Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-19 20:19


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-19 20:23


CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006

#29403 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ATENTIE DISPONIBILIZATI!

2014-11-19 20:38

#29400: o creanta oarecare - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ATENTIE DISPONIBILIZATI! ATE 

 Nu am fost niciodata impotriva ta, am fost impotriva rastalmacirilor si rautatilor tale. Rautatile si comportamentul tau nu-l voi tolera. Mea culpa de iti faci tu nu mai conteaza, insa poti fi iertat nu si uitat, asta este regula vietii. Pentru ca incepi sa ambalezi acum frumos niste cuvinte nu inseamna ca ai inteles si tu ceva din ce se intampla chiar si acum in momentul asta. Si pentru tine si multi altii ca tine am intrat sa-ti postez si repostez si ti-am explicat mai mult decat ai putut tu sa intelegi, insa ai invatat multe din ceea ce ti-am publicat eu aici, acum ai alte intrebari fata de inceputurile acestei petitii, la care tu sustineai aberatiii si ineptii, fara sens. Acum numai asa putem continua sa luam si noi in discutie cu ce se mananca legea asta a falimetului si ce pasi au decurs ei in a rezolva ceva pentru toti din Oltchim si care mai au spirit de luptatori in a fi cei care au contribuit la aceasta  petitie si la acest tel Salvati Oltchim si Arpechim, eu as venii in completare si as scrie si Salvati Valcea si Arges.

Ne doare, nu doar te doare, obeservi, tu esti egoist, asta nu tolerez. Am fost mintiti deoarece ne-am mintit intre noi si cand a aparut adevarul, cei care sau stiut cu mincini au fugit si nu-i mai vedem, iar cei care ne mint in continuare, mentin  ritmul cu ceea ce s-au ocupat ei in continuu...

Sunt multe cazuri dramatice, am mai scris aici, din respect pentru ei nu merita facuti publici si numai daca ei doresc sau simt a-si face publice problemele cu care se confrunta, pentru ei si multi altii chiar si din combinat, noi am aratat aici ce este Legea insolventei 85/2006, cu ce decizii am plecat noi, ce apar in actele noastre si multe alte informatii care toti sau multi din ei au inteles si inca se mai consulta din ce este pe petitie, pentru ca multi din combinat, stiu sau simt ca o sa ajunga si ei in situatia disponibilizatilor. Ori tu refuzand un termen legal in acte si in lege si in toate normele legislative, mai mult rau iti faci si ne faci, dar aici lucreaza egoismul tau care nu-l accept. Sunt deacord cu tine ca ne mint, sunt deacord cu tine ca ne-au furat, sunt deacord cu tine ca fac fapte ilegale, sunt deacord cu tine in multe..., dar nu accept sa dezinformezi, sa minti si tu, sa-ti bati joc de oameni crezadu-i creduli, sau naivi, sa faci tu tot felul de fapte urate, iar aici nu mai suntem deacord.

Eu nu te-am cenzurat ci te doresc sa fi aici, sa fim impreuna, sa scapam de rautati si invidii sa nu mai instigi aiurea, sa dispara lupta ei-noi-voi si restul. Viata ne arata zilnic suntem in situatia asta toti.

Sanatate nu stiu cat mai am deoarce mi-ai mancat tu multa din ea si multi altii ca tine. Iti urez si eu si multora ca tine tot bine din lume, dar respectati ca sa fiti respectati, v-am mai spus eu aici aceasta problema, crezul meu este la scopul petitiei Salvati OLTCHIM SI ARPECHIM SI VALCEA SI ARGES, ceea ce nu se intampla si mai mult cineva si-a batut joc de toata viata tuturor, chiar si azi, ceea ce eu va garantez Dumnezeu nu doarme!!!

 

p.s. Postarile mele nu sunt copy paste ci sunt re. re. re. re. repostari pana iti vei limpezii realitatea si adevarul in care ne aflam pentru ca nu aveam drepturile noastre legale, altfel  nu am mai reposta aici, merita sa repostam pentru a nu ne pierde informatiile si a nu mai rastalmacii si distruge adevarul.

MERGI INAINTE MAX SI NU TE ABATE DIN DRUM

#29404 FOARTE MULTI TE AU INJURAT,INCLUSIV EUUU,DAR MULTIIII, AM PRICEPUT

2014-11-19 20:54

OF,CA NU POT EUUU,FOLOSI TEAPA PE CERNEVISTII

#29405 Re: FOARTE MULTI TE AU INJURAT,INCLUSIV EUUU,DAR MULTIIII, AM PRICEPUT

2014-11-19 20:56

CE UITUC POT FI,DA POT FOLOSI ACADEAUA...

#29406 Re: Re: FOARTE MULTI TE AU INJURAT,INCLUSIV EUUU,DAR MULTIIII, AM PRICEPUT

2014-11-19 20:58

OLTCHIM, SA NU UITI ASTA:

#29407 Re: Re: Re: FOARTE MULTI TE AU INJURAT,INCLUSIV EUUU,DAR MULTIIII, AM PRICEPUT

2014-11-19 21:01

#29406: CE UITUC POT FI,DA POT FOLOSI ACADEAUA... - Re: Re: FOARTE MULTI TE AU INJURAT,INCLUSIV EUUU,DAR MULTIIII, AM PRICEPUT 

 Vezi si el a invatat ceva, nu mai foloseste espresiile urate!!! Cu acadelele poti lucra pe petitie...hahahhaa..., bravo, te-ai prins!!! Eu stiu ca esti mult mai destept de spun unii si mereu am stiut asta.


Musafir

#29408 Re: Re: Re: Re: FOARTE MULTI TE AU INJURAT,INCLUSIV EUUU,DAR MULTIIII, AM PRICEPUT

2014-11-19 21:11

#29407: OLTCHIM, SA NU UITI ASTA: - Re: Re: Re: FOARTE MULTI TE AU INJURAT,INCLUSIV EUUU,DAR MULTIIII, AM PRICEPUT 

 APROPO TAMBALAGIULE;PRIETENUL SI FRATELE TAU VOSGANIAN,CE MAI FACE?   CRED CA SE DUCE DUPA TATICUTUL VOICULESCU,IAR TU CA AI LUAT[DE LA ZAREMBA] SI AI DAT MITA FRAIERILOR,TU MERITI SA LE TI COMPANIE ,SCIRBA ORDINARA.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-19 21:15


OLTCHIM, SA NU UITI ASTA:

#29410 Re: Re: Re: Re: Re: FOARTE MULTI TE AU INJURAT,INCLUSIV EUUU,DAR MULTIIII, AM PRICEPUT

2014-11-19 21:17

#29408: - Re: Re: Re: Re: FOARTE MULTI TE AU INJURAT,INCLUSIV EUUU,DAR MULTIIII, AM PRICEPUT  CU TAMBALAGII LA PUSCARIE!!!! MAI INCET CU PIANUL PE SCARI.

 N-am prieteni de genul asta, iar ce spui tu, cred ca ma confuzi, nu sunt cel caruia i-ai adresat intrebarile, pe Vosganian as fi primul care as striga uraaa, a ajuns Hamlet si Ofelia la zdup dupa pretenasii lui si pianina pe scari hahahaa...

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!
Musafir

#29411 Re: PENTRU TOTI FRIPTURISTIII, POFTA BUNA, CAPUSE OLTCHIM, LOVITI IN TOTI COLEGII CU TRADARILE VOAST

2014-11-19 23:33

#29308: SA MANCATI CU POFTA, ATI DISTRUS VIITORUL SI ATI NENOROCIT TRECUTUL. - PENTRU TOTI FRIPTURISTIII, POFTA BUNA, CAPUSE OLTCHIM, LOVITI IN TOTI COLEGII CU TRADARILE VOASTRE:  PENTRU TOTI FRIPTURISTIII , POFTA BUNA :             

PENTRU INTERESUL VOSTRU MESCHIN ATI VANDUT OLTCHIM  LA FIER VECHI SI INCA ESTE INCHIS, MUNCA SI VIITORUL NU VA INTERESEAZA SI SUNTETI FOLOSITI PE POST DE CERSETORI LA O FRIPTURA SI-UN PAHAR DE ALCOOL, INSTIGATI SA NE FACETI ZILE FRIPTE SI SA TRADATI TOT, RUSINE SA VA FIE IMPOSTORILOR, NUMAI GALAGIA ESTE DE VOI DAR IMPOTRIVA NOASTRA A CELOR NEVINOVATI, NU SI A SINDICATELOR SI STATULUI ROMAN CARE NE UMILESC, NE FURA, NE JIGNESC, NE HAITUIESC, NE IMPING LA DEZASTRU, NE MINT........S.A.M.D., PENTRU COLEGII SI FAMIILELE LOR CARE I-ATI UMILIT SI DISTRUS, ATI CALCAT SI PE CADAVRE SI FAMILIILE LOR, TOT COLEGI CU NOI, LA PROPRIU, VETI PLATII TOTI. DUMNEZEU NU DOARME!!! NUMAI DUMNEZEU FACE DREPTATEA SI LEGEA PENTRU TOTI CARE VA COMPORTATI PE PLACUL ALTORA CA VOI, DAR CARE NE-AU FURAT VIITORUL SI BANII!!!

 SINDICATELE TREBUIAU SA FIE CU  AVOCATI SI SA LUPTE LA BAIONETA CU STATUL ROMAN PE ACEST PROCES AL INLSOLVENTEI, INSA EI AU FACUT PACT CU EI SI DIVERSE HARTII SEMNATE INTRE EI, INTALNIRI DE TAINA LA PREFECTURA SAU MAI STI TU PE UNDE..., EVITAND PROCESUL IN CARE ESTE OLTCHIM.  SINDICATELE  AU FOST IN RAZBOI CU ANGAJATII SI FOSTII SALARIATI * PLATITI DE ACESTIA PRIN COTIZATII SI INCASAND BANI DE LA NOI * SI IMBARLIGATORI CONTINUU......., DETURNATORI DE FAPTE SI EVENIMENTE, INSTIGATORI, RAU VOITORI SI DIVERSIONISTI CONTINUU...

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA

Sentinta nr. 617 din 30.01.2013 pronuntata de Tribunalul Valcea in dosarul 887/90/2013

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata 2010 ABROGATA

#28378 CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM )

http://portal.just.ro/

Portal  > Tribunalul VÂLCEA  > Informaţii dosar

Informaţii generale

Nr. unic (nr. format vechi) : 887/90/2013
Data inregistrarii 25.01.2013
Data ultimei modificari: 30.07.2014
Sectie: a II a CIVILA
Materie: Faliment
Obiect: cererea debitorului - L85/2006 art.27 alin.5
Stadiu procesual: Fond

 

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 

 UNDE SUNT SINDICATELE IN PROCESUL ASTA?????

cica eu

#29412 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ATENTIE DISPONIBILIZ

2014-11-20 09:54

#29403: CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006 - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ATENTIE DISPONIBILIZATI! 

 Orice ai spune, tot obositor esti. Poate ar fi mai bine sa il cenzurezi si domolesti pe cioaca ala de fota, care saracul e din alt film. Poate ca intentiile tale sunt bune, insa forma de abordare si prezentare sunt total ineficiente si obositoare atat vizual cat si lingvistic. Cand le mai si colorezi, bolduiesti si le pui cu MAJUSCULE, esti deja enervant, trust me. E o parere impartasita de mai multe persoane, ideal ar fi sa nu o iei in nume personal , ci ca pe o recomandare. Multi am renuntat o perioada la a citi aceasta petitie din trei motive: unul e looserul de fota, cu dejectiile lui, altul e repetitivitatea postarilor tale si mai erau aberatiile repetate (again) ale lui eugen ala, locotenentul sau avocatul lui cernev, cum vreti voi. 

Ce legitimitate poate avea o petitie cu mii de poze cu carnati, scheleti etc?! 


Musafir

#29413 DISPONIBILIZATI

2014-11-20 10:20

D-LE PIPIEREA ASTEPTAM CU INTERES MAXIM PLANUL DE REORGANIZARE SI TABELUL CREANTELOR!!! nu aveti pic de respect pentru cei 1000 de oameni+ CEI CARE DEPIND DE EI!!!intarzierea la plata a salariilor compensatorii(nejustificata)o sa se termine urat...legea in dosarul oltchim a fost incalcata in mod repetat si voit.pt oltchim nu s-a facut decat sa acumuleze datorii!!!

 

CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006

#29414 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ATENTIE DISPONIB

2014-11-20 11:08

#29412: cica eu - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ATENTIE DISPONIBILIZ 

 

Cica tu pama ieri ai scris doar a ma face pe mind in toate felurile si ati bate joc de adevar, eu nu am asupra nimanui cenzura, cum nici tu nu esti cenzurat, poate asa te porti tu, ceea ce este inuman, am vazut ce a facut rau i-sa sters.Ti-am mai scri majuscula se scrie a vedea mai bine., tu refuzai sa vezi..Mai multe persoane si multi in situatia noastra mi-au atras atentia ca un oarecare cica el instiga., vorbeste foarte urat. se ocupa cu dezbinarea si dezinformarea., poate esti sau nu tu acela..,. Tu nu te intrebi ce legitimitate au istigarile,dezinformarile si rautatile tale egoiste.? Uite cum s-a ajuns sa asteptam noi data de 28.01,2015 asa uite asa TOTI...
eu

#29415 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ATENTIE DISP

2014-11-20 12:57

#29414: CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006 - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ATENTIE DISPONIB 

 Stai linistit. Desi citesc destul de des petitia, am intervenit f rar si la obiect. Cum spuneam mai sus, tu probabil ca esti manat de intentii bune, insa iti pierzi cursivitatea si luciditatea ideilor pe parcurs. Probabil esti disponibilizat si de aici si durerea si dorinta mai mare de a se rezolva intr-o forma sau alta problema. Eu nu incit pe nimeni, doar vin cu mici sugestii, pe care poti sau nusa le iei in considerare. Pot spune ca e extrem de deranjant individul fota, care e periculos de prost.


Musafir

#29416 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ATENTIE DISP

2014-11-20 12:57


Musafir

#29417 Re: DISPONIBILIZATI

2014-11-20 13:04

#29413: - DISPONIBILIZATI 

 "D-LE PIPIEREA ASTEPTAM CU INTERES.........."

Nu asa se zice, si nici nu trebuie sa fii politicos cu hotii.

Se zice cam asa"bai hotule de Piperea, ne-ai furat banii si nu stim ce ai facut cu ei"

Da, bai Piperea esti un HOT ordinar, dar sper ca vei ajunge si tu sa platesti ca multi altii. Eu unul sunt hotarat sa merg pana la capat.

Poate vei ajunge sa platesti si pentru cei care au murit din cauza ta si pentru cei care vor mai murii din cauza ta si pentru cei care si-au pierdut locuintele si munca de o viata din cauza ta.

Nemernicul dracului ce esti.

Nu cumva a inceput sa va fie frica hotilor?


Musafir

#29418 MAFIA RUDELOR DE LA PUTERE: CLANUL PONTA.

2014-11-20 13:18

MAFIA RUDELOR DE LA PUTERE: CLANUL PONTA.

2014-11-20 11:08:42 | Autor : Georgiana Milea

În România, după clanul Iliescu şi până la clanul Ponta a guvernat cel al fostului premier Adrian Năstase. Zile şi mai negre au venit odată cu Guvernul Ponta. În ultimii ani, presa din România a scris despre clanul liderului PSD, după ce Victor Ponta a umplut Guvernul cu rudele sale. De la naşi şi fini, până la verişori şi cumnaţi, politica de clan a regimului Ponta şi-a răspândit tentaculele în toate instituţiile-cheie din România.

„Mai întâi a fost „tata-socru”, Ilie Sârbu, un răspopit putred de bogat. Apoi a fost fata, Daciana Sârbu, făcută ministru şi europarlamentar. Apoi ginerele, Victor Ponta, un plagiator din judeţul Gorj, care a fost făcut prim-ministru”, se spune într-un articol din presa română.
La capitolul clan mafiot, Ponta nu prea are concurenţi. Decât poate prietenul său din Republica Moldova, Vladimir Plahotniuc, dar despre acesta mai târziu. Acum însă reproducem lista rudelor lui Ponta, care ocupă sau au ocupat funcţii înalte în stat şi care îi completează cercul.

- Daciana Sârbu-Ponta (soţie) – europarlamentar (PSD);
- Ilie Sârbu (socru) – senator (PSD);
- Rodica Cazanciuc (verişoară) – directoare la Tarom;
- Robert Cazanciuc (soţul verişoarei) – ministru al Justiţiei (PSD);
- Gabriel Oprea (naşul de la prima cununie şi naşul de botez al primului copil) – vicepremier (UNPR);
- George Maior (naşul de la cea de-a doua cununie şi naşul de botez al celui de-al doilea copil) – director SRI;
- Cornelia Naum (mama) – acţionara unor firme abonate la contractele cu statul;
- Alexandra Ponta-Herţanu (sora) – acţionara a unor firme abonate la contractele cu statul;
- Iulian Herţanu (cumnat) – acţionar şi administrator al unor firme care au obţinut contracte de zeci de milioane de euro pe bani publici, multe fără licitaţie;
- Ioana Pop (fină) – vicepreşedintele Consiliului Naţional pentru Combaterea Discriminării;
- Claudiu Preoteasa (fin) – vice la Fondul de Mediu.

 

Dacă mergem mai departe, în partidul condus de Ponta lucrurile stau şi mai prost. Acum câteva săptămâni, presa din România scria că peste 400 de aleşi şi numiţi de PSD de toate rangurile figurează în dosare aflate în diverse etape. Aceştia se adaugă la lista impunătoare de miniştri, deputaţi, senatori, preşedinţi de consilii judeţene, primari de mari municipii, oameni de afaceri şi directori numiţi de PSD, faţă de care, la acest moment, procurorii efectuează acte de cercetare devenite publice.

http://balkanpress.ro/actualitate/mafia-rudelor-de-la-putere

 


Musafir

#29419 MAFIA RUDELOR DE LA PUTERE: CLANUL PONTA.

2014-11-20 13:24

#29418: - MAFIA RUDELOR DE LA PUTERE: CLANUL PONTA. 

Lista este deschisa: 
- Gheorghe Piperea
- coleg de facultate;
- Remus Borza - coleg de facultate.

 


Musafir

#29420 Re: MAFIA RUDELOR DE LA PUTERE: CLANUL PONTA.

2014-11-20 13:26

#29419: - MAFIA RUDELOR DE LA PUTERE: CLANUL PONTA.  

Ca-n povesti: Ali Baba si cei 40(0) de hoti.


Musafir

#29421 contract colectiv de munca

2014-11-20 13:34

Multumim pt.contractul colectiv de munca liderilor de sindicat.Plati compensatorii-3 salari-6 salari-12 salari


Musafir

#29422 MUNCITORI TREZITIVA

2014-11-20 13:36

SUNTETI TERMINATI VAU CIURUIT


Musafir

#29423 CONTRACT COLECTIV DE MUNCA

2014-11-20 13:39

DAR SA NU UITATI CU VECHIME IN COMBINAT ALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO TREZITIVA

CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006

#29424 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ATENTIE

2014-11-20 13:44

#29416: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ATENTIE DISP 

 Scuze pentru ca am scris in viteza,  am foslosit o scriere din mers de pe tableta si am fost plecat, ma grabeam fiind in trafic la volan.

CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006

#29425 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM )

2014-11-20 13:45

CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006

Decizia din data de 15.05.2013  DECIDE: Art. 6 - Prezenta decizie isi produce efectele de la data comunicarii sale.*SI ART. 41 DIN CCM CARE SPECIFICA ACEEASI DECIZIE.  (BANII TREBUIAU ACHITATI PE LOC 15.05.2013)

CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA:  Art.36, Art. 37 si Art.42,Art38.

Al1.b) incepand cu 01.01.2012 se acorda o compensatie in functie de vechime,astfel:

1. pentru vechime intre 0 -5 ani o suma neta echivalenta cu 6 salarii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A. la data concedierii;

2. pentru vechime intre 5-15 ani o suma neta echivalenta cu 12 salarii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A. la data concedierii;

3. pentru vechime >15 ani o suma neta echivalenta cu 18 salarii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A. la data concedierii.

REGULAMENTUL DE SALARIZARE:
Art. 37.
Toate drepturile banesti cuvenite salariatilor se platesc inaintea oricaror obligatii banesti ale societatii.

Art. 38.
Al.1. In caz de faliment sau lichidare judiciara, salariatii au calitatea de creditori privilegiati, drepturile lor banesti urmand sa fie platite integral inainte de a-si revendica cota parte ceilalti creditori.
Al.2. Salariatilor li se va comunica in scris, pe baza de cerere scrisa adresata serviciului Financiar, dovezile eventualelor retineri legale efectuate.

Art. 39

Al.2. Intarzierea nejustificata a platii salariului sau neplata acestuia poate determina obligarea angajatorului la plata de daune-interese pentru repararea prejudiciului produs salariatului.

Ceea  ce a comunicat si ITM la solicitarea noastra:

".... art.166 alin4 din aceeasi lege "intarzierea nejustificata a platii salariului sau neplata acestuia poate determina obligarea angajatorului la plata de daune-interese pentru repararea prejudiciului produs salariatului."

SALARII PLATI COMPENSATORII CCM SUMA NETA: 38.164.916 LEI

1.    17.106 lei pentru o vechime  intre 0 - 5 ani, reprezentând o suma neta echivalenta cu 6 salarii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;
2.    34.212 lei pentru o vechime  intre 5 - 15 ani, reprezentând o suma neta echivalenta cu 12 salarii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;
3.    51.318 lei pentru o vechime mai mare de 15 ani, reprezentând o suma neta echivalenta cu 18 salarii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;

CONTRACT INDIVIDUAL DE MUNCĂ

M. Drepturi si obligatii generale ale partilor

1. Salariatul are , in principal, urmatoarele drepturi:

    a) dreptul la salarizare pentru munca depusa;

    n) alte drepturi prevăzute de lege sau de contractele colective de muncă aplicabile

4. Angajatorului ii revin, in principal, urmatoarele obligatii:

  a) sa inmaneze salariatului un exemplar din contractul individual de munca, anterior inceperii activitatii;

    a¹) sa acorde salariatului toate drepturile ce decurg din contractele individuale de munca, din contractul colectiv de munca aplicabil si din lege;

   c) sa acorde salariatilor toate drepturile ce decurg din lege, din contractul colectiv de munca aplicabil si din contractele individuale de munca;

    d) sa elibereze, la cerere, un document care sa ateste calitatea de salariat a solicitantului, respectiv activitatea de acesta, durata activitatii, salariul, vechimea in munca, in meserie si specialitate;

   g) sa infiinteze registrul general de evidenta a salariatilor si sa opereze inregistrarile prevazute de lege;

      i) sa asigure confidentialitatea datelor cu caracter personal ale salariatilor.