Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#10251

2014-01-10 11:13

Vreau sa am un loc de munca si siguranta lui,nimic mai mult.

Musafir

#10252

2014-01-10 11:13

O TREABA BUNA CA ALTFEL NU MAI SCAPAM DE ACEASTA CARACATITA,DEGEABA AM LUPTAT PENTRU LIBERTATE AN 89,ACUM CU ASTIA E MAI RAU DECAT ATUNCI POATE NE AJUTA DUMNEZEU .

Musafir

#10253

2014-01-10 11:13

fac parte din acea generatie pe care CEAUSESCU a investit ca sa putem fi un popor educat. am facut si scoala , si armata, si nu regret, ba chiar sunt mandru, dar constat ca de la revolutie tot ce am muncit este in zadar,,, nu mai i-mi este necesar nimic din ce am trudit, sa invat,,, nici scoala, nici armata , si nici pozitia sociala castigata, pana la revolutie. PACAT,,, dispare incet incet o generatie cu multa scoala si o educatie aleasa cu care ROMANIA , se putea mandri. pierdem , medici, ingineri, oameni de stiinta, si multe alte genii,,,, DE CE ???? candva radeam cand auzeam o gluma,,, EMIGREZ IN CONGO,,,, acum nu mai rad si m-am hotarat sa EMIGREZ SI EU IN CONGO, sau oriunde,,, a disparut orice speranta de bine din ROMANIA,,,,,,
Gadea

#10254 Re: Cea mai mare petitie din Romania!

2014-01-10 11:13

#10190: Mircea Filipescu - Cea mai mare petitie din Romania!

Tovarasu' Gadea mai mult de 7.5 milioane de romana traiesc mult mai rau acum de cand este mizeria USL la guvernare . Nu au trait nici inainte bine dar acum cu noile taxe si impozite aberanta impuse de aceasta mizerie de alianta ( mai mult PSD ) traiesc mult mai rau . Nu era nevoie sa trimiteti o scrisoare pe care oricum Obama o va utiliza la toaleta . Sunteti penibili si ii pupati in cur pe cei din USL datorita intereselor pe care le are STAPANUL VOSTRU SUPREM , Felix Turnatorul . Chiar , de ce nu editati o scrisoare in care sa precizati sursele financiare ale stapanului vostru ? De unde a avut bani dupa revolutie pentru televiziuni , terenuri , firme , asociatii...etc ? Sau astea nu se pun ? De ce nu faceti o petite sa nu se mai permita guvernului asta mizerabil sa stea la hoteluri de 5 stele , sa isi cumpere masini noi de lux , sa angajeze toate neamurile prin guvern , sa fie angajati in guvern oameni bine pregatiti cu studii de specialitate , nu prezentatoare de stiri si cantarete pe posturi de cosilieri ...etc. Si Basescu este un ordinar , dar nici cu excrocii din USL nu imi este rusine . Mai vorbim dupa ce ( Doamne Fereste ) ajung sa aiba presedinte si sa fie mai puternici in parlament . Ce ii tot pupati atata in CUR pe americani ? Avem ceva de castigat noi , romanii ? A ...suntem in NATO ? SI ? Ce avantaje avem si noi ? In afara ca trebuie sa le oferim sprijin militar , terenuri pentru a fi amplasate arme ..etc ? Ei ce fac ? trimit firme care sa exploateze romania , firme care oferta spagi grase parlamentarilor si guvernantilor . Acum vin in CONTROLLLL ? In ROmaniaaaaa ????? Pentru ce ? Sa stea linistiti la ei acasa si sa ne lase pe noi in pace . Nu avem nevoie de ei si nici de NATO .
La voi , Antena 3 , din 3 in 3 cuvinte ..aaaa..Basescu e de vina ,,,,aaaa, Basescu a facut ..etc . DAR USL asta plin de hoti si excroci , de persoane care au devalizat bugete , de prezentatori de stiri si cantareti care sunt mari politicieni acum , ...ce a facut ? A , a micsorat TVA la paine ...FASSSS.... si cresc taxe , impozite , accize , costuri cu 20 - 200 % ..etc .

P.S. - sa nu uitati de strugurel . Sa nu vi se crape buzele de la atata pupat in dos pe USL si pe Stapanul vostru .


Musafir

#10255

2014-01-10 11:13

Sa aplice americanii democratia pe care n-e o doresc la ei in tara.Ase vedea pedeapsa cu moartea,crimele impotriva indienilor,negrilor....implicarea in politica altor statelor...sa mai dau exemple?????Le doresc sa se bucure de libertate pana ce se vor bucura de ,,democratia,, CHINEZILOR pe teritoriul Americii.

Musafir

#10256

2014-01-10 11:13

cel mai nenorocit om din tara,cel mai corupt si cel mai mare mincinos esta acest basescu.el si clica lui au facut foarte multi bani din coruptie de ordinul sutelor de milioane de euro.noaptea la ora 3 bercea mondialul a dus o sacosa cu bani la betivul de frate-su si nu stia ala ce se intampla.l-a sunat pe chior care i-a zis sa-i ia ca trimite pe cineva dupa ei.de ce credeti ca a fost schimbatprocurorul de caz la acea vreme.s-a apucat sa vorbeasca iar luluta l-a schimbat imediat.astea nu sunt vorbe ci realitati.si mai sunt multe .in afacerea cu motoare de la resita ,cea care nu s-a mai realizat fiindca partea lui basescu a fost prea mica,coana udrea s-a intilnit la predeal pe data de28 12 2010 cu unul ditre cei 4 inculpati in dosar si dupa o cearta scurta a plecat spunandu-i acestuia ca o sa mai auda el de ea.pe data de 8ianuarie omul a fost arestat de papici si bocsan.oare cit de mica sa fi fost partea lui chioru din 60 de milioane de euro daca l-a bagat in puscarie pe cel ce facuse toate aranjamentele.exista martori la aceasta intilnire.si cate nu mai sunt.....

Musafir

#10257

2014-01-10 11:13

Va multumesc pentru initiativa. Ca toate demersurile dumneavoastra sper ca si acesta va avea succes.

Musafir

#10258

2014-01-10 11:13

Eu l-as suspenda pe base cu o saptamana inainte de incheierea mandatului pentru a nu beneficia de toate privilegiile unui " fost" presedinte ! Ar fi minunat si ....drept !

Musafir

#10259

2014-01-10 11:13

Multumim pentru initiativa

Musafir

#10260

2014-01-10 11:13

Nedreptatea instaurată de regimul lui basescu este atît de evidenta încît te întrebi care este diferenta față de regimul ceaușescu.
Nu v ţţ

Musafir

#10261

2014-01-10 11:13

Crede-ti ca o a fiti luati in seama de americani???????????????

Musafir

#10262

2014-01-10 11:13

Eu mai am o buba.
In prezentul actual si cel trecut, s-a folosit intens un aspect scapat de multi. `Autoritatea de lucru judecat`, prin care se judeca intr-o cauza un pestisor mai mic sau mai mare, cauza se inchide(pentru ca e judecata) si scapa rechinii. Asa o fi si la fratii americani? Daca da, atunci e bine si pentru noi. Va las pe dumneavoastra sa mergeti pe idee(i).....

Si de ce sa dam posibilitatea Istoriei sa consemneze ca mai avem un presedinte care si-a terminat mandatul. Sa fie si un presedinte care si-a pierdut scaunul. Ca la americani avem exemple, deci e bine si pentru noi.

eu

#10263

2014-01-10 11:13

Initiativa buna,basescu pedepsit!

Musafir

#10264

2014-01-10 11:13

Felicitari Antena 3 ! sper sa avem succes

Musafir

#10265

2014-01-10 11:13

trebuia facuta m-ai demult aceasta petitie

Musafir

#10266

2014-01-10 11:14

Sper ca cei care il vor il inlocuii pe mister Basescu sa nu ii urmeze pasii in desert...

Musafir

#10267

2014-01-10 11:14

Sper sa fim auziti.Va multumesc!

Musafir

#10268

2014-01-10 11:14

un presedinte care este la putere dupa un referendum in care s-a vazut cat este de dorit,cand I s-a spus sa plece nu este un presedinte dorit

Musafir

#10269

2014-01-10 11:14

Vreau o tara ca afara!

Musafir

#10270

2014-01-10 11:14

no comment !!!!

Musafir

#10271

2014-01-10 11:14

Jos tiranul !

Musafir

#10272

2014-01-10 11:14

O intrebare: De ce nu sunt crezuti cei 7,4 de ROMANI?

Musafir

#10273

2014-01-10 11:14

Realist vorbind se va strange numarul dorit, se va trimite la Obama, chiar credeti ca aia o sa faca ceva in legatura cu noi ? Il da Obama pe Basescu jos de la putere si pe ai lui slugi, atunci cand nu va mai fi presedinte ? Nu cred.

Daca nu iese lumea in strada cam 100.000 oameni nu se intampla nimic.

Musafir

#10274

2014-01-10 11:14

Odata cu inceperea scolii, acum 57 de ani, mi s-a vorbit in permanenta la timpul viitor despre cresterea nivelului de trai. Am tot sperat sa se implineasca promisiunile pe care ni le faceau politicienii comunisti si cei care le-au urmat dupa decembrie 1989, dar acum speranta mea este aproape naruita. Ar fi bine daca mai multi din cei ce lucreaza in masmedia ar fi la fel de cfitici cu politicienii cum sunteti dv. de la Antena 3.

Musafir

#10275

2014-01-10 11:14

ie foarte bine dar,ma tem ca nu-i va sensibiliza pe americani.va pun si eu o intrebare:de ce nu au facut americanii pana acum in romania,cea ce vor sa faca chinezii.Nu au facut decat sa ne jecmaneasca cu behtel,etc.