Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Limba

#36676 PVC

2015-04-25 13:34

36672-asa este dar eu Il iubesc pe Dixi  ca are grije de mine asa cred eu.

Fetele de la Laboratoare {SCCL}

#36677 VREM SA SE FACA LUMINA

2015-04-25 13:38

Domnule Piperea vrem dosarele lideril de sindicat sa vedem cine ne-a tradat.


Musafir

#36678 Re: Liderii de nuclee SLO

2015-04-25 13:39

#36674: Fumuru de la Afumati - Liderii de nuclee SLO 

 OF GAOAZA RETARDATA, TOT O SA MI O SU...GI ODATA,RETINE MAI TRADATORULE CA MA TIN DE CAPUSORUL TAU CUM M AM TINUT DE CRA CRA,TACTO TAMBALAGIUL,CA NU MAI VREAU SA I PRONUNT NUMELE MIE SILA.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#36679 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM:

2015-04-25 13:40

 PRIN TAINUIRE SI NEDENUNTARE, SUNT TOTI IN CULPA,

 

RASPUND PENAL!!!!!!!!!!!!!!

 

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM FURATE

Salariatul de la Combinatul

#36680 VREM SA SE FACA LUMINA

2015-04-25 13:41

Si noi vrem Sinteze Organice respectiv, Electroliza cu membrana.


Musafir

#36681 AI DAT LIMBA TU MAI GAOZARULE NUMIT GHIOCA.

2015-04-25 13:42

#36676: Limba - PVC 

 LIMBA AI DAT O TU CU CRA CRA MAI GAOAZA,AI DAT O IN CUR LA VOSGANIAN, AI UITAT?


Musafir

#36682 Re: Re: Re: Re: Re: Ati fost dusi de nas,ACUM ATI OBSERVAT? DE MULT ATI FOAST MINTITI.

2015-04-25 13:45

#36675: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM. - Re: Re: Re: Re: Ati fost dusi de nas,ACUM ATI OBSERVAT? DE MULT ATI FOAST MINTITI. 

 MA NEMERNICULEEEEEE,NU MA FACE SA MA JUR PE COPIII MEI,CA TE VEDE D ZEU PE TINE BAAAAAAA,SA VA IA DRACU DE PAPAGALII SI DE TRADATORII,EU ATIT AM AVUT DE SPUS,HAI PA BA RAHATILOR,PAAAAAAA


Musafir

#36683 Re: VREM SA SE FACA LUMINA

2015-04-25 13:48

#36680: Salariatul de la Combinatul - VREM SA SE FACA LUMINA 

 DA MA GAOZARULEEEEEE,O SA VEZI CIND VOSGANIAN VA FI SALTAT CIT DE CURIND,AM MAI FACUT EU UN PARIU SI IN CAZUL VOICULESCU  SI AM CISTIGAT.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#36684 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ati fost dusi de nas,ACUM ATI OBSERVAT? DE MULT ATI FOAST MINTITI.

2015-04-25 13:49

#36682: - Re: Re: Re: Re: Re: Ati fost dusi de nas,ACUM ATI OBSERVAT? DE MULT ATI FOAST MINTITI. 

 Baaa zgoooby, am zis ca mai bine te rezumai numai la cafea, ce ti-am spus. Daca sti mai multe, noi ori ca spui, ori ca nu spui, tot aflam. Na, e sentinta in Tribunal, intelegi, doi ani de zile am fost vitregiti, praduiti chiar si acum, azi, de sumele noastre de salarii care trebuia sa le avem, ori ele au fost prin ...., furate.. Nu poate disparea un act si in special care a fost aprobat de judecator si doi ani de tagada si blocaj pana azi in 2015. Vom fii cu personajele cu documentul aici public sa-l vada toti,  speram sa nu fii si tu, atat vreau sa confirmi, eu n-am dat vina pe tine decat ca ai fost la cafea cand se transau smecherii si tu, hop si tu. De fapt eu aici v-am tot atentionat ca nu aveti ce cauta acolo si nici la cafele..., asta e..., ce sa fac eu caposilor.

 PRIN TAINUIRE SI NEDENUNTARE, SUNT TOTI IN CULPA,

 

RASPUND PENAL!!!!!!!!!!!!!!

 

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM FURATE

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#36685 Re: Re: VREM SA SE FACA LUMINA

2015-04-25 13:50

#36683: - Re: VREM SA SE FACA LUMINA 

 Doamne ajuta sa-l salte pe tambalagiul cu pianina, Vosganian !!!!!!!!!!


Musafir

#36686 un bagator de seama

2015-04-25 13:59

Doua javre care au semnat protocolul in numele disponibilizatilor sunt Diculoiu si Pirnea si m-ai este o cucoana din pavilion al carui nume nu il m-ai retin, asa ne-a spus Piperea miercuri la tribunal dar astept sa vad documentul sa ma conving , daca e asa jar mancati!!!!!!

 


Musafir

#36687 Re: Re: Re: VREM SA SE FACA LUMINA

2015-04-25 14:06

#36685: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM. - Re: Re: VREM SA SE FACA LUMINA 

 SI NU UITATI TAINA TRADATORILOR NOAPTEA IN OLTCHIM;VOSGANIAN,TALPASANU,BALAN,PIPEREA,CERNEV , VULPESCU SI CHTOIU.


Musafir

#36688 AM UITAT SA L SPECIFIC PE NENOROCITUL CU ZLOTII NUMIT ZAREMBA

2015-04-25 14:12

#36687: - Re: Re: Re: VREM SA SE FACA LUMINA 

 SPER CA AI INTELES GAOAZA RETARDATA CA NU MAI MERGE CU IMBIRLIGATUL, CUM O FACEA TACTO CRA CRA[CERNOBIL]


Musafir

#36689 Re: un bagator de seama

2015-04-25 14:17

#36686: - un bagator de seama 

 Eu stiu altfel, Cernev, Diculoiu, Dumitru sindicat, Burdoaza, Pirnea si mai este cineva , tot asa imi scapa numele, acestia din partea salariatilor si ne imputerniciti de nimeni,  partea disponibilizatilor 2013 nu au dat acordul pe creantele salariale si pe care le detin conform legilor. Va iesi si forma reala cu stampile si semnaturi, sa vedem noi toti si la vedere aici.


Musafir

#36690 Re: un bagator de seama

2015-04-25 14:18

#36686: - un bagator de seama 

 JAVRA E MATA MAI GAOAZA CA TE A CA...CAT ,MAI BINE TE  A MINCAT,O SA PLATESTI SCUMP  BALACARELILE , DENIGRARILE SI IMBIRLIGARILE,TINE MINTE TIC TAC,A MAI TRECUT O ZI,EXACT CA LA TACTO CRA CRA,TAMBALAGIUL.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013:

#36691 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013:

2015-04-25 14:24

 Lasa baaa petitia nu o mai bloca, umblii ca tampitul sa o pici. Tot vor iesii aceste nume, doar este o sentinta in Tribunal s-au pierdut procese si doi ani de zile pe protocolul asta, ce esti prost asa ???? Vreti nu vreti, aceste   nume cu prenume din protocol / protocoale, vor fii trase la raspundere pentru faptele lor.

 PRIN TAINUIRE SI NEDENUNTARE, SUNT TOTI IN CULPA,

 

RASPUND PENAL!!!!!!!!!!!!!!

 

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM FURATE


Musafir

#36692 Rusine sa va fie

2015-04-25 14:26

ASA ESTE DICULOIU A TRADAT MEMBRI DE SINDICAT IAR LIDERII DE NUCLEE SUNT IN CONTINUARE ALATURI DE EL CREDETI CA AVETI IMUNITATE ,PESTE 2 LUNI NU VETI MAI AVEA AI GRIJE BUSE ,MITU,COMANESCU SI TOATA SLEATA DE TRADATORI SI TRADATOARE[LABORATOARELE,SCCL....]


Musafir

#36693 Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013:

2015-04-25 14:30

#36691: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013: - CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013: 

 O SA MI SUGA SULA ASTA CARE UMBLA SA BLOCHEZE PETITIA,MIE UNUL FOTA,TE N GURA PE MATA DE JAVRA ORDINARA,ALUP IGUS CU MATA BAAAA CA ASA VREA FOTAAAAAAAA.


Musafir

#36694 Re: Rusine sa va fie

2015-04-25 14:33

#36692: - Rusine sa va fie 

 ALUP IGUS CU MA TA LA FOTA DACA SE POATE.


Musafir

#36695 Re: Re: un bagator de seama

2015-04-25 14:46

Cilea, prefectura, primarie, Oltchim,  iar Cernev, Diculoiu, Dumitru sindicat, Burdoaza, Pirnea si mai este cineva , tot asa imi scapa numele, acestia din partea salariatilor si ne imputerniciti de nimeni,  partea disponibilizatilor 2013.


Musafir

#36696 un bagator de seama

2015-04-25 14:49

numele celor doi le-a spus Piperea cu gurita lui la tribunal nu sunt din auzite, dar sa asteptam sa vedem documentul.

 

CREANTELE OLTCHIM.
Musafir

#36697 Re: un bagator de seama

2015-04-25 14:53

#36696: - un bagator de seama 

 Asa ca tot din auzite, spui si tu  sursa Piperea si zis de tine....! Va fii public curand protocolul si la vedere, atunci n-o sa mai fie dubii. Piperea a repetat la Tribunal fara nume ca este un protocol  si care a dus la faptele comise cu acordul celor care l-au semnat.


Musafir

#36698

2015-04-25 18:11

am o mica nelamurire              cine si ce a semnat in locul celor de la DPB ?


Musafir

#36699 Parvuleeee! Dumitreeee! Mai traiti?

2015-04-25 18:48

#36698: -  

Aduceti-va aminte!

Celentano si cainele lui de paza pe nume Dumitru, in vremea de dinainte de "revolutia" fripturistilor gen gaoaza condusi de bulibasii Cernev si Talpasanu, "descalecau" cu surle de tobe si tambal la Oltchim, numai daca se intarzia o zi plata salariilor.

Acum, suntem si cu salariile restante de trei luni si jumatate, suntem si cu salariile compensatorii neplatite, suntem si cu "sabia" disponibilizarilor masive de la Bradu dorite de prietenii de la SVO ai lui Dumitru si ... nimic.
Ei tac si se ascund ca potarnichile.
Nu au mai facut nici-o "descalecare" la Ramnicu Valcea.
Nici-o "descindere" la Oltchim.
Si atunci ce putem sa credem noi?
Ca si-au atins scopurile si nu-i mai intereseaza soarta noastra?
Ca soarta noastra nu i-a interesat nici macar o clipa dar ca ei au fost niste mercenari in slujba unor interese meschine?

Parvuleeee! Dumitreeee! Mai traiti? Dati un semn ca sa nu credem ca ati fost omorati, ca sirianul, de nevestele si amantii nevestelor voastre!

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#36700 Re: Parvuleeee! Dumitreeee! Mai traiti?

2015-04-25 19:03

#36699: - Parvuleeee! Dumitreeee! Mai traiti?  

 Ai perfecta dreptate, si gluma lor impotriva noastra a fost aceea in care s-au folosit ca niste prostituate violate intens de catre niste politruci si care le-au dat-o si le-o dau  mereu intre dinti asmutindu-i impotriva noastra,  salariatii au fost ca oile ratacite si turmentate intr-un labirint, numit dorinta  a acestor impostori si haimanale jegarite si urat mirositoare si chiar de-si dadeau cu parfum, imputeau cu jegul lor ..., traiesc ca harciopii  vietile mizere pe care ei zic ca le traiesc. Cat va mai complaceti ma sindicalistilor, politrucilor si mizeriilor in minciuni , cat mai mintiti???? Mai rezistati sa ne mintiti, mai stiti ce minteati, ce faceati si faceti inca si azi???

 PRIN TAINUIRE SI NEDENUNTARE, SUNT TOTI IN CULPA,

RASPUND PENAL!!!!!!!!!!!!!!

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM FURATE DE ASTIA

Raspuns: TOTI,

Victor-Viorel Ponta (n. 20 septembrie 1972, București)

 

  http://ro.wikipedia.org/wiki/Victor_Ponta

Prefectul Dumitru Cornoiu, acuzat de deturnarea a 9 milioane de euro

http://www.infopuls.ro/

Control la sânge la Oltchim: nu s-au plătit salariile!

http://www.viatavalcii.ro/index.php

 Membrii CAR Oltchim acuza Consiliul de Administratie de deturnare de fonduri

http://www.impactreal.ro/

TOATE SINDICATELE SUNT IN CULPA DIN OLTCHIM.

1.SINDICATUL LIBER OLTCHIM, presedinte Mihai Diculoiu

2.SINDICATUL VICTORIA OLTCHIM, condus de Corneliu Cernev

3.SINDICATUL UNIREA OLTCHIM. condus de Marian Dumitru 

4.SINDICATUL SOLIDARITATEA OLTCHIM, condus de Dumitru Bica  

5.SINDICATUL RAFINORU, condus de Popescu Ionel

....SI TOATE STRUCTURILE SINDICALE.  

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #34833(TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT) SI STATUL ROMAN#30014 SUNT IN CULPA.  

- Popescu Valentin - director Directie Energetica - Mecanica
- Mihail Tălpăşanu – director Direcţia Producţie,
- Marius Pîrvu – fost director general,
- Spiru Ciobescu Laurentiu Armand – director Direcţia Comercială,
- Marinescu Norocel Lucian – director Direcţia Tehnică Calitate-Mediu,
- Ion Hancu Dumitru – şef Divizia Clorosodice-Produse Oxo,
- Mihai Pavel Dumitru – şef Divizia Materiale pentru Construcţii,
- Marian Tapu – şef Sector Marketing DMC,
- Victor Avram – director general adjunct-
- Spiru Ciobescu Elena Felicia – şef Divizia Financiară,   

etc.

Management:
Mihai Bălan - Director General
Elena Felicia Spiru-Ciobescu - Director Financiar
Mihail Dumitru Tălpăşanu - Director Operaţional
Laurenţiu Armand Spiru-Ciobescu - Director Marketing
Ion Coclet - Director Resurse Umane
 

 

  • ROMINSOLV S.P.R.L., reprezentată prin Partener Coordonator Gheorghe Piperea si
  • BDO BUSINESS RESTRUCTURING S.P.R.L., reprezentata prin Partener Coordonator Niculae Balan    Administrator Judiciar

Stanescu Nicolae Bogdan Codrut  Administrator Special  

Avram Danut-Victor     Director General Adjunct  

Talpasanu Mihail        Director Directia Productie

Spiru-Ciobescu Laurentiu-Armand  Director Directia Comerciala

Smeu Alin-Ion         Director Directia Economica  

Munteanu Dana Maria  Director Directia Resurse Umane  

Pirvu Marius   Director Directia Petrochimica Bradu

 impreuna cu MIRCEA DEACONU si FLORIAN MATEITA  etc.

 

www.oltchim.ro

SI TOTI MINISTRII ECONOMIEI SI FINANTELOR  SI ALTE MINISTERE DIALOG-SOCIAL...S.A.M.D, PANA AZI.

SI CEILALTI BAGATORI DE SEAMA CARE AU MAI SEMNAT, FARA ACORDUL PARTILOR SI IN DEFAVOAREA ALTOR CREDITORI,

 

PRIN TAINUIRE SI NEDENUNTARE, SUNT TOTI IN CULPA, RASPUND PENAL!!!!!!!!!!!!!!