Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#10051

2014-01-10 11:05

bravo domnilor!
mitica_sol

#10052

2014-01-10 11:05

ADEVARAT TRBUIE SA SCAPAM DE MAFIA LUI BASESCU DAR MIE FRICA CA SI ASTIA AI LUI PONTA NU SE FAC DE RIS ASA CA NU O SA SCAPAM NICI O DATA DE MAFIOTI DECIT DACA AR FI TRASI IN TEAPA DE UNUL CA VLAD TEPES NUMAI ASA LEAR INTRA FRICA IN OASE.

Musafir

#10053

2014-01-10 11:05

ceea ce doresc este ca in tara noastra sa nu mai fim slugile CSM-lui, Curtii Constitutionale , lui Basescu si acolitilor lui, celor care acum au ajuns la putere si vor imunitate pe viata, dar si unor puteri straine care cu concursul celor de aici au ajuns sa faca din Romania un corp fara continut.Imi este teama ca o sa ajungem cu "statul de drepti" de acum un popor fara tara. Trebuie sa ne ridicam in strada pentru ca altfel nu se poate oricat am semna noi hartii,petitii sau chiar referendumumul care a adus 8 milioane de oameni , nu a contat .

Musafir

#10054

2014-01-10 11:05

As dori o schimbare majora si vizibila spre bine pentru ca in Romania de 100 de ani cel putin au fost numai generatii de sacrificii. Macar acum pentru copii nostri sa fie mai bine

Musafir

#10055

2014-01-10 11:05

E amuzant sa vezi cate un propagandist basist razlet printre zeci, sute de patrioti si oameni ce nu se lasa cumparati de ispita tradarii. Zvarcoliti-va in ura voastra neputincioasa, basisti jegosi.
anonim

#10056

2014-01-10 11:05

Mai cretini ca Gadea, Badea, Ursu si nu numai nu exista, slugoi lui varanu care-i apara pielea, platiti sa faca asta, sa va fie rusine ca va vindeti pe doi bani sau poate mai multi. Nu va pasa de tara asta doar sa-l scoateti pe varan, vreti justitia pe mana varanului si al USL-ului, rusine sa va fie,cine va crede poporul e mai inteligent ca voi


Musafir

#10057

2014-01-10 11:05

Cred da ar trebui sa facem sa ceva per scimbaria Romaniei si cred ca aciesta este un pas ca multii altii care o vrem cu totii .si sa recuperam mandria noastra de roman an toata limia ca tare ne lipseste o cunosc numai aia care o traiesc an afara tari .

Musafir

#10058

2014-01-10 11:05

sper ca toti oameni sa se trezeasca la crunta realitate de acum , am ajuns sa nu mai stim , daca este un politician care sa doreasca binele celor care platim taxe si impozite celor care nu au cu ce sa plateasca ,medicamentele, hrana, cheltiuelile de zi cu zi
pot oare cei care fura , fura ,sa doarma, sau cei ce ii acopera pe cei ce au furat de la noi poporul , nu cred ca sant mana in mana cu puterea, si nimeni nu face nimic , lovesc in continuare in cei care sant de partea celor saraci, va felicit pentru initiativa cu petitia dar si cei din europa , si cei din america sat cumparati de cei bagati , nu cread ca ne vor asculta pe noi saracimea bafta , bafta, multa sper sa ne auda cineva si pe noi, si sa vina sa ne scape de rautati .

Musafir

#10059

2014-01-10 11:05

vreau sa traiesc bine

Musafir

#10060

2014-01-10 11:05

Brava Antena 3

Musafir

#10061

2014-01-10 11:05

In Romania is a state driven Mafia System- communist activist by his exponent Iliescu followed by Basescu -agent of KGB. it is systemic American Comm rads! Is not outside of system as lobby in USA.Think twice and do NOT blame middle class which was destroyed by Obama from Hawaii!
relu

#10062

2014-01-10 11:05

in puscarie cu el , Gestapoul Roman Basescu alias Heinrich Mueller,

Anonymous

#10063

2014-01-10 11:05

Pacat k nu au multi internet din cei care sunt de acord .

Musafir

#10064

2014-01-10 11:05

Poate o sa traim mai bine...ca pana acum a fost mai rau !

Musafir

#10065

2014-01-10 11:05

Sa speram ca ne va ajuta Dumnezeu sa scapam de acest sistem nedrept, falit si corupt care a contagiat tot mondo!
fanel

#10066

2014-01-10 11:05

am 70 de ani,dar sper sa apuc clipa sa il vad si pe BASE tarat prin tribunale cu catusele la maini.Daca dupa decembrie 2014 el,impreuna cu Udrea,Videanu,Anastase si hotul de Berceanu care din profesor de aeromodele a ajuns mare miliardar,nu ajung la puscarie si cu averile confiscate inseamna ca degeaba a fost impuscat Ceausescu.

Musafir

#10067

2014-01-10 11:05

Nu am inteles gestul USA de sustinere a unui dictator rudimentar impotriva vointei a 7,5 mil. romani

Musafir

#10068

2014-01-10 11:05

Am convingerea ca este deja prea mult pentru "popor" si trebuie ca americanii pe care dupa razboi , i-au asteptat atat de mult romanii sa inteleaga ce drama traim


Musafir

#10069

2014-01-10 11:05

Bravo,de mult trebuia sa luam atitudine.
bombonel

#10070 Sa va fie rusineeeeeeeeeeeee!

2014-01-10 11:05

#9760: -

Tovarasu' gadea mai mult de 7.5 milioane de romana traiesc mult mai rau acum de cand este mizeria USL la guvernare . Nu au trait nici inainte bine dar acum cu noile taxe si impozite aberanta impuse de aceasta mizerie de alianta ( mai mult PSD ) traiesc mult mai rau . Nu era nevoie sa trimiteti o scrisoare pe care oricum Obama o va utiliza la toaleta . Sunteti penibili si ii pupati in cur pe cei din USL datorita intereselor pe care le are STAPANUL VOSTRU SUPREM , Felix Turnatorul . Chiar , de ce nu editati o scrisoare in care sa precizati sursele financiare ale stapanului vostru ? De unde a avut bani dupa revolutie pentru televiziuni , terenuri , firme , asociatii...etc ? Sau astea nu se pun ? De ce nu faceti o petite sa nu se mai permita guvernului asta mizerabil sa stea la hoteluri de 5 stele , sa isi cumpere masini noi de lux , sa angajeze toate neamurile prin guvern , sa fie angajati in guvern oameni bine pregatiti cu studii de specialitate , nu prezentatoare de stiri si cantarete pe posturi de cosilieri ...etc. Si Basescu este un ordinar , dar nici cu excrocii din USL nu imi este rusine . Mai vorbim dupa ce ( Doamne Fereste ) ajung sa aiba presedinte si sa fie mai puternici in parlament . Ce ii tot pupati atata in CUR pe americani ? Avem ceva de castigat noi , romanii ? A ...suntem in NATO ? SI ? Ce avantaje avem si noi ? In afara ca trebuie sa le oferim sprijin militar , terenuri pentru a fi amplasate arme ..etc ? Ei ce fac ? trimit firme care sa exploateze romania , firme care oferta spagi grase parlamentarilor si guvernantilor . Acum vin in CONTROLLLL ? In ROmaniaaaaa ????? Pentru ce ? Sa stea linistiti la ei acasa si sa ne lase pe noi in pace . Nu avem nevoie de ei si nici de NATO .
La voi , Antena 3 , din 3 in 3 cuvinte ..aaaa..Basescu e de vina ,,,,aaaa, Basescu a facut ..etc . DAR USL asta plin de hoti si excroci , de persoane care au devalizat bugete , de prezentatori de stiri si cantareti care sunt mari politicieni acum , ...ce a facut ? A , a micsorat TVA la paine ...FASSSS.... si cresc taxe , impozite , accize , costuri cu 20 - 200 % ..etc .

P.S. - sa nu uitati de strugurel . Sa nu vi se crape buzele de la atata pupat in dos pe USL si pe Stapanul vostru .


Musafir

#10071

2014-01-10 11:05

da trebuie semnata dragi ronani

Musafir

#10072

2014-01-10 11:05


TREZESTETE ROMANE !!!!!!!

Musafir

#10073

2014-01-10 11:06

este o tara de ras copii saraci din aceste tara nu au nici o sansa daca nu dau spaga an scoli romii nu sant angjati sant obligati sa fure sa faca infractiuni sant marginalizati este rusinea acestor ttrantori parlamentari neu dat afar din fabrici neau lasat muritori de foame an loc sa ne asigure un loc de munca au preferat sa vina la mine acasa sa me fac sa dau trei copii an canada si acum copii mei de acasa sufer de foame sant obligati sa muncesca an alte tari n conditii mizere pe bani de nimic jos cu tirania an america mamele cre au nascut copii au mai muk\lte ajutoare din partea statului noi stam acasa ai angrijim si nu primim nimic nedau un ajutor social dar si acesta la gunoaiele orasului alocatiia de 10 euro de la iliescu a nceput tot sa ai aduca pe toti aici an valea jiului sa locuiasca aici sa li se ia toate averile si dupa ceea sa nu le dea dreptul la munca asta este cea mai buna pedeapsa pentru ei nu moartea

Musafir

#10074

2014-01-10 11:06

Suntem condamnati in propria tara de regimul corupt al lui Traian Basescu.Cineva trebuie sa puna stop mizeriei care se intimpla.

Musafir

#10075

2014-01-10 11:06

JOS GUVERNATORUL