S.O.S. familia!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția S.O.S. familia!


Musafir

#701 Re: Re: Re: Re: e: Re:668

2013-08-20 14:31

#698: Dana Captilin - Re: Re: Re: e: Re:668

Eu cred ca te inseli. Inca din clasa a doua copilul este invatat de preoti la clasa ca omul se naste din pacat, pacatul lui Adam si Eva. Si-apoi nu te gandesti? Daca nu s-ar naste cu pacatul, inseamna ca se naste pur... adica un alt dumnezeu...

Deci fa o petitie in care sa ceri bisericilor sa reglementeze situatia asta.

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#702 Re: Re: Re: Re: e: Re:668

2013-08-20 14:33

#700: - Re: Re: Re: e: Re:668

Ma-ndoiesc. I-am citit cartea si ar fi inutil sa fragmentezi doar parti dintr-un intreg, parti care sa te avantajeze e tine. In definitiv, fa-te inteles pt toata lumea: ce anume vrei? La orice postare, esti pregatit de atac si o si faci.

Cu indaratnicii care cauta doar zanzanie eu nu discut, e alegerea mea. Daca esti in stare sa pastrezi decenta si ritmul unei discutii, fiind atent la ceea ce ti se ofera si nu doar la ceea ce vrei sa obtii, sigur ca discutia ar fi constructiva. Dar ma-ndoiesc, si ma-ndoiesc orice mi-ai spune in continuare. E tot alegerea mea.


Musafir

#703 Re: Re: Re:

2013-08-20 14:35

#699: Dana Captilin - Re: Re:

Nu are nimeni intentia de a te judeca. Tu nu trebuie decat sa deschizi bine ochii la ce se intampla in familia ta, asta e sursa fericirii/tristetii copilului tau! Nu faptul ca doi homosexuali isi spun "te iubesc" intr-o emisiune care va fi data la televizor in viitor. Tu, numai tu, ai niste probleme in familia ta si trebuie sa intelegi ca nu le rezolvi intorcandu-te impotriva unor oameni pe care nu ii cunosti si care nu ti-au deranjat niciodata casa!!! Modelul pe care il adopta copilul tau e cel pe care il vede la tine, intre peretii casei tale daca ii oferi o educatie constanta, nu la televizor!!!

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#704 Re: Re: Re: Re: Re: e: Re:668

2013-08-20 14:35

#701: - Re: Re: Re: Re: e: Re:668

Asculta, exista 2 variante: fie nu ai capacitatea minima de-a intelege ceea ce citesti (Mircea spunand ca omul a fost CREAT perfect, si nu nascut...), fie o faci intentioinat si atunci am incheiat discutia.


Musafir

#705

2013-08-20 14:37

Draga Dana, vreau sa deschizi ochii la rahatul care se intampla in familia ta si sa il rezolvi ca un adult, nu sa dai vina pentru greselile din familia ta pe homosexuali. M-am facut destul de inteles?
Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#706 Re: Re: Re: Re:

2013-08-20 14:41

#703: - Re: Re: Re:

De unde ai dedus tu, desteptaciune neinteleasa, ca ar fi trist copilul meu, nu stiu! De unde scoti placa asta deja uzata ca as avea probleme, iarasi nu stiu. Dar tu continui exact ca o moara stricata care nu mai are demult ce macina, insa se misca asa... intr-un sens fara sens.

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#707 Re:

2013-08-20 14:46

#705: -

Da, draga musafir, sigur voi face asta, desi credeam ca am ochii deschisi. Ma bucur ca te erijezi, dar ce spun eu erijezi?, chiar esti!, un umar pe care ma pot sprijini.Cand o sa mai am probleme, as mai putea apela, din proprie initiativa, si fara sa te deranjez, la tine?

Iarta-ma daca ti-am adus vreun afront datorita faptului ca tu crezi ca eu as avea probleme, desi eu nu cred ca te privesc pe tine problemele mele, sau ale fetitei mele (de matematica, evident).

In general rahatul se rezolva cu trasul apei si, daca uiti, ramane tot in familie.

Sigur, eu te-am inteles de mult, fii convins si nu-ti mai face atatea griji in privinta mea! ;)


Musafir

#708 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-08-20 14:48

#706: Dana Captilin - Re: Re: Re: Re:

Pentru ca fiecare copil este si fericit, dar are si momente cand este trist si daca nu stii asta, ca mama, ar trebui sa iti fie rusine.  Uita-te adanc in sanul familiei tale si rezolva-ti problemele! Copilul tau, IN CAZUL IPOTETIC in care ar trai fara un tata, nu este mereu fericit, are si momente in care se gandeste la asta. Astea sunt problemele reale din viata unui copil: lipsa ambilor parinti in aceeasi casa! Si sa dea cineva vina pe gay pentru ce influentare ar putea aparea in viata acelui copil din cauza unei emisiuni tv, este ipocrizie si ignoranta maxima!

Cand e vorba de homosexuali, toata lumea baga la inaintare biblia, dar canmd e vorba de divort care nu este aprobat de biblie, nimeni nu mai spune nimic. Si cine selecteza paragrafele care-i convin? Poate fac si eu asta dar sa fii sigura ca si tu o faci la greu!

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#709

2013-08-20 14:50

Bine! Inafara ipotezei ca ai vrea sa ma iei de nevasta, nu-ti inteleg ingrijorarea brusc mutata pe persoana mea si a copilului meu!

Dar... poate ai o problema mai importanta ca mine si eu te retin.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-08-20 14:56


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-08-20 15:09


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-08-20 15:16


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-08-20 15:18


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-08-20 15:23


Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#715

2013-08-20 15:26

Toate, off-topic!

Musafir

#716 pro tv-ul promoveaza kitsch-ul

2013-08-20 15:57

pro tv-ul a devenit varful de lance a decaderii morale, intelectuale, culturale si sociale. e comercial, promoveaza kitsch-ul si venereaza comportamentul degradant.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-08-20 16:15



Musafir

#718 vreti sa stiti cine este presedinte PRO TV?

2013-08-20 16:19

http://ro.wikipedia.org/wiki/Adrian_S%C3%A2rbu_(om_de_afaceri)

“În 22 decembrie 1989 a participat la revoluția română, filmând anumite scene din clădirea C.C. al PCR. Dar mai important: a filmat așa-zisul “proces al soților Ceaușescu”. Ulterior, în condiții prea puțin elucidate, caseta nemontată a procesului a ajuns să fie difuzată de anumite posturi străine de televiziune. A devenit membru al Consiliului Frontului Salvării Naționale, ocupând funcția de secretar de stat pe probleme de massmedia.
În anul 1990 a deschis firma MediaPro iar în 1991 a pus bazele agenției de știri Mediafax.
este editorul cotidianului Gândul și al Ziarului Financiar.”

asa putem intelege de ce pot fi difuzate astfel de emisiuni la acest post tv.
Mircea

#719 Re: Re: Re: Re: Re: e: Re:668

2013-08-20 16:27

#701: - Re: Re: Re: Re: e: Re:668

Of Of Of si Vai Vai Vai ... sunt vreo 2 vorbe

-daca nu e cap, vai de picioare

-daca taceai, filozof ramaneai.

Sigur, mai sunt si altele. Iti recomand sa incepi cu citirea "Proverbelor" din Biblie.


Musafir

#720 Re: vreti sa stiti cine este presedinte PRO TV?

2013-08-20 16:28

#718: - vreti sa stiti cine este presedinte PRO TV?

corect - unul dintre POTENTATII acelor zile. tinerii au murit, POTENTATII au devenit POTENTATI - rușine lor !


Musafir

#721 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-08-20 16:30

#708: - Re: Re: Re: Re: Re:

Nu e adevarat! Nu incurcam lucrurile.

Nici divorțul, nici propaganda ”gay” nu sunt încurajate. Este o mare problema și cu divorțurile - sunt enorm de multe. E foarte rău. Și una și alta sunt ATACURI la FAMILIE, bastion CREȘTIN 100% și care duce societatea înainte (sau cel puțin o menține, cât de cât).

Mircea

#722

2013-08-20 16:33

#705: -

mai domnule ”musafir”, vezi-ți matale de treburile matale și lasă-i pe alții.

 

În România și în lume sunt 2 probleme majore

-lipsa Credinței

-lipsa bunului simț.

Un om cu Credință și cu bun simț nu scrie așa niște ... linii ... litere ... cuvinte deslânate ... chestii lipsite de bun simț. Așa, pe scurt.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-08-20 17:19



Musafir

#724 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-08-20 17:24

#721: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Divortul este da, un atac real la familie. Adica familia se ataca singura atunci cand hotaraste sa se destrame in fata judecatorului. Nu homosexualii ii destrama, stimabile.


Musafir

#725 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: e: Re:668

2013-08-20 17:36

#723: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: e: Re:668

Rîsu - plînsu ... adică la asemenea comentarii e greu să alegi ... să plângi ... să râzi ... Sigur, se poate alege și varianta ”lasă-l în plata lui ...”.

Nu fac pe deșteptul. Poate chiar și sunt, poate nu. Ți-am dat un citat care ți se potrivește, ce e atât de greu de înțeles.

Videoclipurile nu prea au mare valoare. Am văzut că sunt mulți care se joacă de-a videoclipurile și link-urile.

Și mă silești să repet ce ți se potrivește, mai apăsat ”DACĂ TĂCEAI, FILOZOF RĂMÂNEAI” ...  dar ai ales, din păcate, calea vorbei (fără rost). De unde știi tu cât e altul de ignorant. Urecheatul ... da, există și sunt ÎMPOTRIVĂ. Cel puțin la această materie. Aici ar trebui să predea 100% oameni cu dar și cu har, care să se apropie de copii prin vorbă bună, prin sfaturi, prin ajutor, prin orice altceva decât ”urechere” (drept este că și copiii se poartă ca și cum ar cere ”cu lumânarea” să fie urecheați).

Am citit din carta drepturilor fundamentale valabile pentru cetățenii UE.

Am citit și Proverbele și o să le mai citesc pentru că la fiecare citire realizez că există noi înțelesuri. Ignoranța, dacă vrei să fii corect este tocmai asta, că nu vrei să citești ... pentru că ignoranța ”îți spune” că ele nu sunt valabile - dar sunt.

Cum au fost traduse ... ei, aici putem face filozofii, dar mai bine și mai bine este ... cititul, înțelesul, Credința și bunul simț.

 




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...