Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#10751

2014-01-10 11:44

Pentru generatiile tinere ,pentru sanatatea lor morala ,trebuie sa DISPARA TOTI oameni compromisi si slabi,care nu s-au opus NICIODATA abuzururilor dl.Basescu,i-au cantat in struna;acesti lingai oare nu s-au gandit ca in timp ce ei se lafaiesc in lux din furt ,noi multi suferim traim de azi pe maine.

Musafir

#10752

2014-01-10 11:44

vreau un presedinte care sa nu isi mai subordoneze justitia asa cum o face Traian Basescu....sa nu mai comande sefilor de parchete pe cine sa instrumenteze.......asa se incepe statul autoritar si politia politica
Gadea

#10753 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:44

#10688: -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE TOT PRIN HOTIE.


Musafir

#10754

2014-01-10 11:44

Nu-mi ajunge spatiul pentru a descrie cat de scarbit sunt de situatia in care a ajuns Romania sub Regimul BASESCU! Ca un amanunt : am 68 de ani, am fost medic si am salvat - la propriu-cateva vieti. Acum ma chinui sa supravietuiesc,cu pensia de mizerie pe care mi-au acordat-o astia dupa 40 de ani de munca (calculata de ei!) Scuze!


Musafir

#10755

2014-01-10 11:44

s-auzim de bine

Musafir

#10756

2014-01-10 11:45

Sint unul dintre cei sapte milioane de romanii care am votat ca Basescu sa plece de la conducerea acestei tari .Deasemeni sustin ca abuzurile din justitia lui basescu sa fie cunoscute in lumea intreaga .Multumesc pentru aceasta minunata idee .

Musafir

#10757 Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:45

#10734: URSU limbutul lui Voiculescu - SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

SUNTETI VOI DE RAHAT .DE CE SA NU AFLE ADEVARUL AMERICANII DE LA POPOR ,ATATA TIMP CAT PRESEDINTELE BASESCU SI ACOLITII LUI SPUN NUMAI MINCIUNI.ESTE O IDEE FOARTE BUNA SI TRBUIE CONTINUATA.


Musafir

#10758

2014-01-10 11:45

Un an este prea mult,o luna este prea mult,o zi este prea mult. ACUM ! Pentru o activitate normala a guvernului este necesara eradicarea ciumei portocalii.
SA RASPUNDA DICTATORUL !!!

#10759 SA SCAPAM DE DICTATOR...

2014-01-10 11:45

Sa plateasca, sa raspunda, sa dea banii inapoi, EL (TIRANUL ODIOS) si camarila lui slugarnica...! Avem nevoie de un proces (chiar vdaca de durata) corect, echitabil, just pentru TRAGEREA DE URGENTZA LA RASPUNDERE lui Basescu Traian.

Musafir

#10760

2014-01-10 11:45

Inca putin si ati pus-o de un stadion ca pe vremea lui ceasca si Cantarea Romaniei, DIN 55000 de "votanti" sunt doar 37000 cu IP-uri diferite (vezi statistici), asta spune totul de caracterul vostru...
iubire de tara

#10761

2014-01-10 11:45

Am fost "leaganul vietii pe pamant", tara pe care multi au vrut sa o cotropesca, sa o asupreasca, sa o aibe datorita amplasarii, bogatiei, fertilitatii, etc si stramosii nostrii cu mult mai "primitivi" decat "D-nul Basascu" au stiut (fara sa-i invete nimeni)ca trebuie sa-si IUBEASCA tara si neamul, sa le apere pentru a le lasa urmasilor lor aceasta tara cu toate bogatiile si invataturile ei. Moromete, Ion, au fost lectii importante in literatura romana despre iubirea pamantului strabun... iar acum, Basescu a facut din noi o tara de slugi, modesti si cu capul plecat, asteptand "pomana" statului, DE CE ? De ce suntem cea mai ieftina mana de lucru din lume cand de fapt Romanul este cel mai ARTIST meserias in orice domeniu?
Bravo Gidea, trezeste romanul, invata-l din nou ce e demnitatea si adu-i aminte ca a fost destul timp modest.
Basescu merita doar atat : legat de un stalp ca pe vremea inchizitiei dar nu dat foc ci ... cei ce au semnat petitia sa vina cu o lama si un pumn de sare si nu cred ca-i mai trebuie nimic
dorna

#10762

2014-01-10 11:45

jos regimul totalitar care e pe cale sa se instaureze in Ro

Musafir

#10763

2014-01-10 11:45

total de acord

Musafir

#10764

2014-01-10 11:46

Nu vrem decat sa fim ascultati si noi, poporul acestei tari, care am votat intr-un fel si am fost ignorati, inclusiv de ambasada americana.Vrem sa se stie si care este parerea noastra si aceasta petitie reflecta acest lucru.
ivan cel groaznic

#10765

2014-01-10 11:46

Bravo antena 3 bravo Gadea si Badea in mod special.
antena 3-spalatoare de creieri

#10766 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:46

#10691: -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE TOT PRIN HOTIE.


Musafir

#10767

2014-01-10 11:46

Doresc o schimbare an tara aceasta an mai bine

Musafir

#10768 Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:46

Marcel

#10769 mesaj

2014-01-10 11:46

Salut initiativa Antenei 3 si sper sa-si atinga scopul.

Musafir

#10770

2014-01-10 11:46

Aceasta initiativa trebuia luata de la referendumul prin care a fost demis Traian Basescu.Va felicit pentru ceaece ati inceput,ne-am saturat de abuzurile lui Basescu si acolitilor lui.
Eba

#10771 Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:46

eu

#10772 Re:

2014-01-10 11:46

#10760: -

continui sa fi prost, sau securist . Deunde stii cate IP-uri sunt? Unde lucrezi?


Musafir

#10773 Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:46

#10586: TUDOR - SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

Basescu si justitia lui....... la gunoi ...    !!!


Musafir

#10774

2014-01-10 11:46

Nu se mai poate trai in aceasta tara cu asemenea zisi presedinti, basescu trebuie sa plece si sa lase poporul roman sa-si aleaga un conducator pe masura.

Musafir

#10775

2014-01-10 11:47

ROMANIA nu vrea sa fie o semicolonie Este un stat independent , egal in drepturi cu alte state inclusiv cu SUA Cred ca este un amestec in treburile acestei tari sa vina reprezentantul guvernului american si sa dea indicatii , ca pe vremea lui STALIN