Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#4526 Re: la balaceanca

2013-06-26 06:43

#4525: TACI SI SUGI - la balaceanca

imi pare rau ca ai ajuns un nimic cu salariu la oltchim

CONDUCEREA SVO

#4527 negocieri

2013-06-26 07:38

SINDICATU VICTORIA FACE PRESIUNI CONDUCERI OLTCHIM SA SUPORTE DIFERENTELE DE COST LA BILETELE DE TRATAMENT (MARE) PT ANUL 2013 CONFORM CCM
INTRUCIT CCM NU A FOST DENUNTAT SANSA DE A OBTINE ACEST DREPT ESTE MAXIMA.
MEMBRI AI SINDICATULUI VICTORIA OLTCHIM VOR FI INFORMATI IN ACEST CAZ DE LIDERI DE NUCLEE DIN SECTII SI SERVICI.
lute

#4528 Re: negocieri

2013-06-26 08:03

#4527: CONDUCEREA SVO - negocieri

sindiCACATUL, oricare ar fi el, TREBUIE SA FACA PRESIUNI SA SE PLATEASCA SALARIILE LA TIMP!

apoi, din ce postati voi, se vede numai faptul ca va intereseaza doar burta voastra de privilegiati

si, nu in cele din urma, membrii sindiCACATULUI victoria sunt sefi si sefuti aserviti politic sau cei care vor sa parvina FARA MUNCA... :)))) (ceea ce s-a si intamplat deja)

 

Mama Maria

#4529 Re: negocieri

2013-06-26 08:16

#4527: CONDUCEREA SVO - negocieri

MAI NESIMTITILOR, SALARIILE CAND SE DAU? ASTA TOT CONFORM CU CCM, CA TOT NU A FOST DENUNTAT SI NU E MOSIA VOASTRA.

VAD CA SUNTETI CAM SUPARATI CA NU A FOST DENUNTAT SI VRETI SA OBTINETI SI ALTE DREPTURI, CA TOT SE POATE PENTRU VOI SI ACOLITII VOSTRI.

NISTE JEGOSI SI IMPUTITI NOTORII, PROFITORI SI CALCATORI PE CADAVRE, TRADATORI

ADICA NISTE ANIMALE

SI TOATE ACESTE CARACTERISTICI NU SUNT JIGNIRI LA ADRESA VOASTRA

ELE REPREZINTA MODUL VOSTRU DE VIATA

SA VA DEA VOSGANIAN DIN BUZUNARUL LUI BANII DE BILETE. CA SI ASA A REZOLVAT TOATE PROBLEMELE OLTCHIMULUI: V-A LASAT PE VOI SA CONDUCETI SI PE ALTII SA FURE BANII CONTRIBUABILILOR.

 

URSU

#4530 MUNCINOSII

2013-06-26 09:58

IN TIMP CE SALARIATII SI DISPONIBILIZATII ISI CER DREPTURILE SALARIALE, MARELE MINCINOS CERNEV UMBLA PE LA BANCI CU DESTEPTUL DE SARPE SA-SI REGLEZE CONTURILE LOR, CA PE FRAIERI I-A LASAT CU RATELE NEPLATITE DE PE VREMEA LUI BALAN (DIN AUGUST 2012).RAD,GLUMESC,SERVESC MASA IMPREUNA! COMBINATUL MERGE STRUNA!
DAFIN

#4531 PENTRU DEZAMAGITI

2013-06-26 10:10

NU VA MAI PLANGETI DE CERNEV CA VOI L-ATI SUSTINUT SA ISI FACA SINDICAT SI INCA UNI IL SUSTIN SI ACUM EXEMPLU PROPENOXID ,ELECTROLIZA III - SUPORTATI CONSECINTELE.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-06-26 10:29


OIEIINGINGI

#4533 PT MAMA MARIA (MAMA LEONE)

2013-06-26 10:42

MUICAAAAA VECHIA ECHIPA CITI BANI AI CONTRIBUABILOR AU PRADUIT??? TE AJUNSA MILA DE VISTERIA TARISOAREI ASTIA...DEVENISI PATRIOTA MUICO VESTEJITA.
AMBITION

#4534 te crucesti !

2013-06-26 13:41

SA-TI DAI PALME DUPA CEAFA , CATE GRESELI GRAMATICALE FAC ASTIA ALDE CERNEVISTI !!!!! NICI CU CEI DIN TABARA CEALALTA NU NE PUTEM LAUDA. SUDORI, FAIANTARI, TEPARI, TOATE CARICATURILE. PUNETI MA MANA PE MUNCA , TOATA ZIUA VA STRANGETI IN SPIRALA-MISA-SI-L RIDICATI PE GURU IN SLAVI !
MUSAFIR

#4535 VAI DE MAMA LOR

2013-06-26 13:47

MA! DACA TOT IL MUTATI LA VILA PE CERNEV SA-I DATI SI LINGURILE ALEA DE AUR CA SA NU SE INECE,SA-I FACETI PISCINA SI SA TRIMITETI SOTIILE SA-L SPELE PE SPINARE SI PE LA..., CA TOT VA SPALAT EL CREIERUL.

Musafir

#4536 RECAPITULAM

2013-06-26 14:01

AU FOST ANGAJATI CARE SINGURI AU CERUT SA FIE DISPONIBILIZATI. UNII DE TOATA ISPRAVA . ALTII CARE TOATA ZIUA INJURAU VECHEA DAR SI NOUA CONDUCERE. ASTAZI CHITAIE DE FOAME (CA DE ALTFEL SI NOI} . CE FRUMOS ERA ODATA LA OLTCHIM CAND TOATA ZIULICA SE JUCA SEPTICA,SAH SI MAI AVEA TIMP SI DE UN SOMN. UNII NU AU STIUT SA APRECIEZE SERVICIUL, ASTAZI TIPA CA DIN GURA DE SARPE....VREM BANII....!!!, INTRU IN GREVA FOAMEI !
PONTA

#4537 Pentru OIEIINGIGI

2013-06-26 14:10

Bai NENOROCITULE , bani aia de la CAR sunt ai nostri si ii vrem.Inca nu te-ai saturat cati bani ai luat?Voi nu va ganditi decat la burtile voastre si sa furati cat mai puteti.Tu si cu familia ta sunteti vestejiti dupa bani.Nu va mai saturati baaaaaaaaaaaaaaaaa.O sa va blestemam pana se alege ceva de voi tradatorilor.
Musafir

#4538 Re: Re: la balaceanca

2013-06-26 14:17

#4526: - Re: la balaceanca

Esti un nesimtit ordionar

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-06-26 14:35


Mama Maria

#4540 Re: PT MAMA MARIA (MAMA LEONE)

2013-06-26 14:51

#4533: OIEIINGINGI - PT MAMA MARIA (MAMA LEONE)

"vechia" echipa impreuna cu si mai "vechia" echipa si cu mai "noia" echipa si alte "iechipe" fura din banii mei si ai tai "vestejitule". nu deveni "patriota" ca nu era cazul sa devin. intr-o forma eram, dar nu cum iti inchipui tu ca trebuie sa arate o "patriota" (adica unul care oieiingingi)

imi este rusine de profesorii care te-au trecut prin scoala generala DEGEABA, DE MILA, DE PLAN. dar este un lucru prea greu de inteles pentru un SEMIANALFABET.

TE ROG FRUMOS SA NU MAI POSTEZI.

SAU POSTEAZA DUPA CE INVETI SA CITESTI SI SA SCRII CORECT IN LIMBA ROMANA!

MUSAFIR

#4541 TALPASAN SI SPIRU

2013-06-26 15:21

RM.VALCEA, ZONA TURISTICA,OLTCHIMUL PRINCIPALUL OBIECTIV,DISPUNE DE URMATOARELE:SALA DE SEDINTA CALCULATOARE,INTERNET,CANTINA, PAPICA GRATIS,APA PLATA BORSEC, OSPATAR DE BUCURESTI, POSTURI DE DIRECTORI CATE VREI CU SALARII DE SALARII..ASTA SE INTIMPLA IN PAVILION OLTCHIM,CAND SOCIETATEA ESTE IN INSOLVENTA.

ACEASTA CONDUCERE A CONFUNDAT STATIUNEA CU COMBINATUL,TREBUIE SA MERGEM SA-I INTREBAM DE SANATATE,CA DE CAT NE-AU MINTIT SI N-AU FACUTC NIMIC, NE-AU INDATORAT MAI MULT.RUSINE!DEMISIA.

Musafir

#4542 Re: TALPASAN SI SPIRU

2013-06-26 16:56

#4541: MUSAFIR - TALPASAN SI SPIRU Buna petitia asta ,ma sa n-o inchideti ma ca tare faina ai mahhh ,este terapie curata ,nu mai bati nevasta te descarci aici.No bine mahh sa auzim de bine.

 

oierul

#4543 vine valu pleaca investitorul

2013-06-26 18:04

Ce ma anul acesta nu mai poti pleca la mare distanta de casa?Acum esti pe val sa astepti investitorii sa faca infuzia de cianura pentru voi toti care ati tradat.Sectiile care le-ati pus pentru capusare nu o sa le cumpere nimeni , o sa fiti falimentari si atunci o sa vina valul la voi tradatorilor.
spirulina

#4544 investitorii lui mendelevus

2013-06-26 18:08

Au sosit investitorii la Oltchim!Dativa jos din masini sa vedeti investitorii unde sunt!HOPA , SUNT PE FIRELE DE TELEGRF.
uncu

#4545 muncitor privat

2013-06-26 18:24

bai scandalagiilor....voi munciti mai ceva ??? ce draci de bani vreti?Ati stat pititi pe sectii 3000 de oameni si nu ati facut nimic.ACUM E PREA TARZIU !!!

spiru harete

#4546 Re: muncitor privat

2013-06-26 18:52

#4545: uncu - muncitor privat

E pe mata ma boule.Nu am stat pititi.Stau dobitoci aia de la conducere pititi si isi indeasa in buzunare bani cat mai au timp

S. MAX

#4547 Angajări pe criterii politice la Oltchim

2013-06-26 19:50


Angajări pe criterii politice la Oltchim
Scris de Corina Zat

// Senatorul de Vâlcea, Florinel Butnaru, nu a fost de acord cu ceea ce s-a întâmplat de curând la combinatul vâlcean. Se ştie deja faptul că au fost disponibilizaţi 1000 de oameni, pentru ca ulterior să se facă angajări. Interesat de soarta Oltchimului, senatorul Butnaru i-a adresat o întrebare ministrului Economiei, Varujan Vosganian, prin care doreşte să afle care este poziţia acestuia referitoare la acest subiect. „Este cunoscut faptul că Oltchim a fost de curând etalonul municipiului Râmnicu Vâlcea. Încercările eşuate de a salva combinatul au fost puternic în atenţia publică în ultima perioadă. Deşi, pe această platformă au fost disponibilizaţi aproape 1000 de angajaţi, de curând au fost făcute angajări pe criterii politice, sau de altă natură, nicidecum pe criterii profesionale. Din aceste motive aş vrea să aflu care este opinia domnului ministru al Economiei”, informează senatorul PP-DD, Florinel Butnaru. //

COMENTARIU #1 Olaru Costinel 26-06-2013 01:01
"Sunt unul dintre disponibilizati care am contestat disponibilizare a cu 12 salarii compensatorii desi am 30 de ani vechime in munca si platita contributia si impozitele in Romania, trebuia sa-mi dea 18 salarii compensatorii in raport cu vechimea in munca. Mi-au dat numai pe cei 12 ani si 3 luni lucrati la Olchim,de parca ceilalti 17 ani si 9 luni i-am lucrat in Patagonia si acolo as fii platit contributie si impozite nu in Romania. Mai avem restante banesti de primit, dar pentru a face angajeri de unde au bani, daca noua disponibilizati lor nu ne dau banii pe care nu i-au dat, lasandu-ne cu restante si suntem obligati sa ne judecam cu pipirea si ponta deci cu statul Roman, deoarece Olchim e societate cu capital de stat. Pentru noii angajati pe criterii politice au bani, pentru noi disponibilizatii nu au. Eu m-am imbolnavit lucrand la Olchim si am primit diagnosticul ca nu mai pot lucra deoarece nu mai vad si nu mai am echilibru,am mari probleme cu sistemul nervos,de la PVC,din cauza monomerului."

PRELUARE ARTICOL SI COMENTARIU DIN VIATA VALCII:
http://www.viatavalcii.ro/index.php/component/content/article/48/16252-angajri-pe-criterii-politice-la-oltchim.html

MUNCITOR

#4548 PE MANA CUI A INTRAT OLRCHIMUL ?

2013-06-26 19:50

MAI BURDOAZAR, FA SI TU UN BINE OLTCHIMULUI, IA IN ORDONANTA SI GASCA TA:GHIOCA,CERNEV,TALPASAN SI CE ACOLITI MAI AI PE ACOLO, SCAPA-L DE TRADATORI CA VOI, CA PREA NE-ATI PROSTIT PE TOTI!MERGETI LA PRETENUL VOSTRU BALAN , ARE NEVOIE DE SECRETARI. MUNCA IN SECTIE NU ESTE DE VOI.

Musafir

#4549 http://www.valcea1.ro/protest-pentru-drepturile-salariale-neacordate/

2013-06-26 20:06

PROTEST PENTRU DREPTURILE SALARIALE NEACORDATE
AMARIT LA FEL CA VOI

#4550 MERGETI TOTI

2013-06-27 08:36

LOCUL PROTESTELOR TREBUIE MUTATE IN SPATE LA BCR LA CASA CELUI CARE A DUS OLTCHIMU AICI,LA BOURENI,LA VIDENI,LA PRISACARI SI DICULOI STIMATI COLEGI SI FOSTI COLEGI.