Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

#1401 Re:

2013-09-17 19:15

#1400: -  

 

Da va rog sa terminati cu minciunile! Cei care fac de rusine Europa sunt iubitorii de maidanezi! Auzi la ei cata ipocrizie, sa vorbesti din fotoliu, dintr-o tara unde este LEGE: cainii neadoptati sunt eutanasiati! Cata barbarie pe capul lor! Cu ce minciuni sfruntate au manjit ei imaginea Romaniei! Ca Ionut a fost omorat de pedofili, ca a fost aruncat peste gard etc. Posibilitatea de a fi muscat/mancat de maidanezi este infinit mai mare decat aceea de a te intalni cu un pedofil!

Musafir

#1402 Re: Re:

2013-09-17 19:16

#1398: - Re:  

 

"Arata superioritate morala." Arata infatuarea! Atat de frecventa la iubitorii de caini!

Musafir

#1403

2013-09-17 19:48

crima nu a fost si nu va fi niciodata o solutie cu rezultat eficient si de durata,insusi noe un mare erou al bibliei da dovada de iubire si nu numai de dumnezeu ci si de oameni si in mod deosebit prin ascultare si de animale,ma intreb nu este suficient de dureros ca suntem fruntasi ca popor in numarul de avorturi pe an,ceea ce este de neconceput,ne mai asumama si pacatul asta sa omaoram cu sange rece bietele animalute care devin agresive
tot din cauza noastra,au dreptul la milioane de euro de la eu,acum se trimit tone de mancare pentru ei din germania,austria,unde se duc toate astea,unde se duc banii astia anual???dar ce ma mir...parca nu stim...dumnezeu sa intervina!

Musafir

#1404 Re:

2013-09-17 19:51

#1: -

BA DA! ESTE! Si s-a demonstrat in 23 de ani ca e si singura valabila si aplicabila.


Musafir

#1405

2013-09-17 19:55

Si asa duceau o viata cumplita pe strazi si treceam cu atata durere pe langa ei,acum au o solutie!
Sa traiti cu aceste fapte care arata nepasare si neomenie!
De atatia ani nu v-a interesat sa-i ajutati si acum cand au trait in devalmasie fara hrana ,chinuiti ,batuti de placere acum aveti o solutie!
De ce sunt sigura ca nu va pasa ?
Cum sa schimbam o minte a unui om fara suflet?

Musafir

#1406 Re:

2013-09-17 20:13

#1405: -  

 

Deci vrei sa nu se schimbe nimic, vrei sa mai moara oameni si copii sfasiati de haitele de caini! Dar chiar nu ti-e rusine sa spui cuvinte mari: "suflet, omenie"?

Musafir

#1407

2013-09-17 20:23

13 000 de semnaturi si abia 150 de adoptii.
Sunteti cei mai tari! Tari in gura!

Musafir

#1408

2013-09-17 20:29

“Cainele este un bun invatator. Atunci cand vedeti pe strada un caine vagabond si vi se face mila de el, cainele acesta va spune:

“Draga omule, ti-e mila de mine dar, de fapt, ti-e mila de tine. Ai senzatia ca tu ai fi un vagabond, o sluga pe care nimeni n-o iubeste. Tu nu stii sa te bucuri de libertate, asa cum fac eu. Eu stiu ca daca as fi nevoit sa aleg intre un stapan rau si libertate, as alege libertatea si as fi fericit pentru ca nevoile mele nu sunt mari. Din acelasi motiv tu preferi sa ai un stapan rau pentru ca acesta este bogat. Elibereaza-te de fricile tale ca vei deveni sluga, chiar daca, schimbandu-ti modul de a gandi,buzunarele tale nu devin mai pline. Daca senzatia de fericire este mai scumpa pentru tine decat buzunarul, cu timpul ti se va umple si el.”
madalina

#1409 ,,suflet de catel "

2013-09-17 20:30

“Cainele este un bun invatator. Atunci cand vedeti pe strada un caine vagabond si vi se face mila de el, cainele acesta va spune:

“Draga omule, ti-e mila de mine dar, de fapt, ti-e mila de tine. Ai senzatia ca tu ai fi un vagabond, o sluga pe care nimeni n-o iubeste. Tu nu stii sa te bucuri de libertate, asa cum fac eu. Eu stiu ca daca as fi nevoit sa aleg intre un stapan rau si libertate, as alege libertatea si as fi fericit pentru ca nevoile mele nu sunt mari. Din acelasi motiv tu preferi sa ai un stapan rau pentru ca acesta este bogat. Elibereaza-te de fricile tale ca vei deveni sluga, chiar daca, schimbandu-ti modul de a gandi,buzunarele tale nu devin mai pline. Daca senzatia de fericire este mai scumpa pentru tine decat buzunarul, cu timpul ti se va umple si el.”

Musafir

#1410

2013-09-17 20:51

Nu-mi place instigarea la ura impotriva cainilor fara stapan. Asa putem generaliza ca toti medicii sunt vinovati de malpraxis, ca toate asistentele medicale lipsesc din post cand se intampla un accident fatal in salon, ca toti soferii sunt potentiali cauzatori de accidente mortale, ca toti politicienii sunt corupti si pasibili de inchisoare, ca toate mamele au facut si avorturi, ca toti barbatii sunt infideli, ca toti copiii sunt neascultatori si rai, ca toti vanzatorii inseala la cantar, si asa mai departe, va pot dovedi ca lista nu se termina

Musafir

#1411 Re:

2013-09-17 21:11

#1410: -  

 

Toate personajele alea de care pomenesti sunt oameni! Tu pui egal intre cainii salbatici si oameni???

Musafir

#1412

2013-09-17 21:12

65 000 de fiare bantuie libere pe strazi! Care e solutia voastra?
Azi, maine, ca altfel trecem la alte metode! Alte metode decat eutanasia!


Musafir

#1413

2013-09-17 21:33

spuneti nu eutanasierii un caine are foarte mare grija de un om pe cand un om nu face asta fata de altul. eu as pune intrebarea daca guvernantii au dus tara la faliment ei nua r trebuii omorati sau daca un om se ineaca secam toate apele?
vlad

#1414 spune nu eutanasierii

2013-09-17 21:33

spuneti nu eutanasierii un caine are foarte mare grija de un om pe cand un om nu face asta fata de altul. eu as pune intrebarea daca guvernantii au dus tara la faliment ei nua r trebuii omorati sau daca un om se ineaca secam toate apele?

Musafir

#1415 Re: Re: Re:

2013-09-18 05:56

#1402: - Re: Re:

,,Arata infatuarea,,? Deci autorul petitiei Nu eutanisierii este ingamfat si infumurat ca nu sterge posturile jignitoare, huiduitoare:).  Caci  infatuarea asta inseamna ingamfare. In fine.  Atat.


Musafir

#1416 Re: Re:

2013-09-18 05:58

#1411: - Re:

Nu sunt caini salbatici. Ori au ajuns din padurile stepei la voi in orase?


Musafir

#1417

2013-09-18 05:59

sau din australia, africa.:)))

Musafir

#1418 Re: Re:

2013-09-18 06:17

#1411: - Re:

Exact nu poti pune egalitate intre caini, nu salbatici, caci aceia sunt o specie diferita( vezi : dingo). Poate intre  caini agresivi si oameni.Pentru ca numai omul omoara din placere( vezi criminalii)  sau din neglijenta( vezi alte categorii enumerate)


Musafir

#1419

2013-09-18 07:42

NU II OMORATI !
DACA AVETI DUMNEZEU , NU II OMORATI !
DACA AVETI DUMNEZEU , PUTETI SA VEDETI SEMNELE DE TRISTETE SI NEMULTUMIRE PE CARE DUMNEZEU LE-A DAT ! ... MAI LIPSESTE CUTREMURUL SI E GATA.
NU II OMORATI !
NU II SCHINGIUITI !
NU VA BATETI JOC DE EI !

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-09-18 07:44



Musafir

#1421 Re: Re:

2013-09-18 07:48

#1401: - Re:  

 apropo, cu pedofilii , cu violatorii, cu proxenetii , cu curvele si cu cersetorii CE FACETI ??? pe astia nu ii vede cineva ? cat timp va trebui sa ii mai suportam pe retardatii astia printre noi ???????????????????????????????????????????????

#1413

#1422 Re:

2013-09-18 07:50

#1413: -  

 spagamentarii au furat si fura si nu se vor mai opri din furat in vecii vecilor iar pentru ei singura solutie e sa OMOARE , orice numai sa OMOARE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RUSINE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Carina

#1423 Re: Re: Re: Re:

2013-09-18 07:51

#1397: Al vostru fara constiinta - Re: Re: Re:

Mersi ca te-ai "obosit" sa-mi citesti comentariul si ma bucur ca te-a determinat sa faci "super efortul de a cauta pe net" si sa simti nevoia sa raspunzi cu mai multe argumente.

Sunt de admirat expresiile folosite de tine: trecand peste conotatie, denota faptul ca ai facut un efort sa-ti conturezi coerent raspunsul.

Din pacate gramatica ta lasa de dorit (nu ca m-ar interesa dar tu singur faci referire la un asa-zis "el" care nu stie sa scrie..) si din pacate, din nou, simti nevoia de consolidare a argumentului tau prin pareri jignitoare.

In rest, felicitari ca ti-ai expus punctul de vedere. Pacat ca nu ai facut-o acum 7 ani mai intens... Nu e timpul pierdut aplica tu solutia ta rapida daca ti-o doresti atat de mult: incepe tu sa-i ucizi, dar nu-mi cere mie sa fac la fel sau nu le cere altora sa o faca in locul tau...apoi asteptam sa ne "povestesti".

Opinia mea ai citit-o...nu simt nevoia sa ti-o repet, ramane la fel...din pacate e nevoie de mai mult decat "100 de metri"...

Revenind la nevoia ta de a scrie cu litere mari: "NUMAI INCERCA SA PARI CE NU ESTI. DUTE SI ADOPTA NISTE CAINI DACA TE ATINGE CAZUL LOR. FA CEVA PROACTIV" nu stiu ce ti se pare ca sunt, nici macar nu stiu de ce ar conta sau de ce crezi ca tu stii, sau poate esti genul "aaa va stiu eu pe voi aia..." si ca o mica informare sunt un om care se implica, chiar fac multe, nu doar "CEVA".

P.S. 1. De ce sa ma enervez: - ca ti-ai expus punctul de vedere? felicitari, e dreptul tau sa il ai si nimeni nu doreste sa ti-l schimbe

- ca ai o parere referitoare la mine fara sa ma cunosti? din pacate nu simt nevoia de a explica unui strain daca sunt sau nu inteligenta.. si ce ai mai mentionat tu pe acolo de parca ne-am cunoaste de o viata.. Ma repet: e dreptul tau sa te exprimi cum crezi ca e mai bine, sa expui exact gandirea care ti-ai format-o dupa anii pe viata pe care i-ai trait.

2. "adevarul ne face mai puternici" ... trecand peste faptul ca denota ca ai avut parte de "mult adevar" la viata ta - imi pare rau dar asta e - din punctul meu de vedere puternic e omul care crede in opiniile lui si nu care devine puternic cand e calcat in picioare sau e contrariat de altii. Un om puternic stie ce poate si stie de ce poate, nu asteapta sa ii dea altii "suturi in fund" ca sa descopere ca e puternic.

 

#1400

#1424 Re: Re: Re:

2013-09-18 07:51

#27

#1425 Re:

2013-09-18 07:55

#27: -  

 Ce faceti cu VIOLATORII , PEDOILII , PROXENETII , CURVELE SI CERSETORII ??????????????????????????????????????????

PE-AIA NU II VEDE NIMENI IN TARA ASTA DE CACAT ???????????????????????????????????????????????????????????????

VA RAZBUNATI PE CAINI PENTRU CACATURILE DIN TARA ASTA ??????????????????????????????????????????????????