Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie


Musafir

#1

2013-02-15 22:21

Daca nu sunteti in stare sa construiti, nu demolati si cea ce avem.

Musafir

#2

2013-02-16 06:08

Nu desfiintati spitale ci carciumi

Musafir

#3

2013-02-16 08:11

M-au convins sa semnez: calitatea oamenilor care lucreaza acolo si bunul-simt elementar, alaturi de filmul de pe youtube.

Musafir

#4

2013-02-16 08:46

Scrie un comentariu...............

Musafir

#5

2013-02-16 11:14

poate cu ajutorul celor care au trecut prin sotrm eforie sud vom reusi sa mentim ,,in picioare"acesta unitate medicala cu veche traditie in medicina romaneasca

Musafir

#6

2013-02-16 14:36

Nu ar trebui desfiintat acest spital. Acolo sunt medici foarte buni, de 1000 de ori mai buni decat cei din Constanta. Ar trebui renovat intr-adevar, deoarece unele aparate de acolo sunt demne de muzeu.
Am avut o problema de sanatate si am fost tratat acolo, de o echipa intra-devar profesionista! Haideti sa-l salvan, nu sa-l abandonam !!!

Musafir

#7

2013-02-16 15:20

Interesele rechinilor imobiliari nu tin seama de sanatate, morala, munca sau de oamenii obisnuiti. Problema este ce pot oferi la schimb. Din fericire aflam in fiecare zi, chiar si astazi, ca nici ei nu sunt nemuritori!

Musafir

#8

2013-02-16 21:35

spun nu desfiintari spitalului de ortoprdie din eforie
dana

#9

2013-02-17 10:15

Nu nu nu!!!!! O sa va para rau
Scupara Andreea

#10 Nu desfintati!!!

2013-02-17 13:35

NU desfintati Spitalul de Ortopedie din Eforie Sud. Am icredere in acest spital,pe mine m-a facut bine, m-am dus cu mana rupta si am plecat cu ea ca noua. Cu toti avem nevoie de acest spital si de medicii din el.

Musafir

#11

2013-02-17 15:25

Sunt multe alte instittutii sau firme capusha de care ar trebui sa ne descoperim , inainte de a desființa acest spital care si mie mi a redat libertatea de a m a putea misca . Este un spital cu doctori foarte buni , aceste
Cadre sau chinuit ani de zile cu lipsurile pe care le au întâmpinat si au făcut MINUNI !

Musafir

#12

2013-02-17 16:36

clarrrr nuuuu!

Musafir

#13

2013-02-17 17:49

Un spital neutilat corespunzator dar cu doctori de ultima generatie!! Mii de laude pentru tot personalul spitalului de ortopedie ef sud!!!

Musafir

#14 NU DESFIINTARII SOTRM EF SUD

2013-02-17 20:55

Un spital unde actul medical este la standarde inalte ... pacat domnule Nicusor Constantinescu sa desfiintam asa ceva, noi unde ne tratam??????


Musafir

#15

2013-02-17 23:03

am mainile intregi..pentru ca am fost la acesti doctori cand a fost cazul sa imi repar oasele. Sunt extraordinari. Profesionisti desavarsiti. Rudele mele din America vin anual aici pentru tratamente.

Musafir

#16

2013-02-17 23:14

Nu mai inchideti spitalele, mai bine v-ati gandi cum sa le renovati.

Musafir

#17

2013-02-17 23:38

Dacă motivul este unul imobiliar, cred că e bine ca spitalul să rămână acolo unde este. Dacă motivul este unul ce ține de rațiuni de organizare medicală, mă abțin, nefiind de specialitate.

Musafir

#18

2013-02-18 00:02

Nu desfiintati SOTRM Eforie!!. Este tot ce a mai ramas pentru o ingrijire de calitate pentru oamenii de rand, nevoiasi. Iar toata lumea stie ca la SOTRM vin sa se repare si cei care initial au avut ghinionul sa fie operati la Sp Judetean Cta

Musafir

#19

2013-02-18 10:37

NU DESFIINTATI SPITALUL
dr Cucu Toma

#20 IMPREUNA

2013-02-18 11:14

O alta zi in care, in conditii foarte vitrege (fara pic de incalzire in spital), venim la munca, ne dezbracam in frig, ne imbracam in frig cu hainele noastre umede spalate si neuscate...Ne spalam cu solutii reci, aburi ies de pe mainile noastre si totodata din zonele unde facem inciziile ...Infofolim pacientii ca sa nu raceasca, asa cum infofoleam fiecare bebelusii nostri dupa baita...facem operatii mai simple, sau mai complicate, mai scurte sau interminabile....cu aceleasi instrumente cu care au lucrat si predecesorii nostri...Intram la "razboi"mereu cu frica sa nu se strice ceva, vreo arma, vreun arc, si sa fim nevoiti sa luptam cu mainile goale...
Dar noi tot venim aici zi de zi, ora de ora in acelasi loc , si nu gasim nimic schimbat.
Dar nu se schimba nici cozile interminabile de la cabinetele noastre, nici listele de pacienti de operat, nici telefoanele care suna, nici aglomeratia de masini...Deabia atunci imi gasesc raspunsul la o intrebare care ma macina de foarte mult timp:eu de ce mai vin aici?
Dumneavoastra sunteti raspunsul la intrebarea mea. Eu, noi venim aici numai pentru dumneavoastra...Atata timp cat dumneavoastra existati, noi vom fi mereu aici...Si pentru aceasta legatura creeata de atata timp merita sa luptam impreuna...

Musafir

#21

2013-02-18 11:15

Nu desfiintati Spitalul! Mai bine, investiti in modernizarea lui
Se vede clar care sunt interesele borfasilor de imobiliari (dar mai ales politicieni)... Terenul pe care este construit Spitalul si curtea Spitalului sunt aur curat (intre Marea Neagra si lacul Techirghiol).

Musafir

#22

2013-02-18 11:41

...bine ca avem 17 000 de biserici si desfiintam spitalele ca doar nu mai avem nevoie si de acestea.Intregul sistem de sanatate din tara este MIZERABIL

Musafir

#23

2013-02-18 13:06

Nu sunt deacord cu desfiintarea Spitalului de Ortopedie din Eforie
Sunt Interesele CJCta sa-l inchida din motive bine stiute 10ha de teren pe malul mari ....
Nusor cu gasca luiau planuri mari acolo
Col.(Rz.) Ing.ec. Foarfecă George Dănuţ
Musafir

#24 DESTEPTAREA POPOR ROMAN, LA LUPTA !!!

2013-02-18 13:21

De regula poporul roman isi doreste tot binele din lume !!! Nu acelasi lucru se poate spune despre politicienii nostrii corupti pana-n dinti, natarai, obraznici, iresponsabili, mofturosi, abuzivi, prosti dar....multi, 588 in loc de 300 asa cum am votat noi poporul. Alo...desteapta-te romane !!!...mai dormi mult in tara ta ?...


Musafir

#25

2013-02-18 14:13

Spitalele create si organizate care au rezultate deosebite si in care oameni cu suflet lucreaza cu daruire,trebuie sa existe in continuare iar statul sa investeasca asa cum este firesc. Bani sunt dar planificarea/repartitia lor nu este echitabila si nici in functie de interesele natiunii noastre