Raed Arafat – ministru al Sănătăţii până în 2016!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Raed Arafat – ministru al Sănătăţii până în 2016!


Musafir

#51

2012-11-28 08:29

Este cel mai bun ministru al sanatatii pe care il are Romania in ultimii 22 de ani si avem nevoie de un asemenea om pentru revitalizarea sistemului sanitar

Musafir

#52

2012-11-28 08:32

Trebuie sa duceti campania si cu alegatorii pentru a iesi USL la alegeri ca numai astfel D.l Arafat va fi renumit Ministru al Sanatatii! Sunt cu inima aproape de tot ce intreprindeti!
Neopetre

#53

2012-11-28 08:33

Domnul Raed Arafat este omul potrivit la locul potrivit si indiferent ce obstacole poate intampina sunt convins ca poate aduce mari imbunatatiri sistemului de sanatate. Medicina nu este din punctul meu de vedere o stiinta fixa ci trebuie sa te adaptezi continuu iar dansul este un om inteligent care pune suflet in ceea ce face. Imi pare rau ca si-a exprimat dezacordul pentru a ocupa pe termen mai lung aceasta functie , sunt convins ca a pus in balanta avantajele si dezavantajele acestei functii dar sper in continuare ca se va razgandi.

Cu stima.

Musafir

#54

2012-11-28 08:35

Si in trecut,multi straini au facut enorm de multe lucruri pentru tara noastra exemple Carol I,Carol Davila,etc , etc.
Dana Sztojka

#55

2012-11-28 08:37

Raed Arafat este ceea ce ne-ar trebui la fiecare minister, de ce sa nu folosim capacitatea lui de coordonare, inteligenta, pasiunea si daruirea lui pentru a aduce zambet, sanatate si multumire fiecarui pacient?
tapone

#56

2012-11-28 08:44

Eu unul sunt pentru. Dar, tare mi-e teama ca o sa-l manance cainii astia de politicieni, daca nu are un sprijin pe langa el. Si daca e cineva care doreste privatizarea Smurd, si n-a putut sa o obtina acum un an, atunci sa fiti siguri ca o sa mai incerce. Si aici trebuie lucrat.

Musafir

#57 ARAFAT

2012-11-28 08:45

arafat este printre puţinii, dacă nu singurul, care a făcut ceva bun pt.ţara asta (culmea, fără să fie român - ceea ce adevereşte faptul că nouă ne trebuie străini care să rânduiască ţara) şi la vedere,fără să-şi bage mâna în banii noştrii; dimpotrivă chiar. n-am nimic împotrivă să fie ministru dar dacă tocmai de-aia a fost "avansat", ca să-şi rupă gâtul şi să se scape de el să poată "privatiza" şi smurdul după bunul lor plac? în plus omul nici nu vrea să continue în funcţia asta. mie mnu-mi place să-l văd în subordinea unui plagiator.
Geobri

#58

2012-11-28 08:46

Cred ca este cea mai buna solutie ptr Romania!Faptele o demonstreaza.
tapone

#59

2012-11-28 08:48

Pai asta vreau sa spun : ca daca grupul de cretini care au incercat privatizarea smurd acum un an, nu au reusit atunci, in mod sigur vor mai incerca. Aia trebuie eliminati. Ei si toate conexiunile lor.

Musafir

#60

2012-11-28 08:57

DA , ESTE UN OM DEOSEBIT

Musafir

#61 RAED ARAFAT MINISTRU!

2012-11-28 08:57

Raed Arafat este cel mai bun ministru , cel mai devotat om, cel mai destept, Romania are nevoie de oamenii ca el.
Romania are nevoie de Raed Arafat ministru al Sanatatii!
Violeta Florea

#62

2012-11-28 09:01

Daca ceva functioneaza cu-adevarat in aceasta tara, acel ceva este sistemul de URGENTA, creatia domnului Raed Arafat. Pentru aceasta toata stima si tot sprijinul!

Musafir

#63

2012-11-28 09:02

da vreau ca RAED ARAFAT sa ramina ministru al sanatati asa ceva avem nevoie oameni care stiu ce vrea putem sal numim un romin adevarat cu toate ca el este de alta origine .
je

#64

2012-11-28 09:13

atat mai merge si la noi in tara , SMURD.in rest nu mai avem nimic.
Maria

#65

2012-11-28 09:36

Raed Arafat poate fi un exemplu pentru multi romani. Desi nu este nascut pe pamant romanesc, dar are simtul romanesc mai dezvoltat decat multi, multi romani. Mi-as dori sa fie mai multi oameni asemenea lui. Iar daca se poate schimba in Romania ceva in bine prin cetateni care nu sunt la origine romani sunt pentru sustinerea lor...
aveeugen

#66 Singura solutie viabila

2012-11-28 09:42

Doctorul Raed Arafat este singura persoana care a dat dovada de coerenta, profesionalism si viziune din tot sistemul sanitar romanesc.
luminita

#67 Raed Arafat ministru

2012-11-28 09:43

Toata admiratia pentru munca dedicata a unui medic, care desi a ajuns ministru, stie ca un profesionist adevarat ramane intotdeauna modest!
Geticus64

#68 Competenta = rezultate reale

2012-11-28 09:58

Am avut ministrii romani la sanatate care nu au facut nici 1/4 din ce a facut dl. Raed. Cred ca e cel mai competent pentru acest post.... a dovedit-o clar.....
Speranta

#69

2012-11-28 10:03

Este un exemplu de devotament si profesionalism si a demonstrat prin fapte ca este persoana cea mai potrivita pentru a conduce Ministerul Sanatatii.
Va multumim, Domnule Doctor Arafat!
Elena

#70

2012-11-28 10:04

Sa cunoaste ca nu este roman! Un OM DEOSEBIT!
Nu stim sa promovam oamenii buni.
simona

#71

2012-11-28 10:16

Schimbarea se face de catre fiecare in parte cu acel aport minor pe care il poate aduce. Suntem intr-o situatie in care mobilizarea este cuvantul cheie. Oameni ca si el platesc cu propria sanatate daca nu au suficienta sustinere pt ca DUPA CE OFERI CE AI INCEPI SA OFERI CE ESTI!

Musafir

#72

2012-11-28 10:17

-
Dan

#73

2012-11-28 10:34

Raed Arafat s-a dovedit a fi un om de caracter, puternic, corect si foarte bun profesionist. Este un exemplu de cum ne-am dori sa fie romanii in general si oamenii politici in special. Iar daca romanii au iesit in strada pentru a-l apara, cred ca trebuie si acum sa facem la fel, sa fim la fel de solidari in a-l convinge sa ramana in functie si a-l sustine in fata factorilor politici de decizie. Este unul dintre foarte putinele lucruri bune care s-au intamplat acestei natii in ultimii 22 de ani si cred ca merita sa luptam cu totii pentru Raed Arafat. Tot respectul D-le Ministru!
pascalopol

#74

2012-11-28 10:42

Raed nu vrea sa fie ministrul sanatatii deoarece nu poate sa faca fata sistemului plin de hoti . Nu este omul care sa suporte mizeriile din jurul sau , are demnitate si pricepere, are valoare si si-o cunoaste. E pacat ca un asemenea om sa se piarda intr-un sistem ticalosit
Simona Cocea

#75

2012-11-28 10:43

Acolo unde e vorba de salvarea de vieti in mod dezinteresat nu poate fi amestecat interesul financiar, adica privatizarea!!!