Schimbarea serialului turcesc "Suleyman Magnificul"

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Schimbarea serialului turcesc "Suleyman Magnificul"

Cetatean turmentat

#1 VREM SERIALE BUNE

2012-08-22 15:25

Sunt un cetatean turmentat revoltat care isi doreste seriale de calitate la Kanal D(cum ar fi Suskunlar), nu Suleyman (ne)magnificul. VREAU DREPTATE.
Adevarul

#2 Adevarul

2012-08-22 15:43

KANAL D difuzeaza cel mai prost serial al secolului! Opriti-l!
Realitate

#3 Realitate

2012-08-22 16:32

Voi oameni buni, sunteti frustrati ca Muratul vostru nu este pe Kanal D! Fi-ti obiectivi, si observati calitatea superiaora dpdv al filmarii, al costumelor, al decorurilor, al coloanei sonore acestui serial pe care voi il blamati dramatic. Suleyman Magnificul MERITA SA RAMANA LA KANAL D!!! Iar pentru Suskunlar, poate gasesc si ei o alta data si ora in implicit sa-l difuzeze. Sunt de asemenea si alte seriale foarte bune, precum HAYAT DEVAM EDYIOR, KAZIM NEREDE? KESANLI ALI DESTANI, FIRAR samd...!
Adevarul

#4 Adevarul

2012-08-22 20:38

Draga "realitate", daca vrem Murat Yildirim vedem foarte bine dimineata in Asi- impotriva destinului . Nu Murat este motivul pentru care vrem Suskunlar , ci subiectul filmului.Suleyman Magnificul ne ofera o "poveste de dragoste infinita si absurda gen Inima nu respecta reguli-Unutulmaz" care ne va " distruge rabdarea" si ne va face sa fim nerabdatori sa inceapa urmatorul serial inca de la inceputul acestuia.
Realitate

#5 Realitae

2012-08-23 09:32

Draga ”adevarul” Majoritatea dintre cei ce doresc Suskunlar il adora pe marele Murat Yildirim, dar nu se aplica chiar in cazul tuturor. Spuneam ca sunt de acord cu difuzarea serialului, dar in alta zi/ora, iar Suleyman sa fie in continuare pastrat. Nu este coresct si asa? Ca astia de la Kanal D oricum nu il mai scot...
Impartial

#6 Impartial

2012-09-12 10:00

Draga "Adevarul" m-am amuzat teribil cand am citit fraza scrisa de tine referitor la "poveste de dragoste infinita si absurda". Iti dau un sfat, da un search pe google sa vezi cine a fost Hürrem Sultan si ce a reprezentat ea pentru Sultanul Suleyman.
In alta ordine de idei, serialul este fosrte bine realizat si captivant. Dar istoria nu este pentru oricine intradevar.
Istorie

#7 Istorie

2012-09-18 12:48

Credeti ca tine cineva cont de parerile voastre? La fel cum nici de a mea nu va tine cineva cont, dar inclin sa cred ca cei care blameaza serialul nou (apropos cu audiente record in tara de origine!!) inseamna ca isi neaga istoria. Si spun asta pt ca cei care aveti un pic de cultura generala si nu sunteti nascuti direct la 7 ani, intelegeti imediat ca nu mai este vb de un film cu fapte si personaje fictive ci inspirat in proportii mari din istoria noastra... Otomanii au fost o forta si au amenintat o perioada buna intreaga lume. Nu stiu daca actorii joaca sau nu bine, nu sunt de meserie, dar un lucru e sigur: decorurile, subiectul adaugat istoriei, imbracamintea...ceva frumos!
x

#8 porcarie

2012-09-19 10:31

nu-mi vine sa cred ca exista o asemena petitie; cea mai mare porcarie; ador serialul suleyman magnificul si pentru stiinta tuturor, urmatoarele 2 episoade vor fi pline de razboi; filmul nu este o poveste de iubire fara sfarsit; si inima nu respecta reguli (unutulmaz) a fost un serial superb

Musafir

#9 real

2012-10-27 10:09

voi oamenii nu intelegeti istoria filmului

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-11-09 15:54



Musafir

#11

2013-04-13 02:13

nu e corct sa intrrupeti serialul ptr altceva!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#12 musafir

2013-08-26 20:51

nu e corect sa intrerupeti serialul suleima. asa ati facut si cu serialul LALE DEVRI . a ramas neterminat . o sa ne faceti sa nu ne mai uitam la kanal d.anuntati inainte care nu le transmitei pana la final sa nu ne mai uitam.

Musafir

#13 Re: musafir

2013-08-26 20:52

Guest

#14

2013-11-06 02:03

Suleyman magnificul e cel mai tare serial vreodată realizat

Musafir

#15

2015-12-01 12:33

Eu mi-as dori sa dispara in totalitate serialele turcesti de pe tv.Nu-mi plac ABSOLUT DELOC.Nu ai nimic de invatat din ele.