Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#41926 Re: Re: Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI <= SA RETII CE SCRI SI SA NU-TI UITI TEXTUL C

2015-07-19 12:38

#41923: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea - Re: Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI <= SA RETII CE SCRI SI SA NU-TI UITI TEXTUL CLANT 

 ESTI PROST DE PUTI, IAR PE PROST NU E BINE SA IL COBTRAZICI, CA TE SCUIPA SAU

ITI DA PANTALONII JOS SI UTI FACE O FELATIE!

O FI CU UN I, CU DOI DE II?

SPUNE-NE FELATIONISTULE?

TI S BULBUCA OCHII NEA CLANTOI?

#41927

2015-07-19 12:40

Clantoi, UN SFAT: IMPUSCA-TE! RESPIRI DEGEABA, IEI PENSIE DEGEABA!

ACUM STAI CU MANA INTINSA LA BANUTI.

 Dedicatie pentru nebunul de clantoi

 

Am incercat sa port discutii cu ISTERICUL, PARANOIUL si in aceladi timp UNICUL cunoscator am adevarului absolut, acest dobitoc CLANTOI, dar el nu stie decat sa dea replici impertinente, sa jigneasca, el oricum detine adevarul absolut.

 

 

Sa postezi la infinit ACELEASI lucruri, orice ar spune acest imbecil ca nu e asa, asta denota mari probleme la mansarda. 

 

Asa ca intru in stilul lui si ii F UT creierii, pe stilul si modelul lui. Vezi ce usor e sa joci in stilul adversarului? Cu animalul nu poti avea o conversatie normala, ca ii sare tandara din te miri ce si TOTI SUNTEM CERNEVISTI, TOTI COMPLOTAM IMPOTRIVA LUI, ca el e marele clantoi, se invarte terra in jurul lui.

 

In concluzie il bag in ma-sa (cu cratima), sa inteleaga si boul, esti multumit?

 

 

 

PENTRU TINE CLANTOI: Fa efortul si NU IMI RASPUNDE, ca nu dialogam cu tine.

 

 

 

Tu refuleaza-ti frustrarile in continuare, NEBUNULE!

 

 

 

ASA CA BAI C OI REFULAT, BA CLANTOI, DEZIDERATUL MEU E SA ITI F UT CREIERII AIA AMORTITI DE ALCOOL, DE PARANOIA, DE SCHIZIFRENIE SI SA IMI BAT JOC DE NEURONUL ALA AFUMAT.

 

 

Si o voi face pana faci vreo criza de apoplexie si MORI BA NEBUNULE!

 

 

CA TU, IN DOBUTOCENIA TA CRASA, NUMAI SLO VISEZI!

 

 

SURPRIZA, NU SUNT SLO, SUNT ALA CARE ITI FU TE SINGURUL NEURON


Musafir

#41928 Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI

2015-07-19 12:42

#41920: - Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI 

 NU FOTA POULEA, TU FU TI TIMPUL SI ALTII ITI FU T NEVASTA.

CA ASA E LA RETARDATI.


Musafir

#41929 clantoi paranoi

2015-07-19 12:45

Clantoi, UN SFAT: IMPUSCA-TE! RESPIRI DEGEABA, IEI PENSIE DEGEABA!

 

ACUM STAI CU MANA INTINSA LA BANUTI.

 

 Dedicatie pentru nebunul de clantoi

 

 

 

Am incercat sa port discutii cu ISTERICUL, PARANOIUL si in aceladi timp UNICUL cunoscator am adevarului absolut, acest dobitoc CLANTOI, dar el nu stie decat sa dea replici impertinente, sa jigneasca, el oricum detine adevarul absolut.

 

 

 

 

 

Sa postezi la infinit ACELEASI lucruri, orice ar spune acest imbecil ca nu e asa, asta denota mari probleme la mansarda. 

 

 

 

Asa ca intru in stilul lui si ii F UT creierii, pe stilul si modelul lui. Vezi ce usor e sa joci in stilul adversarului? Cu animalul nu poti avea o conversatie normala, ca ii sare tandara din te miri ce si TOTI SUNTEM CERNEVISTI, TOTI COMPLOTAM IMPOTRIVA LUI, ca el e marele clantoi, se invarte terra in jurul lui.

 

 

 

In concluzie il bag in ma-sa (cu cratima), sa inteleaga si boul, esti multumit?

 

 

 

 

 

 

 

PENTRU TINE CLANTOI: Fa efortul si NU IMI RASPUNDE, ca nu dialogam cu tine.

 

 

 

 

 

 

 

Tu refuleaza-ti frustrarile in continuare, NEBUNULE!

 

 

 

 

 

 

 

ASA CA BAI C OI REFULAT, BA CLANTOI, DEZIDERATUL MEU E SA ITI F UT CREIERII AIA AMORTITI DE ALCOOL, DE PARANOIA, DE SCHIZIFRENIE SI SA IMI BAT JOC DE NEURONUL ALA AFUMAT.

 

 

 

 

 

Si o voi face pana faci vreo criza de apoplexie si MORI BA NEBUNULE!

 

 

 

 

 

CA TU, IN DOBUTOCENIA TA CRASA, NUMAI SLO VISEZI!

 

 

 

 

 

SURPRIZA, NU SUNT SLO, SUNT ALA CARE ITI FU TE SINGURUL NEURON

Am probleme la mansarda - clantoi sunt

#41930

2015-07-19 12:46

Clantoi, UN SFAT: IMPUSCA-TE! RESPIRI DEGEABA, IEI PENSIE DEGEABA!

 

ACUM STAI CU MANA INTINSA LA BANUTI.

 

 Dedicatie pentru nebunul de clantoi

 

Am incercat sa port discutii cu ISTERICUL, PARANOIUL si in aceladi timp UNICUL cunoscator am adevarului absolut, acest dobitoc CLANTOI, dar el nu stie decat sa dea replici impertinente, sa jigneasca, el oricum detine adevarul absolut.

 

 

Sa postezi la infinit ACELEASI lucruri, orice ar spune acest imbecil ca nu e asa, asta denota mari probleme la mansarda. 

 

Asa ca intru in stilul lui si ii F UT creierii, pe stilul si modelul lui. Vezi ce usor e sa joci in stilul adversarului? Cu animalul nu poti avea o conversatie normala, ca ii sare tandara din te miri ce si TOTI SUNTEM CERNEVISTI, TOTI COMPLOTAM IMPOTRIVA LUI, ca el e marele clantoi, se invarte terra in jurul lui.

 

In concluzie il bag in ma-sa (cu cratima), sa inteleaga si boul, esti multumit?

 

 

PENTRU TINE CLANTOI: Fa efortul si NU IMI RASPUNDE, ca nu dialogam cu tine.

 

Tu refuleaza-ti frustrarile in continuare, NEBUNULE!

 

 

ASA CA BAI C OI REFULAT, BA CLANTOI, DEZIDERATUL MEU E SA ITI F UT CREIERII AIA AMORTITI DE ALCOOL, DE PARANOIA, DE SCHIZIFRENIE SI SA IMI BAT JOC DE NEURONUL ALA AFUMAT.

 

 

Si o voi face pana faci vreo criza de apoplexie si MORI BA NEBUNULE!

 

CA TU, IN DOBUTOCENIA TA CRASA, NUMAI SLO VISEZI!

 

 

SURPRIZA, NU SUNT SLO, SUNT ALA CARE ITI FU TE SINGURUL NEURON


Musafir

#41931 ptr d-ul Dumitru

2015-07-19 12:50

de ce nu sumtem reprezentati la Valcea de Dumitru ? ce promiteati dupa intalnirea de la Valcea ?pri sectii spuneati ca piperea si stanescu sta de vorba decat cu tine ........ne mai minti mult ?

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41932 Re: Re: Re: Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI <= SA RETII CE SCRI SI SA NU-TI UITI TEXT

2015-07-19 12:51

#41926: - Re: Re: Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI <= SA RETII CE SCRI SI SA NU-TI UITI TEXTUL CLANTA IMPUTITA SI DEJECTA INFECTIE MORBITA INDOBITOCITA, MAI PRIMESTE INCA O LECTIE SCRIS:

 

SCRI vb. IV v. scrie.
Sursa: DEX '09 (2009) | Adăugată de blaurb. | Semnalează o greșeală | Permalink

SCRI vb. IV v. scrie.
Sursa: DEX '98 (1998) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

http://dexonline.ro/definitie/scri

 

 N-AI ARGUMENTARE NICI ACUM SI NU MAI INCEPEM SA-TI RELUAM TRECUTUL PE CARE L-AI PIERDUT. IN ROMANIA DEX SCRIE = SCRI CAT SI SCRI = SCRIE. DOBITOACA NOTORIE SI IMPUSA ANALFABETIZARII ARGOU PE CARE O UTILIZEZI TU SCRII ARGOU SI NU CUM ESTE CORECT TU SCRI..

ITI REPET, VEI AVEA TIMP SA PUI TU SCRIIIIIIIIII CATE DORESTI SI SA VEZI JOACA CU I :

 Vei scriiiiiii.......... cu muuuuuuuuuuuuuulte iiiiiiii-uri la cate pagini vei avea de argumentat. Fonetic si dex in limba si literatura romana fara argouri induse de trolli rusi in tara asta se scrie = scri, asa se si si aude fonic un i. Vei avea tu posibilitatea sa oferi scriiiiiiiiiiiiiiiiii cate pagini vei umple sa iti justifici faptele si muuuuuuulte IIIIIIIIII-URI DE CARE ESTI MARCAT " I " DE LA IREVOCABIL.

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM 30.01.2013:UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!! DNA HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!! =UNDE SUNT BANII????

 

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

 

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013 SI TOATE DREPTURILE SA_LARIALE !!!

A FOST O COMPLICITATE DIN AUGUST 2012 PANA-N 2015 INTRE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 DNA HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!!
 
UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!!

JAF LA OLTCHIM !!! SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.: OLTCHIM CAND RUPE TACEREA ?????

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30922 (TOATE INCLUS SI VINCEA DE LA CARTEL ALFA ) SI STATUL ROMAN#31641SUNT IN CULPA.


Musafir

#41933 bag legi, dar nu stiu ce sunt alea

2015-07-19 12:53

Bag legi, dar nu stiu ce sunt alea.

Mi-a zis medicul meu PSIHIATRU ca imi fac bine. Cica sa le si colorez, ca imi face si mai bine, nu mai bag deștul in c ur.

Ce ma buc ur!

Am un discipol, dar e mai bou si natang decat mine. Il striga astia fota si e prost de stinge, dar e in c urul meu si imi place.

O sa imi fac armata si plec la lupta. Dar mai stau o tura, ca avocatul meu are nevoie de bani si ma tot cheama pe la el cu pensia mea. Si sa va spun sincer, eu habar nu am de capul meu, dar toata viata am fost retardatul combinatului, acum fota mi-a zis ca sunt desteptul petitiei si eu il cred, ca foutea e om ca lumea.

O sa iau banii la sfantul asteapta, dar mi-am gasit jucaria la batranete: f ut timpul pe petitie.

Nu plecati, ma duc sa imi iau diazepamul si vin

Uhaaaaaa, sunt nebunul zis clantoi!


Musafir

#41934

2015-07-19 12:54

Sa treca pe la Pitesti sa il ia si pe liderii de sindicat


Musafir

#41935 Re: Re: Re: Re: Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI <= SA RETII CE SCRI SI SA NU-TI UITI

2015-07-19 12:57

#41932: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea - Re: Re: Re: Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI <= SA RETII CE SCRI SI SA NU-TI UITI TEXT 

 ESTI MAI PROST DECAT PREVEDE LEGEA, IAR LEGEA E FOAAAARTE PERMISIVA CU IDIOTI CA TINE!

TI-A LUAT O JUMATE DE ORA SA CAUTI PE NET SI SURPRIZA, AI COPIAT GRESIT!

BAAAAAA, A DRACULUI SCOALA SI IDIOTI PEOFESORI AI AVUT! :)))

IN LOC SA FACA SCOALA CU TINE, TE LASAU IN BANCA SA ITI MANANCII MUCII DIN NAS SI SA ITI ROZI UNGHIILE!

DE AIA A IESIT UN RETARDAT SI ISTERIZAT CA TINE!

AI RAMAS CU 12 CLASE FACUTE PE BRANCI SI ACUM VII ( CU 2 DE II) SA NE DAI NOUA LECTII.

HAAAAAA, ESTI ANALFABET.

TIC TAC,A MAI TRCUT O ZI.

#41936 Re: Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI

2015-07-19 12:58

#41928: - Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI 

 NU MAI MOFLEO[GAOAZA ] SI TU TAMBALAGIULE[CRA CRA]CA STIU ,INCA V O SU...GETI SI MI O SU..GETI,VOI PAPAGALILOR VA FACETI DE LUCRU VAD,VEZI GAOAZA CA RAUL NU VA INVINGE VREODATA...

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41937 CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 12:59

  UNDE SUNT BANII???? AUGUST 2012 PANA AZI 2015........UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #34833(TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN#30014 SUNT IN CULPA.

 RESTITUIE IN INTEGRUM ( RESTITUTIO IN INTEGRUM ) CU PENALIZARILE SI DAUNE-INTERESE TOT

UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!!

JOS CENZURA !!! Noi avem  regulile lor U.E. , ONU , Romania, U.S.A. & NATO, Convenţia europeană a drepturilor omului

Crean_tele salarii in cazul insolventei angajatorului

Principala modificare adusa textelor legale, cu un impact deosebit, consta in trecerea crean_telor ,,sa_lariale" intr-un rang de prioritate superior. LEGEA 85/2006

"Voi lupta pana la ultima mea picatura de sange, ca sa ai dreptul, sa nu fi de acord cu mine "

Legea 78/2000 pentru prevenirea, descoperirea si sanctionarea faptelor de coruptie:

Art. 13
Fapta persoanei care indeplineste o functie de conducere intr-un partid, intr-un sindicat sau patronat ori in cadrul unei persoane juridice fara scop patrimonial, de a folosi influenta ori autoritatea sa in scopul obtinerii pentru sine ori pentru altul de bani, bunuri sau alte foloase necuvenite, se pedepseste cu inchisoare de la unu la 5 ani. 

Art. 149:
Partile contractante vor chema in fata instantei judecatoresti partea care se face vinovata de activitatea impotriva intereselor sa_lariatilor si ale societatii prezente in prezentul Contract Colectiv de Munca

Art. 158

Al3. Conflictele ce au ca obiect exercitarea unor drepturi sau indeplinirea unor obligatii decu_rgand din legi sau alte acte normative, precum si din Contractul Colectiv de Munca sau Contractul Individual de Munca sunt conflicte de drepturi.

LEGEA CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM )SC OLTCHIM SA RM VALCEA 2011-2014

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata ABROGATA

#28417 Legea nr. 53 din 2003 - Codul Muncii (republicat si actualizat 2013)

 #28418 OUG nr. 36/2013 - aplicarea in perioada 2013-2018

#28419 Re: Re: H.G. 241/08.05.2013

#28421 Re: Re: Legea 571/2003 coroborată cu HG 44/2004 privind Codul fiscal cu normele metodologice de aplicare

Sentinta nr. 617 din 30.01.2013 pronuntata de Tribunalul Valcea in dosarul 887/90/2013

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM=UNDE SUNT BANII???? 

Musafir

#41938 Uha, sunt clantoi nebunul

2015-07-19 13:00

Bag legi, dar nu stiu ce sunt alea.

 

Mi-a zis medicul meu PSIHIATRU ca imi fac bine. Cica sa le si colorez, ca imi face si mai bine, nu mai bag deștul in c ur.

 

Ce ma buc ur!

 

Am un discipol, dar e mai bou si natang decat mine. Il striga astia fota si e prost de stinge, dar e in c urul meu si imi place.

 

O sa imi fac armata si plec la lupta. Dar mai stau o tura, ca avocatul meu are nevoie de bani si ma tot cheama pe la el cu pensia mea. Si sa va spun sincer, eu habar nu am de capul meu, dar toata viata am fost retardatul combinatului, acum fota mi-a zis ca sunt desteptul petitiei si eu il cred, ca foutea e om ca lumea.

 

O sa iau banii la sfantul asteapta, dar mi-am gasit jucaria la batranete: f ut timpul pe petitie.

 

Nu plecati, ma duc sa imi iau diazepamul si vin

 

Uhaaaaaa, sunt nebunul zis clantoi


Musafir

#41939 Re: Re: Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI

2015-07-19 13:02

#41936: TIC TAC,A MAI TRCUT O ZI. - Re: Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI 

 FUGI SI BEA-TI MINTILE, ALEA PUTINE.

SAU DU-TW SI BATE-O OE NEVASTA-TA, CA ATATA STII, BETIV IDIOT.

DAR PANA SA PLECI, IA CU DEDICATIE:

SU GI P ULA!

CU TINE DOAR ASA DISCUTAM.

Am probleme la mansarda - clantoi sunt

#41940 Uha, sunt clantoi nebunul

2015-07-19 13:03

Bag legi, dar nu stiu ce sunt alea.

 

Mi-a zis medicul meu PSIHIATRU ca imi fac bine. Cica sa le si colorez, ca imi face si mai bine, nu mai bag deștul in c ur.

 

Ce ma buc ur!

 

Am un discipol, dar e mai bou si natang decat mine. Il striga astia fota si e prost de stinge, dar e in c urul meu si imi place.

 

O sa imi fac armata si plec la lupta. Dar mai stau o tura, ca avocatul meu are nevoie de bani si ma tot cheama pe la el cu pensia mea. Si sa va spun sincer, eu habar nu am de capul meu, dar toata viata am fost retardatul combinatului, acum fota mi-a zis ca sunt desteptul petitiei si eu il cred, ca foutea e om ca lumea.

 

O sa iau banii la sfantul asteapta, dar mi-am gasit jucaria la batranete: f ut timpul pe petitie.

 

Nu plecati, ma duc sa imi iau diazepamul si vin

 

Uhaaaaaa, sunt nebunul zis clantoi


Musafir

#41941 SA VADA SI CLANTOI,CE PAPAGALI SUNTEM;GAOAZA SI TAMBALAGIUL CRA CRA.

2015-07-19 13:04

#41936: TIC TAC,A MAI TRCUT O ZI. - Re: Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI 

 O SA NE INTILNIM SI IN ALTE IMPREJURARI TRADATORILOR,O SA NE INTILNIM NOI CINDVA.....UNDEVA?

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41942 CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 13:04

Un călău neîndemânatic: Victor Ponta

" A început devreme, în septembrie 2012, cu Oltchimul. S-a hârjonit cu Dan Diaconescu într-o panaramă de privatizare ratată, după care a lăsat lucrurile să se rezolve de la sine. Nu s-au rezolvat nici până în ziua de azi. Combinatul încă se zvârcoleşte pe eşafod şi mii de oameni din industria orizontală umblă bezmetici cu căpăţânile atârnânde: nici să moară nu pot, nici să trăiască n-au cum.

Dar atâţia şi atâţia oameni cu ce i-or fi greşit lui Victor Ponta? "

Citeste mai mult: adev.ro/ngqr2l

 


Musafir

#41943 Re SA VADA SI CLANTOI NISTE RETARDATI?

2015-07-19 13:09

#41939: - Re: Re: Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI 

 ASTA AI FACUT GAOAZA,MORCOASE SI TU CRA CRA TAMBALAGIULE,DAR LA FOTA I ATI LINS O 2 ANI SI LUMEA NU UITA,NICI VOI NU UITATI SI INCERCATI SA MA DENIGRATI,DAR SUNRTETI NISTE RAHATI RETARDATII SI VA REPET,LUMEA NU UITA SI NU IARTAAAAA.

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41944 CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 13:11

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA LA  SC. OLTCHIM SA.

#29833 Ramane cum am stabilit ... nimic nu s-a modificat: culmea tupeului şi nesimţirii la Oltchim

DIGI 24 TV:

Liderul de sindicat Corneliu Cernev a spus că 1.020 de persoane îşi vor pierde locul de muncă.

URMARITI LINK SI IN JOS ARATA DECLARATIA LUI:

http://www.digi24.ro/

POZA ARATA EXACT CAND SE JURA, REPETITIV.....(SE OBSERVA SATISFACTIA SI BUCU_RIA....!!!)

 

 

Pot sa-i postez si ce spunea Gerea (stia adevarul mai bine el decat Cernev), pentru ca era uluit un lider sindical sarea in aparea lui, in loc sa tina cu angajatii, conform CCM, atunci tot Diculoiu (SLO) a intervenit repede spunand realitatea pentru momentul respectiv insa a tacut cand a fost vorba de masa credala o ilegalitate pe lege..., probe sunt pe net si pe petitie suficente...

https://www.youtube.com/watch?v=L-avFshzBOI min.5,53 Cernev si min. 7,53 Parvu

APARE SI MINCIUNA SPUSA DE PARVU, AUZITA DE TOTI SI TOTI AU TACUT INCLUSIV SLO ( OARE CINE DEZINFORMA IN HALUL ASTA????), CU SALARIILE PLATILOR COMPENSATORII CARE NU SUNT LA MASA CREDALA DIN SIMPLUL MOTIV PENTRU CA DISPONIBILIZARILE S-AU INTAMPLAT LA 5 LUNI DE LA INTRAREA IN INSOLVENTA IANUARIE 2013 (LEGEA SPUNE FOARTE CLAR LA MASA CREDALA INTRA TOT CEEA CE A FOST INAINTE, NU SI DUPA DECLANSAREA INSOLVENTEI ) FIIND SUPUSE LEGII SI CARE SPUNE AGHITA CREAN_TELE, MASA CREDALA CUPRINZAND NUMAI CEEA CE ERA INAINTE DE INTRAREA IN INSOLVENTA ANUL PANA-N DECEMBRIE 2012 NU DIN IANUARIE  2013 ANUL DISPONIBILIZARILOR SI DECLANSARII INSOLVENTEI. ASTA DOVEDESTE MULTA DEZINFORMARE SI ILEGALITATE IN CEEA CE AU COMIS TOTI PRIN NEPLATA DREPTURILOR SA_LARIALE NICI PANA AZI  SFARSITUL ANULUI 2014. LEGEA 85/2006 SPUNE ACHITA...!!!!!!!!!

Corneliu Cernev - liderul sindicatului VICTORIA - OLTCHIM - 19 martie 2013

A VORBIT IN NUMELE DISPONIBILIZATILOR ESTE O ILEGALITATE PE CCM, SUNTEM 929 DISPONIBILIZATI, TU NU NE-AI CERUT DREPT DE REPREZENTARE IN PRESA SI PESTE TOT, TU AI DECLARAT SI AI MINTIT ODIOS DESPRE NOI:

https://www.youtube.com/watch?v=QilFOhhqLfc , iar la intrebarea reporteritei a evitat raspunsul referidu-se la alte sume si FALS SI UZ DE FALS, LEGEA  85/2006 SPECIFICA ACHITA CREAN_TELE RESTANTE, NU PROFIT SI NICI CEEA CE MINTEA ACEST CERNEV IN  MEDIA.

N-A PRIMIT NICIUN DISPONIBILIZAT O HARTIE SAU ACT IN CARE SA SE JUSTIFICE INTELEGEREA STATULUI ROMAN CU SINDICATELE SA NI SE CEARA ACORDUL SCRIS SI MASA CREDALA, CEEA CE ESTE PENAL, UNDE SUNT BANII DISPONIBILIZATILOR?????

Sentinta nr. 617 din 30.01.2013 pronuntata de Tribunalul Valcea in dosarul 887/90/2013

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata 2013 ABROGATA

 


Musafir

#41945 CRA CRA,TAMBALAGIULEEEE,CINE A PLECAT ACASA?

2015-07-19 13:20

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41946 Re: CREAN_TELE OLTCHIM: CINEMA FILM OLTCHIM SI ARPECHIM, PREZINTA...

2015-07-19 13:23

#35241: CREAN_TELE OLTCHIM: CINEMA FILM OLTCHIM SI ARPECHIM, PREZINTA... - CREAN_TELE OLTCHIM: CINEMA FILM OLTCHIM SI ARPECHIM, PREZINTA... 

 

http://stiri.tvr.ro/

05 Decembrie 2013, 14:38
05 Decembrie 2013, 14:38
05 Decembrie 2013, 14:38

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA LA  SC. OLTCHIM SA.

OMUL SIMPLU LA PUFOAICA SI GREVA FOAMEI , CA ASA E REGULAMENTAR LA GUVERN..., SI PUNGASUL LA TOL FESTIV.

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41947 CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 13:28

 Va readuc aminte, cand veti vorbii cu administratorii judiciari si  cu conducerea Oltchim sau cu prefectul Cornoiu ori  "savantul" sudoro - sofer Ghioca, alte muze si mimoze cernevuvuvuzele,  sa va auceti aminte ca sunt puscariasi prin deturnarea de salarii compensatorii  disponibilizati si salariile angajatilor deturnate si oprite de la achitari in insolventa [ CAZ PENAL !!!] combinatului chimic OLTCHIM din 2013-2014-2015.

JAF,JAF,JAF,JAF,JAF,JAF,...JAF,JAF,JAF SI MULTA MINCIUNA  LA OLTCHIM 2013-2015:UNDE SUNT BANII???

http://i.imgur.com/SAqBAgS.jpg   CLICK: http://www.docdroid.net/11n26/hotarare.pdf.html  http://www.rominsolv.ro/ <= 921 ???  de persoane, mai puţin 54  = 867 ???????????

 http://i.imgur.com/tdfru7E.jpg <= http://www.docdroid.net/w6jn/hotarare-210.pdf.html    = 969 ???

http://i.imgur.com/S9t5vkW.jpg <= PLAN DE REORGANIZARE OLTCHIM 2015 => iun.2013 - dec. 2013 = 861 ???

 http://i.imgur.com/CW5MCnt.jpg < = NOTA CU STAMPILE SI SEMNATURI  = 918 ???

http://i.imgur.com/IrnxE18.jpg  <= ALT DOCUMENT CU STAMPILE SI SEMNATURI  = 929 ???  conform si rominsolv si bdo si site-urilor 

 http://i.imgur.com/YceY8Ey.jpg <= ALT DOCUMENT CU STAMPILE SI SEMNATURI = 960 ???

SALARII PLATI COMPENSATORII CCM SUMA NETA: 38.164.916 LEI (9 milioane euro) la 929 sa_lariati(602 în Vâlcea şi 327 în Piteşti) disponibilizati:

Reducerea de personal vizează 929 de sa_lariaţi (602 în Vâlcea şi 327 în Piteşti) şi are ca scop realizarea unei economii lunare de aproximativ 1.200.000 euro (14,4 milioane euro anual). Demn de remarcat este procentul mare (peste 60%) de sa_lariaţi care au solicitat benevol să fie acceptaţi pe listele de disponibilizări. http://www.rominsolv.ro/ ; http://www.oltchim.ro/

 Nota de Fundamentare -HG nr.241/08.05.2013

  Prin planul de disponibilizare propus de consortiul de administratori judiciari se propune disponibilizarea a 1050 de sa_lariati ai SC Oltchim SA, cu influente asupra bugetului asigurarilor pentru somaj de aproximativ 32.000.000 lei.

Nota de Fundamentare -HG nr.241/08.05.2013

  Nota de Fundamentare -HG nr.241/08.05.2013

1.020 de angajaţi de la Oltchim îşi vor pierde locul de muncă. Oamenii au primit garanţii că îşi vor primi sa_lariile restante. Reprezentanţii angajaţilor au discutat, azi, la Ministerul Economiei, cu ministrul de resort, Varujan Vosganian. Potrivit acestuia, banii ar urma să fie daţi până la jumătatea lunii aprilie.

Liderul de sindicat Corneliu Cernev a spus că 1.020 de persoane îşi vor pierde locul de muncă.

 http://www.digi24.ro/

Premierul Ponta: "Oltchimul poate fi salvat, nu în formula cu 3.200 de angajaţi"

17 Mai 2013, 09:46 (actualizat 17 Mai 2013 )

 Premierul României, Victor Ponta, a declarat joi seară la TVR, într-o Ediţie Specială, că Oltchimul poate fi salvat cu doar 2.000 de angajaţi. Ponta a subliniat că alternativa disponibilizărilor ar fi fost lacătul pe uşă. Premierul a apreciat că niciun investitor nu ar cumpăra o companie cu o datorie de 800 de milioane euro.

Victor Ponta: "Oltchimul poate fi salvat, nu în formula 3.200 de angajaţi. Am spus-o atunci: nu pot să rămână toţi angajaţii. Iar faptul că cei care pleacă primesc 24 de salarii compensatorii, şi în primul rând şi-au primit salariile la zi. Nu ştiu cum e la TVR, dacă aveţi atâtea salarii compensatorii, în lumea privată sigur nu există". 900 de sa_lariaţi ai companiei Oltchim, 600 de la Râmnicu Vâlcea şi încă 300 de la divizia Petrochimică Bradu de la Piteşti urmează să fie concediaţi săptămâna aceasta. http://stiri.tvr.ro/premierul-ponta

 "Am spus-o atunci: nu pot să rămână toţi angajaţii. Iar cei care pleacă primesc 24 de salarii compensatorii  [FALS, MAXIM SUNT 18 SALARII COMPENASATORII , SI CU CE SUME DOREAI TU SA LE INCU_RCI...?], şi în primul rând şi-au primit salariile la zi [ FALS, NICI PANA AZI NU NI S-AU ACHITAT]", a spus Victor Ponta joi seara, la TVR, într-o Ediţie Specială.

   Un calau neindemanatic: Victor Ponta

JAF,JAF,JAF,JAF,JAF,JAF,...JAF,JAF,JAF SI MULTA MINCIUNA  LA OLTCHIM 2013-2015:UNDE SUNT BANII???

uha, sunt clantoi nebunul

#41948 Uha, sunt clantoi nebunul

2015-07-19 13:35

Bag legi, dar nu stiu ce sunt alea.

 

Mi-a zis medicul meu PSIHIATRU ca imi fac bine. Cica sa le si colorez, ca imi face si mai bine, nu mai bag deștul in c ur.

 

Ce ma buc ur!

 

Am un discipol, dar e mai bou si natang decat mine. Il striga astia fota si e prost de stinge, dar e in c urul meu si imi place.

 

O sa imi fac armata si plec la lupta. Dar mai stau o tura, ca avocatul meu are nevoie de bani si ma tot cheama pe la el cu pensia mea. Si sa va spun sincer, eu habar nu am de capul meu, dar toata viata am fost retardatul combinatului, acum fota mi-a zis ca sunt desteptul petitiei si eu il cred, ca foutea e om ca lumea.

 

O sa iau banii la sfantul asteapta, dar mi-am gasit jucaria la batranete: f ut timpul pe petitie.

 

Nu plecati, ma duc sa imi iau diazepamul si vin

 

Uhaaaaaa, sunt nebunul zis clantoi


Musafir

#41949 Re: SA VADA SI CLANTOI,CE PAPAGALI SUNTEM;GAOAZA SI TAMBALAGIUL CRA CRA.

2015-07-19 13:36

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41950 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI <= SA RETII CE SCRI SI SA NU-TI U

2015-07-19 13:39

#41935: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: SCRIU CU MAJUSCULE, SA VADA SI CLANTOI <= SA RETII CE SCRI SI SA NU-TI UITI  <= SA RETII CE SCRI SI SA NU-TI UITI TEXTUL CLANTA MIZERA SI INFECTIOAZA OTRAVA.

 AGRAMATULE ARGOU SI SCOS DIN CONTEXT,  DACA-TI DAU CU DEX-UL IN BOSTANUL LIPSA CREIER PACLA DE FUM,....ALA DE PE UMERI DE-L CARI TU DEGEABA, CE ZICI???? HAI CA AM DOUA DEX-URI SI DOAR  NE INTALNIM SA ITI TROLLIZEZI BOTUL CU DOUA DEX-URI SA VEZI CATE KILOGRAME AU..., ASA...., TI LE BAG EU IN CUTIA CRANIANA SI VEI AVEA CANTARUL DIRECT SI ESTI O SCOBITURA DE MAIMUTOI -TREC PRIN FIZICUL TAU TE FAC FILE DE DEX..., PE LANGA MINE MUNCIT IN OLTCHIM  CA, TE STIU..., BUM BUM BUM SOC SOC SOC VEI AVEA, ASA SA MAI CLAMPANESTI IN ALTA LIMBA DECAT LIMBA SI LITERATURA ROMANA, VEI FACE SCOLARIZARE RAPIDA CU MINE SI STUDII APROFUNDATE CA PREA CREEZI CONFLICTE TOTAL ABSENTE DE ADEVAR SI DISTRUGI INCLUSIV VOCABULARUL.  NU VA ESTE UN PIC DE RUSINE, O SECUNDA SA  VA TREZITI CA PICATI PE LIMBA SI VOCABULARUL VOSTRU?????? PICATI TOATE EXAMENELE SI PICATI:

SCRI vb. IV v. scrie.
Sursa: DEX '09 (2009) | Adăugată de blaurb. | Semnalează o greșeală | Permalink

SCRI vb. IV v. scrie.
Sursa: DEX '98 (1998) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

http://dexonline.ro/definitie/scri

 

 N-AI ARGUMENTARE NICI ACUM SI NU MAI INCEPEM SA-TI RELUAM TRECUTUL PE CARE L-AI PIERDUT. IN ROMANIA DEX SCRIE = SCRI CAT SI SCRI = SCRIE. DOBITOACA NOTORIE SI IMPUSA ANALFABETIZARII ARGOU PE CARE O UTILIZEZI TU SCRII ARGOU SI NU CUM ESTE CORECT TU SCRI..

ITI REPET, VEI AVEA TIMP SA PUI TU SCRIIIIIIIIII CATE DORESTI SI SA VEZI JOACA CU I :

 Vei scriiiiiii.......... cu muuuuuuuuuuuuuulte iiiiiiii-uri la cate pagini vei avea de argumentat. Fonetic si dex in limba si literatura romana fara argouri induse de trolli rusi in tara asta se scrie = scri, asa se si si aude fonic un i. Vei avea tu posibilitatea sa oferi scriiiiiiiiiiiiiiiiii cate pagini vei umple sa iti justifici faptele si muuuuuuulte IIIIIIIIII-URI DE CARE ESTI MARCAT " I " DE LA IREVOCABIL.

SI STOP MINCIUNII SI MINCINOSILOR!!!!!!!!!!!!

 

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM 30.01.2013:UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!! DNA HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!! =UNDE SUNT BANII????

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

 

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013 SI TOATE DREPTURILE SA_LARIALE !!!

A FOST O COMPLICITATE DIN AUGUST 2012 PANA-N 2015 INTRE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 DNA HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!!
 
UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!!

JAF LA OLTCHIM !!! SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.: OLTCHIM CAND RUPE TACEREA ?????

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30922 (TOATE INCLUS SI VINCEA DE LA CARTEL ALFA ) SI STATUL ROMAN#31641SUNT IN CULPA.