Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#10601

2014-01-10 11:31

Bravo! E bine ca incercati sa substituiti lipsa de curaj si speranta romanilor ca s-ar mai putea face ceva ca regimul mafiot instituit de acest matelot barbar sa fie cunoscut ca atare si de cei care par a-l sustine. Problema este si mai grava daca privim la intoarcerea la 180 de grade a atitudinii fata de justitia basista a unuia dintre cei considerati, pana ieri, critici ai basismului, Crin Antonescu. Se pare ca si el a fost convins (de catre cine oare si pe ce baza?) ca pentru a avea sprijinul Washingtonului, trebuie sa se ralieze pozitiei dispretuitoare a lui Basescu fata de natia lui.

Musafir

#10602

2014-01-10 11:31

Va felicit pt initiativa. Sant Capitan maritim de nava, deci din bransa presedintelui si stiu ff bine ce magarii a facut si el si fratele lui inca de pe vremnea lui Ceausesu, dar asa nu se mai poate, ina odata mii de felicitari pt aceasta initiativa

Musafir

#10603

2014-01-10 11:31

Am 50 de ani si nu cred ca voi vedea vreodata o imagine buna a Romaniei pe plan international, pentru faptul ca toti care vin la guvernarea tarii(presedintie), ajung sa se considere proprietari de suflete , care nu au dreptul sa traiasca si sa gandeasca.

Musafir

#10604

2014-01-10 11:31

Bravo Antena 3,Bravo Mihai Gadea,Bravo Adrian Ursu ,poate reusiti voi sa daramati acest regim fascist,dictatorial ,tiranic si fara mila fata de proprii sai cetateni ! Daca USL -ul nu este capabil de a inlatura acest regim basist slinos si criminal ,din toate punctele de vedere,poate veti reusi voi,Antena 3,impreuna cu noi,cetatenii cinstiti si onesti din aceasta tara ,mutilata de catre un om corupt,mincinos si fara suflet,si care nu avem nici macar un interes,decat acela de a trai liberi si cu respectarea drepturilor noastre constitutionale,intr-o tara libera si cu adevarat democrata ,pe toate planurile vietii !!! Doamne ajuta !

Musafir

#10605

2014-01-10 11:31

La aceasta ar trebui anexate DVD si scanri de cuvantari ale lui Basescu dealungul carierei sale.Trebuie facut un tablou complet acestui mizerabil sa afle si Departamentul de Stat cu cine s-a inhaitat.

Musafir

#10606

2014-01-10 11:31

Vai de mama noastra,romanasi.Aceste hiene care s-au perindat la conducerea tarii,din 1989 si pana in prezent,in frunte cu actualul asa zis presedinte,ne-au dus la sapa de lemn,ne vand tot ce acest neam a faurit de secole,ne dezbina intre noi si ne vine sa ne luam lumea in cap.Daca as avea ocazia ,la varsta pe care o am as pleca unde vad cu ochii,sa nu mai stau sub papucul acestor (nici nu stiu cum sa-i numesc).Pacat de aceasta tara asuprita,cu oameni desconsiderati,calcati in picioare si vanduti de catre mai marii vremii.Oare cat mai rabdam romani,50,100 de ani?
mare rusine

#10607 Sa va fie rusineeeeeeeeeeeee!

2014-01-10 11:31

#10552: -

abcdef

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE TOT PRIN HOTIE.

112

#10608

2014-01-10 11:31

puteți spune trimite linkul acestei petiții spre :
U.S. Department of State
https://www.facebook.com/usdos

The White House

https://www.facebook.com/WhiteHouse

1-10 poate nu contează 30000-50000 o sa le atragă atenția
Un Roman

#10609 Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:31

#10546: ursu - SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

Na ca a aparut si Ursu! Basistule fugi de aici ! Dai copy-paste la aceiasi mizerie ! IESI AFARA JAVRA ORDINARA !!!


Musafir

#10610

2014-01-10 11:32

ce mai face domnul HOARA ?sa uitat de dansul,traieste fericit?dupa bataia cu oua,s-a dat la fund,aduceti aminte si de dansul in bunele emisiuni pe care le faceti,RESPECT *****

Musafir

#10611

2014-01-10 11:32

Semnez aceasta petitie cu toata inima...!!! Sper ca abuzurile din Romania sa treaca oceanul, nu sa se inece... Ne-am saturat sa privim la un spectacol grotesc, in care presedintele Basescu si gasca lui ne umilesc de aproape zece ani... Ceausescu a fost bebelus pe langa marinar. Daca mai aveti un minim respect fata de dumneavoastra si considerati ca ceea ce traim este dovada clara ca suntem martorii unor derapaje grave de la respectarea principiilor democratice si a drepturilor fundamentale ale omului,atunci e cazul sa stopam aceasta situatie! Cititi,asumati-va si semnati aceasta petitie!....Va multumesc!
stanciu bogdan

#10612

2014-01-10 11:32

felicititari pentru aceasta idee! semnez cu multa placere!
Dinu
Musafir

#10613 Petitie

2014-01-10 11:32

Foarte bine v-ati gandit. Este timpul ca cei mari ai lumii sa fie bine informati despre
vointa poporului Roman, direct si nu de la cei care:
Tot aduna pentru ei
De parc-ar fi super-zei,
Si te-ntrebi de nu cumva
Cu zece guri ar manca.
Case au nenumarate,
Masini multe, chiar blindate,
Si te-ntrebi: De unde mai?
Ca sunt oameni ca si noi.
In politica se-ascund,
Contractele incheind
Pentru obste paguboase,
Pentru buzunar... banoase
Si ce bine ne-ar mai fi
Un picut de i-am starpi.

Acesti oameni si-au multiplicat abuzurile datorita regimului "BASESCU".

Va iubim pentru dragostea voastra fata de popor si fata de tot ce este ROMANESC.
Va iubim pentru tot ceea ce faceti si pentru curajul vostru.
"La multi ani".


Musafir

#10614

2014-01-10 11:32

Bravo!

Musafir

#10615

2014-01-10 11:32

Doresc sa precizez ca semnatura mea pe aceasta petitie cuprinde si dorinta si speranta in mai bine a inca unei persoane care nu poseda mijloacele electronice necesare pentru a se exprima.
Amandoua ne-am nascut in timpul razboiului si de aceia am fost mereu generatie de sacrificiu;vom mai trai sa ajungem la stadiul de viata normala ?

Musafir

#10616

2014-01-10 11:32

jos ku diktatoru
ne distrus tara iel si ku familia lui,neam saturat de kurva asta maskulina.

Musafir

#10617

2014-01-10 11:32

doresc o analiza obiectiva a conducatorilor SUA SI solutii de interes general, pentru natiune si nu in interes clienteral

Musafir

#10618

2014-01-10 11:32

trebuie sa se termine cu aceste abuzuri care ne lovesc deopotriva direct sau indirect.

Musafir

#10619

2014-01-10 11:32

Cea mai mare petitie a poporului roman impotriva abuzurilor lui Basescu Traian a fost in vara lui 2012 cand milioane de oameni au dat un neechivoc vot de blam liderului politic pe care nu il mai sustineau, nu il mai recunoasteau drept un conducator demn de a fi in fruntea statului. Atunci, SUA au neglijat vointa exprimata legitim de milioane de romani...poate aceasta petitie va avea un mai mare impact. Succes! Cu aceste ganduri o si semnez.
,

#10620 lupta cu monstrul

2014-01-10 11:32

acest monstru pe care il alimentam de buna voie si care se intoarce impotriva noastra,este acest sistem mafiot de stat condus de TRAIAN BASESCU.Un alt TRAIAN care acum jefuieste Romania.Istoria se repeta insa mereu vom lupta asa cum au luptat si altii inaintea noastra
LULU

#10621 mediul legislativ

2014-01-10 11:32

Ce ne facem cu mediul legislativ care genereaza astfel de '' fenomene''(selectia valorilor in politc,selectia valorilor in justitie, selectia valorilor in executiv si legislativ)?? ROMANIA ESTE LOVITA DE MOARTE ! Statul ,ca suma (generic) de teritoriu ,populatie (natiune!!) si structura de conducere (aparat de stat) e pe cale de disolutie. Teritoriu ciopartit (resurse si areal),natiune pe cale de a deveni populatie (turma?) , aparat de stat ''furat'' (nu reprezinta interesele teritoriului si populatiei). E TIMPUL UNEI TREZIRI SERIOASE , PANA NU E PREA TARZIU !

Musafir

#10622

2014-01-10 11:33

ar fi trebuit sa scapam de clica lui BASESCU mai de mult dar nu am facuto dar lasati ca nu ne facem de ris nici cu clica US-LISTA am putea scapa de toata mafia si hotia din tara asta numai daca sa-r naste un nou VLAD TEPES si ar fi toti trasi in teapa numai asa lear intra frica in oase dar asa nu facem nimic pleaca ai nostrii vin ai vostrii.
Ursu

#10623 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:33

#10554: evo10 -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE TOT PRIN HOTIE.


Musafir

#10624

2014-01-10 11:33

Privindu-l pe Basescu zilnic la televizor, m-am imbolnavit de nervi si mi-a aparut si psoriaziz. Vreau sa nu il mai vad pe Basescu in alt loc decat in cel din spatele gratiilor, acolo unde ii este locul.

Musafir

#10625

2014-01-10 11:33

Jos cu hotia!