Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#11726

2014-01-10 13:57

era timpul si ptr asa ceva....RESPECT

Musafir

#11727

2014-01-10 13:57

Abuzurile din aceasta tara ne acresc viata si asa destul de acra dupa ce copii ne-au fost alungati pe alte meleaguri indepartate, ce sa faca un pensionar cu o mizerie de pensie si cu copii departe,cum sa mai iubim aceasta tara/nu tara e devina ci conducatorii ei/ ,trebuie sa multumim tarilor care ne ocrotesc copii si le da un loc de munca si o viata mai bune, dragostea de tara e un lux.

Musafir

#11728

2014-01-10 13:57

Dumnezeu sa te binecuvanteze,pe tine si intreaga ta familie declarandu-ma fericit ca existi si ca esti reazemul bunului Dumnezeu pentru toti cei care iubesc cu adevarat acest popor,fiind gata oricand sa ne dam viata pentru cauza dreapta a acestui neam atat de incercat.Dumnezeu sa va aiva in grija si paza.
PS:Mi-as dorii foarte mult sa va cunosc personal.
Cu mult drag Mihai Vasile...0723467604
tnr.2014

#11729 Românul care nu-i urăşte pe Ponta, Crin şi Băsescu îşi dezvăluie secretul: „Mi-am extirpat creierul”

2014-01-10 13:58

În general, despre românii care gândesc se spune că sunt nişte oameni cu discernământ, care urăsc absolut toţi politicienii autohtoni. Tocmai de aceea, cazul unui concetăţean din Maramureş, care a jurat, cu mâna pe Biblie, că nu urăşte nici un politician a uimit o ţară întreagă.

„A minţit cu neruşinare!”, au tras imediat concluzia toţi cei care l-au auzit. „În cel mai rău caz, nu-i urăşti pe toţi, dar tot ai câţiva politicieni pe care ai vrea să-i vezi măcar după gratii, dacă nu mai rău. Un om care urmăreşte mizeriile pe care le fac politicienii şi rămâne indiferent nu e om, e orice altceva, dar în nici un caz om!”

Uimit de amploarea pe care o ia cazul său halucinant, maramureşeanul a decis să se explice în cadrul unei conferinţe de presă. „N-am nimic cu politicienii pentru că nu mai am creier, l-am extirpat. Cum altfel aş putea să rămân impasibil la mizeriile pe care le fac Ponta, Crin, Băsescu, sau oricare alt politician?”, s-a justificat acesta.

Musafir

#11730 Re:

2014-01-10 13:58

#11689: -

Chiar esti sigur ce scrii? Te asociezi hotilor, baronilor si altor shmenari care au facut averi inimaginabile . Ai plecat ca nu mai puteai fura sau deja erai in observatia procurorilor. Cum poti sa te lasi pacalit de catelusi lui Felix Voiculescu. Chiar nu realizati ca este ocacialma? Vor si ei sa mai vada cati mai sunt cu ei si sa isi ia salariile de la Sefu"


Musafir

#11731

2014-01-10 13:58

LEHAMITE DE POLITICIENII ROMANI!!!


Musafir

#11732 Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 13:58

#11471: un pontist - SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI 

 Prin gunoiul care il arunci demonstrezi clar ca esti mult inferior!Analizeaza prin bun simt cum a denigrat Guvernatorul tau Romania afara cu slugile lui si agamata fiica EBA!Pastreaza decenta!


Musafir

#11733

2014-01-10 13:59

Sa dea Dzeu o schimbare!!

Musafir

#11734

2014-01-10 13:59

slugilor

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-10 13:59



Musafir

#11736

2014-01-10 13:59

SA NE LASE SI SA PLECE BASESCU!

Musafir

#11737

2014-01-10 13:59

MULT SUCCES!

Musafir

#11738

2014-01-10 13:59

M-am saturat de acest presedinte care manipuleaza o parte a cetatenilor(e drept, pe cei infantili sau basisti), care are cheia de la biroul DNA si pe Codruta in buzunarul de batista al sacoului! Astept sa-l vad dupa gratii, dupa ce vor fi scoase si recuperate dosarele lui care au fost sustrase de Morar. As vrea sa nu mai vad procurorii basisti, incompetenti si corupti ca si , in posturi cheie la ]nalta Curte a COPRUPTIEI din Romania sau in CSM. Ce face d-na Mona la CSM? Nu ia nici o atitudine impotriva basistilor? Voteaza si se aliza cu ei,cu MONSTRUL DE PROSTIE sau Danilet? Vai noua in ce tara traim....asa ne trebuie.... USL de cand a venit la putere, a inselat sperantele de dreptate ale oamenilor de rand.....sunt curioasa cati ii vor mai vota anul acesta..... Ponta a stricat totul de la inceput, de cand a semnat cu canalia odioasa acordul de coabitare, dandu-i posibilitatea locatarului care abuzeaza de Palatul Cotroceni, sa puna in functie pe Kovesi si sa scoata dosare in continuare asa cum vrea el.....Acum, ca un bumerang, Ponta e cel care simte greseala facuta.... Se vede ca acest om nu invata nimic din greseli...doar a fost la guvernare cu PDL-ul in 2009, 9 luni si a vazut cum Base conduce si controleaza totul....
De ce pe Blejanar nu-l vedem anchetat?
De ce pe toti hotii pdl-isti nu-i acheteaza nimeni? Ca USL nu face nimic! .... tot CANALIA , JAVRA ORDINARA, e la butoane......

Musafir

#11739

2014-01-10 13:59

Ceea ce se intampla cu marile puteri care asculta numoai partea mai mica a clasei politice, nereprezentativa pentru popor este dovada implicarii in jaful Romaniei si a romanilor cu sprijinul celor ascultati...RUSINE SUA! RUSINE OBAMA! RUSINECLASA POLITICA...democratica?!...AMERICANA...

Musafir

#11740

2014-01-10 14:00

Ceea ce se intampla cu marile puteri care asculta numoai partea mai mica a clasei politice, nereprezentativa pentru popor este dovada implicarii in jaful Romaniei si a romanilor cu sprijinul celor ascultati...RUSINE SUA! RUSINE OBAMA! RUSINECLASA POLITICA...democratica?!...AMERICANA...
Ovidiu

#11741

2014-01-10 14:00

D-lor Gadea si Ursu. Va apreciez din toata inima cand aveti asemenea initiative antibasiste. Felicitari!!! Dar imi permit sa va dau un sfat: renuntati la "Cantarea Romaniei"!!!(Lasati emisiunile culturale sa le faca altii)

Musafir

#11742

2014-01-10 14:00

continutul scrisorii este real.Sistemul mafiot al basistilor trbuie desfiintat urgent.Vinovatii sa fie sanctionati de o adevarata justitie.
UNUL DIN CEI PESTE 7.400.000

#11743

2014-01-10 14:00

GO ! GO! GO ! HOME !!S.U.A.

Musafir

#11744

2014-01-10 14:00

To United States Authorities.Please note that we are your strategic partener, here in Esatern Europe and a free, independent country. Your imixtion in our internal affairs, does not show that you are a partener , but a master checking his slave activity. That we do not accept. Enough is enouh. A strategic partener does not impose entry visas for the people of the other party comming to his country, does not interfere with internal affairs of his partener, but looks that the partenership to go on smoothly and productiv for both parties. Once more, enough is enough.
Un pensionar necajit...
Musafir

#11745 ...Unde-s 2 puterea creşte/Şi duşmanul nu sporeşte...

2014-01-10 14:00

Stimati domni GÂDEA MIHAI şi ADRIAN URSU.Antena 3 este în casa mea 24 din 24 de ore,şi mă bucur enorm de emisiunile dv.critice şi la obiect,vizavi de situaţia dezastruoasă în care ne-au adus TRAIAN BĂSESCU şi acoliţii lui.De cîtva timp însă trăiesc cu o senzaţie jenantă în suflet că în momentul cînd invitaţi în STUDIOU pe PONTA sau ANTONESCU...dumneavoastră nu mai sunteţi aşa de incisivi,de ''criticabili''şi de ''răi''faţă de aceştia,care mâine poimâine ajungem la mâna lor.Puneţi întrebări,mai modeste,mai uşoare,mai cu perdea,mai cu blândeţe,ca să nu se ajungă prea departe în miezul problemei şi să-i puneţi în încurcătură...Sunteţi televiziune privată,vă plătiţi impozitele,sunteţi vaccinaţi,aveţi armata făcută...CINE VĂ OPREŞTE SĂ NU-I ÎNTREBAŢI DESCHIS DE SOARTA NOASTRĂ? CE AVEŢI DE PIERDUT? PRAFUL DE PE TOBĂ? CU CE POATE ÂŞTIA 2 SĂ VĂ PUNĂ LA ZID DACĂ SUNTEŢI CORECŢI ÎN TOT CE FACEŢI ZILNIC? Doresc să vă văd ''răi''(în sensul bun al cuvântului)nu numai când nu sunt ei invitaţi în STUDIOU,iar când sunt în STUDIOU,ca prin farmec deveniţi...mieluşei.Vă mulţumesc.


Musafir

#11746

2014-01-10 14:00

va iubesc=CURAJ=CEI MAI TARI

Musafir

#11747

2014-01-10 14:00

BUNA ZIUA DOMNIILOR VOASTRE.DRAGII MEI ,ABUZURILE DIN ROMANIA NU NUMAI CA TREC OCEANUL...MAI MULT CUPRIND INTREAGA LUME PRECUM O CARACATITA.SI TOTUL SCRIS SI CU CERNEALA PE DEASUPRA.RUSINE SA NE FIE CA SUNTEM ROMANI.
paparazzi

#11748 Ponta a intrat peste un român aflat pe toaletă: „7% din ce faci acolo e pentru noi, că ne e foame”

2014-01-10 14:00

Nu-i mai satură Dumnezeu! De parcă n-au introdus deja suficiente taxe şi impozite suplimentare, guvernanţii au început mai nou să intre peste oameni în casă, ca să le pretindă noi şi noi dări către stat.

Cel mai recent a păţit-o un bucureştean de 34 de ani, care s-a trezit cu Ponta peste el în toaletă exact în momentul în care îşi făcea nevoile. „A intrat fără să bată la uşă şi mi-a spus că 7% din ce fac acolo trebuie să ajungă pe masa Guvernului. Avea şi o perie de toaletă la el, zicea că vrea să verifice dacă nu ascund căcatul de el”, a povestit bucureşteanul.

Ponta a recunoscut incidentul, însă spune că măsura era absolut necesară, după ce rezerva de căcat a României s-a terminat. „În timpul guvernării mele s-a mâncat căcat mai mult decât de obicei. Asta şi pentru că avem mai mulţi parlamentari decât înainte. Iar acum, că se apropie Crăciunul, trebuie să ne asigurăm că avem destul căcat de pus pe masă”, a explicat premierul.

http://www.timesnewroman.ro/images/stories/ponta_intra_peste_om_pe_buda.jpg
musafir

#11749

2014-01-10 14:01

slugilor

Musafir

#11750

2014-01-10 14:01

sper ca nimeni nici o data sa nu se mai ascunda de bratul legii sub fustele doamnei MERKEL sau dupa pantaloni americaniilor sper ca dreptatea in tara asta nu a murit si justitia pana la urma va triunfa "de ce i-e frica nu va scapa". Un ranjet batjocoritor se mai aude inca in urechile noastre si influentiaza inca justitia.Santem multi si nimeni nici odata nu ne va mai putea ingenunchea.Sa-ti ajute Dumnezeu popor roman sa fi liber din nou