Salvati-va pe voi insiva si medicina de familie din Romania !

nedumerire

#26

2013-02-12 20:33

Domnilor, doamnelor doctor...inteleg că e un topic cu doctori...vă rog... ce înseamnă aia că pizdulice? Doamna musafir diez 25 așa a spus, insinuand ca ar fi medic. E ca o colibri mai mare??Pizdulicea, desigur, nu doamna diez 25.
Frantz Joszeph Gauss

#27 Re:

2013-02-12 20:45

#25: -

Limbaj de grobian.


Musafir

#28

2013-02-12 21:29

Ma intereseaza aceasta petitie cu atat mai mult cu cat am inceput 2013 pierzand ca MF 1400 de asigurati datorita unor inscenari oribile facute de autoritati in comuna Adincata judetul Ialomita. Rusine politicienilor care nu sprijina medicina de familie si educatia comunitatii!! Rusine politicienilor care isi bat joc de intelectuali si promoveaza nesimtirea si dementa unora.

Musafir

#29

2013-02-12 21:43

Dupa 7 ani petrecuti intr-o comuna din Ialomita si cu fiecare an din ce in ce mai dificil pentru MF(sa spun ca e greu sa imbatranesti ca MF in Ialomita?)schimbarea medicului in comunitate se face politic si prin dosare inscenate pentru ca asa vor unii politicieni locali.De ce sa ne scada veniturile? Tineti cont ca autoritatile nemedicale si chiar unii pacienti nu ne respecta ,ba chiar ne urasc! In zona Urziceni a devenit riscant sa fii medic de familie.Politicienii sunt interesati doar de voturi iar medicii isi doresc normalitate in functionarea comunitatii.

Musafir

#30

2013-02-12 23:50

Chiar nu inteleg ratiunea ptr care se militeaza ptr 50/50%. In conditiile in care esti limitat la 20 consultatii pe zi, care-i castigul? Raportul 70/30% aduce un venit mai bun oricarui cmi, capitatia si serviciile genereaza puncte platite diferit, la 1.9lei/pct serviciu care inseamna acum 50% va rezulta o valoare de 1.14lei/pct serviciu la 30%. In mod similar, la capitatie valoarea punctului va deveni 4.9 lei. Acum faceti o simulare si calculati si singuri cam ce venituri veti obtine...

Musafir

#31

2013-02-13 08:53

pentru mesajul 25.
Ce tare te-ai înfierbântat! Nebunatecule, ce bărbat, ah, mă înnebuneşti cu atâta virilitate! Sau o fi oarece debut de andropauză?
Zici să se ducă la colhoz, da chestia asta de pe vrea lu' matale nu mai există. Şi atunci, păi eu zic să se ducă în tări mai calde sau mai reci, dar unde şi cu 700-800 de asigurati, că numai cu atâţia ai voie, poţi trăi bine bine.
Dragule, înţeleg că eşti de pe meleaguri sudice dacă te înfierbânţi aşa, nebunatecule! Să înteleg, spirit măreţ, trup viril, minte ascuţită că nu vrei să dai unei moldovence, cum ziceai,ceva din capitaţia care te hipercolesterolemiaza, te hipertrigliceridiaza şi te stimulează testosteronic nebunaticule? Păi nici nu cred sa dorească sa-ţi ia vlaga dragule, las-o să mai crească fiindcă vei avea nevoie de ea.
Sănătate şi o listă triplă scorţoasă, de care să te scarpini, precum patrupeda din zicala.

Musafir

#32

2013-02-13 21:44

multumesc pentru initiativa !
sper sa insemne ceva si pentru decidenti !

Musafir

#33

2013-02-13 23:00

sper ca asa cum si pana in prezent forurile noastre de conducere sa i-a deizia optima pentru noi toti fara deosebire de nr inscrisi pe lista

Musafir

#34

2013-02-14 17:44

Nu pot sa cred ca 332 de oi s-au luat dupa escroacele de la Iasi. Fratilor, alea sunt penale, in fiecare an va vand ca pe vite la Casa Nationala si la Minister, le fac jocul celor de la putere de fiecare data, chiar nu v-ati intrebat deloc de unde au atata banet pentru vile, excursii in strainatate, blanuri si masini de lux? Nu sunt tot medici de familie ca si voi ceilalti? Chiar nu intelegeti ca va ingroapa cu totul pe toti, cu Astarastoaie in frunte? Ei isi fac plinul si voi muriti de foame cu stetoscopul infipt in urechi. Treziti-va naibii odata! Veniti afara sa vedeti cum se munceste si cum se respecta munca voastra, nu va mai lasati manipulati de niste smecheri de lideri de sindicat care nu va vor apara drepturile voastre niciodata, ci doar interesele lor meschine. Of Doamne, ma amarasc de fiecare data cand vad ce mentalitate inapoiata si apucaturi de slugi flamande are natia asta din care ma trag si eu. Treziti-va!

Musafir

#35 Re:

2013-02-14 19:43

#34: -

Pai uite eu nu m-as lua, dar de unde sa stiu cine sunt acele escroace (parca) de la Iasi? Ni le puteti numi? Ca eu sunt o oita care s-ar duce singura dar nu prea stiu incotro! Si da astea, care-or fi, sunt cum spuneti, dupa cine sa ne luam ca noi orice ar fi tot oi ramanem.


Musafir

#36

2013-02-16 18:20

Acest procent va face ca cei dintre noi cu iste mari de pacienti cronici dar scurte ca si capitatie sa munceasca din nou gratis ca si in primii 12 ani.

Musafir

#37

2013-02-16 18:50

pentru a nu fi sinucigasi si pentru a putea sa ne desfasuram activitatea in conditii onorabile, si de asemeni pentru a nu incuraja dormitul cu capul pe liste, este necesar imperios acel raport 50/50

Musafir

#38

2013-02-21 00:15

Va rugam lasa-ti micile cabinete de familie sa existe,vreau sa am propriul medic nu o clinica in care de fiecare data cand ma programez sa gasesc alt medic de familie.

Musafir

#39

2013-03-29 11:53

Nu am Benefiat de nici un Leu din aceasta Asigurare
Obligatorie....si Intetionez sa-mi Cer Returnarea inegrala a Contributziei de mai bine de 40 de ani,
Mentzionez ca sunt Pensionar.....si incep sa am
Probleme de Sanatate...fara Sperantze!