Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#51051 Re: Inchidere petitie,,sa ti fot pe mata n gura eu FOTA mai retardatuleeee

2019-01-25 13:11

#51048: Fost arpechimist - Inchidere petitie 

mars in mortii mati de retardat si nu mai citi ca tot prost vei muriii,sooge o cu tot neamul mati de cocalar si poponar mizerabil

miiiiiiiiiirs,JEGOSULEEE

#51052 Re: Re: Inchidere petitie,,sa ti fot pe mata n gura eu FOTA mai retardatuleeee

2019-01-25 13:17

#51051: - Re: Inchidere petitie,,sa ti fot pe mata n gura eu FOTA mai retardatuleeee 

VA N GURITE SA VA FRECAM DE BOLANGIII,ATI TRAIT DE PE SPATELE NOSTRU DIN OLTCHIM PREA MULTI ANIIIIII,TE N GITU MATI DE RETARDAT,IGUS ALUP CU TOT NEAMUL TAU DE TARAN IMPUTIT,VOTEAZA N MORTI MATI TOT p.s.d.


Musafir

#51053 Re: Sindicatul Unirea,pupi alup petrochimistule?

2019-01-25 19:32

 

vad ca ti place si tie sa igus alup ca unul patrut


Musafir

#51054 Re: hai patrut mai salvezi ceva/?

2019-01-26 10:06

#13: -  

salveaza mi alup cu roibu si talpasanu ca l voi umili rau de tot cind il voi intiniii,intelegi mai sooogaciule?

 


Musafir

#51055 Re: mai pampulov de patrut,

2019-01-26 17:04

#1: -  

m am saturat sa mi o igus cu escroci de roibu si talpasanu,puteti sa mi o mincati firea ti ai dracului de borfasiii.

Mistretu cu coltu de haur

#51056 Re: Victorie finală pentru Roibu,

2019-01-28 05:27

#50992: Tenkur - Victorie finală pentru Roibu, la Curtea de Apel. Raportul de insolvenţă al Oltchim, demontat 

Fostul director al SC Oltchim SA, Constantin Robiu, a câştigat definitiv procesul cu Rominsolv SRPR şi BDO Business Restructuring SPRL, joi, 25 octombrie 2018. În fapt, este vorba de atacarea în instanţa a raportului de insolvenţă pe care avocatul Gheorghe Piperea l-a redactat, odată cu intrarea în reorganizare judiciară a combinatului din Vâlcea. În mai, Tribunalul Vâlcea a dat câştig de cauză lui Roibu. La Curtea de Apel, magistraţii au menţinut decizia de la fond.

Rominsolv şi BDO Business îl acuzau pe fostul director în raportul de insolvenţă de spolierea companiei, decizii eronate de management şi investiţii ineficiente. Se solicitau pagube de 500 de milioane de euro. Victoria lui Robiu este colosală. Pe unde va mai scoate cămaşa administratorul judiciar, care şi-a făcut port drapel din teza potrivit căreia fostul director a nenorocit combinatul?!

Implicaţiile acestei decizii sunt de necalculat.


Musafir

#51057 Re: Votati I A MI LIN...DICUL SI LIN..GEL PUTIN MAI PATRUT

2019-01-28 11:49

#23: Alina - Votati 

TOT LA SOPT ALUP AI RAMAS MAI STIFTULE?

IGUS ALUP CU MATA MAI PATRUT

#51058 Re: Re: Victorie finală pentru Roibu,

2019-01-28 11:53

#51056: Mistretu cu coltu de haur - Re: Victorie finală pentru Roibu,  

IAR EU FOTA SA MA FISH PE FETELE VOASTRE MAI PATRUT[ROIBU,TALPASANU,AVRAM ,FINUL LU KAKATUL DE ROIBU,POPESCU VALENTIN,ETC].PUNCT.

Mistretu cu coltu de haur

#51059 Victorie finală pentru Roibu

2019-01-28 15:50

 

ASA DE FINAL

 

Fisha-te doar virtual . pentru ca asta iti permiti. PUNKT.  

Dar oficial.  in real life ai sooopto original cu acte  de mai multe ori tu cu toti latraii lui piperea.

citeste again, pana iti intra bine in cap,

 

Nu Roibu v~a lasat fara salariu boilor Ponta cu Cernev Calea si Talpasanu + penalul Balan si magraonul Parvu plus Dumitru v~a tras~o la cioculet lingailor de cururi PSDiste...

Fraiericilor de serviciu Dumnezeu nu doarme ! Supusi oprobiului public in anii 2013~2018 prezentati ca hotii universali ai Oltchim Roibu si fosta conducere adevarata a Oltchim au castigat astazi definitiv la Curtea de Apel Pitesti procesul privind atragerea raspunderii legat de insolventa combinatului cu Piperea.

Adevarul a iesit la iveala si toate minciunile dezinformarile si denigrarile la adresa lui Roibu si fostei conduceri adevarate (nu politruce) a Oltchim  s~au dovedit imposibil a fi probate de documente si au fost demonstrate ca fiind nesustenabile in instanta.

In consecinta papagalilor vopsiti care l~ati mancat de fund pe Roibu adevarat profesionist ce a  incercat sa dezvolte si sa salveze combinatul in modul cel mai real cu putinta in speranta ca~l veti baga la puscarie pentru elucubratiile voastre politice si interese obscure de Kkt.

Ati luat~o in mana boilor. Sa pupati moastele PSD, sa~i lingeti  trompeta lui Talpasanu si sa va duceti la Cernev ca o sa va dea sa ingurgitati de acum incolo numai ciunga poloneza de la PCC.

Hai pa si la fier vechi ca asta meritati !! Si scheunati in continuare. stiu ca va doare ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Musafir

#51060 Re: Votati patrut soogaciul

2019-01-29 08:50

#23: Alina - Votati 

ma rahatule de patrut nu l mai pupa in alup pe escrocul de roiban.

Mistrie de margaritar
Musafir

#51061 Citeste Document: Hotarâre 2205/2018 25.10.2018

2019-01-29 14:07

 

Respinge recursul ca nefondat. Admite cererile de acordare a cheltuielilor de judecată: 21882 lei pentru Mihăescu Daniel şi 26040,45 lei pentru Roibu C. care se vor suporta din averea debitoarei Consorţiul de administratori judiciari Rominsolv SPRL şi BDO Business Restructuring SPRL. Irevocabilă.

Musafir

#51062 treci si mai soge un pic mai labuta trista numita patrut zis si handel

2019-01-29 14:20

#23: Alina - Votati 

PAI CE FACI MA NENE MAAAAAAAAAAAAAAAA,TOT LA SOOOPT ALUP LU RIO DE ROIBAN KAKANARU  AI RAMAS?

Bokank

#51063 SA O LAMURIM DECI CAJBECULE.

2019-01-29 18:55

 

Așa va mințit pe voi piperea fraiericilor de serviciu. Minciuna nu a mai ținut în instanță. Si pentru că a mințit piperea. Instanta îl obligă să-i plătească despăgubiri fostului Director Roibu.

Despagubirile se plătesc tot din banii voștri fraiericilor pentru că așa va trebuie. Veți fi muiti de piperea pe banii voștri până vă treziți. 

Hai pa. Și la fier vechi cu voi fraiericilor. 

 

De patru ani, pe rolul Tribunalului Vâlcea se află dosarul nr. 2038/90/2014, în care administratorii judiciar ai Oltchim SA, ROMINSOLV S.P.R.L. şi BDO Business Restructuring S.P.R.L., sunt reclamanți, iar Constantin Roibu, Vasile Măndică, Veronica Preoteasa, Radu Olaru, Daniel Mihăescu, Ionela Vasile și Ion Vasile sunt pârâți. Zilele trecute, mai precis în data de 8 iunie, instanța a decis că acţiunea formulată de ROMINSOLV S.P.R.L. şi BDO Business Restructuring S.P.R.L. este nefondată.
Iată soluția pe scurt: aprobă onorariul definitiv cuvenit exp. Aluchi Virgil – specialitatea „Petrol si Gaze/Utilaje petroliere si petrochimice” la suma de 50.000 lei. Aprobă onorariul definitiv cuvenit exp. Călinescu Natalia – specialitatea „Petrochimie” la suma de 62.000 lei. Aprobă onorariul definitiv cuvenit exp. Şchiopu Nicolae – specialitatea „Contabilitate” la suma de 118.890 lei. Respinge acţiunea formulată de reclamanta OLTCHIM S.A. – societate în insolvenţă prin Consorţiul de administratori judiciari ROMINSOLV S.P.R.L. şi BDO Business Restructuring S.P.R.L împotriva pârâţilor Roibu Constantin, Vasile Măndica, Preoteasa Veronica, Olaru Nicolae Radu şi Mihăescu Daniel. Obligă reclamanta la plata către pârâta Preoteasa Veronica a cheltuielilor de judecată în cuantum de 14.250,75 lei. Obligă reclamanta la plata către pârâtul Roibu Constantin a cheltuielilor de judecată în cuantum de 14.251,63 lei. Obligă reclamanta la plata către pârâtul Mihăescu Daniel a cheltuielilor de judecată în cuantum de 9.904,63 lei. Obligă reclamanta la plata către pârâtul Olaru Nicolae Radu a cheltuielilor de judecată în cuantum de 6.268,75 lei. Obligă reclamanta la plata către exp. Aluchi Virgil a sumei de 10.000 lei ce reprezintă cheltuieli ocazionate de efectuarea raportului de expertiză. Obligă reclamanta la plata către exp. Călinescu Natalia a sumei de 6.800 lei ce reprezintă onorariu şi la plata sumei de 8.000 lei ce reprezintă cheltuieli ocazionate de efectuarea raportului de expertiză. Obligă reclamanta la plata către exp. Şchiopu Nicolae a sumei de 68.890 lei ce reprezintă onorariu. Cu drept de recurs în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii; în cazul exercitării căii de atac, cererea se va depune la Tribunalul Vâlcea.


Musafir

#51064 Re: Re: CREANTE SALARIALE SI TOATE DREPTURILE CREANTE SALARIALE

2019-01-30 22:01


Musafir

#51065 Re: SA O LAMURIM DECI CAJBECULE.

2019-01-30 22:02

#51063: Bokank - SA O LAMURIM DECI CAJBECULE. 

deci nu te lasi de soopt alup?

Bokank

#51066 Re: Re: SA O LAMURIM DECI CAJBECULE.

2019-01-31 05:00

#51065: - Re: SA O LAMURIM DECI CAJBECULE. 

Eu doresc sa il cunosc personal pe acest fota. Imi suscita interesul aceste persoane, cu care recunosc, nu am interactionat niciodata. Sunt curios daca fata in fata e atat de radical, impropriu spus radical, atat de "viteaz". Inteleg ca a lucrat  la Utilitati, daca gresesc, corectati-ma. "Domnule" fota, ce zici,vrei sa ne vedem? Discutii nu cred ca putem avea, dar sa vad si eu maimuta live, ce spui? 


Musafir

#51067 Ce bine imi pare ca ati luat teapa,ADICA MOOOIEEEEEE MAI PATRUT

2019-01-31 07:11

#50998: FMMRR - Ce bine imi pare ca ati luat teapa LUMEA STIE CINE A FOST ESCROCUL DE ROIBU

IAR TU,SA RAMAI LA SOOPT ALUP CU MATA CA NUmai VINE ponta,,,,,vai saoleu de poponetul tau,cum ti o mai trge roibanul prin spatele gari de NORD,nu la vl.POPONARULEEE

ITI STAU LA DISPOZITIE SA MI O IGUS MAI PATRUT

#51068 Re: Re: Re: SA O LAMURIM DECI CAJBECULE. SA TI O TRAG LA.BA TRISTA

2019-01-31 07:16

#51066: Bokank - Re: Re: SA O LAMURIM DECI CAJBECULE. 

CIND SI UNDE ,IA TI SI CITIVA  LABAGIII ,ORICUM NU VI JEGULE,MACAR INCEARCA SI VOI VENI ZAU,AI MAI FACUT TREABA ASTA SI TOT KAKANAR AI RAMAS,DECI HOTARASTE N GITU MATI O ZI SAU CE VREI SA MAI IGUS.


Musafir

#51069 Re: guest,sobolanule de patrut ai stabilit ora cind sa te astept sa mi igus alup?

2019-02-01 09:41

#2: - guest 

hai handel sa ti trag o M.uie ca la escroci de balan,  talpasanu si victor avram in fata OLTCHIMULUI,,,,,emileeeeeeeeeeeeeee,da mi citeva date despre acest escroc si borfasi,soooogaciu de alup al nemernicului de roibu

BOKANK

#51070 Re: Re: Re: Re: SA O LAMURIM DECI CAJBECULE. SA TI O TRAG LA.BA TRISTA

2019-02-01 13:38

data ,ziua si ora mizerabiluleee

#51071 zi boolangiule de patrut cum ramine?

2019-02-01 15:42

 

hai fu.tu ti gura mati si a lui roibu unde ne intilonim?

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2019-02-01 15:47



Musafir

#51073 Re: zi boolangiule de patrut cum ramine?

2019-02-01 15:49

#51071: data ,ziua si ora mizerabiluleee - zi boolangiule de patrut cum ramine? 

SA TE FEREASCA D ZEU SA TE PRIND SAU SA TE AFLU,NU VEI MAI VREA SA TRAIESTI,ZAU.

BOKANK

#51074 Re: Re: zi boolangiule de patrut cum ramine?

2019-02-02 08:40

#51073: - Re: zi boolangiule de patrut cum ramine? 

Ce laudaros esti fricosule. asta tie limita ? doar injuraturi din spatele contului. in rest esti un pic mai destept decat oaia lu daia

sti tu cine

#51075

2019-02-02 18:15

sa ti-o dau la mu.e  patruț..tie si la tot neamul tau !! de  javra  ordinara ce esti !  sluga de curte !!!