Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#24226 Re: Re: Re: Re: VAI DE CAPUL VOSTRU

2014-07-20 08:49

#24102: - Re: Re: Re: VAI DE CAPUL VOSTRU

VOTANTUL CU MICI SI BERE, PLESNESTE MANEAUA IN TINE HAHAHAHAAAAAHHAHA................!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/10368260_241219669419194...

chiar sunteti niste cernevisti retardati,

#24227 Re: ma uit,citesc si ma minunez cit de prosti puteti fii,numai cuvintul diculoiu

2014-07-20 09:52

#24206: -

iar tu autorule,asculta ce ti spun eu fota,lasa l pe diculoiu in pace,ca nu el e vinovat de ce sa intimplat cu disponibilizatiii,magarii  imputiti se numesc,cernev,piperea si talpasanu ,iar ca toate sa cada pe fota si sa l injurati mai bineeeee;mi se rupe de acei disponibilizatii,dar si de salariatii oltchimului,acum am vazut adevarata fata a lor,chiar astazi de dimineata,chiar isi merita soartaaa,de ce spun asta?  Pt ca un coleg mi a spus cindvaa, ca pe el ,ca si pe altiii, nu i intereseaza ce se intimpla,nu i intereseaza decit familia lor si atit,iar pe mine sau dumneata, de ce sa ne mai intereseze soarta altora?   chiar mi se rupe de altiiiiiiii,,,,,,,,,,,,,,,,.....si daca stam bine sa gindim,va readuc aminte ca nu duculoiu le a spus sa si bage ordonanta,ci magarul de cernev,inca o data o repet isi merita soarta totiii


Musafir

#24228 Re: Re: ma uit,citesc si ma minunez cit de prosti puteti fii,numai cuvintul diculoiu

2014-07-20 10:12

#24227: chiar sunteti niste cernevisti retardati, - Re: ma uit,citesc si ma minunez cit de prosti puteti fii,numai cuvintul diculoiu

Sa recapitulam, "colegul" tau ori te minte, ori chiar este cernevist cum il faci tu SI IN NICIUN CAZ COLEG. Legea insolventei nu e facuta de mine si nici CCM, Codul Muncii si ITM, sa-i transmiti "colegului" tau ca ori e prost " informat", ori denatureaza si dezinformeaza cum a procedat el pana mai de curand, de ANI INTREGI.

SA REVENIM PENTRU CA SA NU FI IAR DEZINFORMAT SI REPET PENTRU TOTI:

LEGEA INSOLVENTEI (LEGE PE CARE OLTCHIM ACUM ESTE IN INSOLVENTA) SPUNE ACHITA TUTUROR DATORIILE LA ZI IN CAZUL NOSTRU DOMNULE ITI SPUN CA NOI AM POSTAT LEGEA CARE  SPUNE CA AVEM DE LUAT SALARII (ANGAJATI SI DISPONIBILIZATI), CAUTA IN URMA PETITIEI SI AI MARE GRIJE CA TE-AU FACUT  BAIETII NU DIN VORBE DIN PROSTIA LOR.

CCM CE AM POSTAT EU, ESTE LEGE SI ARE STAMPILE SI APROPARI PE EA.

AM POSTAT PENTRU DREPTURILE SALARIALE PRIORITATE (ANGAJATI SI DISPONIBILIZATI)

ITM CE AM POSTAT EU RASPUNSUL LOR, DREPTURILE SALARIALE (ANGAJATI SI DISPONIBILIZATI)

COLEGUL TAU NU-TI ESTE COLEG, TE MINTE CU NERUSINARE, CAUTA SI CITESTE DIN URMA TOT.

FAMILIILE TUTUROR AU DE SUFERIT, AICI ARE DREPTATE, NU MAI MINTITI CU LUPTELE..., CA NOI AM PREZENTAT CU LEGI SI DOVEZI PE CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA.

NU STIU CE AI VAZUT TU DIMINEATA, DAR NU E VORBA DECAT DE PLATILE BANILOR LA ZI TUTUROR SI RESPECTAREA CCM.

DICULOIU A SPUS, DAR TOT EL A PARTICIPAT INTENS IMPREUNA CU CEILALTI LIDERI DE SINDICAT, ACUM FAPTA ESTE COMISA DE PESTE UN AN DE ZILE, TREBUIE SA SE ACHITE BANII TUTUROR SALARIATILOR (ANGAJATI SI DISPONIBILIZATI)

NU L-AM TINUT EU, EI SAU ALTII IN SALILE DE SEDINTE, LA ULTIMA INTALNIRE DACA ERA BARBAT, NU ACCEPTA SA INTRE IN SALA FARA REPREZENTATNTI DIN RANDUL PRESEI SI CELOR CARE SE AFLAU IN FATA PREFECTURII, ACESTIA FIIND SALARIATII DISPONIBILIZATI.

SA RASPUNDA DE CE N-AU FOST IN SALA DISPONIBILIZATII LA PREFECTURA, DICULOIU A ADUS 3(TREI) SALARIATI, NU A ACCEPTAT NICIUN DISPONIBILIZAT????????????!!!!!!!!!!!

NU FI NAIV.

http://i.imgur.com/AyaLuJV.jpg...

intelege ma ca acesti babuiniii,sunt inconstientii

#24229 POT SA VA SPUN CU TARIE,CA DE AZI NU MA MAI INTERESEAZA DECIT FAMILIA MEA SI NUMAI A MEA

2014-07-20 10:30

CORECT, CITESTE LEGILE

#24230 PENTRU A NU MAI FI PACALIT SI DEZINFORMAT!!!!!!!!

2014-07-20 10:33

RESPECTA LEGILE SI DECIZIILE SEMNATE DE SINDICATE SI PATRONAT, SAU STATUL ROMAN.


Musafir

#24231 Re: POT SA VA SPUN CU TARIE,CA DE AZI NU MA MAI INTERESEAZA DECIT FAMILIA MEA SI NUMAI A MEA

2014-07-20 10:41

#24229: intelege ma ca acesti babuiniii,sunt inconstientii - POT SA VA SPUN CU TARIE,CA DE AZI NU MA MAI INTERESEAZA DECIT FAMILIA MEA SI NUMAI A MEA

CIND VORBIM DESPRE DISPONIBILIZATII,CRED CA NE REFERIM LA BURDOAZA,ASTA NU E DECIT UN SCIRBOS CERNEVIST,IAR RESTUL NU MA MAI INTERESEAZA,PT CA DACA ERAU INTERESATII, ASCULTA U CE LE AM SPUS ANUL TRECUT,DAR EI CHIAR AU ZIS CA S AU SATURAT DE MIZERIIILE DIN OLTCHIM [RASPUNSUL LOR,NE AM CONSOLAT],CU TOATE CA I AM AVERTIZAT DE ACEASTA ORDONANTA GRESITA[PROASTA MAI BINE ZIS]


Musafir

#24232 Re: Re: POT SA VA SPUN CU TARIE,CA DE AZI NU MA MAI INTERESEAZA DECIT FAMILIA MEA SI NUMAI A MEA

2014-07-20 10:44

#24231: - Re: POT SA VA SPUN CU TARIE,CA DE AZI NU MA MAI INTERESEAZA DECIT FAMILIA MEA SI NUMAI A MEA

BURDOAZA ESTE UN DISPONIBILIZAT, EU AM DAT LEGILE PENTRU SALARIATI (ANGAJATI SI DISPONIBILIZATI). BANUIAM CA OMUL ASTA HABARNIST LE STIE PE TOATE SI DE FAPT NU STIE NIMIC. CAPCANA LUI SI INCULTURA CU CARE SE AFISEAZA PESTE TOT, NE-A FACUT PE NOI SA FIM LA PESTE UN AN DISTANTA IN SITUATIA CARE NE AFLAM, IMI PARE RAU SA AUD CEEA CE AI SCRIS SI TE ANUNT CA ACEST INDIVID A IMBARLIGAT LA GREU FARA SA AIBE UN ARGUMENT IN TOT CEEA CE A FACUT EL, POATE TOTI RESTUL PANA LA 928 FARA UNU AU VINA LOR CA AU CASCAT GURA LA IMPOSTURA LUI.

VECHEA POVESTE CU MINORITARUL FARA DOVEZI, PUNE CRUCE TUTUROR MAJORITATII SALARIATI (ANGAJATI SI DISPONIBILIZATI), VRAJBA LUI SI INSTIGAREA FACAND-O IMPOTRIVA TUTUROR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#24233 Re: Re: Re: POT SA VA SPUN CU TARIE,CA DE AZI NU MA MAI INTERESEAZA DECIT FAMILIA MEA SI NUMAI A MEA

2014-07-20 11:01

#24232: - Re: Re: POT SA VA SPUN CU TARIE,CA DE AZI NU MA MAI INTERESEAZA DECIT FAMILIA MEA SI NUMAI A MEA

ATUNCI,DE CE DISPONIBILIZATII SI SALARIATII NU L SCUIPA N GURA?  PAI TOT EU FOTA VA RASPUND,PT CA SUNT FRICOSI SI LASII ACESTEI SC OLTCHIM SAU MAI BINE ZIS,,,,ACESTEI SOCIETATI IN CARE TRAIM,ASTE FRATEEEEEEE


Musafir

#24234

2014-07-20 11:19

Cum le mai stii tu pe toate mai autorule mai.
Postezi injuraturi, clepsidre si maimute de un an de zile.
Instigi oamenii la ura si violenta de un an de zile.
Si ce ai rezolvat?
Esti pe langa subiect.In loc sa va concentrati pe ce trebuie,pe posibilitatile de ameliorare a stituatiei tu stai de can-can.
CCM in insolventa este zero daca se vrea.
Ne irosim energia aiurea

 

De ce nu il tragi de maneca pe dicuroiu daca va trage clapa in continuare?

Prafu si pulberea ati lasat dupa voi.Asa ati semanat asa culegeti.

VA POSTEAZA PT CA ASTA MERITATI

#24235 Re: VA POSTEAZA PE VOIII,SCIRBELOR CERNEVISTE,ASTA E

2014-07-20 11:24

DA LA PIPICASSO POTI SUGE?

#24236 Re: SA I SUGI MINA LUI DICULOIU,,PAPAGAL CERNEVIST

2014-07-20 11:26


Musafir

#24237 Re: Re: SA I SUGI MINA LUI DICULOIU,,PAPAGAL CERNEVIST

2014-07-20 11:28

#24236: DA LA PIPICASSO POTI SUGE? - Re: SA I SUGI MINA LUI DICULOIU,,PAPAGAL CERNEVIST

Pai cum facem ca vreau sa tio sug.

Unde ne intilnim?

 

Mre idiot esti bai Fota si care mai scrii sub pseudonimul lui.Nu cred ca intelegi ceva din ce se intampla


Musafir

#24238 Re: Re: Re: SA I SUGI MINA LUI DICULOIU,,PAPAGAL CERNEVIST

2014-07-20 11:35


Musafir

#24239 Re: Re: Re: SA I SUGI MINA LUI DICULOIU,,PAPAGAL CERNEVIST

2014-07-20 11:39

#24237: - Re: Re: SA I SUGI MINA LUI DICULOIU,,PAPAGAL CERNEVIST

DECI UN IDIOT CA MINE O FREACA PE MATA BINEEEEEEEEE,,,FARA PERDEA,,INTELEGI COCALARULE?


Musafir

#24240 Re: Re: Re: Re: SA I SUGI MINA LUI DICULOIU,,PAPAGAL CERNEVIST

2014-07-20 11:48

#24239: - Re: Re: Re: SA I SUGI MINA LUI DICULOIU,,PAPAGAL CERNEVIST

NU TE MAI FAC DECIT POPONAR CERNEVIST SI ATIT

MAI ABRAMBURITULE MAI..... ABRACADABRA MAII..GRADINITAAA COPIILOR NEEDUCATI

#24241 Re: RASPUNS: INDIVIDULUI PRAFUIT!!!!!!!!!!!!!

2014-07-20 11:49

#24234: -

Domnule stie tot si nu stie NIMIC.

INJURII INSTIGATE NUMAI TU SI PE CEI CARE-I PUI SA POSTEZE AICI, ATI SUFOCAT PETITIA SA NU MAI CITEASCA NIMENI DIN CAUZA VOASTRA, CONFUZI IDEILE SI POSTARILE, ASTA ARATA MULTE...

EU N-AM O POSTARE STEARSA, PENTRU CA NU AM INJURAT, SUNT PAGINI PLINE STERSE LA CAT ATI INJURAT VOI...

INSTIGAREA VINE DIN PARTEA TA, CHIAR SPUS DE CEEA CE AI SCRIS TU ACUM AICI LA #24234

VINO CU PROBE SA TE INTELEAGA SI ALTII, SAU TU TE INTELEGI TU PE TINE SI ATAT.

E SCOPUL TAU CE AM REZOLVAT NOI????

DACA SI LEGILE, CCM, CODUL MUNCII, ITM SI ALTE SCRIERI  CU MULT INAINTE SI POSTATE PE PETITIE, NU TE LAMURESC... CONCENTRATIA TA LASA DE DORIT SI-TI TREBUIE MEDIC.

TE TRIMIT LA SCOALA SI PUNETI DIOPTRIEEEE MAREEEEEEEEEEE, CHIAR LUPA, SA POTI CITI, CHIOORULE, ORBULE.

COROBORAT CU TOATE  LEGILE IN VIGOARE INCLUSIV LEGEA INSOLVENTEI, PE BAZA CCM HABARNISTULE S-AU DAT OAMENI AFARA DIN OLTCHIM CONFORM DECIZIILOR (SAU TU ESTI ALA CU PROCESE VERBALE LA PLECARE DIN SOCIETATE HAHAHAHAHAA....), LA PLECARE ROMINSOLV A DECLARAT 929 DE SALARIATI DISPONIBILIZATI CU DREPTURILE FIECARUIA IN PARTE DE PLATA SALARII PLATI COMPENSATORII  PRIN CREANTA CONFORM LEGII INSOLVENTEI.

SE LUCREAZA PE CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA IN VIGOARE PANA LA EXPIRAREA SA SI IN CONTINUARE PANA LA DEFINITIVAREA ALTUIA  SAU TOT ASTA DE ESTE ACUM IN VIGOARE, AVAND PRELUNGIRE CCM ACTUAL.

EU IMI IROSESC TIMPUL CU PROSTI "INFORMATI" CA TINE, ENERGIA TA E REDUSA MAI RAU CA OLTCHIM LA OPRIREA DIN AUGUST 2012 DE CATRE PONTA.

DAR DE CE SA NU TE TRAG PE TINE DE URECHI CA TE BAGI CA MUSCA IN LAPTE FARA DOVEZI?????!!!!!!!

PRAFU AI LASAT TU DUPA SOMNUL LUNG ACOLO UNDE AI PRESTAT SIESTA, NOI AM MUNCIT CAND ALTII DORMEAU!!!!!!!!!!

N-AM ADUS O INJURIE, ATENTIE!!!!!! TU CONFUZI SI NICI NU STI CE INSEAMA INJURATURA.

NU TE-AM INJURAT, TI-AM EXPLICAT CEEA CE ESTI, PRIN AFIRMATIILE TALE SCRISE.

POSTARILE NU TE PRIVESC, SAU TE SIMTI SI ESTI IN CULPA, ASTA ESTE...., SI TE CARACTERIZEAZA PE TINE, IMI PARE BINE CA VA OBSERVATI, AUTORUL POSTARILOR CINSTE TIE CA POSTEZI POZE CU ACESTI INDIVIZI PRAFUITI.!!!!!!!

 

http://i.imgur.com/AyaLuJV.jpg...


 

 

NUMAI DEZINFORMARE,DENIDRARE SI DEZBINARE

#24242 IA ZI MAI MIZERIO,CE ATI REZOLVAT VOI CERNEVISTILOR?

2014-07-20 12:03

#24241: MAI ABRAMBURITULE MAI..... ABRACADABRA MAII..GRADINITAAA COPIILOR NEEDUCATI - Re:

ASTA ATI REZOLVAT VOI NENOROCITILOR SAU NENOROCITULE CARE ESTI,CIOCUL MIC,VREMEA VOASTRA A APUS DEMUUUUUUUUUUULT


Musafir

#24243 DE ASTIA SA VA FERITI, CEL DE LA #24237

2014-07-20 12:10

#24237: - Re: Re: SA I SUGI MINA LUI DICULOIU,,PAPAGAL CERNEVIST

VOTANTUL CU MICI SI BERE, PLESNESTE MANEAUA IN TINE HAHAHAHAAAAAHHAHA................!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/10368260_241219669419194...

SALARII (DISPONIBILIZATI SI ANGAJATI ) LA ZI
Musafir

#24244 Re: Re: SALARII: BANII PLATILOR COMPENSATORII

2014-07-20 12:28

SALARII BANII PLATILOR COMPENSATORII

2014-07-18 21:18

Cine MINTE???? BANII NU SUNT LA MASA CREDALA. BANII PLATILOR COMPENSATORII ALE DISPONIBILIZATILOR NU SUNT LA MASA CREDALA(PUNCT). JUDECATORUL-SINDIC  A SPUS ESTE OBLIGATIE DE ACHITARE LA ZI CONFORM LEGII INSOLVENTEI. CCM , ITM SI TUTUROR LEGILOR. MINISTRUL ESTE HABARNIST SAU MINTIT.

inregistrarea video-audio: " Ministrul Economiei vorbeşte despre soarta Oltchim, reindustrializarea României şi negocierile cu China

http://adevarul.ro/economie/stiri-economice/ministrul-economiei-vorbeste-adevarul-live-despre-soarta-oltchim-reindustrializarea-romaniei-negocierile-china--8_53bb9dc40d133766a83cfd58/index.html "

#23479 Re: Re: Re: Re: Oltchim Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective

#23506 Re: Re: Daune interese = despăgubire bănească pentru repararea unui prejudiciu.

#23507 Re: Re: ACESTA ESTE RASPUNSUL ADEVARAT Legea 85/2006 , CEL MAI CIVILIZAT RASPUNS:

BOGDAN STANESCU RECUNOSCAND CA EXISTA CADRUL LEGAL SA FIM PLATITI CU BANII PLATILOR COMPENSATORII, CEI 9 MILIOANE EURO, SI PIPEREA A ZIS CA NE DA BANI IN SECUNDA CAND ARE IN CONT SUMA . NU MAI MINTITI, STOP MINCIUNII!!!!!!!

SA ACHITE BANII TUTUROR!!!!!!!

Decizia din data de 15.05.2013

Dispozitiile art.86 alin.6 din Legea nr.85/2006 privind procedura insolventei coroborat cu art.65 si 66 din Codul Muncii - republicat si art. 36 din Contractul Colectiv de Munca la nivelul S.C. Oltchim S.A.

Prevederile art.60 alin.2 din Codul Muncii- republicat si art.44 alin 2 din Contractul Colectiv de Munca la nivelul S.C. Oltchim S.A.

DECIDE:Art. 6 - Prezenta decizie isi produce efectele de la data comunicarii sale

http://i.imgur.com/TpzlU7k.jpg...

http://www.rominsolv.ro/comunicat-concediere-colectiva-oltchim/

"Reducerea de personal vizează 929 de salariaţi (602 în Vâlcea şi 327 în Piteşti) şi are ca scop realizarea unei economii lunare de aproximativ 1.200.000 euro (14,4 milioane euro anual). Demn de remarcat este procentul mare (peste 60%) de salariaţi care au solicitat benevol să fie acceptaţi pe listele de disponibilizări.

p.s. Castigul Oltchim 14,4 milioane euro anual, noi avem de luat ~(cu aproximatie ) 10 milioane euro, banii conform CCM, noi suntem in 2014 si disponibilizarea facandu-se in 2013. Peste  5 milioane euro raman in OLTCHIM, STATUL ROMAN.

Decizia din data de 15.05.2013

Dispozitiile art.86 alin.6 din Legea nr.85/2006 privind procedura insolventei coroborat cu art.65 si 66 din Codul Muncii - republicat si art. 36 din Contractul Colectiv de Munca la nivelul S.C. Oltchim S.A.

Prevederile art.60 alin.2 din Codul Muncii- republicat si art.44 alin 2 din Contractul Colectiv de Munca la nivelul S.C. Oltchim S.A.

DECIDE:

Art. 6 - Prezenta decizie isi produce efectele de la data comunicarii sale.

CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA:

Art. 37.
Toate drepturile banesti cuvenite salariatilor se platesc inaintea oricaror obligatii banesti ale societatii.

Art. 38.
Al.1. In caz de faliment sau lichidare judiciara, salariatii au calitatea de creditori privilegiati, drepturile lor banesti urmand sa fie platite integral inainte de a-si revendica cota parte ceilalti creditori.
Al.2. Salariatilor li se va comunica in scris, pe baza de cerere scrisa adresata serviciului Financiar, dovezile eventualelor retineri legale efectuate.

ATENTIE! PLATILE SALARIALE ALE TUTUROR, SALARIATI SI DISPONIBILIZATI (PLATI SALARIALE COMPENSATORII) = > CREDITORI PRIVILEGIATI.  ANGAJATORUL ACHITA URGENT!!!

Art. 39

Al.2. Intarzierea nejustificata a platii salariului sau neplata acestuia poate determina obligarea angajatorului la plata de daune-interese pentru repararea prejudiciului produs salariatului.

Ceea  ce a comunicat si ITM la solicitarea noastra:

".... art.166 alin4 din aceeasi lege "intarzierea nejustificata a platii salariului sau neplata acestuia poate determina obligarea angajatorului la plata de daune-interese pentru repararea prejudiciului produs salariatului."

AI ACI http://m.bursa.ro/s=companii_afaceri&articol=240278.html , CONFIRMAREA CELOR DECLARATE CU PRECIZIE AZI IN TEXT 23.06.2014

"De asemenea, în 2-3 săptămâni, este posibil să fie aprobat şi tabelul final al creanţelor, după care va fi supus avizării şi planul de reorganizare"."

SI ATUNCI 18.06.2014, DUPA IESIREA DIN SALA DE JUDECATA, NU INAINTE http://www.economica.net/piperea-din-august-va-exista-un-plan-de-reorganizare-la-oltchim_82305.html

A SPUS https://www.youtube.com/watch?v=R5G53xM9ty0 =>PIPEREA - 18 iunie 2014 SI SECUNDA.

Piperea:Referitor la banii pe care îi so:licită disponibilizaţii de la Oltchim, avocatul Piperea spune că 'în secunda în care vor fi 9 milioane de euro în conturile societăţii, eventual din vânzarea Oltchim SPV, vor fi plătite sumele disponibilizaţilor'.

Secunda Piperea, SA NE DEA DREPTURILE NOASTRE. OBLIGATIE.

http://i.imgur.com/URfMkHQ.jpg...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Judecatorul-sindic Ramnicu Valcea ORDIN: ACHITATI BANII SI VENITI CU PLANUL DE REORGANIZARE.

De data asta are clepsidra domnul Piperea, pana acum a stat. Timpul curge...

SECUNDA LUI PIPEREA:

http://4.bp.blogspot.com/-W2INCJXiPCo/UBEs-MxII6I/AAAAAAAAAF8/WcPhMRZaB0o/s400/c...

ATENTIE MARE, NE-AU SPUS CLAR BANII SUNT AI NOSTRI, SUNT OBLIGATI SA ACHITE!!!!!!

#24245 Re: Pentru disponibilizati si angajati salariati

2014-07-20 12:30

#24216: ATENTIE MARE, NE-AU SPUS CLAR BANII SUNT AI NOSTRI, SUNT OBLIGATI SA ACHITE!!!!!! - Pentru disponibilizati si angajati salariati

ATENTIE MARE, NE-AU SPUS CLAR BANII SUNT AI NOSTRI, SUNT OBLIGATI SA ACHITE!!!!!!

BOGDAN STANESCU RECUNOSCAND CA EXISTA CADRUL LEGAL SA FIM PLATITI CU BANII SALARIILOR PLATILOR COMPENSATORII, CEI 9 MILIOANE EURO, SI PIPEREA A ZIS CA NE DA BANI IN SECUNDA CAND ARE IN CONT SUMA .

http://www.indiscret.ro/articol-combinatul-oltchim-la-un-pas-de-faliment=>BOGDAN STANESCU  EXISTA CADRUL LEGAL

A SPUS https://www.youtube.com/watch?v=R5G53xM9ty0 =>PIPEREA - 18 iunie 2014 SI SECUNDA

Ministrul a spus smechereste, creditorii sunt banii lor si trebuie sa li se achite. Atentie mare a spus!!!!!!!!!!! Inainte a batut campii pentru deruta, cu masa credala (care nu era discutia banilor aceia)...

Si a incheiat cu banii lor trebuie achitati...creditorii. Deci stie, dar omul e pervers.

FITI ATENTI!!!

Ministrul Economiei vorbeşte despre soarta Oltchim, reindustrializarea României şi negocierile cu China

http://adevarul.ro/economie/stiri-economice/ministrul-economiei-vorbeste-adevarul-live-despre-soarta-oltchim-reindustrializarea-romaniei-negocierile-china--8_53bb9dc40d133766a83cfd58/index.html

SALARIILE PLATILOR COMPENSATORII NU SUNT LA MASA CREDALA (PUNCT).

Va ofer text la interviu adevarul.ro  spus de Nita:

"Nu, nu, ea este in insolventa..."

"Este o procedura pe care o prevede legea, FMI nu are ce sa faca in asemenea situatie."

"SA RESPECTAM CU TOTII LEGEA !!!"

"Comitetul creditorilor este cel care spune ce trebuie sa faca cu aceasta companie"

"PENTRU CA, BANII SUNT AI LOR !!!"

"PAI, ASTA ESTE...!!!"

http://i.imgur.com/uF2CFko.jpg...

#23470 Legea 85/2006 privind procedura insolventei

http://www.dreptonline.ro/legislatie/lege_procedura_insolventei.php

#23470 Legea 85/2006   Art. 3. Al.20. reorganizarea judiciara este procedura ce se aplica debitorului, persoana juridica, in vederea achitarii datoriilor acestuia, conform programului de plata a creantelor. Procedura de reorganizare presupune intocmirea, aprobarea, implementarea si respectarea unui plan, numit plan de reorganizare, care poate sa prevada, impreuna sau separat:

a) restructurarea operationala si/sau financiara a debitorului;
b) restructurarea corporativa prin modificarea structurii de capital social; c) restrangerea activitatii prin lichidarea unor bunuri din averea debitorului;

Decizia din data de 15.05.2013

Dispozitiile art.86 alin.6 din Legea nr.85/2006 privind procedura insolventei coroborat cu art.65 si 66 din Codul Muncii - republicat si art. 36 din Contractul Colectiv de Munca la nivelul S.C. Oltchim S.A.

Prevederile art.60 alin.2 din Codul Muncii- republicat si art.44 alin 2 din Contractul Colectiv de Munca la nivelul S.C. Oltchim S.A.

DECIDE:

Art. 6 - Prezenta decizie isi produce efectele de la data comunicarii sale.

CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA:

Art. 37.
Toate drepturile banesti cuvenite salariatilor se platesc inaintea oricaror obligatii banesti ale societatii.

Art. 38.
Al.1. In caz de faliment sau lichidare judiciara, salariatii au calitatea de creditori privilegiati, drepturile lor banesti urmand sa fie platite integral inainte de a-si revendica cota parte ceilalti creditori.
Al.2. Salariatilor li se va comunica in scris, pe baza de cerere scrisa adresata serviciului Financiar, dovezile eventualelor retineri legale efectuate.

ATENTIE! PLATILE SALARIALE ALE TUTUROR, SALARIATI SI DISPONIBILIZATI (PLATI SALARIALE COMPENSATORII) = > CREDITORI PRIVILEGIATI.  ANGAJATORUL ACHITA URGENT!!!

Art. 39

Al.2. Intarzierea nejustificata a platii salariului sau neplata acestuia poate determina obligarea angajatorului la plata de daune-interese pentru repararea prejudiciului produs salariatului.

Ceea  ce a comunicat si ITM la solicitarea noastra:

".... art.166 alin4 din aceeasi lege "intarzierea nejustificata a platii salariului sau neplata acestuia poate determina obligarea angajatorului la plata de daune-interese pentru repararea prejudiciului produs salariatului."

AI DREPTATE PITESTIUL, CORECT TREZITI-VA VALCEA

#24246 Re: Re: CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA

2014-07-20 12:38

#24214: AI DREPTATE PITESTIUL, CORECT TREZITI-VA VALCEA - Re: CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA

#24213: PITESTI - CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA

SPER SA NU SE INTAMPLE ASA CEVA, VOI AVETI MULTA EXPERIENTA IN PROBLEME DIN ASTEA, AI NOSTRI...,

TREBUIE SA INVETE SI CEI DIN VALCEA DUPA VOI.

MULTUMIM FRUMOS INCA O DATA PITESTIUL, VA SALUT CU RESPECT!!!

http://i.imgur.com/uF2CFko.jpg...

 

 

 

 

 

 

CCM ESTE VALABIL IN PERIOADA 01.01.2011 - 31.12.2014

NIMENI NU LE-A SPUS SA SCHIMBE CCM, TOCMAI LE-AM TRANSMIS SA TINA DE EL CAT POT CU DINTII SI SA AIBE MARE GRIJE CE FAC CU EL.

OLTCHIM ESTE IN INSOLVENTA!!!!!


SE LUCREAZA PE CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA IN VIGOARE PANA LA EXPIRAREA SA SI IN CONTINUARE PANA LA DEFINITIVAREA ALTUIA  SAU TOT ASTA DE ESTE ACUM IN VIGOARE, AVAND PRELUNGIRE CCM ACTUAL.

musafir

#24247 Re: Re: Re: CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA

2014-07-20 16:12

#24246: AI DREPTATE PITESTIUL, CORECT TREZITI-VA VALCEA - Re: Re: CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA

va bazati degeaba pe CCM nimeni nu va lua un banut,ne-au pacalit...administratorul judiciar face legea nu uitati ca Oltchim este in insolventa si CCM ar avea valoare daca Oltchimul ar avea bani, dar cum nu are bani, ramai doar cu banii scrisi pe hartie.Acesta este statul roman cel bun,care te trage in teapa. Nu va mai faceti iluzii... liderii de sincacat se  multumesc cu cotizatiile noastre si pe muncitori ii manevreaza cum vor ei.


Musafir

#24248

2014-07-20 16:36

"Da bani maine la disponibilizati daca are malaiu in cont".Voi mai credeti prostiile si mincinile lor ,ei nu au bani sa traga apa la buda in Oltchim.

Musafir

#24249 Re: Re: Re: Re: CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA

2014-07-20 16:38

#24247: musafir - Re: Re: Re: CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA

NU MAI MINTII..........., BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAI LAS-OOOOO-N- COLOOO DE MINCIUNA IDIOATA, TU CHIAR CREZI CA TOATA LUMEA E PROASTA CA TINE.

TU AI LEGI DE ANGAJAT SAU FOST ANGAJAT, SAU BAGATOR IN SEAMA???????

UNDE SCRIE CA TREBUIE SA AIBE BANI PE PROFIT PENTRU ASI ACHITA DATORIILE ????

SPUNE TU...., POSTEAZA  TU........., AI LEGILE IN OCHI.

LEGILE SPUN: SE ACHITA SI SE LICHIDEAZA PENTRU ACHITARE.

#23479 Re: Re: Re: Re: Oltchim Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective

#23506 Re: Re: Daune interese = despăgubire bănească pentru repararea unui prejudiciu.

#23507 Re: Re: ACESTA ESTE RASPUNSUL ADEVARAT Legea 85/2006 , CEL MAI CIVILIZAT RASPUNS:

http://i.imgur.com/AyaLuJV.jpg...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. UITE CE SCRIE IN INSOLVENTA CITESTE:

#23470:-Legea 85/2006   Art. 3. Al.20. reorganizarea judiciara este procedura ce se aplica debitorului, persoana juridica, in vederea achitarii datoriilor acestuia, conform programului de plata a creantelor. Procedura de reorganizare presupune intocmirea, aprobarea, implementarea si respectarea unui plan, numit plan de reorganizare, care poate sa prevada, impreuna sau separat:
a) restructurarea operationala si/sau financiara a debitorului;
b) restructurarea corporativa prin modificarea structurii de capital social; c) restrangerea activitatii prin lichidarea unor bunuri din averea debitorului;

2. CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA:
Art. 37.
Toate drepturile banesti cuvenite salariatilor se platesc inaintea oricaror obligatii banesti ale societatii.

Art. 38.
Al.1. In caz de faliment sau lichidare judiciara, salariatii au calitatea de creditori privilegiati, drepturile lor banesti urmand sa fie platite integral inainte de a-si revendica cota parte ceilalti creditori.
Al.2. Salariatilor li se va comunica in scris, pe baza de cerere scrisa adresata serviciului Financiar, dovezile eventualelor retineri legale efectuate.

Art. 39

Al.2. Intarzierea nejustificata a platii salariului sau neplata acestuia poate determina obligarea angajatorului la plata de daune-interese pentru repararea prejudiciului produs salariatului.

http://i.imgur.com/AyaLuJV.jpg...



Musafir

#24250 Re: Re: Re: Re: CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA

2014-07-20 16:41

#24247: musafir - Re: Re: Re: CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA

UNDE SCRIE CA TREBUIE SA AIBE BANI PE PROFIT PENTRU ASI ACHITA DATORIILE????

SPUNE TU...., SPUNE SE ACHITA SI SE LICHIDEAZA PENTRU ACHITARE.

#23479 Re: Re: Re: Re: Oltchim Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective

#23506 Re: Re: Daune interese = despăgubire bănească pentru repararea unui prejudiciu.

#23507 Re: Re: ACESTA ESTE RASPUNSUL ADEVARAT Legea 85/2006 , CEL MAI CIVILIZAT RASPUNS:



http://i.imgur.com/AyaLuJV.jpg...