Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR / Anunțuri / Distributiti aceasta petitie cator mai multi sustinatori anti-eutanasiere / Comentarii


Musafir

#26

2013-09-08 23:11

Vizionati si distribuiti pozele cu caini decapitati de pe Facebookul lui Mihai Traistariu. Macelul a început. Poate acum, in ceasul al12lea se iau măsuri impotriva carnagiului. Nu am Facebook, nu pot distribui

Musafir

#27

2013-09-09 06:48

Cum arata parcul unde se jucau copiii:
tinyurl.com/ooo98m9

Musafir

#28

2013-09-09 07:03

Vizionati si distribuiti poze cu COPII SFARTECATI DE CAINI!

Musafir

#29

2013-09-09 07:47

Sunt total impotriva eutanasierii! Consider ca suntem un popor civilizat si uman si nu putem asista la aceasta barbarie.

Musafir

#30

2013-09-09 09:47

Ati vazut imaginile astea? http://tinyurl.com/ovas5nv


Musafir

#31

2013-09-09 10:36

Distribuiti imaginile cu fiinte nevinovate, schingiuite
http://tinyurl.com/onkvfqd


Musafir

#32

2013-09-09 13:42

STOP THIS!

Musafir

#33

2013-09-09 13:58

NU NU NU NU NU NU NU

Musafir

#34

2013-09-09 13:58

NU NU NU

Musafir

#35

2013-09-09 13:58

Nu,Nu,Nu

Musafir

#36

2013-09-09 13:59

NU

Musafir

#37

2013-09-09 14:01

Scrie un comentariu

Musafir

#38

2013-09-09 14:05

Nu

Musafir

#39

2013-09-09 15:42

Ma tot gandeam la faptul ca mie cand mi-au murit parintii am stat si mi-am lins ranile acasa. Nu aveam chef de mine, daramite de altii... Cand lui Florin Calinescu i-a murit baiatul la Viena in urma unei supradoze; cand lui Sorin Rosca Stanescu i-a murit copilul anul trecut s.a.m.d.,au cerut televiziunilor momente de ragaz si nu s-au dus sa isi exteriorezeze durerea pentru a face rating. De ce oare bunica copilului a acceptat invitatia in emisiunea lui Maruta la doar cateva ore dupa imnormantare, cand trupul lui nici nu se racise bine? De ce oare parintii copilului au preferat sa fie in piata, la miting, in loc sa aiba grija de celalalt copil care era foarte traumatizat? De ce tatal copilului si-a corectat acuzele initiale la adresa autoritatilor atunci cand a fost "tras de maneca" ca lucreaza la RATB, institutie aflata in subordinea primariei, transformandu-le in acuze impotriva cainilor comunitari? De ce au participat la mitingul organizat de Nadine, preferand sa il lase din nou singur pe fratiorul traumatizat, in tim ce bunica isi etala decolteul, fardul si colierul printre straini? N-a varsat o lacrima ca sa nu isi strice machiajul? Compar imaginea aceasta cu cea a unei inmormantari tiganesti,cu fanfara, gratare si claxoane, ca sa se atraga atentia asupra suferintei lor. In ceea ce o priveste pe Nadine, se poate intelege ca, dupa o absenta atat de indelungata din luminile rampei, are nevoie de orice pretext ca sa revina macar pentru o zi in atentia publicului, lucru pentru care nevoie si de turul televiziunilor. Ziua pentru instigarea adeptilor ei la macel a fost foarte bine aleasa: "azi nu spalam, nu calcam, protestam" (Nadine).Protestam pentru UCIDERE? Pesemne ca ziua punerii in practica a indemnului la crima ar putea fi, in aceste coordonate, ziua de Inaltare, de Sf. Paraschiva, Sf. Dumitru? Eu stiam ca doar satanistii aleg sarbatorile religioase importante pentru luarea deciziilor de a ucide precum si pentru punerea ritualurilor macabre in practica?

Musafir

#40

2013-09-09 17:41

Nu

Musafir

#41

2013-09-09 19:36

NU NU NU

Musafir

#42

2013-09-09 19:55


Musafir

#43

2013-09-09 20:15

Sa fie eutanasiati toti cainii fara stapan !!!
V-ati pierdut mintile ???
Nu avem nevoie de ei !
DA EUTANASIERII CAINILOR !

Musafir

#44

2013-09-09 20:47

La Romania è uno dei 27 Stati membri dell'UE e NON può e NON deve uccidere i cani erranti e/o i cani randagi, pena la pessima immagine del Paese e dei suoi cittadini che laorano all' estero. DONE SONO FINITI I FONDI PER LE STERILIZZAZIONI CON IL METODO TRAP-NEUTER-RETURN ( TNR ) PRENDI-STERILIZZA-RIMETTILO SU POSTO. MOLTI PROPRIETARI DI CANI SONO RESPONSABILI DEL RANDAGISMO PERCHE' FANNO ACCOPPIARE IL PROPRIO CANE E POI BUTTANO I STRADA O IN CAMPAGNA I CUCCIOLI NATI.

Musafir

#45 Re:

2013-09-10 06:12

#44: -

Adunam 10 000 de caini si ii trimitem la tine in oras!

Sa-i aperi atunci cand ii prind protectia animalelor! Si vezi sa spui NU eutanasierii lor!

IPOCRITILOR! Ati ajuns sa ne dati lectii cum sa ne traim viata! RUSINE!!!!


Musafir

#46

2013-09-10 09:11

De accord!

Musafir

#47

2013-09-10 09:57

Nu stiu ce as putea scrie ! Am asa o senzatie de greata la adresa unei persoane care spunea ieri la tv ca ei sunt votati de oameni nu de caini asa ca oamenilor le va face serviciu de ucidere a cainilor . Oamenii au inrait tot , lor nu le mai ajuge nimic in tara aceasta . S au inrait maxim . CE AU FACUT CU BANUTII ALOCATI CAINILOR SI REZOLVARII PROBLEMELOR LOR !

Musafir

#48 Afacerea vagabonzilor

2013-09-10 11:52

Ne-am agitat cateva zile, crezand ca suntem tabere diferite: unii care vor un trai civilizat si iubitorii de caini.
Nimic mai fals! Iubitorii de caini sunt de fapt slugile unor iubitorii de bani: Oprescu si Co.!

Planul de afaceri este urmatorul:
Dog Town construit pe terenul primariei.
Banii vin din afara prin ONG-uri speical infiintate - bani ce nu trebuie justificati.
Bani de la buget pt "gestionarea" cainilor fara stapan.
Cainii se inmultesc, deci materie prima este!
Asta-i planul de afaceri pe urmatoarele decenii!

Oprescu si afacerea de familie n-au nici un interes sa stopeze fenomenul haitelor de caini prin eutanasiere! Cine-i tampit sa bage 100 000 EURO fara sa scoata profit!
Cum sa aplice legea si sa omoare gaina cainii cu oua de aur?
Au platit latrai sa agite spiritele cu injurii si amenintari pe forum si nu numai (vezi tatal lui Ionut, vei cazul Nadine).
Au o poezie de recitat si atat! De aia n-au fost in stare sa vina cu argumente logice.

Iubitorii de animale au semnat petitia pt eutanasiere, aici sunt latraii lui Oprescu! Iar acum Oprescu treneaza situatia cu referendumuri, consultari populare, proiecte pt gestionarea cainilor in Bucuresti, orice numai pt a nu aplica legea!

Oprescu nu poate fi arbitru. Demisia!


Musafir

#49

2013-09-11 11:53

Oare de ce nu este mai multa lume dispusa sa semneze pentru drepturile animalelor,in concret a bietilor caini chinuiti si omorati??? Daca majoritatea romanilor semneaza pentru uciderea cainilor, imi este rusine ca sunt romanca.
Polister

#50 Anti-Eutanasiere

2013-09-11 23:37

Inainte sa ucideti 999N caini ganditi-va ca noi OAMENII dam in cap , omoram , furam , talharim, violam si suntem pusi in spatele unor grati in care avem siguranta si mancare zilnica indiferent de "gafa care am facut-o". De ce nu omoram toti oamenii ? Suntem de NNNNNNNNN ori mai periculosi ca si cainii! Mai ganditi-va ca aceste vietuitoare ce stau pe 4 labe nu au sansa sa-si castige mancarea ! Animalele au fost create odata cu noi si nu sunteti voi in masura sa ucideti atatia caini doar pentru ca un copil de doar 4 ani nu a fost supravegheat “Bunica aceea putea sa aiba grija de acel copil nu sa stea in barfe si sa nu fie atenta la copil pentru ca ii se putea intampla orice nu neaparat ceea ce s-a intamplat cu cainii “putea fi calcat de masina , sa cada , sa se taie …etc” Un copil trebuie ingrijit Precum face si o femela dupa nastere ... Tot din cauza omenirii acesti caini sunt pe strazi pentru ca, daca nu era abandonul nu erau caini pe strada ! Daca ati primi sume de bani pe spinarea cainilor sau a oricarui animal peluna ati strange cate 99N caini intr-un apartament dar tot pentru binele vostru si banii sa ii cheltuiti pe ce ati dori dumneavoastra asa-i ? Daca la randu lor caini ar fi o vietuitoare rara si ar costa Miliarde de euroi va-ti da dumneavoastra drept vanatori dupa acesti caini asa e ?Evident! Uitati niste lucruri, aceste animale au aceiasi coloana vertebrala si o inima care bate in piept ca si la un om si daca voi ii pretuiti si ei va pretuiesc la randul lor, uitati-va la un caine maidanez apreciat si iubit, Daca omul l-ar bate , nu iar da de mancare , sau apa nu ar reactiona asa si nu ar fii ascultator insa precum ii pretuim asa ne pretuiesc si ei ascultandu-ne si invatarea dresajului vostru … http://www.youtube.com/watch?v=bF_C1KGIu1U . De multe ori, acesti caini sufera fara ca lumea sa stie , murind de foame, sete sau de durere , ei nu au spitale, daca ii doare sau le este rupt ceva, nimeni nu le poarta de grija, se descurca singuri , indura durere si suferinta. De ce noi oamenii apelam la ei pentru a prinde infractori ? De ce apelam la ei pentru a face bani (Participand la concursuri) sau (viderea puilor de rasa) ? Daca animale ar disparea prin absurd ne-am manca noi intre noi !

Video:
http://www.trilulilu.ro/video-animale/cel-mai-destept-caine-din-lume