Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#10276

2014-01-10 11:14

in sfarsit s-a gandit cineva sa faca ceva care sa-i trezeasca pe occidentali la realitatea din Romania; sant fericita sa pot semna o asemenea petitie si as vrea ca ea sa aiba si urmari, adica sa dispara acest satrap din fruntea tarii fie chiar si in ultima zi de mandat, pentru ca nu merita sa aiba beneficiile pe care i le confera statutul de fost presedinte al Romaniei dupa ce si-a batut joc de poporul acesta mult prea tolerant cu pungasii si miseii care-i sug sangele pana la ultima suflare. Santem un popor mult prea rabdator.

Musafir

#10277

2014-01-10 11:14

Bravo MIHAI GADEA ! RAMAI TOT ASA SI AI RESPECTUL UNEI TARI

Musafir

#10278

2014-01-10 11:14

traim intr-o colonie ,nici vorba de democratie
blabla

#10279 blabla

2014-01-10 11:14

felix la puscarie si uslasii in lagare de munca!

Musafir

#10280

2014-01-10 11:14

Nu sunt mereu de acord cu comentariile voastre in unele emisiuni ( Antena 3 ), dar cu asa ceva nici nu poti sa nu fii de acord , in general nu-i mai pot ( putem ) inghiti pe niciun politician , indiferent de culoarea politica , asa ca dati in toti nu numai in Base.... , caci prea is numai pentru ei , iar noi DUMNEZEU cu mila .

Musafir

#10281

2014-01-10 11:14

multumim antena 3

Musafir

#10282

2014-01-10 11:14

la puscarie cu aceasta clica basista

Musafir

#10283

2014-01-10 11:14

Va,rog,sa,aduceti,la,cunostinta,lumii,intregi,ca,acest,regim,-,Basesecu,-inclusiv,familia,Basescu,au,furat,si,continua,sa,fure,intreg,poporul,inclusiv,banii,din,Fondurile,Europene.Spuneti-le,ca,Justitia,din,Romania,este,aproape,in,integralitatea,sa,supusa,acestui,Diabolic,Tiran,iar,tot,ce,a,ajuns,in,afara,statului,nostru,vis-a-vis,de,realitatea,din,Romania,este,total,neadevarat,iar,Monica,Macovei,&Compania,sunt,de,cea,mai,josnica,obarsie.Spuneti-le,ca,Basescu,nu,a,mai,fost,ales,de,popor,la,Referendum,iar,acum,se,mai,afla,acolo,unde,este,si,datorita,fostului,ambasador,S.U.A.,si,a,premierului,Germaniei,care,cu,Rea,Credinta,l-au,sustinut,pe,acesta,neinteresandu-i,vointa,poporului,Roman.Si,mai,spuneti-le,sa,faca,sondaje,in,randul,populatiei,pentru,a,vedea,adevarata,realitate,din,Romania;,sa,vada,ca,intr-adevar,Justitia,din,tara,noastra,nu,este,independenta.

Musafir

#10284

2014-01-10 11:14

Sa nu ne resemnam! Sa nu uitam umilirea la care am fost supusi cand au fost calcate in picioare 7,4 milioane de voturi!

Musafir

#10285

2014-01-10 11:14

Foarte mult adevar in aceasta petitie.Daca cei doi, Gadea si Ursu,ar fi scris o singura data despre Voiculescu ,dovedit in justitie ca turnator si ca Ponta a numit 3 functii importante in justitie,ar fi parut credibili.Asa sunt niste slugi ordinare,nu pentru Basecu desigur.

Musafir

#10286

2014-01-10 11:15

Cineva trebuie sa arate lumii intregi ce se intimpla in Romania. Sper ca adevarul va triumfa si ca ceva se va schimba
NANA

#10287 Re: Sa va fie rusineeeeeeeeeeeee!

2014-01-10 11:15


Musafir

#10288

2014-01-10 11:15

Sper sa nu mai toleram injustitia la o sacra asa de mare si noi ca popor sa avem putem arata la urne va stim a judeca singuri

Musafir

#10289

2014-01-10 11:15

Nu va mai lasati mintiti de Basescu si acolitii lui!!!Ascultati si vocea puternica a celor ,peste 7 milioane si jumatate de romani ,care au votat pentru demiterea lui,in 2012,si pe care SUA i-au calcat in picioare prin emisarii lor!!!!Daca vreti sa fiti drepti si democratici cel putin nu ne mai tratati ca pe niste vasali!!!

Musafir

#10290

2014-01-10 11:15

AMERICA v-am asteptat de cand m-a stiu (58 ani), anul trecut (2013)m-ati dezamagit , dar tot mai sper ,macar cititi aceasta petitie,mai sper !
ciprian felecan constantin

#10291 asa construim Democratia??

2014-01-10 11:15

Da,dar dureaza.Se IA tot ,te lasa gol iar dupa aceea te ajuta-Iti dau bani cu dobinda.E jocul care nu se termina niciodata.Sa fie sanatosi ca sa isi poata cheltui banii,sa fie nemuritori.E un Caritas,dar numai pentru ei.Votez Badea Presedinte.

Musafir

#10292

2014-01-10 11:15

Ce ratiuni poate determina un stat de marimea si puterea SUA sa sustina un asemenea conducator in Romania,un ins fara scrupule ,care si-a imbogatit prin manevre oneroase familia si acolitii si care si-a promovat fiicele mediocre si incompetente in functii pe care copii lui Ceausecu(academicieni pe linga EBA si Ioana)n-au indraznit,eu nu pot intelege.Americanii care vin se ne controleze sa inceapa cu actualul Dictator al Romaniei!!!

Musafir

#10293

2014-01-10 11:15

felicitari
nu ne lasam!
Alege numele de user

#10294 Subiect

2014-01-10 11:15

In 2009 am zis ca daca iese iar Basescu presedinte plec din Romania.A iesit iar.N-am plecat.Deoarece fetita mea era la scoala si chiar daca era la o scoala de cartier a avut sansa unor profesori foarte buni. A venit suspendarea din 2012, am votat, am sperat. N-am plecat. Fetita mea zice ca nu-mi tin promisiunile. De fiecare data am gasit scuze . Ideea e ca aici e tara mea, aici mi-e neamul, obiceiurile, aici e casa mea, atat eu cat si fetita mea am avut parte de o educatie scolara foarte buna(!), si nu vreau sa renunt la toate acestea doar pentru ca intr-o perioada a vietii noastre am avut parte de un cosmar numit Basescu.
PAUL

#10295 Ajunge

2014-01-10 11:15

Nimeni nu ne va mai face dreptate pentru ca nu este interes.
Trebuie sa ne ajutam singuri !
Emisarul diavolului sa stea de vorba cu oamenii si sa nu vina cu lectiile facute !

Musafir

#10296

2014-01-10 11:15

Va rugam faceti ceva ca acest sistem ticalosit care a pus mana pe fraile acestei tari!Sa-si inceteze practicile abuzive la adresa populatie Romaniei! Romanii sunt oameni demni, generosi, inventivi, creativi, patrioti si in niciun caz nu merita sa fie reprezentati nici la nivel national si nici international de persoane care se preocupa cu orice mai putin de interesul romanilor si interesul national. Au pus mana abuziv pe putere si nu se dau dusi de acolo nici prin vot popular.
UE, CE luati atitudine si noi facem parte din Uniunea Europeana si suntem cetateni europeni!

Musafir

#10297

2014-01-10 11:15

DACA NU NE TREZIM CAT MAI AVEM TIMP O SA FIM O TARA DE LASI CONTROLATI DE UN DICTATOR FARA SCRUPULE

Musafir

#10298

2014-01-10 11:15

Jos Basescu!!!

Musafir

#10299

2014-01-10 11:15

Semnez si confirm cu toate mainile-pacat ca am doar 2 si nu ca Buda, dar le multiplic prin cele ale prietenilor...ROMANIEI- daca ne ajuta ca sa se introneze si-n ROMANIA preceptele DEMOCRATIEI asa cum se bat cu pumnul in piept americanii....!
Probabil ca "vorba" veche_dar nu pentru catei_este valabila! Nu votul poporului este "suveran"? Problema nationala ce face Bianca-Slav, profesoara a cerut cadouri pe sarbatori, etc.....dar unde este Romania, FLOTA, INDUSTRIA, AGRICULTURA, PADURILE, PAMANTURILE cu sol si subsol, SCOALA, SANATATEA, BANII COTIZATI DE PENSIONARI_ne asmute, pe cei in activitate impotriva pensionarilor precum ca sunt multi, dar unde sunt banii cotizati inainte si acum ? CODEX ALIMENTARIUS si multe, multe, multe altele ! Unde este "familia romana" imprastiata in lume: mama undeva, tata undeva si copiii...treaba lor !DOAMNE AJUTA TARA ASTA SI NU NUMAI ! Va multumesc, sa va dea Dunezeu sanatate , putere si sa va apere de "cele rele" ! Cu deosebita stima si respect, Popescu Constantin
a politic

#10300

2014-01-10 11:15

si alti daca vin cred ca e mai hoti toti sint la fel si basescu primu al doilea e ponta si ultimu e antonescu votam armata sa fie cu noi ultima solutie