Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#24401

2014-01-18 12:19

...NU EU SUNT ALĂTURI DE VOI, CI VOI SUNTEŢI ALĂTURI DE MINE!

Musafir

#24402

2014-01-18 12:19

Ajunge ca un om imatur politic si moral sa batjocoreasca ani de-a randul un popor si o tara. Ajunge ca justitia sa fie asmutita contra opozantilor lui Basescu iar camarilla lui de hotti si mafioti sa fie privilegiata si aparata contra justitiei. Ajunge ca o analfabetta sa ne rada in nas si sa ne faca de poveste la Bruxelles , alta sa furre cu nerusinare prostind lumea in fata iar el cu fratisu sa-si fac de cap cu tot felul de afaceri murdare.Destul e destul iar 7,5 milioane de romani cu drept de vot au spus Nu afara cu Basescu. Cu cit e dat afar mai repede cu atit mai bine pentru tara asta.

Musafir

#24403

2014-01-18 12:19

HAHAHAHAH jos basescu, boilor astia va fac autostrada cu 22 mil de euro/km.boi satului

Musafir

#24404

2014-01-18 12:19

sper din tot sufletul sa fie judecat si condamnat cu suspendare si confiscarea averii lui si a rudelor lui si a celor care au profitat de prietenia si functiile pe care le-a detinut Traian Basescu de cind a intrat in politica.Nu doresc sa stea la inchisoare sa nu ii mai platesc si acolo cazarea.

Musafir

#24405

2014-01-18 12:19

Antena 3 a dat dealungul vremii lovituri crunte la ficatii lui Basescu si implicit basistilor. Si au reusit, i-au adus acolo unde e locul adica la podea, Dar ca victoria sa fie totala si de necontestat e nevoie de putin mai mult. Votul de demitere din 2012 ne-a fost anulat datorita stangaciei celor in care ne-am pus speranta si nu in mica masura aparatului de propaganda basist care inca e activ si virulent din pacate impreuna cu popularii europeni, dusmanii Romaniei. Doar naivii pot crede ca a fost o lupta cinstita. Dar nu asta e important, mai important e sa-l bagam la puscarie pa Basescu, de unde va avea acolo timp berechet sa-si ceara scuze fiecaruia dintre cele 7.4 milioane in parte. Doar uniti vom putea sa-l vedem inchis pentru restul mizerabilei sale vieti. Multumim Antenei 3 pentru ca si-a expus angajatii atator mizerii venite din toaleta din fundul curtii basista, sa nu credeti nici o secunda ca efortul vostru a fost idegeaba. Voi sunteti aici ? Si noi suntem aici !

Musafir

#24406 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-18 12:20

#24381: un taran - Re: Re: Re: Re: Re:  

 vulgar badaran elev sirguincios al mitocanei javre de guvernator! cred ca in toate astea mata are o vina a adus pe lume un avorton!


Musafir

#24407

2014-01-18 12:20

JOS BASESCU

Musafir

#24408 Re: Re: Re: Antrenam inteligenta

2014-01-18 12:20

#24366: - Re: Re: Antrenam inteligenta

Nu  numai el vrea sa-l dea jos.....nu observi in jurul tau cati vor asta? Chiar sunt toti vanduti..sau cumparati de varanul asta, cum ii ziceti voi.? Asa ni se spunea si cand eram, in 1990, in Piata Universitatii, ca suntem cumparati cu blugi si dolari de Ratiu si Campeanu.....saraca securitate, nici acum nu are alte idei

Căpitanul Nemo

#24409 Re: Re: Re: Re: Re: AUTORUL PETITZIEI

2014-01-18 12:21

#24365: - Re: Re: Re: Re: AUTORUL PETITZIEI

Mi-ar place să văd o caricatură cu Piratul sus pe trincă sau pe focul mic uitîndu-se cu ocheanul spre K:G:B:,iar în mîna stîngă nelipsita sticlă de wiskei,pe covertă lacheii tîrîndu-se în genunchi.

romanul
Musafir

#24411

2014-01-18 12:21


doresc o ,, ROMANIE " libera nu o dictatura si mai spun NU VANZARII PAMANTULUI ROMANESC.


Musafir

#24412

2014-01-18 12:21

Presedintele Islandei si-a scos tzara din criza bagind bancherii la puscarie!. Noi am putea incepe prin a baga la puscarie toata clasa politica perindata pe coridoarele puterii din Romania din decembrie 1989 incoace. Toti sint copiii de suflet ai lui Iliescu si toti au "contribuit " intr-un fel oarecare la distrugerea economiei romanesti. Toata lumea il plinge pe Nastase ca a mers la mititica. Toti se fac ca uita declaratia lui Ioan Mircea Pascu despre lungimea vietii unuii ziarist, iar acesta ne da actualmente lectii despre toleranta si democratie.TOTI OAMENII POLITICI ACTUALI AI ROMANIEI( CU CITEVA MICI EXCEPTII) AR TREBUI NU BAGATI IN PUSCARIE CI IMPUSCATI DE-A DREPTUL! REPEDE SI FARA PREA MULTA JUDECATA, DUPA MODELUL LANSAT DE TATUCUL LOR LA EXECUTIA LUI CEAUSESCU!. Eu nu vrea sa plec din tara, n-am vrut ,si nu vreau nici acum ,in UE, n-am niciun chef sa-i tratez pe cei morti prin Afganistan drept eroi pentru ca sint niste mercenari morti in razboiul americanilor pentru perpetuarea modului LOR de viata, eu vreau sa traiesc in Romania dupa modul nostru ancestral fara interferentele altora care sa-mi comande la mine acasa. De aceea sint de acord ca domnul Basescu sa se duca dracu'! Acest lucru l-am votat odata alaturi de 7,4 milioane de romani si de aceea cei care l-au sustinut atunci din partea acestor foruri internationale ( merkel, Reding, Barrosso, Von Rumpuy ) pot sa-l insoteasca acolo unde l-am trimis .Veti vedea ca se poate trai foarte bine si fara UEsi fara NATO sau alt cirnato. La buna vedere !

Musafir

#24413

2014-01-18 12:22

Ne-a facut destul rau ...Si daca tot a dovedit ca "e mai nemuritor decat Dracula " , poate s-o faca si din alta ipostaza...Ne-a facut destul rau din tronul sau de "dictator"...

Musafir

#24414

2014-01-18 12:22

Felicitari! Imi doresc ca aceasta petitie sa fie semnata de cat mai multi ROMANI.

Musafir

#24415

2014-01-18 12:22

atata timp cit acest individ nu se gindeste numai la binele familiei sale nu vad de ce armai fi presedinte demisia

Musafir

#24416

2014-01-18 12:22

jos mincinosul

Musafir

#24417

2014-01-18 12:23

Cu ce a gresit acest popor ca sa aiba un astfel de presedinte?!

Musafir

#24418

2014-01-18 12:23

first name: muie
second name: voiculescu
adresa: bramalea, CA
e-mail: varanu@hotmail.com
comentariu: ia ma si votul meu, CACATULE, demite-o pe ma-ta ca te-a nascut in loc sa te fi cacat

Musafir

#24419

2014-01-18 12:23

Basescu trebuie cat mai repede demis.
usher

#24421 Re: corect!

2014-01-18 12:23

#23190: -

La B1 se uita numai labele de rahat, din ce in ce mai putini in Romania.

La Antena 3 se uita oamenii adevarati.

Heil Hitler

#24422 Re: Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 12:24

#23704: cetatean european - Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Nu ma intereseaza cine e in "capul" statului.Ca e monarh, ca e presedinte... Dar vreau sa il vad in fiecare zi ca merge in 10 scoli sa pledeze pentru educatie morala si mentalitate corecta, ca il vad in fiecare zi facand declaratii la 18:30, pe media tv, ca pledeaza pentru acelasi lucru...

Deasemeni doresc ca toti politicienii sa faca acelasi lucru si sa pledeze necontenit si luand masuri pentru educatie cat mai buna. Nu vreau sa ii mai vad pipaind stiuletii sau taind pamblici.

Atunci eu o sa fiu multumit de Presedinte sau Rege, si de politicienii care ne conduc.


Musafir

#24423

2014-01-18 12:24

Eu nu cred ca vom scapa asa curind de BASESCU.ESTE LIPSIT DE SCRUPULE SI CALCA PE CADAVRE.Nu-l intereseaza nici pe departe binele poporului si a acestei tari.Are prea multe golanii faptuite si fuge de puscarie ca dracu de tamaie.Asa ca se tine de putere cu toata inversunarea.Este o lupta pe viata si pe moarte!Doresc sa vina cat mai repede ziua in care sa ma bucur de infrangerea lui si a acolitilor lui.

Musafir

#24424

2014-01-18 12:24

sper sa fim cat mai multi si uniti

Musafir

#24425

2014-01-18 12:24

Basescu este demis din iulie 2012. Noi nu vrem sa faca decat ce a hotarat poporul atunci, adica sa plece acasa si sa astepte hotararile justitiei in dosarele pe care le are.