Abuzurile din Romania trec oceanul

tnr.2014

/ #11729 Românul care nu-i urăşte pe Ponta, Crin şi Băsescu îşi dezvăluie secretul: „Mi-am extirpat creierul”

2014-01-10 13:58

În general, despre românii care gândesc se spune că sunt nişte oameni cu discernământ, care urăsc absolut toţi politicienii autohtoni. Tocmai de aceea, cazul unui concetăţean din Maramureş, care a jurat, cu mâna pe Biblie, că nu urăşte nici un politician a uimit o ţară întreagă.

„A minţit cu neruşinare!”, au tras imediat concluzia toţi cei care l-au auzit. „În cel mai rău caz, nu-i urăşti pe toţi, dar tot ai câţiva politicieni pe care ai vrea să-i vezi măcar după gratii, dacă nu mai rău. Un om care urmăreşte mizeriile pe care le fac politicienii şi rămâne indiferent nu e om, e orice altceva, dar în nici un caz om!”

Uimit de amploarea pe care o ia cazul său halucinant, maramureşeanul a decis să se explice în cadrul unei conferinţe de presă. „N-am nimic cu politicienii pentru că nu mai am creier, l-am extirpat. Cum altfel aş putea să rămân impasibil la mizeriile pe care le fac Ponta, Crin, Băsescu, sau oricare alt politician?”, s-a justificat acesta.