Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#11701

2014-01-10 13:51

vrem un viitor mai bun, nu inteleg daca poprul s-a exprimat mai mult ca niciodata, de ce tovarasu vrea neaparat sa stea cocotat acolo...cred k ai e frica de ce i se va intampla dupa...)))...oricum i se va intampla...

Musafir

#11702

2014-01-10 13:51

Nu stiu daca SUA ar avea atata influienta asupra noastra daca nu ne-am lasa atat de umiliti. Conducatorilor nostri le place sa faca frumos in fata mai-marilor lumii, chiar daca asta e in dezacord cu dorintele cetatenilor, deci cu interesul national.
Piata Universitatii

#11703 Get out of the ordinary bitch !

2014-01-10 13:52

Oare stiu ceva engleza ? Correct me if I'm wrong, with my English only, becouse the rest it's known by the romanian people:
Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch ! Get out of the ordinary bitch !

Musafir

#11704

2014-01-10 13:53

Pentru a realiza ceva , ca natiune , trebuie sa fim uniti.Trebuie sa nu ne mai mintim singuri ca e bine si sa punem , impreuna , capat abuzurilor de orice natura

Musafir

#11705

2014-01-10 13:53

Va felicit pentru initiativa si dorinta mea este sa traiesc intr-o tara in care se respecta legile si in care suntem respectati ca cetateni...

Musafir

#11706

2014-01-10 13:53

Base dute pe mare si alatrite piratilor din Somalia. Probabilacolo te vei simti in elementul tau sdi te vei si imbogati asa dupa cum umbli ca un lup dupa un miel

Musafir

#11707

2014-01-10 13:53

Dumnezeu sa ne ajute sa repunem Romania acolo unde-i este locul!
fricosul

#11708

2014-01-10 13:54

pentru cine stie si intelege ce se intampla in ro,ania petitia este clara. Ca sa fie si convingatoare dati exemple concrete din numeroasele intamplari. N-ar fi rau sa insotiti petitia si cu scurte exemple filmate sau cu oameni sus pusi care au fel de fel de intamplari nedemne sau nepedipsite

Musafir

#11709 Re:

2014-01-10 13:54

#25: Doctoru' Andy -

Bre, "doctore", da' zău că eşti "paralel", "doctore", ai "pus botu'" la aberaţiile băsiste, "doctore" ... încă nu ştii că "justiţia" e subjugată şiiiii, da, ai dreptate, "felix" e foarte vinovat de telepatie, "doctore"... mda, cam cât de "doctor" (adică tâmpit) eşti, "doctore" ?... şiiiii, observ că mai sunt destui "doctori" ca tine, bre, "doctore" ...

danuta@elena2013

#11710 directori pusi politic in scoli

2014-01-10 13:54

Pacat ca nimeni nu intelege ca nu este benefic pentru sistem sa pui in frunte oameni care nu au nimic in comun cu educatia sau sanatatea, care nu au moralitate si nici cunostinte. Nu poti schimba un director daca treaba merge bine si el este competent doar pe criterii politice. USL-ul greseste ca lasa in functii de conducere oameni care trag invatamantul inapoi cu 50 de ani. Nu este cazul sa dam nume se stiu ei... (ex. Prahova, Baicoi)

Musafir

#11711

2014-01-10 13:54

Deși suntem vasalii U.E. și ai S.U.A., iar, mai nou, ai Republicii Populare Chineze, - tremurând încă la *posibilele* reacții ale Federației Ruse putiniene, - consider totuși că merităm o minimă doză de respect din partea șefilor noștri politico-economici și militari intraeuropeni și transatlantici. Da, cred că trebuie să fim tratați măcar ca... subalterni, și nu ca slugi la Înalta Poartă? :) Măcar atât.

Musafir

#11712

2014-01-10 13:54

Acest regim greţos va fi stopat în dec. 2014, cu sau fără oţet (se ştie că oţetul face bine la greaţă!). Asta nu ne scuteşte de faptul că, din când în când (parcă tot mai des !?!) trebuie să mai vomăm puţin pe el!
Darwin Awards

#11713 Darwin Awards 2013: Valeriu Zgonea a câştigat premiul special al juriului!

2014-01-10 13:54

Preşedintele Camerei Deputaţilor are încă un trofeu prestigios pe care să-l pună în vitrina special amenajată pe holurile parlamentului. Prin vot unanim, pentru prima oară în istorie, premiul special al juriului Darwin Awards a fost oferit unui român în viaţă.

"Are ceva, un je ne sais quoi, un magnetism animalic care atrage. Acest om va intra în istorie ca unul dintre cei mai aprigi susţinători ai lui Darwin, presimt asta. Deşi, până acum nu a făcut nici o prostie mortală, ca să primească un premiu normal, de aceea ne vedem obligaţi să-i oferim acest premiu special", a declarat Dan Brown, preşedintele comitetului Darwin.

Valeriu Zgonea s-a arătat foarte mândru de acest premiu, precizând că meritul nu este doar al lui ci al întregii clase politice pe care, cu umilinţă şi respect, o reprezintă în Parlament.

Musafir

#11714

2014-01-10 13:55

...domnule Obama:dumneavoastra va faceti secretarul de stat MINCINOS si MITOCAN in public?...bassescu o face cu dezinvoltura;
...domnule Obama:dumneavoastra v-ati luat casa de la stat mintind ca nu aveti casa? bassescu si-a luat...
...domnule Obama:dumneavoastra ati fi intervenit pentru ca fiica dumneavoastra sa fie angajata sau aleasa?bssescu a intervenit...
...domnule Obama:dumneavoastra va acu-zati adversarii politici ca dau lovitura de stat?bassescu s-a plans de acest lucru si lui Merkel,si lui Barosso,chiar si dumneavoastra(si i-ati dat crezare,in detrimentul nostru,al celor peste 7,4 milioane de romani care am votat ca nu-l mai vrem!)...

Musafir

#11715

2014-01-10 13:55

Daca in SUA sunt suficiente 10.000 de semnaturi la o petitie pentru a fi luata in considerare, tinand cont de numarul populatiei, ce ar trebui sa faca administratia SUA in cazul petitiei romanilor? Cred ca ar fi corect sa dea un raspuns.

Musafir

#11716 Re:

2014-01-10 13:55


Musafir

#11717

2014-01-10 13:55

Toata stima pentru toti cei ce au facut acest pas,dar nu uitati ca si cei de azi , nu sunt departe de cei impotriva carora luptam acum.Dupa parerea mea nu o sa fie mai bine.

Musafir

#11718

2014-01-10 13:56

Este incredibil ca in pozitia in care se afla ROMANIA :membra a Uniunii Europene si in relatii foarte bune cu SUA (unde adevarata democratie este la ea acasa ) sa fie terorizata de aproape 10 ani de un om diabolic;Traian Basescu,dictator mai cumplit decat Ceausescu fost comunist la varf si securist de frunte care in prezent are un circuit inchis de colaboratori fosti securisti infiltrati in toate institutiile si in special in procuratura si la varful justitiei , care lovesc necrutator in valorile nationale . Niciodata poporul roman nu a acumulat atata frica si groaza.Acestea s-au amplificat dupa ce voturile a 7,4 milioane de romani pentru demiterea acestuia nu au contat.Ce mai e de facut?

Musafir

#11719

2014-01-10 13:56

Urmatoarea petitie sper sa o semnez impotriva lui Ponta!

Musafir

#11720

2014-01-10 13:56

Eu pe cine (naiba mai) votez????? Chiar toti la fel? 25 de ani dusi pe apa sambetei... Fericiti cei ce s-au trezit la timp. Da, de emigranti vorbesc...
eu,gogu

#11721 Re:

2014-01-10 13:56

#11646: CITIZEN -

buna ziua! ”O imunitate absoluta este premisa perfecta pentru  a crea  o dictatura”dacă, este  folosită și interpretată subiectiv în orice context politic sau personal.Este știut faptul că singurul om din România care beneficiază de imunitate absoluta este președintele,așadar orice acțiune ,fapt sau limbaj care duc la un abuz îi conferă președintelui circumstanțe atenuante.


Musafir

#11722

2014-01-10 13:56

Sa plece mai repede ca ne=a inrobit

Musafir

#11723

2014-01-10 13:56

Jos Basescu!
georgec

#11724 Re:

2014-01-10 13:56

#25: Doctoru' Andy -

Ba nene dar esti un mare pupincurist basist ce-ti tremura curul de plecarea basistilor, si mai ai si nesimtirea sa-ti faci grohaiala pe acest forum.

eu

#11725 53

2014-01-10 13:57

#8: -

De plecat o sa plece ca ne-am saturat pana peste cap, problema este ca pana atunci va "ciuruii"multi nevinovati care ii sunt incomozi......De cand a fost ministru transporturilor le-am spus colegilor ca acest ins va fi cancerul poporului roman si regret enorm ca s-a adeverit....