Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Un Roman

#10576 Re:

2014-01-10 11:28

#10516: -

Inca un PDL-ist ce a mancat din ciolanu lui Base! Mie scarba de genu vostru de oameni ! Sa traiti si voi BINE la puscarie!

remuspog

#10577

2014-01-10 11:28

Basescu sa transmita secretarului de stat American,ceea ce fostul ambassador American,sa spunem multumesc ca nu se trage de pe blocuri,ca an Siria.Poate ei uita ,dar noi nu uitam.

Musafir

#10578

2014-01-10 11:28

Felicitari pentru initiativa

Musafir

#10579

2014-01-10 11:28

Avem o clasa politica de proasta calitate. Ea ar trebui sa faca mai multe sa scapam de Basescu. Pana atunci sa mai facem noi ceva, adica sa mai votam odata...

Musafir

#10580

2014-01-10 11:28

Felicitari pentru demers! Am semnat cu speranta ca, poate in al 12-lea ceas americanii, si nu numai, vor vedea ce se intampla cu adevarat in Romania. E timpul ca romanii sa-si ia soarta in propriile maini! Afara cu dictatorul si gasca lui securista! Gata cu umilintele!

Musafir

#10581

2014-01-10 11:29

Poate Americanii vor vedea ca au fost manipulati, cat se cred ei de destepti.

Musafir

#10582

2014-01-10 11:29

aceasta petitie ne da posibilitatea si noua celor care nu avem acces direct la anumite decizii sa ne exprimam dorinta,dar si neputinta de a schimba ceva in bine in aceasta tara
prin aceasta petitie ne simtim uniti si folositori in acelasi timp acestei tari

Musafir

#10583

2014-01-10 11:29

DIN SCANDALURILE PE CARE LE PROVOACA BASESCU AU DE CASTIGAT TOTE STATELE , IN AFARA DE ROMANIA , ASA CA BASESCU ESTE AGREAT PESTE HOTARE

Musafir

#10584

2014-01-10 11:29

Felicitari pentru scrisoare. Speram sa aiba ecoul dorit, in Statele Unite si in Uniunea Europeana.

Musafir

#10585

2014-01-10 11:29

Știind că românii în proporție de 90% sunt anticomuniști,unul din cei mai înfocați susținători ai dictaturii ceaușiste,sprijinit de elementele nocive ale securității politice, s-a întors cu 180 de grade, a smuls făclia anticomunismului din mâinile adevăraților revoluționari și, ca să-i inducă în eroare pe occidentali, inclusiv pe americani, s-a declarat dușman al comunismului. În felul acesta a reușit să reinstaureze în România o dictatură mai nocivă chiar decât cea ceaușistă. Păcat. Dacă situația nu se schimbă cât mai rapid, riscăm să punem la pământ mult visata libertate și economia de piață.


TUDOR

#10586 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:29

#10565: -

Tovarasu' Gadea mai mult de 7.5 milioane de romana traiesc mult mai rau acum de cand este mizeria USL la guvernare . Nu au trait nici inainte bine dar acum cu noile taxe si impozite aberanta impuse de aceasta mizerie de alianta ( mai mult PSD ) traiesc mult mai rau . Nu era nevoie sa trimiteti o scrisoare pe care oricum Obama o va utiliza la toaleta . Sunteti penibili si ii pupati in cur pe cei din USL datorita intereselor pe care le are STAPANUL VOSTRU SUPREM , Felix Turnatorul . Chiar , de ce nu editati o scrisoare in care sa precizati sursele financiare ale stapanului vostru ? De unde a avut bani dupa revolutie pentru televiziuni , terenuri , firme , asociatii...etc ? Sau astea nu se pun ? De ce nu faceti o petite sa nu se mai permita guvernului asta mizerabil sa stea la hoteluri de 5 stele , sa isi cumpere masini noi de lux , sa angajeze toate neamurile prin guvern , sa fie angajati in guvern oameni bine pregatiti cu studii de specialitate , nu prezentatoare de stiri si cantarete pe posturi de cosilieri ...etc. Si Basescu este un ordinar , dar nici cu excrocii din USL nu imi este rusine . Mai vorbim dupa ce ( Doamne Fereste ) ajung sa aiba presedinte si sa fie mai puternici in parlament . Ce ii tot pupati atata in CUR pe americani ? Avem ceva de castigat noi , romanii ? A ...suntem in NATO ? SI ? Ce avantaje avem si noi ? In afara ca trebuie sa le oferim sprijin militar , terenuri pentru a fi amplasate arme ..etc ? Ei ce fac ? trimit firme care sa exploateze romania , firme care oferta spagi grase parlamentarilor si guvernantilor . Acum vin in CONTROLLLL ? In ROmaniaaaaa ????? Pentru ce ? Sa stea linistiti la ei acasa si sa ne lase pe noi in pace . Nu avem nevoie de ei si nici de NATO .
La voi , Antena 3 , din 3 in 3 cuvinte ..aaaa..Basescu e de vina ,,,,aaaa, Basescu a facut ..etc . DAR USL asta plin de hoti si excroci , de persoane care au devalizat bugete , de prezentatori de stiri si cantareti care sunt mari politicieni acum , ...ce a facut ? A , a micsorat TVA la paine ...FASSSS.... si cresc taxe , impozite , accize , costuri cu 20 - 200 % ..etc .

P.S. - sa nu uitati de strugurel . Sa nu vi se crape buzele de la atata pupat in dos pe USL si pe Stapanul vostru .


Musafir

#10587

2014-01-10 11:29

M-as bucura sa semneze toata populatia Romaniei, pentru viitorul nepotilor nostri, sa fie un pic mai bun caci toti guvernantii din trecut chiar si cei prezenti ne-au dus si ne duc la o viata de mizerie, asa nu se mai poate, niciunul, fie in
parlament sau guvern nu merge acolo pentru bunastarea poporului ci pentru ei si acolitii lor.

Musafir

#10588

2014-01-10 11:30

Asa vor afla si ILUMINATII de peste ocean si din Europa ca n-am fost in genunchi niciodata si ca viata ne-o hotaram singuri,mai ales ca aici suntem de mii de ani,iar MAI MARII sa se mai uite si-n cartile lor de istorie

Musafir

#10589 abuzurile din Romania trec oceanul

2014-01-10 11:30

nu vreau sa mai vad si sa mai aud de gasca lui Basescu
APROAPE JURIST

#10590 Re:

2014-01-10 11:30

#25: Doctoru' Andy -

NU STIU CE A FACUT fELIX SAU VOICULESCU,DAR STIU CE AFACUT ;A DAT DE MUNCA LA SUTE DE MII DE CETATENI AI ROMANIEI SI ASTA CONTEAZA .

BASESCU A REUSIT SA INVRAJBEASCA O TARA INTREAGA


Musafir

#10591

2014-01-10 11:30

AM IESIT LA REFERENDUM SI NU S-A REZOLVAT NIMIC; DIN CONTRA PARCA E DIN CE IN CE MAI RAU, POATE DE ACEASTA DATA SASE OPREASCA ACEASTA POLITICA DESPOTICA!!!

Musafir

#10592

2014-01-10 11:30

cu siguranta cazul Nicolaeciuc, respectiv achitarea lui, pe langa alte zeci de mii a fost picatura intr-un pahar deja refulat....e imposibil sa dai tunuri de milioane de euro cu acte pe fata, cu furculite de zeci de mii de lei bucata etc...si sa fi achitat...e pur si simplu dincolo de dictatura... Bv petitiei...desi pana la urma totul..dar totul sunt jocuri politice...razbunari...dar parca tirania basista intrece orice imaginatie... Pana la urma e si normal..omul a venit din spionaj...l-a mancat pe paine... a stiut perfect cu ce se poate instaura o dictatura MODERNA: INFORMATIA ! ( SRI, doi si-un sfert...etc) In spatele tuturor cei care conduc sunt astia..prin dosare, manipulare, interceptari de interes national "pentru binele tarii", prin INFORMATIE. Cel mai perfect sistem...pe cat de simplu pe atat de eficient. si cum sa nu stie Base toate astea...invatate cu brio la Anvers pe vremea raposatului...

Musafir

#10593

2014-01-10 11:30

/

Musafir

#10594

2014-01-10 11:30

Lumea se teme. Si eu am ezitat. Cred ca ar fi milioane, daca toti ar folosi internetul. Generatia de peste 50 de ani, in foarte mare parte, este de aceasta parere, dar, din pacate, este mai conservatoare in ale electronicii. Sper, alaturi de toti cei care avem aceasta viziune, sa se termine acest cosmar, care ne degradeaza pana la urma sanatatea. Va multumesc pentru consecventa. Cu stima, R.Sima

Musafir

#10595

2014-01-10 11:30

Dragă SUA, vă rugăm să ne scăpați de acest netrebnic și de toată șleahta de băsiști. Ceaușescu era mic copil pe lângă el și sperăm să nu vă mai lăsați prostiți încă odată.

Musafir

#10596

2014-01-10 11:30

Domnule Gadea, trebuie sa tratati cu multa diplomatie acest aspect deoarece "delatorul national" a vandut pe nimic interesele nationale si se considera omul americanilor. Toti suntem proamericani, dar trebuie sa negociem cu fruntea sus si in interes national. Aveti mare grija pentru ca serviciile de informatii si justitia au fost preluate de catre aliatii nostri, americani, cel putin in ceea ce priveste conducerea. O fi bine, o fi rau? Eu consider ca aceste institutii trebuie sa fie numai ale statului roman. In acest domeniu eu am avut o experienta nu tocmai fericita. Fiind singur administartia si serviciile americane nu au luat in considerare sesizarea mea si au girat in continuare serviciile partenere din Romania si pe farsorul Basescu. Timpul a dovedit ca eu am avut dreptate si o sa dovedesca pe mai departe si alte grozavii ale acestui individ catarat in cea mai inalta functie din stat.

Musafir

#10597

2014-01-10 11:30

Sper sa nu fim tot atat de "IMPOTENTI" ca atunci cand am votat sa-l trimitem la dracu si am ramas cu buza umflata (7 mil 5oo de creduli). Total dezamagita ...
Mihai

#10598 Re:

2014-01-10 11:30

Felicitari pentru demers! Am semnat cu speranta ca, poate in al 12-lea ceas americanii, si nu numai, vor vedea ce se intampla cu adevarat in Romania. E timpul ca romanii sa-si ia soarta in propriile maini! Afara cu dictatorul si gasca lui securista! Gata cu umilintele! Mihai


Musafir

#10599

2014-01-10 11:30

Sunt cu totul alaturi de dvs si de acord cu aceasta petitie, sa se termine odata cu abuzurile si coruptia in Romania.

Musafir

#10600

2014-01-10 11:30

Sper ca americanii sä vroiascä a vedea adevärul din tot ceea ce se intimplä sau este Bäsescu unealta cea mai perfectä pentru guvernul american prin care pot mentine strea actualä a Romaniei.Träiesc in Germania de 25 de ani si mä intreb ce naiba s-ar intimpla sä fie aici asa unul ca Bäsescu,cine dracul l-ar apära,cine fuge la ambasada americanä sä pirascä,Dumnezeule sintem in anul 2014......!!!!!!!!