Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#14526

2014-01-17 14:09

petitie sanatoasa- presedinte putin pregatit din toate punctele de vedere,acesta uraste poporul .

Musafir

#14527

2014-01-17 14:09

semnez cu speranta ca va fi mai bine;e groaznic sa fi tanar si sa nu iti gasesti de munca in tara asta

Musafir

#14528

2014-01-17 14:09

m-am saturat de minciuni, de mafia basista! pentru copiii mei carora le doresc o viata mai buna.

Musafir

#14529

2014-01-17 14:09

Traian Basescu ramane ce a fost intotdeauna. Un vaporean neinstruit care, dupa agresiunea asupra statului roman din decembrie 1989 a aplicat cu dibacie ceace i s-a potrivit cel mai bine... manipularea ,intimidarea si folosira in interes propriu a situatiilor socio-politice vulnerabile poporului roman, folosirea brutala a institutiilor de forta din tara precum si a stapanilor externi. Ura impotriva populatiei si lacomia l-au transformat intr-o sluga a capitalului strain.

Musafir

#14530

2014-01-17 14:09

Sper sa treaca mai usor timpul cat trebuie sa-l mai suportam pe acest nemernic

Musafir

#14531

2014-01-17 14:09

Sa plece din politca marele conducator care in 20 de ani ne-a mintit fara jena si in afara unei immense datorii externe am ramas doar cu:"Iarna nu-i ca vara!";Aici sunt banii dumneavoastra";"Sa traiti bine!"...ca de construit nu a construit nimic ,doar a distrus si invrajbit populatia acestei tari.

Musafir

#14532

2014-01-17 14:09

sa-i fie rusine
Heil Hitler

#14533 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 14:09

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni....,,''

Musafir

#14534 brigitte

2014-01-17 14:09

Nu va este rusine cu atita dezinformare? Mai hahalerelor,sictir(cum zice Radu Tudor) pe blogul lui, pai voi nu vedeti ca si cu "marea petitie"ati facut un rahat?Pai cum dracu din cei 7,4 mil???de uselisti,antenisti au semnat numai citeva zeci de mii si aia cu cite 25-30 de semnaturi?
Mai neavenitilor, ce dracu de televiziune de stiri sinteti voi cind de la culcare pina la sculare nu vorbiti decit de Basescu?
Sinteti pe duca, va dati ultima suflare va intra varanul la puscarie si atunci sa va vad ce rahat mai faceti.
Da,eu sint basista si ma mindresc cu asta ca numai el va scoate din minti si va face sa spumegati pina va sar ochii.

Musafir

#14535 Re: Re: Re: Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 14:09

corneliu

#14536

2014-01-17 14:10

ne rugam lui D-zeu sa scapam de acest om care se tine cu dintii de cotroceni,se crede vesnic,pacat ca si-a atras si familia in aceasta mizerabila politica personala a lui.rugam sa fie exilat undeva in delta sa nu-l mai poata vedea nimeni sa se molipseasca.vai ce om rau,dar daca e bolnav trebuie tratat,intr-un salon vecin cu a lui Adrian Nastase,pe care voia chiar sa-i ia viata.
pascal

#14537 Re:

2014-01-17 14:10

#1: -

LA PUSCARIE !!!

 

 


Musafir

#14538

2014-01-17 14:10

se mai poate face ceva ??????

Musafir

#14539

2014-01-17 14:10

O pata pe obrazul fiecarui cetatean roman . Pacat .

Musafir

#14540

2014-01-17 14:10

Sper sa scapam de caricatura asta de presedinte cat mai curand si sa plateasca pentru toate nenorocirile si hotiile savarsite de el si mafia lui.
politic

#14541 demisia unui mafiot

2014-01-17 14:10

acest individ nu merita sa fie in pozitia aceea, pacat ca romani au dat un astfel de individ in conducerea tari, a facut mult rau Romaniei si o va mai face, pana la plecarea lui. Mi-ar plece ca in ziua in care ar trebui sa plece (pacat ca sta pana la ultima zi din mandat) sa facm o petrecere mare , sa sarbatorim ca am scapat de individul asta. Cel mai mare dezinformator, mincinos, mafiot pe care am putut vedea. JOS BASESCU eu un lucru mare si de pret ca sa-i ceri lui basesc sa-si dea demisia ca asta nu va demisiona deloc....

Musafir

#14542

2014-01-17 14:10

am avut de suferit ,eu si familia mea ,in urma diminuarii salariilor .

Musafir

#14543

2014-01-17 14:10

suntem satuli de ipocrizie si invrajbire!!!pleaca pana inca mai ai capul pe umeri!!!

Musafir

#14544

2014-01-17 14:10

Nu ma reprezinta ,pe mine si alte 7,4 milioane .

Musafir

#14545

2014-01-17 14:10

Vrem stabilitate, vrem liniste , vrem dreptate iar cei care 10 ani ne-au adus numai clipe de vrajba si ura sa fie trasi la raspundere. Nimeni pe acest pamint nu este vesnic si stim cu toti ca judecatorul suprem este DOMNUL, toti vom da raspuns pentru faptele noastre la acea judecata suprema. DOAMNE AJUTA
fifa_vl

#14546 TIRANUL SI SECURISTU DE BASESCU

2014-01-17 14:10

PUSCARRRRRRRRRRRRRRIIIIIIIIIIAAAAAAAAAAAAAA

Musafir

#14547

2014-01-17 14:10

cel mai mare golan din romania

Musafir

#14548

2014-01-17 14:10

Basescu , dusmanul poporului , vanzatorul de tara, ar fi trebuit ,inca ,din 2009 sa se duca "acolo" unde ii este locul.

Musafir

#14549

2014-01-17 14:10

Acest magar trebuie judecat cu tot alaiul.Partea nenorocita este ca toti conducatorii,toti parlamentarii trebuie intrebati si recuperate ce au furat ce au distrus.Basescu este insa imparatul.Pentru mai putin ar trebui terminat.

Musafir

#14550

2014-01-17 14:11

iesi afara javra ordinara