Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#10726

2014-01-10 11:42

Hoardele de tatari n-au devastat tara ,asa cum au facut-o 'gasca de hoti' .
NU-I SLABITI !
FACETI BINE...CE FACETI!!

Musafir

#10727

2014-01-10 11:42

Deşi nu sunt prea convins de rezultatele acestei petiţii, am semnat-o pentru a fi un număr cât mai mare. Măcar acest lucru să dea un semnal. Poate că dacă şi acum ar fi 7,4 milioane de semnături, speranţele să fie cât de cât îndeplinite !

Musafir

#10728

2014-01-10 11:42

In sfarsit se face ceva. Sper din toata inima sa reusiti in demersul dvs, defapt sper sa reusim cu totii. Mama mea lupta de peste 3 ani sa demonstreze culpa unui medic care i-a distrus sanatatea, efectuandu-i un tratament stomatologic cu caracter mutilant. Am inteles ingrozita ca lupta cu morile de vant, cu un sistem monstruos, defapt cu 2 sisteme, malpraxisul medical, grefat pe malpraxisul judiciar. Mama doreste sa va ceara sprijinul, poate o ancheta privind modul de instrumentare al acestui caz va atrage atentia de ce in Romania malpraxisul, fenomen extrem de prezent, este incurajat si sustinut chiar de instantele de judecata.

Musafir

#10729

2014-01-10 11:42

O idee foarte buna si ar trebui continuata. Ar trebui trimise si lui Barosso,Merkel,Reding,ca sa afle adevarul din Romania de la popor ,nu de la un mincinos de presedinte ,Basescu si acolitii lui

Musafir

#10730 Re: Vrei un creier spalat? imaculat?

2014-01-10 11:42

#10632: din popor - Vrei un creier spalat? imaculat?

Mai rahat basist nu ai curajul spuselor tale ? De ce te ascunzi sub pseudonim ?


Musafir

#10731

2014-01-10 11:42

Si dupa emisar presupun ca o sa trimita si trupele nu?
spălatu'

#10732 Re: Vrei un creier spalat? imaculat?

2014-01-10 11:42

#10696: din popor - Vrei un creier spalat? imaculat?

Băi, ăla din popor (?), pe când o "peditie" pentru "nespălaţi" ca tine ?...


Musafir

#10733

2014-01-10 11:42

Felicitari Antena 3. Suntem alaturi de voi. Basescu si-a batut joc de poporul roman. JOS BASESCU !
URSU limbutul lui Voiculescu

#10734 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:43

#10379: -


Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE TOT PRIN HOTIE.


Musafir

#10735

2014-01-10 11:43

Cand scapam de T.Basescu;cand si cum?
Nici sa-l privesc la TV nu pot.
Isi bate joc de tara.

Musafir

#10736

2014-01-10 11:43

A sosit timpul ca neamul ,, dacilor liberi '' sa renasca si sa ne recapatam demnitatea si locul in aceasta lume pentru ca noi,romanii,dupa toate cercetarile stiintifice, suntem cea mai veche civilizatie.

Musafir

#10737

2014-01-10 11:43

Initiativa mi se pare exceptionala , in ROMANIA existind multe probleme care merg prost si care sunt discutate la ANTENA 3 . Poate ca o initiati-va de a comenta aceste probleme in acest fel , nu ar fi rau venita , pentru cei care inca mai iub-besc aceasta tara si mai simt pentru ea , in ciuda unei scirbe incomensurabile pentru tot ce se intimpla acum . La virsta de 65 de ani ma simt anacronic si nu imi gasesc locul intr-o asemenea societate , neavind nici un mijloc de a exista un mod de a actiona cu folos pentru a indrepta multe din relele existente . Oricum aveti ziaristi exceptionali la ANTENA 3 (de top , de "echipa nationala" , dar nu dau nume pentru ca imi este frica sa nu nedreptatesc pe cineva} , precum si cea mai mare parte a invitatilor care sunt adeva-rate valori in aceasta tara . Este pacat ca acestia nu pot conduce destinele acestei tari al carei popor daca nu se va trezi la realitate "va muri pe sabia lui" ! Poate vom avea ocazia sa ne cunoastem intr-o zi si nu neaparat la televizor , pentru a comenta mai pe larg ce putem face sa putem impinge mai departe calvarul in care se zbate aceasta tara . Il ascult acum pe distinsul domn Mihai Gidea in discutie cu distinsa doamna Maria Coman (10/01/2014 ora 13,o5) si ma gindesc la faptul ca dorim sadiscutam liber fara sa fim ascultati , desi nu facem decit sa ne exprimam (sigur in cunostinta de cauza) pareri legate de mersul acestei tari . Am facut sport de performanta , sunt economist , iar acum invat copiii sa inoate . Ce se poate intimpla ? Poate ca cineva sa-mi ia apa din bazin....materia prima pentru invatarea inotului . Lumea spera ca totusi intr-o zi lucrurile se vor schimba , desi dupa ce am distrus atitea "renasterea " este aproape impo-sibila . Oricum este foarte trist , dar grav in acelasi timp ca "FRAIERII" au murit jertfindu-se pentru un ideal in timp ce "smecherii , baietii destepti" s-au imbuibat spetindu-se furind , res-pectind din greu acest popor , "mictionind" pe el.... Cu mult respect pentru ceea ce faceti , dar cred ca trebuie sa trecem de la faza de comentariu , la faza de "executie" !!!

Musafir

#10738

2014-01-10 11:43

Chiar de supără pe unii, cred că trebuia amintita situația că avem același președinte (și nu șef al statului)chiar dacă a fost rejectat de 7,4 mil. de cetățeni ai României


Musafir

#10739 Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:43

#10586: TUDOR - SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

Tudorica, las-o moale. Sunteti niste canalii...basiste...


Musafir

#10740

2014-01-10 11:43

Imi doresc din suflet sa traim intr-o tara normala,fara abuzuri,fara vanzatori si tradatori de neam si tara !As dori sa fie verificate si sa inceteze si abuzurile facute de jandarmii lui Ponta,la Pungesti !

Musafir

#10741

2014-01-10 11:43

Sunt dezamagita de atitudinea Germaniei, a SUA fata de noi. Ne tratati ca pe niste vasali iar tari ce se pretind democrate au afisat o lipsa de respect fata de VOTUL nostru. Populatia nu este servila fata de voi cum se arata politicienii cei interesati si poate ca ar trebui sa ne respectati pentru a nu mari valul de antipatie fata de voi.

Musafir

#10742

2014-01-10 11:43

Abuzurile vor continua la infinit daca nu se iau masuri drastice.


Musafir

#10743

2014-01-10 11:43

Sunt de acord in totelitate cu aceasta petitie
ileana

#10744

2014-01-10 11:43

suntem alaturi de voi,poate avem noroc sa scapam de regimul Basescu
sper sa traiesc aceasta clipa
Marcel

#10745

2014-01-10 11:44

Salut initiativa , si sper sa-si atinga scopul.Felicitari Antenei 3 !!!!!!!

Musafir

#10746

2014-01-10 11:44

Vrem in fruntea tarii Oameni corecti , inteligenti , incoruptibili.Ne vrem Tara inapoi . VREM SISTEM DE EDUCATIE , SANATATE puse pe locul 1 .
Krylov

#10747 petitie = bullcrap

2014-01-10 11:44

Nu cred in acest demers. Independenta se castiga cu armele nu cu semnaturi si petiti.
Nu am vazut o colonie care si-a castigat independenta cu semnaturi si petiti online.
Oare romani au guts ? Ma tem ca nu.

Musafir

#10748

2014-01-10 11:44

victoria NULA(nd) ESTI!

Musafir

#10749

2014-01-10 11:44

DUMNEZEU SA VA AJUTE IN TOATE DEMERSURILE. VA URMARESC ZILNIC DE CIND ATI DEBUTAT SI VA ADMIR SI VA SUSTIN INTOTDEAUNA.

Musafir

#10750

2014-01-10 11:44

Doresc ca aceasta petitie sa fie inteleasa corect nu din interese ascunse a ambelor parti.