Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#10051 Re: Re: CE GOGOASA !

2013-10-14 20:06

te oftici;gogoasa atunci taci si suge,,,10038#10038: - Re: CE GOGOASA !

 


Musafir

#10052 Piperea, administratorul judiciar: Oltchim

2013-10-14 21:48

http://www.zf.ro/companii/piperea-administratorul-judiciar-oltchim-reorganizat-valoreaza-cu-100-de-milioane-de-euro-mai-mult-decat-in-faliment-11512179

Piperea, administratorul judiciar: Oltchim reorganizat valorează cu 100 de milioane de euro mai mult decât în faliment

Vânzarea Oltchim a intrat în linie dreaptă după ce de curând a fost finalizat raportul de evaluare a activelor companiei, care va arăta câţi bani vor putea să recupereze creditorii din creanţele totale de 800 de milioane de euro pe care compania le datorează.

Administratorii judiciari ai com­bi­natului chimic Oltchim Râm­nicu Vâlcea (OLT), intrat în insolvenţă în urmă cu 10 luni, spun că raportul de evaluare a activelor societăţii a fost finalizat şi din acesta rezultă că un Oltchim reorganizat prin pre­luarea activelor de către un vehicul spe­cia­lizat (SPV) care să continue activitatea valorează cu 100 de milioane de euro mai mult decât dacă activele Oltchim ar fi vândute bucată cu bucată şi societatea ar intra în faliment.

WikiZF: Profilul companiei Oltchim Râm­nicu Vâlcea

„Vă pot spune că între valoarea de faliment şi cea de reorganizare există o diferenţă de peste 100 de milioane de euro. Oltchim SPV (firma care preia activele viabile ale Oltchim - n.red.) valorează cu peste 100 de milioane de euro mai mult decât un Oltchim în faliment. De aici concluzia evidentă că reorganizarea Oltchim este nu numai utilă, dar şi necesară. Ca să se vadă şi mai clar că Oltchim nu se îndreaptă către faliment – cel puţin, nu în intenţiile consorţiului de administratori judiciari format din Rominsolv şi BDO – este bine de amintit că suntem la 10 luni de la deschiderea insolvenţei, că Oltchim funcţionează încă, având chiar un mic profit operaţional în iulie, iar datoriile curente la stat sunt achitate la timp şi întocmai, ceea ce nu se întâmplă cu multe so­cietăţi aflate în insolvenţă“, spune Gheorghe Piperea, administratorul judiciar al Oltchim.
platforma bradu

#10053 asa ne-am inteles?

2013-10-15 04:07

bai frate am zis sa ascundeti sticla cu tuica sa nu dea fota de ea ,ce drac ati facut?
escrementu asta cred ca se inteapa ,trage pe nas faceti ceva cu el ca sinteti o armata de oameni in oltchim. la voi nu exista inspectorat de politie? cu asta e simplu ...ce asteptati?
maistru propen

#10054 te astept

2013-10-15 04:16

pe fota il vrem in propen,pe tura mea si vil fac eu mielusel. vinovat e cel care il tine sa stea degeaba ca daca ar fi pus la munca nu ar mai avea ce baga in unu si in altul.
ce a facut la oxigen cu colegi lui de s-a ajuns sa se spinzure colegu lui tot sefu se face vinovat
asta nu a gasit nasu sa ai unfle bine cocoasa dar va da de el cit de curind ca il cauta dupa cum vedeti insistent
colegul

#10055 cum e turcu si pistolu

2013-10-15 05:05

fota cind te culci baga degetu aratator cu care bati pe tastatura in cur cam 3.... 4 ore dupa care il ti in gura pina dimineata . in acest fel degetul se subtiaza si poti scrie corect ca tu acum apesi pe mai multe litere deodata
cit despre nevastata nu mai am ce zice suge pula lui dom maistru s...... de mama focului

Musafir

#10056 Re: ce spuneati voi pina mai ieri????

2013-10-15 05:15

IONUT POLIETERI

#10057 fraiereeeeeeeee

2013-10-15 07:54

ca sa te convingi ca i-am traso la hoitu tau iti dau un semnalment:are o alunita cit bobu de griu pe fesa stinga dar sa fi convins ca de cind s-a cuplat cu dom maistru cu mine a terminat orce relatie
asa ca fota la cit de prost esti tu se fute de mina cu tine

Musafir

#10058 hotiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

2013-10-15 08:01

sa doneze o societate cu capital majoritar de stat bunuri din patrimoniu unui lider de sindicat numai la oltchim poti vedea
linistea de care roibu avea nevoie prea scump a fost platita,angajati au fost manipulati de acest profitor diculoiu si acm fiscu scoate la vinzare bunuri de care angajati trebuia sa beneficieze

Musafir

#10059 domnule fo revar

2013-10-15 08:10

CIND AI SUGI PULA LUI TACTO DICULOIU NU IL INTREBI DE CE IL EXECUTA FISCU LA FEDELESOIU?
ILIESCU N

#10060 UN PENSIONAR

2013-10-15 08:20

BAI OAMENI BUNI INTIMPLATOR MA UIT SI EU PE AICI SI MA INTREB ,SI VA INTREB:BA DA STATU ROMIN CE M
AMA DRACU MAI ARE IN OLTCHIM CA TOT E IPOTECAT TOT E GAJAT SI 800 MILIOANE EURO DATORI.
AM AUZIT PE CACATU ALA DE FOST PRIMAR RADULESCU VORBIND DE OLTCHIM SI MA APUCAT O MARE SCIRBA CA AM LUCRAT IN COMBINAT SI STIU CE JAF A FACUT ACOLO ROIBU INPREUNA CU MAFIA PDL DE CARE INGINFATU RADULESCU NU AMINTESTE DELOC

Musafir

#10061 MORMINT

2013-10-15 08:27

STIMATI COLEGI COTIZANTI AI DICULOIULUI ACEST OM NU AI POT SPUNE VA TRADAT PE TOTI
DE CE MAMA DRACU NU ATI PUTUT SA FACETI CHITA SA AI PLATITI DARILE LA FISC PENTRU BAZA DE LA FEDELESOIU?
ELECTROLIZA 3

#10062 ACU V-ATI PRINS?

2013-10-15 08:37

DE CE URSARU CU PAR IN URECHI (LINDICLOIU) TOT STRIGA PESTE TOT JOS PIPEREA
VA AVEA SURPRIZE FOARTE MARI

Musafir

#10063

2013-10-15 08:43

NICI UN LINGAU DICULIST NU MAI ARE NIMIC DE SPUS PE AICI.....E DOAR INCEPUTU ASTA
DRACU

#10064 PRISACARE......PRISACARE

2013-10-15 09:03

GEANTA AIA CU BANI DE AI INSCENAT CA A FOST FURATA DIN MASINA IN VILCEA TREBUIA SA O DUCI TU RAPOSATU DICULOIU LA FISC SA PLATITI DARILE
DACA NE VINDE FISCU FEDELESOIU UNDE VA MAI STRINGETI VOI CA LUPI LA URLATOARE SA VA INBATATI CA PORCI......MAMA VOASTRA DE HOTI

Musafir

#10065 e de bine

2013-10-15 09:06

LA FUNCTIA DE MINISTRU AL ECONOMIEI - a fost nominalizat ANDREI GEREA -DIN PITESTI. Poate face ceva pentru pitesteni si implicit pentru valceni. Nu incercati sa-l contactati liderilor de sindicai{ cum faceati cu VOZGANIAN} ca nu tine. L-am auzit si ceva de reindustrializare-daca mai are ce. PS: Lasati-i dracu pe liderii de sindicat , o sa plateasca , si unii si altii.

Musafir

#10066 stiti ce ?

2013-10-15 09:12

LIDERII DE SINDICAT DAU VINA UNII PE ALTII. NISTE DOBITOCI-INCULTI -PROFITORI. NU VREAU SA SCHIMBAM NISTE DOBITOCI CU ALTI RETARDATI.

Musafir

#10067 O MICA STIRE DE OLTCHIM SPV

2013-10-15 09:26

DIRECTOR GENERAL----SPIRU ARMAND
DIRECTOR GENERAL ADJ---CERNEV CORNELIU NICOLAE
DIRECTOR ECONOMIC-----SMEU ALIN
DIRECTOR COMERCIAL---MOLDOVAN CRISTIAN DANIEL
RESTUL ECHIPEI VA FI NOMINALIZATA ULTERIOR

Musafir

#10068 10066

2013-10-15 09:29

prostie intruchipata ce vina uni pe alti tu nu vezi realitatea??????????????????

Musafir

#10069 NE-AM SATURAT !

2013-10-15 09:41

SA SE FACA ALEGERI LIBERE LA SINDICAT : SA TERMINAM ODATA SI CU CEI VECHI SI CU CEI NOI. AVEM OAMENI COMPETENTI, NU PAPARUDELE ASTEA. IARASI VREM PUPINCURISTI ? TOT O VRAJIM PE AICI, CA UNI-S BUNI SI ALTII RAI. NU VREAU SA LE MAI DAU NUMELE, SE CUNOSC. NU AVEM PUTEREA ASTA SA TERMINAM CU ACESTE PUTORI ? NU VEDETI CA TOTI SE CODESC DE LA MUNCA? SA FACA MUNCA SINDICALA DIN PRODUCTIE,SA-I VEZI, SE MAI IMBULZESC ? LE DAM SEDII, MASINI, CALCULATOARE, .... PELERINA DE PLOAIE... SA NU-I PLOUA IN GAT. JAVRE SINDICALE-PROVENITE DIN POLITICA. FAC JOCURILE LA UNII SI ALTII PE SPINAREA NOASTRA.

Musafir

#10070 PAI CE FACEM ACUM?

2013-10-15 09:51

NUMIM DIRECTOR UN LIDER DE SINDICAT? FORMAM ALTA CLICA ? LASATI-NE DRACU, NE-ATI IMBOLNAVIT ! EU ZIC ASA-DIR.GEN-PRISACARU: ADJ-CORNELIU CERNEV:DIR ECONOMIC-DICULOIU :DIR COM-MARCU -PURTATOR DE CUVANT AL OLTCHIMULUI-GHIOCA. NE INGROPATI DRACU DE TOT. PUNETI BA DRACU OAMENI COMPETENTI, NU PENSIONARI !
Ioana

#10071 Re: PRISACARE......PRISACARE

2013-10-15 10:07

#10064: DRACU - PRISACARE......PRISACARE

cine i-a furat geanta cu bani?


Musafir

#10072 Andrei Gerea: O prioritate la Ministerul Economiei este privatizarea Oltchim

2013-10-15 10:17

http://www.mediafax.ro/economic/andrei-gerea-o-prioritate-la-ministerul-economiei-este-privatizarea-oltchim-11515056

Deputatul PNL Andrei Gerea, propunerea liberalilor pentru portofoliul Economiei, a declarat, marţi, că o prioritate a sa, dacă va fi numit ministru, va fi privatizarea Oltchim, ţinând cont că vine din Argeş.

"Sunt un om de echipă şi, având în vedere că fac parte din echipa liberală, eu zic că aceasta ar trebui să fie o garanţie pentru modul nostru de lucru şi de gândire. Sper să am aceeaşi performanţă pe care am avut-o în toate locurile unde am fost. Îmi doresc tare mult să am succes şi îmi doresc să pot rezolva câteva dintre problemele care sunt şi nu puţine, la nivelul ministerului", a spus Gerea.

Întrebat care ar fi priorităţile sale, ca ministru, Gerea a spus: "Vă daţi seama, venind din Argeş, nu am cum să nu mă gândesc la o prioritate în privatizarea Oltchim, cât mai repede".

Despre semnarea decretului de numire a sa în fruntea ministerului de către preşedintele Traian Băsescu, Andrei Gerea a afirmat că nu este o emoţie personală, fiind convins că lucrurile vor evolua conform legii.

Andrei Gerea a declarat că este o sarcină care îl onorează şi, având în vedere toate greutăţile, nu este de natură să îl "cocoşeze", ci speră să facă faţă încrederii care i s-a acordat de către conducerea PNL.

El a mai spus că este un minister greu, deşi România s-a situat pe un trend ascendent, din punct de vedere macroeconomic, indicatorul producţiei industriale aflându-se pe plus.

"Ştiu că sunt multe lucruri nerezolvate încă, deşi performanţa ministrului anterior a fost foarte bună", a mai comentat Andrei Gerea.

Andrei Gerea a fost propus de PNL pentru postul de ministru al Economiei, în urma demisiei lui Varujan Vosganian, în 7 octombrie. Interimatul funcţiei a fost asigurat de vicepremierul Daniel Chiţoiu.

Musafir

#10073 Re: O MICA STIRE DE OLTCHIM SPV

2013-10-15 10:53

#10067: - O MICA STIRE DE OLTCHIM SPV

DIRECTOR ECONOMIC-----SMEU ALIN
DIRECTOR COMERCIAL---MOLDOVAN CRISTIAN DANIEL
RESTUL ECHIPEI VA FI NOMINALIZATA ULTERIOR

Georgescu

Preoteasa

Olaru

Diaconu

Mandica

Barsan

Barsan

Tudoran

Roibu

gigel

#10074 hiiiiiiii

2013-10-15 10:59

tie daca iti da directoru tau o geanta cu bani sa o duci la banca si chipurile ti-o fura nu te faci bani?
ei uite asa lui nas rosiu cica i-a spart masina si i-a luat geanta dar atentie... erau vreo 350 milioane si fusesera scosi din contu sindicatului sa plateasca bonurile cadou de sfirsit de an asa ca premierea de an nou a luato hotu(adica el)....acu ati priceput??

Musafir

#10075 pt 10073

2013-10-15 11:02

LISTA ASTA CARE TU O PREZINTI FI MAI JUSTIFICATIV ESTE PT OLTCHIM SPV S-AU PT REZERVAREA DE PATURI LA COLIBASI?