa presam conducatorii tarii sa faca in asa fel incat sa ii determine pe profesori sa ne educe copii...am dat si exemple cum sa faca asa ceva...

E ca intr-o firma, daca managerii nu fac sa instruiasca si sa determine angajatii sa faca o treaba buna....nu merge treaba in firma. Managerii sunt de vina pt asta


Musafir

#25875

2014-01-18 15:51

Nu pot sa-l mai aud,vad etc.
Faceti ceva!!!