Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

max

#14551 demisia

2014-01-17 14:11

sa-i fie rusine

Musafir

#14552

2014-01-17 14:11

Demisionează BANDITULE,TURNATOR AL sECURITĂŢII încă de pe băncile Institutului de Marină din Constanţa,MAFIOTULE cu toată familia ta de troglodiţi şi arivişti,BARCAGIU DE DUZINĂ ce nu faci parte din poporul român,TRĂDĂTORULE şi PSIHOPATULE WHISKYOT ce studiezi doar flotabilitatea cuburilor de gheaţă în pahare cu votcă puturoasă!MARŞ AFARĂ DIN PALATUL COTROCENI(CE L-AI TRANSFORMAT ÎN CEAS CU CUC) şi jalee la PUŞCĂRIA JILAVA să mănânci ciorbă de ştir şi arpacaş felul doi,unde să-ţi scape ZILNIC săpunul pe jos in faţa lui Adrian Năstase!Paranoic netrebnic şi GROPAR AL ROMÂNIEI,ne-au plecat copii în bejenie din cauza cirezii al cărui cap eşti(libidinoşii:Udrea,Boc,Berceanu,Videanu,Anastase,Paul-Voşh,Blaga,Ungureanu-Şampon,Bouagiu,Predoiu-Sâsâilă,Morar,Blejnar,Koveşi,Maior,Meleşcanu şi restul încornoraţilor) dar şi a monumentelor de fiice agramate Eba şi notariţa Ioana-Gazprom care nu leagă bine două cuvinte!Să mai auzim de tine peste 15-20 de ani cand vei ieşi din puşcărie Barbă-cot în băţ,TÂLHARULE!!!!!

Că dacă nu demisionezi,ÎŢI BĂGĂM NOI DEMISIA PE GÂT,VENETICULE PE MELEAGURILE ROMÂNEŞTI!!!!


Musafir

#14553

2014-01-17 14:11

DUCETI-VA CU VOICULESCU VOSTRU CU TOT SI CU CIUMA ROSIE USL SI MAI LASATIL PE BASESCU IN PACE
CE NU VA CONVINE CA VA BAGA LA PUSCARIE PE TOTI CORUPTI SI PRINTRE CARE SUNT SI PRIETENI SAU NEAMURI CU VOI MA P.. PE VOI DE ANTENISTI CORUPTI


Musafir

#14554

2014-01-17 14:11

de-ar pleca odata ca numai bine nu e cu si in ROMANIA.numai rau a facut
Adriana Grigorescu

#14555 Caricatura de presedinte.

2014-01-17 14:11

Sper sa scapam de caricatura asta de presedinte cat mai curand si sa plateasca pentru toate nenorocirile si hotiile savarsite de el si mafia lui.

Musafir

#14556

2014-01-17 14:11

nu sunt fan al antenei 3 sau al televiziunilor, dar prestatia d-lui presedinte basescu din data de 16 ianuarie il descalifica net. si acesta este un motiv bun de a adera la prezenta petitie. unul dintre foarte multe alte motive...

Musafir

#14557

2014-01-17 14:11

se autodenunta.il compatimesc,mi-e mila de el...dar si sila ,greata si scarba.

Musafir

#14558

2014-01-17 14:11

sper intr-o viata mai buna!
Heil Hitler

#14559 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 14:11

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.;;;''''';

Musafir

#14560

2014-01-17 14:12

JOOOOOOOOS CU EL!

Musafir

#14561 Coco

2014-01-17 14:12

Eu locuiesc infara acestei tari si lucrurile se vad altfel... Nu sunt de nici o parte politica dar cadere ,eliminarea sau cum vreti voi sa o numiti a lui basescu , sa nu fie un mare regret , totusi deschideti ochi ....nu tot ce se vede in tv se si mananca , premierul romaniei este pe primele paginii de jurnale cum ca vinde tara,ameneteaza lumea care locuieste in ia si isi fac legii de superimunitate pentru a nu fi trasi la raspundere, pe cand basescu cum il vad altii a impiedicat toate manevrele si accestia incearca sa dezinformeze lumea cu fel si fel de mesaje pe facebook,tv si alte mijloace.

Musafir

#14562

2014-01-17 14:12

Sa fie demis cel ce face rau romanilor !

Musafir

#14563

2014-01-17 14:12

Acest sef de clan nu poate fi presedintele tuturor romanilor!

Musafir

#14564

2014-01-17 14:12

la manastirea cea mai dura, in penitenta toata viata.

Musafir

#14565

2014-01-17 14:12

Nu mai pot sa-l vad pe tv. Mi-e rusine!!!!!!!~

Musafir

#14566

2014-01-17 14:12

-Ce tupeu....!!!

Musafir

#14567

2014-01-17 14:12

Beshinescu nu a construit nimic in 10 ani de presedentie, inafara unei procuraturi proprii, care nu se atinge de camarila basista profund corupta. Jos Basescu si dorim o justitie cu adevarat independenta care sa sanctioneze orice abatere de la lege, indiferent de catre cine este faptuita. Speram sa-l vedem in primul rand judecat si condamnat pe insusi Basescu, primul corupt al Romaniei!

Musafir

#14568

2014-01-17 14:13

sa demisioneze ,daca e barbat...

Musafir

#14569

2014-01-17 14:13

Basescu=jigodie,hot,parsiv,..................,etc.Basescu nu a fost si nu imi va fi niciodata presedinte,rusine celor care lau votat.
In privinta demisiei nu o sa-si dea demisia,va sta pironit la cotroceni pina la incheierea mandatului(care mandat, nu stiu ca el practic din punctul meu de vedere este demis de mult)
Sper ca va ajunge odata la puscariesi sa nu mai iasa de acolo cite zile o avea.

Musafir

#14570

2014-01-17 14:13

ne-am saturat de un PRESEDINTE iresponsabil!

Musafir

#14571

2014-01-17 14:13

nu stiu daca o sa aiba atita demitate sa plece la caracterul lui de hot care striga hotii este greu de crezut asta .dar sper sa vada ca nimeni in tata asta nu-l mai asculta decit basistii lui

Musafir

#14572

2014-01-17 14:13

Voi vreti,dar actuala majoritate nu face nimic,ba mai mult ei vor ca altii sa-l indaparteze siei sa culeaga roadele,sa fie la butoane si sa nu-i deranjeze nimeni.Sunt neputinciosi.

Musafir

#14573

2014-01-17 14:13

Nu este zi in care sa nu-mi doresc sa nu=l mai vad pe acest "cetatean" incomod, care pretinde ca este presedintele romanilor si seful statului!?...
Cand va veni ziua sa-l vad "acolo unde-i este locul" si unde toti romanii ar vrea sa-l vada (dups gratii), pentru tot restul vietii...
Ma intreb cand vre-un magistrat, din justitia asta "independenta" din Romania, va avea curajul si va face dreptate pentru abuzurile, furturile si toate faptele de coruptie comise de BASE si clica lui- numai atunci multi romani vor simti cum este sa traiesti in "statul de drept"!...

Musafir

#14574

2014-01-17 14:13

Basistii sunt sub 1% dintre romani dar scriu cu caps lock on, adica e mai important punctul lor de vedere decat cel al nostru. Eu zic ca ne putem lipsi de prezenta lor, sau ca sa fiu mai clar, daca dispar, nu-i va plinge nimeni.

Musafir

#14575

2014-01-17 14:13

Va multumim,Antena 3, ca existati.