Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

UNU

#51076

2019-02-02 18:18

jeagardeaua de patrut trebuie  calcat pe cap 

el este autorul acestei mizerabile petiti  ...trebuie asteptat in scara blocului si taiate tendoanele

 


Musafir

#51077 Re:

2019-02-03 05:31

#51075: sti tu cine -  

Patrut daca vreodata mai intră și citeste jignirile si amenintarile făcute de tine la adresa lui . te poate lăsa fără bani în doi timpi și trei mișcări. 

REMEBER BOULE DE PATRUT?

#51078 Re: Re: NU CERNEV A FOST VUVUZEAUA MAI PATRUT POPONARULEEE,

2019-02-03 12:34

#15596: - Re:  

TOTUL A INCEPUT DE LA MIZERIA DE ROIBU KAKANARULE,CE IA TREBUIT PARTIDUL  D.A?...BORFASI LUI DE BERCEA ,BOUREANU ,VIDEANU,BOC,ETC?..NU A FOST MUSCAT ROIBU AL BATRIN DE PSD isti?[adica de comunistiiiiiiiiiiiii,i nemernicule de roibu,trebuia sa ramai kurva lor borfasule,poate scapam de privatizare si necazurii]


Musafir

#51079 Re: Re: Re: NU CERNEV A FOST VUVUZEAUA MAI PATRUT POPONARULEEE,

2019-02-03 12:38

#51078: REMEBER BOULE DE PATRUT? - Re: Re: NU CERNEV A FOST VUVUZEAUA MAI PATRUT POPONARULEEE, ,,,,,,,,am uitat sa ma semnez ,eu sunt un PICASSO

INTELEGI MIZERABILULE DE PATRUT CINE I FOTA?..........ZI IN GITU L MATI CIND NE INTILNIM?


Musafir

#51080 Re: Re: SZUUUUUUUUGI POPLQAL,UI CERNEV?TU BOULE DSE ROIBUI>?

2019-02-03 17:30

#15596: - Re:  

IA SI DE LA FOTA O MICA MOIOPOOIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEE

 

19 martie vl1,ia vezi jegule ce va spunea picasso?

#51081 Re: RE:40180alup igus cu mta?

2019-02-05 08:26

#40181: ROCKY - RE:40180 

zi retardatule unde e olchimul,ia  soogeo cu roibu


Musafir

#51082 Re: Re: RE:40180alup igus cu mta?

2019-02-05 16:19

#51081: 19 martie vl1,ia vezi jegule ce va spunea picasso? - Re: RE:40180alup igus cu mta? 

Nu Roibu v~a lasat fara salariu boilor Ponta cu Cernev Calea si Talpasanu + penalul Balan si magraonul Parvu plus Dumitru v~a tras~o la cioculet lingailor de cururi PSDiste...

Fraiericilor de serviciu Dumnezeu nu doarme ! Supusi oprobiului public in anii 2013~2018 prezentati ca hotii universali ai Oltchim Roibu si fosta conducere adevarata a Oltchim au castigat astazi definitiv la Curtea de Apel Pitesti procesul privind atragerea raspunderii legat de insolventa combinatului cu Piperea.

Adevarul a iesit la iveala si toate minciunile dezinformarile si denigrarile la adresa lui Roibu si fostei conduceri adevarate (nu politruce) a Oltchim  s~au dovedit imposibil a fi probate de documente si au fost demonstrate ca fiind nesustenabile in instanta.

In consecinta papagalilor vopsiti care l~ati mancat de fund pe Roibu adevarat profesionist ce a  incercat sa dezvolte si sa salveze combinatul in modul cel mai real cu putinta in speranta ca~l veti baga la puscarie pentru elucubratiile voastre politice si interese obscure de Kkt.

Ati luat~o in mana boilor. Sa pupati moastele PSD, sa~i lingeti  trompeta lui Talpasanu si sa va duceti la Cernev ca o sa va dea sa ingurgitati de acum incolo numai ciunga poloneza de la PCC.

Hai pa si la fier vechi ca asta meritati !! Si scheunati in continuare. stiu ca va doare ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Musafir

#51083 nu emileeeee,,,,,,,,,,,,nu mai iertn pe nimeni emileeeee,sa ma ierte nea cornel,atit emy?

2019-02-05 17:25

#15590: -  

eu le sap groapa la toti nemernici oltchimului,eu nu i iert pina la moarte,asta i fota remus ,frate emile


Musafir

#51084 Re: Re: Re: RE:40180alup igus cu mta?

2019-02-05 17:30

#51082: - Re: Re: RE:40180alup igus cu mta? 

sa mi bag pooola n mata nenorocitule,roibu a furat oltchimul noaoptea.,,sa ti  nu frec f...ut pe mata n gura eu picasso


Musafir

#51085 Re: Re: Re: Ce bine imi pare ca ati luat teapa

2019-02-06 05:34

#51035: - Re: Re: Ce bine imi pare ca ati luat teapa 

Fostul director al SC Oltchim SA, Constantin Robiu, a câştigat definitiv procesul cu Rominsolv SRPR şi BDO Business Restructuring SPRL, joi, 25 octombrie 2018. În fapt, este vorba de atacarea în instanţa a raportului de insolvenţă pe care avocatul Gheorghe Piperea l-a redactat, odată cu intrarea în reorganizare judiciară a combinatului din Vâlcea. În mai, Tribunalul Vâlcea a dat câştig de cauză lui Roibu. La Curtea de Apel,magistraţii au menţinut decizia de la fond.

Rominsolv şi BDO Business îl acuzau pe fostul director în raportul de insolvenţă de spolierea companiei, decizii eronate de management şi investiţii ineficiente. Se solicitau pagube de 500 de milioane de euro. Victoria lui Robiu este colosală. Pe unde va mai scoate cămaşa administratorul judiciar, care şi-a făcut port drapel din teza potrivit căreia fostul director a nenorocit combinatul?!

Implicaţiile acestei decizii sunt de necalculat.

Solutia pe scurt: Respinge recursul ca nefondat. Admite cererile de acordare a cheltuielilor de judecată: 21882 lei pentru Mihăescu Daniel şi 26040,45 lei pentru Roibu C. care se vor suporta din averea debitoarei. Irevocabilă.
               

Document: Hotarâre  2205/2018  25.10.2018


Musafir

#51086 Re:

2019-02-07 05:54

#51076: UNU -  

Bullying-ul priveşte un spectru larg de acţiuni ostile îndreptate împotriva unei persoane, hărţuire, ameninţare, intimidare, agresiune (fizică sau psihică), adresare de injurii, transmiterea de mesaje obscene, uneori ajungându-se chiar şi la şantaj (obţinerea unor avantaje pentru a înceta astfel de tratamente, avantaje de diferite feluri: materiale, sexuale, etc.). „Bully” vine din engleză şi înseamnă „huligan”, ceea ce arată clar că respectivul sfidează reguli şi are un comportament asocial. În cazul cyber-bullying-ului, care este din ce în ce mai prezent în mediul virtual, bully are un mare avantaj, cel puţin aparent: anonimatul. La care se adaugă şi un număr mare de „martori” ai umilinţelor, comparativ cu situaţia unei agresiuni în viaţa reală.

Art. 252 intitulat ocrotirea personalităţii umane, prevede că orice persoană fizică are dreptul la ocrotirea valorilor intrinseci fiinţei umane, cum sunt viaţa, sănătatea, integritatea fizică şi psihică,demnitatea, intimitatea vieţii private, libertatea de conştiinţă, creaţia ştiinţifică, artistică, literară sau tehnică.

Necesitatea unei astfel de reglementări a fost datorată în primul rând de dezincriminarea faptelor de insultă și calomnie prin lărgirea dreptului la liberă exprimare dar și de concepția de la nivel european în sensul că dreptul la viață pivată este un drept absolut și intangibil.


Musafir

#51087 Re: Votati patrut ca stie sa sooga

2019-02-07 11:49

 

ce mai zici mai draga patrut ca mai igus cu roibu?..........am inteles,kaeamele in dosul coaoelor noastre,ok.

BOKANK

#51088

2019-02-07 15:25

Fostul director al SC Oltchim SA, Constantin Roibu, a câştigat definitiv procesul cu Rominsolv SRPR şi BDO Business Restructuring SPRL, joi, 25 octombrie 2018. În fapt, este vorba de atacarea în instanţa a raportului de insolvenţă pe care avocatul Gheorghe Piperea l-a redactat, odată cu intrarea în reorganizare judiciară a combinatului din Vâlcea. În mai, Tribunalul Vâlcea a dat câştig de cauză lui Roibu. La Curtea de Apel,magistraţii au menţinut decizia de la fond.

Rominsolv şi BDO Business îl acuzau pe fostul director în raportul de insolvenţă de spolierea companiei, decizii eronate de management şi investiţii ineficiente. Se solicitau pagube de 500 de milioane de euro. Victoria lui Robiu este colosală. Pe unde va mai scoate cămaşa administratorul judiciar, care şi-a făcut port drapel din teza potrivit căreia fostul director a nenorocit combinatul?!

Implicaţiile acestei decizii sunt de necalculat.

Solutia pe scurt: Respinge recursul ca nefondat. Admite cererile de acordare a cheltuielilor de judecată: 21882 lei pentru Mihăescu Daniel şi 26040,45 lei pentru Roibu C. care se vor suporta din averea debitoarei. Irevocabilă.
               

Document: Hotarâre  2205/2018  25.10.2018


Musafir

#51089 Re: Re:

2019-02-08 10:03

#51086: - Re:

„Cyber-bullying” (hărţuirea cibernetică) este termenul folosit pentru definirea diverselor forme de abuz psihologic pe internet (hărţuire, ameninţare, intimidare, adresare de injurii, transmiterea de mesaje obscene, uneori ajungându-se chiar şi la şantaj), cu scopul de a ataca în mod deliberat, repetat şi ostil o persoană sau un grup de persoane.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jSqPISIKQ_A

Interacţiunea pe reţele sociale sau pe alte forme de comunicare pe internet (e-mail, messenger, forumuri) are de multe ori şi o componentă mai întunecată.

Despre hărţuirea în mediul virtual (cyber-bullying)

„Cyber-bullying” (hărţuirea cibernetică) este termenul folosit pentru definirea diverselor forme de abuz psihologic pe internet (hărţuire, ameninţare, intimidare, adresare de injurii, transmiterea de mesaje obscene, uneori ajungându-se chiar şi la şantaj), cu scopul de a ataca în mod deliberat, repetat şi ostil o persoană sau un grup de persoane.

Dacă sunteţi victime ale cyber-bullying-ului, gândiţi-vă să apelaţi la mijloacele legale, pentru ca autorii să fie sancţionaţi.

Nu trebuie să vă pierdeţi sentimentul de siguranţă şi încrederea în sine.

Cum văapăraţi de hărţuirea pe Internet?

Trebuie ştiut că, indiferent de cât de gravă poate fi situaţia,apelaţi la Poliţie ori depuneţio plângere prealabilă, pentru punerea în mişcare a acţiunii penale.

Important! Atunci când victima hărţuirii în mediul virtual este minor, aceasta trebuie însoţită la poliţie pentru plângerea prealabilă de către părinţii săi sau tutorele desemnat legal.

Recomandările Poliţiei Române:

În cazul mesageriei electronice, blochează persoanele necunoscute care îţi fac rău sau creează-țiun cont de utilizator nou şi închide-l pe cel vechi, pentru a stopa corespondenţa nedorită sau mesajele injurioase.

Dacă nu reuşeşti să eviţi o corespondenţă injurioasă, salveaz-o, pentru a o avea ca mijloc de probă.  Păstrează deci (prin salvare de pagină ori fişier sau captura de ecran) orice mesaj, comentariu, secvenţă audio sau video pe care agresorul le-a postat.

Dacă cineva a postat, fără acordul tău, imagini, filme sau date de contact private,  trebuie să te adresezi administratorului respectivului site pentru a elimina conţinutul nedorit. În cazul în care ţi se refuză îndepărtarea imaginile şi datele de contact ilegal postate, poţi să faci plângere penală în baza art. 226 din Noul Cod Penal, cu privire la violarea vieţii private.

Te poţi adresa oricărei unități de poliție pentru investigaţii, atunci când consideri că s-a adus atingere bunei reputaţii prin publicarea fără acord. 


Musafir

#51090 Re: sunt somer si vreau sa mi o igus mai patrut

2019-02-09 10:16

#5: -  

dar am pretentii la tine,sa mi o igus cu roibu cu tot.


Musafir

#51091 Re: treci la sooopt cu roibu mai patrut

2019-02-09 15:05

#5: -  

urmeaza dragnea,ponta ,dancila si mata


Musafir

#51092 Re: ce mai faci mai ghita patrut,,,,,,,,

2019-02-10 09:34

 

sti ce inseamna ghita la noi la tara mai patrut?

TE N GURA CU ROIBU,ALT PORC

#51093 Re: ADICA PORCULEEEEEE,,,,,,,,,,,

2019-02-10 09:39

#51088: BOKANKUL  DE GHITA-  

ASTA INSEAMNA LA NOI LA MACIUCA MAI PATRUT DE GHITA,ADICA PORCULEEEEEEEEEE,AI TRECUT LA AMENINTARII?


Musafir

#51094 Re: nu cred ca mai poti soooge altceva

2019-02-12 10:30

#5: -  

deci numai sulicica lui roibu intra n gura ta si a mati?

SA MI SUUUUUUUUUUUUUUGI POOOOOOOLA CU EI MAIK PATRUT

#51095 FOTA REMUS E PREA PUTERNIC PT. VOI BA KAKATILOR

2019-02-13 16:25

DACA NASUL MEU FOTA REMUS LA FRECAT PE CEAUSESCU PRIN EUROPA LIBERA ANI 80 ,EU FOTA REMUS[FINUL] NU O SA VA DAU JMOOOIE NEMERNBIOCUILOR DE ROIBU,.VOSGANIUAN,TARICEANU,PONTA,ANTONESCU INCLUSIV M,IZERIOA DE IOHANIS


Musafir

#51096 Re: Re: nu cred ca mai poti soooge altceva DECIT SOLA LUI FOTA REMUS

2019-02-13 16:33

#51094: - Re: nu cred ca mai poti soooge altceva 

IA SI DA I SI LA ROIBU ,PONTA VOSGANIAN,TARICEANU ,CACARAU, ORBAN,CIOLOSI SA MI SUUUUUUUUUUUUGETI P[OOOLA CU ROIBU

CA VA SOOOOGE SOOOOLAAA

#51097 Re: Re: Re: nu cred ca FOTA REMUS va mintit cu kurva de KIOVESI

2019-02-13 19:56

#51096: - Re: Re: nu cred ca mai poti soooge altceva DECIT SOLA LUI FOTA REMUS 

CE TI SPUNEA FOTA EMILE DE KURVA DE KIOVESI ACUM VREO 4 ANI?...........REMEMBER?


Musafir

#51098

2019-02-13 21:25

Fraiericilor de serviciu Dumnezeu nu doarme ! Supusi oprobiului public in anii 2013~2018 prezentati ca hotii universali ai Oltchim Roibu si fosta conducere adevarata a Oltchim au castigat astazi definitiv la Curtea de Apel Pitesti procesul privind atragerea raspunderii legat de insolventa combinatului cu Piperea.

Adevarul a iesit la iveala si toate minciunile dezinformarile si denigrarile la adresa lui Roibu si fostei conduceri adevarate (nu politruce) a Oltchim  s~au dovedit imposibil a fi probate de documente si au fost demonstrate ca fiind nesustenabile in instanta.

In consecinta papagalilor vopsiti care l~ati mancat de fund pe Roibu adevarat profesionist ce a  incercat sa dezvolte si sa salveze combinatul in modul cel mai real cu putinta in speranta ca~l veti baga la puscarie pentru elucubratiile voastre politice si interese obscure de Kkt.

Ati luat~o in mana boilor. Sa pupati moastele PSD, sa~i lingeti  trompeta lui Talpasanu si sa va duceti la Cernev ca o sa va dea sa ingurgitati de acum incolo numai ciunga poloneza de la PCC.

Hai pa si la fier vechi ca asta meritati !! Si scheunati in continuare. stiu ca va doare ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Musafir

#51099 Te recunosti ? Ai fost batjocorit in copilarie ? Psihologul te poate ajuta

2019-02-14 09:48

#51090: - Re: sunt somer si vreau sa mi o igus mai patrut 

O persoană care jigneşte şi umileşte participanţii de dialog online, se poate elibera de furie sau frustrări mai uşor decât în realitate, luând în considerare anonimitatea, fiind un mijloc de coping pentru a depăşi traume şi evenimente neplăcute sau emoţii disfuncţionale precum vina, furia, neputinţa etc.,  pe care nu a reuşit să le rezolve.

Mai poate fi şi o mască pentru a ascunde de sine şi de ceilalţi o stimă de sine scăzută.

De asemenea,  psihologul clinician  consideră că persoana respectivă a avut parte la şcoală, în familie sau la serviciu, de un mediu în care fie era victima jignirilor, fie era martoră la astfel de acţiuni împotriva altora, iar ea nu face altceva decât să imite acest comportament pentru că nu ştie cum să reacţioneze altfel.

nu dureaza mult doar 1 minut

#51100 Re: deci iar igus alup cu mata,talpasanu si roibu mai patrut?

2019-02-15 09:17

#51098: -  

poti sa mi o igus si mie cu mumeta de mizerabil pupinkurist,mie fota  si la EMIL GHIOCA,nea CERNEV,etc?,,,,,,,,,,,ULTIMI AU STIUT ADEVARUL DESPRE BORFASUL DE ROIBU PE CARE L VOI UMILI LA MAGURA UNDE NE AM NASCUT,TINE CONT CAKATULE DE PATRUT CA EU SUNT GANTOI PUPA MA I IN COOOOOOOOOOOOOOIIIIIIIIIIIIIIIIIII