Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#14501

2014-01-17 14:07

nu l-am votat niciodata pe basescu.De cind a plins pentru stolojan ,am zis ca este cel mai mare ipocrit al Romaniei si,am avut dreptate.
VICA

#14502

2014-01-17 14:07

DE CE NU LIMITATI NUMARUL DE MANDATE ALE PRIMARILOR? AICI SUNT BANII NOSTRI LA CEI MAI MARI MAFIOTI BARONII LOCALI. AICI SE FAC CELE MAI MULTE EXCROCHERII. STIU CE SPUN PENTRU K LUCREZ IN SISTEM.

Musafir

#14503

2014-01-17 14:07

demisia ar fi un gest de curaj dar el cum e un las si un fricos o sa avem de asteptat

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-17 14:07



Musafir

#14505

2014-01-17 14:07

Felicitari baieti, cat bine faceti voi Romaniei nu fac toti politicienii impreuna.

Musafir

#14506

2014-01-17 14:07

Acest asa zis presedinte ar trebui, pentru binele acestui popor, sa dispara cat mai repede din viata publica a Romaniei

Musafir

#14507

2014-01-17 14:07

Sa plece sa ne lase ca a facut numai rau pentru Romania in timp ce familia lui sa inbogatit peste masura.

Musafir

#14508

2014-01-17 14:07

DOAMNE AJUTA SA SE IMPLINEASCA DORINTA CELOR 7,4 MILIOANE DE ROMANI CALCATI IN PICIOARE !
neuron

#14509

2014-01-17 14:07

Chiar,adunate toate faptele lui dovedite nu pot constitui un act de inalta tradare? Parlamentule , ce faci?
Heil Hitler

#14510 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 14:07

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni../;'

Musafir

#14511

2014-01-17 14:08

succes!

Musafir

#14512

2014-01-17 14:08

Vreau sa se poata comenta orice decizie juridica,altfel ne vom inchina justitiei romane precum justitiei divine.Se poate?
14347

#14513

2014-01-17 14:08

Daca la referendum puneam cate un leu eram scapati demult de el, profita de lenea noastra, comoditatea noastra, de indolenta noastra, de prostia unora. Un profitor fara nici cea mai mica urma de bun simt. In memoria celor morti la Revolutie de care profita acest speculant, pietar, jeg uman. Profita de faptul ca e protejat de garzi, sa iasa in piata sa dea piept cu cei de categoria a 2a,categorie care-i asigura traiul, bunastarea, pe care zice ca-i reprezinta,

Musafir

#14514

2014-01-17 14:08

OARE O SA FIE DESCOPERITA MANARIA CU JURNALISTII CARE AU FOST RAPITI LA ORDINUL LUI BASESCU ,BASESCU LUAND TOT GEAMANTANUL CU 10 MILIOANE DE EURO PENTRU RASCUMPARARE????????????????

Musafir

#14515

2014-01-17 14:08

cu cat mai repede atat mai bine. poate o sa avem peste oceanic la pret mai mic dupa ce recuperam banii de la d.presedinte(cei luati ped flota maritima)

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-17 14:08



Musafir

#14517

2014-01-17 14:08

Multumesc din suflet ca existati si ca macar prin voi putem sa-l atentionam ca securea inca ii este deasupra capului ,prinsa de un fir de paianjen si oricand....

Musafir

#14518

2014-01-17 14:08

Libertate!!!!

Musafir

#14519

2014-01-17 14:08

Jos basescu

Musafir

#14520

2014-01-17 14:08

iarasi deraiaza. asezati-l mai pe...esafod.

Musafir

#14521

2014-01-17 14:09

Jos cu Basescu!!Jos cu Mafia!!Numai rau a adus acestei tari!Sper ca in urma acestei petitii sa isi dea demisia,desi dupa cum sa comportat la ultimul referendum el va astepta pana cand i se va termina timpul la Cotroceni.Oare el nu vede ca nimeni nu-l vrea la putere??El prin expresia JOS BASESCU! intelege SUS BASESCU!??Si mai mult, acum sa luat de agricultura!?Nu-i mai ajung banii furati de la atatia oameni??

Musafir

#14522

2014-01-17 14:09

Sunt deacord ca ,,presedintele,,Basescu,care nu stiu daa mai este presedinte,in urma referendumului,sa-si dea demisia ca ne-am saturat de el.

Musafir

#14523

2014-01-17 14:09

Nu mai suport minciuna si sa ne ia de prosti!
Lidia Gutau-economist

#14524 Demisia lui Basescu

2014-01-17 14:09

Am votat si in anul 2012 la referendum pentru demisie, stiti rezultatul, 7,4 milioane de romani au votat atunci pentru demitere, iar Curtea Constitutionala ne-a anulat votul. Credeti acum ca printr-o petitie va pleca mai repede de la putere? Eu nu cred,am 60 de ani si n-am speranta ca voi prinde schimbarile in bine din tara noastra, desi acum sunt sanatoasa, multumesc lui Dumnezeu. Am semnat si petitia " Abuzurile din Romania, depasesc oceanul". Repet din nou: trebuie sa se nasca o noua clasa politica. Va urmaresc seara de seara. Bravo!!!!, sunteti singuri care luptati cu adevarat pentru ca dreptatea sa invinga in tara noastra. Poate ne vom trezi intr-un tarziu. Singura solutie este iesitul in strada. Eu aici in acest orasel de provincie din Bucovina, n-am unde sa ies, dar daca ar fi o asemenea manifestatie as iesi. BRAVOOOO!!!!! Antena 3. Candidati dvs. si sunt sigura ca veti iesi din primul tur si veti schimba ceva in patria noastra.

Musafir

#14525

2014-01-17 14:09

SMULGE-TI JUSTITIA DIN MAINILE TICALOSULUI DE basescu SI DIN MAINILE TICALOSILOR ACOLITI LUI VOI TRAI CLIPA ,IN URMA UNOR PROCESE CORECTE,SA-I VAD LA COADA LA INCHISOARE PE udrea,videanu boc ,etc