Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#10526

2014-01-10 11:26

Nu stiu daca au rost. Comentariile, demersurile noastre...are dreptate Mircea Badea, in strada putem schimba ceva. DOAR iesind in strada. Ca de votat, am votat. Degeaba.

Musafir

#10527

2014-01-10 11:26

Îmi pare rău să spun că trăiesc într-o ţară a umilinţei şi că sunt unul dintre UMILIŢI. Ceea ce s-a întâmplat după referendum a întrecut orice prag de suportabilitate, a fost umilirea umilinţei umiliţilor de bieţi români... Iar S.U.A. ne-a pleznit peste bot o democraţie de nu ne-am văzt; n-aş fi crezut vreodată că pot fi păcăliţi atât de uşor EI, cei mai mari şi mai tari... I-a făcut Băse de nu s-au văzut, iar pe noi ne-au amuţit! Vivat Amarica! inteligenţă la maximum... Să câştige un individ cu zece la sută din votul popular... şi să ne facă demonstraţia cum că 10 nu este mai mic decât 80... este performanţa performanţelor, nu-i aşa? Păi dacă şi TANTI U.E. a spus asta, aşa este! Şi AMERICA..., INIMA DEMOCRAŢIEI UNIVERSULUI, a zis la fel: românilor, dobitocilor, 80 NU este mai mare decât 10! Cine consideră că 10 este mai mic în comparative cu 80 este autor de LOVITURĂ DE STAT! Cei şapte milioane şi jumătate de români care au votat ,, afară cu B.'' au dat o lovitură de stat! Aşa-i că-i comic? Ar fi, dacă n-ar fi dramatic, tragic chiar... Amin!

Musafir

#10528

2014-01-10 11:26

fratilor mergeti pana la capat.jos cu toti excroci.care isi bat joc de noi de 24 de ani.
SA FIE JUDECAT CORECT !!!

#10529 VREM BASESCU JUDECAT, PENTRU DECENIUL INTUNECAT !!!

2014-01-10 11:26

Solicitam judecarea de urgenta a lui Basescu Traian, pentru atrocitatile si pentru abuzurile savarsite timp de 10 ani, dar si pentru faptele savarsite inainte de 89, precum si intre anii 1990-2004. Sa fie tras la raspundere, IN MOD LEGAL, fara patima, sa fie judecat corect si sa raspunda penal, contraventional, disciplinar si material pentru faptele sale. Nu dorim sa se repete situatia cu "procesul Ceausestilor", ci dorim sa se aplice corect legea. DAR SA SE APLICE LEGEA !!!

Musafir

#10530

2014-01-10 11:26

O idee extraordinara aceasta petitie,multumim.Poate ar fi trebuit mentionat si faptul ca sunt tot mai multe cazuri de suicid din cauza disperarii si a neputintei,din cauza saraciei in care au ajuns romanii in timp ce ,,alesii" se lafaie cu nesimtire pe banii lor.

Musafir

#10531

2014-01-10 11:26

trebuie sa se termine odata cu acest individ care se mai considera ca este presedintele acestei tari.Vrem si noi sa fim respectati ca tara si neam

Musafir

#10532

2014-01-10 11:26

Dupa publicarea de catre Institutul National de Statistica a datelor reale privind populatia Romaniei, trebuiau reluate demersurile pentru anularea Deciziei Curtii Cinatitutionale de invalidare a referendumului si emiterea unei noi Decizii, bazate pe date reale.

Musafir

#10533 Re: Bravo!

2014-01-10 11:26

NELU SIBIU

#10534 BRAVOS ANTEA 3

2014-01-10 11:26

Cand ma gandesc ca am votat la referendum sa plece basescu si la alegeri apoi sa vina usl, iar primul lucru facut de cel pe care-l laudati atat, vvponta a fost acela de a-mi demonstra ca nimic nu conteaza decat puterea va intreb in numele cui faceti acest demers. Dovada, pactul cu baselu si calcarea in picioare a tuturor principiilor pentru care eu si alti 7 milioane de Romani am votat referendumul si mai apoi usl-ul, cum sunt aprobarea de guv ponta a tot ce combatea cand era in opozitie vezi: taxe si impozite, interesele din jurul extractiilor de gaze si resurse aurifere si culminand cu intentia deschisa de a se ferii de raspunderea in justitie prin legea amnistiilor nu face decat sa va aduca in zona ridicolului si a dezinformarii nespunand nimic de incalcarile grosolane a legilor de catre guv. PONTA SI parlamentului RO. Pacat ca am crezut in onestitatea postului antena 3 iar dv. v-ati transformat radical in televizia usl-ului. PACAT, PACAT SI RUSINE

PS. Sigur ca cei care au pareri critice la adresa lui ponta si mai nou a antenei 3  nu sunt luati in seama, dar e bine sa stiti ca nu aveti doar aplaudaci . Sunt si oameni carora le pasa atunci cand vad manipulare ordinara menita doar sa laude un grup politic si discutand doar tangential si deturnand gravitatea unor abuzuri grosolane facute de guvernul pe care-l slujiti.

cetatean

#10535 Diversiune ??!

2014-01-10 11:26

La adresa : http://www.petitieonline.com/camciuc_ruben
a aparut o alta petitie cu acelasi "titlu" care pare sa deturneze atentia de la demersul d-voastra.
Creatorii (proprietarii) site-ului care gazduieste aceste petitii nu se (auto)sesizeaza ??
Dar d-voastra ?

Musafir

#10536

2014-01-10 11:26

Jos comunistii!

Musafir

#10537

2014-01-10 11:26


sper ca mesajul sa aiba succes.....

Anonymous

#10538

2014-01-10 11:26

va multumesc ca ati facut aceasta petitie ,sunt de acord cu tot ce ati scris d-stra si doresc cat mai repede sa scapam de aceasta javra care a distrus tara.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-10 11:26



Musafir

#10540

2014-01-10 11:26

Abuzuri au fost facute si vor mai fi!
Ma intreb cand va veni randul lui Ponta pt. a beneficia si el de o petitie.....
M-am saturat sa aleg "cel mai mic rau" dintre relele posibile!
Basina

#10541 Re:

2014-01-10 11:26

#10101: -

Basistii, putini si guralivi dar cu tupeu de securist ( cum ii sta bine basistului) vor sfarsi acolo unde le e locul, stiu ei bine unde. Cu Statul lor de Drept si cu Justitia lor Independenta cu tot. Tic, tac, tic, tac...


Musafir

#10542

2014-01-10 11:26

salut initiativa marii majoritati a analfabetilor ce au postat inaintea mea. bafta multa si fiti atenti la ce va doriti ca s-ar putea sa se inample.

Musafir

#10543

2014-01-10 11:26

Am 28 ani. Este trist, ca nu mai am speranta ca vreodata in Romania va fi bine. Chiar daca Basescu nu va mai fi presedinte, caracatita din jurul lui va exista inca multi ani.

Musafir

#10544

2014-01-10 11:27

dragi prieteni de la antena 3,Va rog faceti toate demersurile ca cei care vind paminturile la straini sa fie condamnati iar pamintul confiscat,altfel nu putem opri invazia ungurilor
zerg

#10545 mai multe pe http://wallpapersdown.net/

2014-01-10 11:27

mai multe imagini pe http://wallpapersdown.net/
ursu

#10546 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:27

#10301: -

Tovarasu' Gadea mai mult de 7.5 milioane de romana traiesc mult mai rau acum de cand este mizeria USL la guvernare . Nu au trait nici inainte bine dar acum cu noile taxe si impozite aberanta impuse de aceasta mizerie de alianta ( mai mult PSD ) traiesc mult mai rau . Nu era nevoie sa trimiteti o scrisoare pe care oricum Obama o va utiliza la toaleta . Sunteti penibili si ii pupati in cur pe cei din USL datorita intereselor pe care le are STAPANUL VOSTRU SUPREM , Felix Turnatorul . Chiar , de ce nu editati o scrisoare in care sa precizati sursele financiare ale stapanului vostru ? De unde a avut bani dupa revolutie pentru televiziuni , terenuri , firme , asociatii...etc ? Sau astea nu se pun ? De ce nu faceti o petite sa nu se mai permita guvernului asta mizerabil sa stea la hoteluri de 5 stele , sa isi cumpere masini noi de lux , sa angajeze toate neamurile prin guvern , sa fie angajati in guvern oameni bine pregatiti cu studii de specialitate , nu prezentatoare de stiri si cantarete pe posturi de cosilieri ...etc. Si Basescu este un ordinar , dar nici cu excrocii din USL nu imi este rusine . Mai vorbim dupa ce ( Doamne Fereste ) ajung sa aiba presedinte si sa fie mai puternici in parlament . Ce ii tot pupati atata in CUR pe americani ? Avem ceva de castigat noi , romanii ? A ...suntem in NATO ? SI ? Ce avantaje avem si noi ? In afara ca trebuie sa le oferim sprijin militar , terenuri pentru a fi amplasate arme ..etc ? Ei ce fac ? trimit firme care sa exploateze romania , firme care oferta spagi grase parlamentarilor si guvernantilor . Acum vin in CONTROLLLL ? In ROmaniaaaaa ????? Pentru ce ? Sa stea linistiti la ei acasa si sa ne lase pe noi in pace . Nu avem nevoie de ei si nici de NATO .
La voi , Antena 3 , din 3 in 3 cuvinte ..aaaa..Basescu e de vina ,,,,aaaa, Basescu a facut ..etc . DAR USL asta plin de hoti si excroci , de persoane care au devalizat bugete , de prezentatori de stiri si cantareti care sunt mari politicieni acum , ...ce a facut ? A , a micsorat TVA la paine ...FASSSS.... si cresc taxe , impozite , accize , costuri cu 20 - 200 % ..etc .

P.S. - sa nu uitati de strugurel . Sa nu vi se crape buzele de la atata pupat in dos pe USL si pe Stapanul vostru .


Musafir

#10547

2014-01-10 11:27

Imi exprim indoielile referitor la ajutorul ce il putem primi de la americani dar nu strica sa incercam.

Musafir

#10548

2014-01-10 11:27

Degeaba ne zbatem noi ca nu cred sa intereseze pe nimeni cum o ducem si ce trai avem. Hotii au furat in 24 de ani cat am cladit noi si parintii nostri in 50. Pe americani ii intereseaza sa-si faca ei treaba aici, de aceea il lasa pe Basescu sa-si faca de cap, pentruca si el ii lasa la randul lui.

Musafir

#10549 Re:

2014-01-10 11:27


Musafir

#10550

2014-01-10 11:27

PENTRU CE AU MURIT 1162 DE OAMENI IN DEC."89 ? PENTRU CA ACEST BISNITAR ABJECT SA SE STEARGA LA BAS (CUR) CU VOTURILE A 7,4 MILIOANE DE ROMANI CARE I-AU SPUS SA SE DUCA DRACULUI ???