Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#10301

2014-01-10 11:15

In general, sunt de acord cu rostul acestei petitii si continutul sau. Basescu Traian este un presedinte ilegitim din vara anului 2012, cand a fost demis cu o majoritate covarsitoare de voturi. De aceea exista aceasta furibunda campanie impotriva celor care l-au demis prin vot democratic. Basescu Traian a apelat la sprijin extern nejustificat pentru a-si sustine tronul prezidential de la Cotroceni si pentru a incerca sa se debaraseze de gravele acuzatii care i se aduc. Amestecul grosolan in treburile unui stat independent, suveran, venit din partea unor aliati externi poate fi numit cu un singur termen; TRADARE DE PATRIE! Basescu fuge de pedeapsa mult meritata calcand in picioare suveranitatea Romaniei. Acest aspect este negat sau ignorat de aliatii nostri de peste ocean, de americanii asteptati in zadar decenii la rand. Este trist si scarbos in acelasi timp faptul ca Romaniei i se inghesuie pe gat, de catre trimisii SUA, aceasta cartita securisto-bolsevica!

Musafir

#10302

2014-01-10 11:15

Prea multe secole a stat România cu căciula-n mâna pe la porțile marilor imperii, vremelnice și ele, asa cum a demonstrat istoria, cerșind dreptul de a se dezvolta ca o țară raportată la istoria pe care o traversează.
A venit vremea ca România să ridice privirea din țărâna-i ce i-a frământat-o cizmele atâtor imperii, și să privească înainte spre un viitor demn de o țară fără de care o Europă unită și modernă nu poate exista.

Musafir

#10303

2014-01-10 11:15

justitia sluga la Cotroceni.

Musafir

#10304

2014-01-10 11:15

am semnat aceata petitie.
prea am fost tacuti pana acum

Musafir

#10305

2014-01-10 11:15

SPER SA SE TERMINE ODATA ACEST CIRC BASESCIAN!!!!!NOI TRAIM PROST SI EL ISI CUMPARA PAMANT!!!!PARDON...FIISA!AM FOST SI LA REFERENDUM PT DEMITERE.ATUNCI N-A FOST SA FIE.....!!!!DA POATE DE DATA ASTA SE SIMTE SI PLEACA!!!!!!AM 35 DE ANI SI NU AM NICI O PERSPECTIVA IN ACEASTA TARA!!!!NU CRED CA E IN REGULA SA NU AI LINISTEA ZILEI DE MAINE,IAR EL SA-SI IA PAMANT!!!!!!NESIMTIRE TOTALA DOMNULE BASESCU!!!!NU SUNTETI O MANDRIE PENTRU CONSTANTA!!!!!!!

Musafir

#10306

2014-01-10 11:15

Cand vom mai reconstrui noi tot ce au distrus politicienii nostri in ultimii ani,Felicitari Antena 3 ,dar lui nenea Basescu ii va trebui confiscata si Averea ce si-a insusito PE perioada Mandatului ....cu respect un simplu imigrant

Musafir

#10307

2014-01-10 11:15

Cat sa mai suportam abuzurile lui Basescu si a clicii lui? Senzatia oamenilor e ca Traian Basescu isi permite sa faca orice cu tara asta iar noi parca suntem sclavii lui si n-avem voie sa mai spunem nimic. Am reusit sa scapam de dictatorul Ceausescu iar de asta nu mai putem scapa? Ar trebui sa ne revoltam toti si sa-l scoatem de acolo din cotlonul in care s-a ascuns si ii creaza impresia ca e imun la orice, ca poate sa faca orice abuz. Traian Basescu si clica lui sunt tradatori de tara. Daca facem comparatie intre el si Ceausescu, avem senzatia ca Ceausescu a fost impuscat fara sa fie vinovat comparandu-l cu Traian Basescu. In orice tara democratica, Traian Basescu ar fi ajuns demult in puscarie pe viata. Dar la noi se poate orice, din pacate, pentru ca romanii sunt prea rabdatori. Eu nu-l mai suport pana-n decembrie 2014. Domnule Ponta, pentru ce te-am votat? Ca sa coabitezi cu acest TRADATOR?
felix

#10308 Sa va fie rusineeeeeeeeeeeee!

2014-01-10 11:15

#139: -

Tovarasu' Gadea mai mult de 7.5 milioane de romana traiesc mult mai rau acum de cand este mizeria USL la guvernare . Nu au trait nici inainte bine dar acum cu noile taxe si impozite aberanta impuse de aceasta mizerie de alianta ( mai mult PSD ) traiesc mult mai rau . Nu era nevoie sa trimiteti o scrisoare pe care oricum Obama o va utiliza la toaleta . Sunteti penibili si ii pupati in cur pe cei din USL datorita intereselor pe care le are STAPANUL VOSTRU SUPREM , Felix Turnatorul . Chiar , de ce nu editati o scrisoare in care sa precizati sursele financiare ale stapanului vostru ? De unde a avut bani dupa revolutie pentru televiziuni , terenuri , firme , asociatii...etc ? Sau astea nu se pun ? De ce nu faceti o petite sa nu se mai permita guvernului asta mizerabil sa stea la hoteluri de 5 stele , sa isi cumpere masini noi de lux , sa angajeze toate neamurile prin guvern , sa fie angajati in guvern oameni bine pregatiti cu studii de specialitate , nu prezentatoare de stiri si cantarete pe posturi de cosilieri ...etc. Si Basescu este un ordinar , dar nici cu excrocii din USL nu imi este rusine . Mai vorbim dupa ce ( Doamne Fereste ) ajung sa aiba presedinte si sa fie mai puternici in parlament . Ce ii tot pupati atata in CUR pe americani ? Avem ceva de castigat noi , romanii ? A ...suntem in NATO ? SI ? Ce avantaje avem si noi ? In afara ca trebuie sa le oferim sprijin militar , terenuri pentru a fi amplasate arme ..etc ? Ei ce fac ? trimit firme care sa exploateze romania , firme care oferta spagi grase parlamentarilor si guvernantilor . Acum vin in CONTROLLLL ? In ROmaniaaaaa ????? Pentru ce ? Sa stea linistiti la ei acasa si sa ne lase pe noi in pace . Nu avem nevoie de ei si nici de NATO .
La voi , Antena 3 , din 3 in 3 cuvinte ..aaaa..Basescu e de vina ,,,,aaaa, Basescu a facut ..etc . DAR USL asta plin de hoti si excroci , de persoane care au devalizat bugete , de prezentatori de stiri si cantareti care sunt mari politicieni acum , ...ce a facut ? A , a micsorat TVA la paine ...FASSSS.... si cresc taxe , impozite , accize , costuri cu 20 - 200 % ..etc .

P.S. - sa nu uitati de strugurel . Sa nu vi se crape buzele de la atata pupat in dos pe USL si pe Stapanul vostru .


Musafir

#10309

2014-01-10 11:15

m-asi bucura sa aibe succesul scontat aceasta petitie. dar atita timp cit emisarul lui j.kerry vine sa se intilneasca cu basescu si sa-i dea pantalonii jos lui ponta ca sa-i dea 20 de nuele la cur ,ma indoesc de succesul acestei petitii.oricum este de apreciat efortul prietenilor mei de la antena 3.era buna deviza lui ceausescu cu,NEAMESTECUL IN TREBURILI INTERNE ALE ALE ALTOR STATE ! realmente ma doare ficatul cind ma gindesc ca vine emisarul american vine sa-i asculte minciunile lui basescu si sa-i dea si credibilitate ,in loc sa-i dea una in bot.inca odata m-asi bucura daca petitia va avea succesul pe care noi cu totii il asteptam.

Musafir

#10310

2014-01-10 11:15

SUCCES !!!

Musafir

#10311

2014-01-10 11:16

jos dictatura baseasca

Musafir

#10312

2014-01-10 11:16

Băsescu are în mână Justiţia.O va folosi ca armă de atac împotriva Adversarilor.Încearcă să strice imaginea USL-ului în an electoral.Nu durează o săptămână şi va ataca USL motivând chiar creşterea EURO.Joacă un circ mediatic.
sylver

#10313

2014-01-10 11:16

Regimul psd-pc face petitii.............slugile lui Voiculescu fac petitii...sa va fie rusine ,toti sunteti niste hoti nu e decat campanie pre electorala nesimtitilor politizati .

Musafir

#10314

2014-01-10 11:16

Sunt de acord in totalitate cu aceasta petitie.

Musafir

#10315

2014-01-10 11:16

Sunt profund dezamagita ca acest guvern in care ne am pus speranta il va detrona pe Basescu dar vad ca nu intelingenta guverneaza si putere dar sa ne gindim foarte bine ca a mai fost unul care a tinut de un scaun cald si tot cu tiranie si ati vazut cum a sfirsit desi nu cred ca merita asta ptr ca ce face actualul presedinte depaseste orice putere de intelegere. Avem atate mintii intelingente (luminate) de ce nu vor sa gandeasca si ptr acest popor tare chinuit. FACE TI CEVA CA NE AM SATURAT DE BASESCU SI CLICA LUI !
margareta

#10316

2014-01-10 11:16

Ma alatur tuturor romanilor fiind indignata de nedreptatile din tara noastra facuta de cel care ar trebiu sa fie alaturi de toti cetatenii tarii (presedintele Traian Basescu) si nu numai de cei ce -i canta in strune, abuzand de imunitatea ce-i asigura libertetea de a-si subordona justitia,SRI. si altele. Romanii ar trebui sa lupte contra acestor abuzuri ale presedintelui. Da Doamne sa reusim sa nu-l mai vedem cum isi bate joc de noi.

Musafir

#10317

2014-01-10 11:16

TREBUIE SA SE FACA DREPTATE!

Musafir

#10318

2014-01-10 11:16

Ni s-a vândut un teren de 5 000 mp în mod abuziv de către un primar. De 2 ani sesizăm organele în drept și nimeni nu-și face datoria.

Musafir

#10319

2014-01-10 11:16

o initiativa buna...

Musafir

#10320

2014-01-10 11:16

Sper macar acum sa se auda vocea Romaniei.

Musafir

#10321

2014-01-10 11:16

Ura, am infrant

Musafir

#10322

2014-01-10 11:16

Nu stiu daca are vreun efect. ideea e insa foarte buna. Astfel cel vizat poate afla odata mai mult cat e de iubit de poporul pe care -a umilit ani de-a randul. Va felicit!

Musafir

#10323

2014-01-10 11:16

Americanii ar trebui sa stie proverbul romanesc "HOTUL STRIGA HOTII" si atunci ar intelege de ce Traian Basescu care a furat voturile la ultimul mandat , striga acum "hotii" pentru noi care am votat la referendum.

Musafir

#10324

2014-01-10 11:16

ma bucur ca am inceput sa ne desteptam si sa nu ne mai lasam sa fim calcati in picioare.

Musafir

#10325

2014-01-10 11:16

sa aratati ca presedintele afost demis cu 7400000 voturi de care CCR nu atinut cont