Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

gabs2007

#23176 basescu demisia

2014-01-18 08:36

basescu demisia

Musafir

#23177

2014-01-18 08:36

Argumentul suprem al basistului sulfuros e unul singur. Se muleaza manusa pe singurul neuron din capatanile lor seci. Si argumentul este.... ati gicit Antena 3 ! Se zvrcolesc in chinuri ca le da in gat stapanul, sa afle lumea larga cine e de fapt Basina.


Musafir

#23178

2014-01-18 08:37

Salut, sa plateasca frate ca avindut tara asta //vezi flota,,/si nana//etc. si sa ne dea banii care ia furat impreuna cu Boc ,au luat de la noi cei mai de jos ,trebuia sa ia de la cei de sus ,ca si-au dat prime de vacanta grase si maninca ca porcii gratis la cantinele restaurant. Cei 25/suta ce sau dat este o vrajeala ca ne aluat toate sp. .oricum este mult de spus basescu are grija de ai lui ,noi nu avem cum sa avem cu 700 lei de ai nostri ,sai fie rusine sa plec ca tara asta nu este mosia lui ,ar trebui sa li se confiste la toti toate averile ca nau muncit cu 10 maini si noi am stat ,sunt niste hoti si trebuie sa ne solidarizam cu totii inca mai este timp. multumesc..

Musafir

#23179 presedinte

2014-01-18 08:37

acesta nu ieste un presedinte care sa ne reprezinte

Musafir

#23180

2014-01-18 08:37

o sa semnez asemenea petitii si o sa votez impotriva lui pana cand o sa plece si o sa ne lase, chiar si dupa ce va face acest lucru, daca va fi cazul.

Musafir

#23181

2014-01-18 08:37

o jigodie chiorul asta

Musafir

#23182

2014-01-18 08:37

Pe ceausescu l-au inpuscat.Cu astia nu face nimeni nimic.Asa e romanul pica para malaiata.In loc sa se semneze aceste porcarii care nu duc nicaieri oricum mai bine s-ar trezii lumea la realitate si ar face ce au facut in 89 parintii si bunicii nostrii,ei au fost cei curajosi,au vrut mai bine pt noi si copiii nostri si noi stam sa scriem.HAI ROMANI SA NU MAI DORMIM SI SA FACEM INTRADEVAR CEVA IN AFARA TASTELOR DE LA CALCULATOR SA FIE MANDRII PARINTII NOSTRII CA,CANDVA NU AU LUPTAT DEGEABA.

Musafir

#23183

2014-01-18 08:37

individul nu mai este Președintele României din 29 august 2012 fiind LEGAL demis.

Musafir

#23184

2014-01-18 08:37

jos basescu

Musafir

#23185

2014-01-18 08:37

afara cu base ca ne-a strans cureaua prea tare!

Musafir

#23186

2014-01-18 08:38

vrem un nou referendum pentru demisia lui Traian Basescu

Musafir

#23187

2014-01-18 08:38

poate calvarul care-l induram va lua sfarsit mai repede .

Musafir

#23188

2014-01-18 08:38

Ajunge,a furat cu tot neamul lui,s-ai fie rusine
JOS BĂSESCU !

#23189

2014-01-18 08:38

Îţi pasă numai de tine ! Să ai numai tu bani mulţi .. şi să ai tot ce vrei ! Dar noi .. ? Noi ce facem .. stăm aşa .. cu oamenii care n-au bani nici măcar de o pâine .. Care n-au ce pune pe masă .. ? Nu ! Nu o să mai fie aşa ! Ne-am săturat ! Nu mai suntem slugile tale !

Musafir

#23190

2014-01-18 08:38

la o televiziune de rahat se uita doar oameni de rahat
un musafir

#23191

2014-01-18 08:39

La naiba, orice guvern ar veni tot ar considera oamenii simpli niste srl-uri bune doar de plata
Pt asta sant buni oamenii din romania sa plateasca taxe ca sa aiba altii de unde sa fure. Nu desfasor
nici o afacere ,deci de ce se rasfrange tva-ul pe spinarea mea???

Musafir

#23192

2014-01-18 08:39

Nimic mai umilitor decat sa traiesc intr-o tara pretins a fi condusa si reprezentata intre oameni de un asemenea individ.
Daca vointa unei mari mase a societatii romanesti nu este suficienta pentru ca acest element negativ sa inteleaga ca nu mai este dorit , ca nu mai este potrivit pentru postura in care se afla, atunci nu-mi ramane, decat sa cer Bunului Dumnezeu sa coboare cu Dreptatea sa divina pe pamant si sa redea libertattea romanilor de a fi reprezentati intre oameni de un iubitor de tara , trafitii si neam, acum si in vecii vecilor. AMIN!

Musafir

#23193

2014-01-18 08:39

Demisia presedintelui.

Musafir

#23194

2014-01-18 08:39

de scris as putea scrie f multe aspecte negative care ne duc in jos cu viteza luminii, dar timp nu prea este (cauzat si de f multe imbecilitati create de cei pe care i-am ales).Legile sunt interpretative, parlamentarii doarm, vorbesc la telefon, pleaca in delegatii unde mai gasesc si timp pt relaxare, i-si supreavegheaza afacerile pe calc, etc; NIMIC pt NOI.Le multumim cu ghilimelele de rigoare, pt nivelul de trai pe care au REUSIT sa ni-l daruiasca.

Heil Hitler

#23195 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 08:39

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem care e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor,,.

Musafir

#23196

2014-01-18 08:39

Cine nu stie ca din cele aproape 8 milioane de romani care au foast umiliti si ignorati in regimul ce cu bucurie asteapta sa ia sfarsit, doar o parte infima are acces la internet, si astfel, la semnarea petitiei?

Musafir

#23197 ma bucur pt. aceasta initiativa felicitari sintem multi nu va temeti noRe:

2014-01-18 08:39

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-18 08:39



Musafir

#23199 Re: OANA - LIANA

2014-01-18 08:39


Musafir

#23200

2014-01-18 08:39

Cetățeanul de la Cotroceni ocupă abuziv funcția de președinte, el a fost demis prin referendum. Cer să se intre în legalitate și demisia lui să devină efectivă. Nu are rost să mai facă rău României până în decembrie. Demisia, acum!