Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-11-26 11:58


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-11-26 12:06


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-11-26 12:17


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-11-26 12:45


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-11-26 12:47


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-11-26 13:09


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-11-26 13:13


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-11-26 13:14


OLTCHIM si ARPECHIM!

#45484 OLTCHIM si ARPECHIM!

2015-11-26 13:18

 

Adio Oltchim!

   OLTCHIM INCHIS.

   Decât o înmormântare uşoară!

   http://www.ramnicuvalceaweek.ro/?p=18076

 

 

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-11-26 13:19



Musafir

#45486 Re: OLTCHIM si ARPECHIM!

2015-11-26 14:03

#45484: OLTCHIM si ARPECHIM! - OLTCHIM si ARPECHIM! 

Ce tot il postati pe milica ghioca in toate ipostazele: ba plimbandu-se in pufoaica pe langa fordul combinatului cu nr vl 24 cch, ba imbracat in vreji, ba alaturi de cernev - sub cruce inconjurat de caini, ba dandu-si cu pumnii in cap ca a fost rejectat cu tinicheaua de coda de la combinat? Nu aveti de lucru si ardeti gazul de pomana iar milica nu-si mai vede capatana de munca, pentru ca lucreaza la o firma tare. Faceti si voi ca el daca vreti sa aveti de toate: casa, masina, bani  si respect din partea comunitatii.


Musafir

#45487 tradatorilor de oltchim-v-ati vandut

2015-11-26 14:19

#45441: Partidul Victoria din Oltchim - tradatorilor de oltchim-v-ati vandut 

Aseara pe VL 1 Sindicatul Victoria din Oltchim a avut o emisiune cu doamna Valeria Tanase ,sindicatul fiind reprezentat de urmasi lui Cernev si Ghioca respectiv    -Cornescu si Morcoase.

Dezvolta! Ce au combatut si pe cine? 
Mai avem sperante cu nu mai pleca nimeni acasa sau ne pregatim sa tragem obloanele incepand cu ianuarie 2015?


Musafir

#45488 Re: Re: OLTCHIM si ARPECHIM!

2015-11-26 15:36

#45486: - Re: OLTCHIM si ARPECHIM! 

 CE AVETI MA CU GAOAZA RETARDATA,EL NU A FACUT ALTCEVA DECIT SA SU..GA ACADELE PRIN OLTCHIM,DE CE SPUN ASTA,PAI A SU..PT O SI LA PICASSO DE LA FACUT MARE,MARE KAKAT.


Musafir

#45489 Re: OLTCHIM si ARPECHIM.....!EU DRASOVEAN VICTOR.

2015-11-26 15:39

#45484: OLTCHIM si ARPECHIM! - OLTCHIM si ARPECHIM! 

 ADIO MAI DRAGA GAOAZA,MI AI SU..PT O SI AI PLECAT ACAAASAAAAA.


Musafir

#45490 Tradatorilor de oltchim, v-ati vandut ... Cristosul mamii voastre de nemernici, cum spunea Paunescu

2015-11-26 16:12

#45487: - tradatorilor de oltchim-v-ati vandut 

RESETAREA!

DIN PARTEA CELOR 1000 DE DISOINIBILIZATI DIN OLTCIHIM ... 1000 DE SUTURI IN KUR SI MARS. MARS 1000 DE PASI INAPOI, MARS DE ADIO!

Si aici este vorba despre toti:
-
administratori judiciari - consortiul ROMINSOLV si BDO condus de Gheorghe PIPEREA si Nicolae BALAN);
-
administrator special - Bogdan Stanescu si al lui consilier Marcu;
-
conducerea Oltchim - Victor AVRAM, Mihail TALPASANU, Armand SPIRU si a lui nevasta Felicia SPIRU, Dana Maria MUNTEANU (fosta Mardare), Marius PIRVU, Mircea PAVELESCU (de la SISTEMPLAST), etc.;
- conducerea sindicatelor: SLO - Sorin MARCU, SVO - Cristian CORNESCU si Emil GHIOCA, SSO - Bica, Unirea - Marian DUMITRU, CARTEL ALFA - Ionel VINCEA.

MARS 1000 DE PASI INAPOI, MARS DE ADIO!

BREAKING NEWS ALER ROMANIA

#45491 DOCUMENT Guvernul Ponta a lăsat în urmă o gaură de 2 miliarde de euro la Casa de Pensii

2015-11-26 17:06

DOCUMENT Guvernul Ponta a lăsat în urmă o gaură de 2 miliarde de euro la Casa de Pensii

Cu_rtea de Conturi a descoperit nereguli în valoare de peste 2 miliarde de euro la Casa Naţională de Pensii Publice, sumă egală cu subvenţia pe care Casa a primit-o de la bugetul de stat anul trecut. Auditul a scos la lumină abateri contabile grave, dar şi prejudicii financiare care au constat, în principal, în acordarea unor plăţi nelegale în anul 2014.

În urma auditului financiar efectuat la Casa Naţională de Pensii Publice, Cu_rtea de conturi a constatat abateri în valoare totală de 10 miliarde de lei, pentru perioada 2012 – 2014.
Conform raportului depus în Parlament, două case teritoriale de pensii au făcut modificări contabile în valoare de 9 miliarde de lei fără documente justificative. Cu_rtea a constatat nereguli în efectuarea unor plăţi.

Casa a dat pensii anticipate în valoare de 10 milioane de lei unor persoane care realizau venituri şi din salarii. De asemenea, au fost efectuate plăţi nejustificate reprezentând pensia de urmaş.
Casa a plătit, în mod voluntar, aproape jumătate de milion de lei, unor persoane care încă se aflau în proces cu instituţia, fără a fi pronunţată o sentinţă definitivă şi irevocabilă. Cu_rtea de conturi a mai constatat şi că instituţia a plătit pensii şi facilităţi precum transportul pe calea ferată, în valoare de 3 milioane de lei, unor persoane decedate. Conform raportului de audit, Casa Naţională de Pensii Publice raportează că are de încasat sume restante în valoare de 14 miliarde de lei, deşi în realitate trebuie să încaseze doar jumătate.

Nereguli găsite la Casa de Pensii (sursa: Raportul de audit al Cu_rţii de Conturi)

2012 – 2014
10 miliarde de lei

Modificări contabile fără documente justificative
9 miliarde de lei

Pensii anticipate plătite ilegal
10 milioane de lei

Achitarea unor sume de bani înainte de pronunţarea instanţelor
3 milioane de lei

documentul in link http://bn24.ro/document-guvernul-ponta


Musafir

#45492 Re: Tradatorilor de oltchim, v-ati vandut ... Cristosul mamii voastre de nemernici, cum spunea Paun

2015-11-26 17:15

#45490: - Tradatorilor de oltchim, v-ati vandut ... Cristosul mamii voastre de nemernici, cum spunea Paunescu 

 DACA SE VREA SE POATEEEE;IN ATENTIA JEGOSILOR SI MIZERIILOR DE LIDERI DE SINDICATE[TOATE]DACA CHIAR TINETI LA OAMENII OLTCHIMULUI, UNITIVA SI IESITI LA MITINGURI SI GREVE,PUTETI SA I TRIMITETI ACASA PE ESCROCI PUSI PESTE NOAPTE LA CONDUCEREA OLTCHIMULUI,MARDARE,AVRAM,BOSOROGUL NESIMTIT DE TALPASANU,IAR NEMERNICII DE PIPEREA SI STANESCU PUSI DE DOTORE VIOREL PONTEL,LUATI I LA SUTURI FU..TU..I IN GURITE EU FOTA,ASTA NUMAI DACA SE VREA CU ADEVARAT SI NU FIECARE ISI APARA SCAUNUL CALDUT.

EU

#45493 Re: Re: ai tu vreo idee mai EU?

2015-11-26 22:07

#45440: - Re: ai tu vreo idee mai EU? 

 Se mai gasesc....dar intai sa faca cu_ratenie justitia dna,diicotul si sri...ca doar e intreprindere de stat...si ce s-a intamplat acolo se numeste surminarea economiei nationale


Musafir

#45494 Re: Re: Re: ai tu vreo idee mai EU?

2015-11-27 03:52

#45493: EU - Re: Re: ai tu vreo idee mai EU? 

 CORECT SPUS DAR IN ROMANICA NOASTRA CORUPTA NU O SA VEDEM ASA CEVA PREA DEVREME.

Pitesteanu

#45495 UNIREA

2015-11-27 08:25

Asa este mai bine il puneti pe Comanescu langa fordul combinatului Vl 22 CCH si bine spui sa iese MARCU la mitinguri si greve cu cei peste 600 de membri.

NEWS STIRI Gheorghe Piperea facebook

#45496 Gheorghe Piperea facebook, se crede amarastean, hotul, hotilor si hotiilor Gh. Piperea

2015-11-27 11:02

 

Din cite am inteles, in citeva ore va fi o intilnire la Cotroceni intre bancheri si dl Iohannis, pentru a se lasa convins sa nu promulge legea darii in plata. Ma intreb daca dl Presedinte ne-ar putea primi atit de repede si pe noi, amarastenii, pentru ca, dimpotriva, sa se lase convins sa o promulge...


Musafir

#45497 Re: UNIREA

2015-11-27 11:05

#45495: Pitesteanu - UNIREA 

 NU AU KURAJ KAKATII,ISI PIERD SCAUNELE SI ALTE FACILITATII,DA POT FACE MITINGURI SI GREVE CELELALTE SINDIKAKATE DACA VOR SI SE UNESC.


Musafir

#45498 Re: Re: OLTCHIM si ARPECHIM!

2015-11-27 17:43

#45486: - Re: OLTCHIM si ARPECHIM! 

 Milica daca ar fi vrut nu ar fi plecat. fiind lider sindical la nivel oltchim si reprezentant al salariatilor. probabil trebuia sa se retraga sa poata cheltui zlotii linistit. asa cum s-a retras si presedintele Cernev.


Musafir

#45499 Re: Re: Re: OLTCHIM si ARPECHIM!

2015-11-27 19:28

#45498: - Re: Re: OLTCHIM si ARPECHIM! 

 MILICA SAU EMU..ILICA NU MAI CONTEAZA,PROBLEMA E CA AU TRADAT PT. NISTE ZLOTII CU NEMERNICUL DE TATICUT,UNUL CRA CRA TAMBALAGIUL,ACUM AR FI FRUMOS SA I IA DNAul,EXACT CA PE ESCROCUL SI BORFASUL DE IOAN OLTEAN,NISTE CORUPTIIII.


Musafir

#45500

2015-11-27 19:40

ionele patruț...sa imi su.i  pu.a ...MILICĂ...